Skripi Skripi komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Koniec bol predvídateľný, inak super ako vždy... :)

19.01.2024 4 z 5

Akciové investice Akciové investice Daniel Gladiš

Aj keď jeho fondu Vltava fund či ako sa to volá sa veľmi nedarí, tak táto kniha ako aj Naučte se investovat je veľmi prínosná a dobrá. Odporúčam všetkým začiatočníkom aj stredne pokročilým investorom.

09.11.2023 4 z 5

Finanční turbulence v Evropě a Spojených státech Finanční turbulence v Evropě a Spojených státech George Soros

Mňa to ale strašne nebavilo. Z investičných kníh zatiaľ najslabšia. Nič mi to skoro nedalo, iba pár myšlienok.

07.10.2023 1 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Veľmi málo kníh nedočítam ale toto som po 185 stranách vzdal. Úplná strata času. Možno to niekoho baví ale mňa určite nie. Pán Sedláček môže byť dobrý ekonóm ale spisovateľ je to mizerný... :(

05.11.2022 odpad!

Snehová guľa: Warren Buffett o živote a biznise Snehová guľa: Warren Buffett o živote a biznise Alice Schroeder

Podľa recenzií som vopred vedel že kniha nie je o tom aby sa človek zlepšil v investovaní. Vedel som že to je o prakticky celom živote Buffetta ale aj tak som mierne sklamaný. Vidno že to písala autorka, ktorá nemá talent a živila sa iným ako písaním kníh. Nezáživné čítanie ktoré pripomína moje poznámky z čitateľského denníka na strednej škole "bez ladu a skladu"... V každom prípade sa to dalo prežiť. :D :)

01.10.2022 2 z 5

Greenspanovy bubliny: věk ignorace v americké centrální bance (Fed) Greenspanovy bubliny: věk ignorace v americké centrální bance (Fed) William A. Fleckenstein

Dobre vedieť komu za tieto dve bubliny môžeme poďakovať... Odporúčam všetkým investorom.

02.07.2022 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Takto to má vyzerať ak je kniha napínavá. Ľutujem autora kvôli jeho strate a tiež ľutujem ľudí čo na kovid neveria...

26.02.2022 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Výborné a pútavé ale často s chybami hrdinov, pri ktorých čitateľa poráža. Vraha som si tipol asi prvýkrát správne. :)

17.11.2021 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Taký jeho šedý priemer. :) Už sa teším na ďalší diel.

18.09.2021 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Slušná časť, ale zbytočne dosť zdĺhavá. :)

31.07.2021 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Slušný diel, ale... Skončilo sa to fakt nereálne. To už by bolo veľa aj na americký film. :D

24.05.2021 3 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Dosť to naťahoval a v postavách som mal trochu chaos ale inak ok.

09.02.2021 4 z 5

Genetika - 50 myšlenek, které musíte znát Genetika - 50 myšlenek, které musíte znát Mark Henderson

Nie je to moja šálka kávy... :)

24.09.2020 2 z 5

Agónia a extáza Agónia a extáza Irving Stone (p)

Jeho pár diel v Ríme som videl ale až teraz po dočítaní knihy som si uvedomil ako málo som im venoval pozornosti. :( Dúfam že po korone sa tam ešte dostanem. :)

14.07.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

No tak vidíš že to ide ukončiť aj zaujímavejšie. :) Táto bola oveľa lepšia ako tá pred tým.

22.03.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Zase super. Jediná vec mi vadila a to SPOILER: že ako sa na konci Hunter vydá k vrahovi sám. Veď napínavo sa to dá skončiť aj tak aby to nebolo tak očividne trápne.

16.03.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Je to proste romantik. :D Až sa čudujem ako niekoho normálneho môže napadnúť také množstvo násilných vrážd. :) Prečítať sa to dá na jeden dúšok.

19.02.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Ako inak nemala chybu.

10.01.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Nesklama. Najlepší autor.

13.10.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Sem tam spravia kikx ale po dlhej dobe veľmi pútavé čítanie... Teším sa na ďalšie pokračovanie.

06.04.2019 5 z 5