sklibaa sklibaa komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tato kniha se mi dostala do ruky úplnou náhodou.
A vůbec nelituji.

Ze začátku jsem se moc nemohla do děje začíst. Byly pasáže, které mě hrozně nebavily. Vím, že k téhle době prostě drogy patří, ale mě to přišlo až moc zmiňovaný. Ano, všichni to víme, není potřeba to na každé stránce psát 3x. To mě od čtení odrazovalo.
Části, kde se ze začátku vyprávělo pouze o kapele The Six mě vůbec nebavily. Vždy jsem se těšila na část, kde svůj život popisovala Daisy. Asi na tom opravdu něco bylo, když Daisy vyvolávala takový pocit i u čtenáře.

Od poloviny knihy jsem se však nemohla od knihy odtrhnout.
To co se v kapele dělo, jak to na každého působilo jinak. A ještě ke všemu, co vidí jenom fanoušci. To mi přišlo skvěle napsané, a je dobré si to uvědomit. Ne všichni na to mají takový názor, jaký je nám všem předhazován. Tím byla kniha podle mě jedinečná.

Nemohu hodnotit jinak než 5/5*.

23.09.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Příjemná oddechovka. Jen kdyby k tomu byl ten sníh venku :D
Všechny tři povídky krásně utíkaly.
Bohužel poslední povídka byla podle mě trochu slabší od dvou předchozích (mínus *). Ale dostačující :))
Velké plus pro mě bylo jak se všechny tři povídky prolínaly, a konečné rozuzlení.
Rozhodně si knihu ještě jednou přečtu před Vánoci ^.^

22.02.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Útlá, dobře psaná knížečka, která odsýpala.
Téma velmi dobře zpracované.
Bohužel, jsem ze všech těch ohlasů čekala asi něco víc. Všichni mi říkali jak na konci budu brečet, tak jsem podle toho co jsem četla, čekala opravdu to nejhorší. Ale konec mě úplně zklamal. Vím, že to bylo i bráno ,,zlehčeně", ale celá kniha na mě působila tak realisticky, že mě to přišlo přehnané. Zároveň také spíše vyšlo najevo více otázek.

Hlavní postavy mi bylo upřímně velmi líto. Na druhou stranu v momentech, kdy už jsem si opravdu říkala, že chudák holka a hnali se mi do očí slzy, autorka vložila část psanou z pohledu matky. A ta se tedy opravdu chovala jako ***. V tu ráno mé pocity přešli do takového vzteku, že jsem knihu spíše chtěla odhodit, než-li v ní pokračovat. Z tohoto možná vyvozuji, proč jsem z toho nebyla tak smutná, jak někteří čtenáři.

Od autorky jsem nic jiného nečetla. A myslím si, že kniha byla vymyšlená dobře. Jen na mě tam bohužel byli nějaké ty -.

Hlavní kámen úrazu asi bylo mé očekávání. Jak jsem zmiňovala, tak jsem od všech lidí okolo mě slyšela jen vysoké hodnocení a chválu a jak mě konec rozdrtí a mám se připravit na týdenní depky. Ano, je dobře napsaná, ale ne tak jsem jsem podle těchto názorů očekávala.

18.02.2020 3 z 5

Lord Edgware umírá Lord Edgware umírá Agatha Christie

Miluju tvorbu Agathy, zejména povídky o Poirotovi.
Bohužel, tento díl byl za mě slabší. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst do děje. Připadalo mi, že se vyskytuje v příběhu mnoho postav najednou, a většina z nich mi přišla velmi podobná. (Což pak v ději i přispělo k zápletce). Takže jsem se ze začátku, vlastně i trochu ke konci, ztrácela v tom, kdo je kdo.

Jinak zápletka rozhodně plný počet *. Klasicky, vražda, která se zdála být naprosto jasná, a pak opět úplné vyvrácení mých domněnek.

Rozhodně se ale neřadí mezi špatné knihy. Jen bohužel tolik podobných postav najednou na mě bylo ze začátku opravdu moc. Až mě to odrazovalo od pokračování v četbě. Proto mi také trvala asi nejdéle ze všech jejich předchozích dílů HP.

06.02.2020 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha plná myšlenek o skutečném životě okolo nás, která se tváří jako pohádka pro děti.
Příběh jsem četla už po druhé a rozhodně ne naposledy. A s každým přečtením věřím, že si odnesu novou myšlenku nebo otázku. Z této krátké knížky s jednoduchými ilustracemi mám vždy pocit, že se vracím do dětských let. Ale zároveň se odvážím říct, že jsem stále ještě nepřišla na to hlavní, co kniha skrývá. A bude to vyžadovat ještě několik přečtení, než se k pravému důvodu dostanu. A na ten den se těším, protože tohle je typ knížky, kterou chci číst stále dokola, protože mi pořád může dát hodně nového.
Mé vydání o 79 stránkách, z čehož některé ilustrace jsou přes celou stranu, jsem přelouskala hned, ale nebylo to jen tak. Musí se nad příběhem opravdu zamyslet, a pak teprve objevíte krásu příběhu Malý princ.

22.01.2020 4 z 5

Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby) Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby) Agatha Christie

Ze všech tří her z knihy bych Past na myši označila jako nejpovedenější.
Na začátku jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Osobně se v četbě divadelních her ještě hledám, a od Christie miluju povídky o Poirotovi. Proto jsem se bála, že mě tato kniha zklame. Ale naštěstí opak se stal pravdou. Neříkám, že je to nejlepší kniha od této autorky, ale rozhodně stojí za přečtení. Doma už mám i Detektivní hry 2 a ráda se do nich pustím.

22.01.2020 4 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Jako vždy mě Christie nezklamala. Neočekávaná zápletka, případ nejistý a odhalen na posledních dvou stránkách, které naprosto vyrazily dech. Miluju číst její příběhy. Jsou krásné okouzlující a oddechové, zároveň však úplně zamotané.
Tyhle knihy mě nikdy snad nepřestanou bavit tím jak jsou jedinečné.

21.01.2020 4 z 5

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Celkové zpracování se mi velmi líbí. Jen bohužel, toto byl první komiks, co jsem kdy četla, a asi to není nic pro mě.

Proto to nízké hodnocení!

Ovšem pro fanoušky komiksů rozhodně jedno velké JO! :)
Já asi radši zůstanu u složitých popisů apod. :) :D

14.01.2020 2 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Neuvěřitelný, strhující příběh.
O knize jsem poprvé slyšela na internetu. Zaujal mě příběh a tak jsem si řekla, že to zkusím. Obálka mě velmi zaujala na první pohled, tak jsem doufala, že mě nezklame i vnitřek.
Naštěstí se toto nestalo. Kniha je krásně napsaná, jazyk mi naprosto vyhovoval. Začetla jsem se, a doslova jsem se nemohla odtrhnout. Líbí se mi pohledy obou hlavních hrdinů. Opravdu mě příběh donutil se zamyslet nad tím, jaké by to bylo být takhle svázán nemocí. Během četby jsem prožívala chvilky velkého nadšení, ale i obrovského smutku. Tahle kniha má podle mě všechno, co by YA kniha měla mít. Nejen že je to romantika, ale posílá to i určitou zprávu. Dříve jsem o nemoci neměla ani ponětí, za což se teď i stydím. Každý by si knihu měl přečíst, aby měl aspoň povědomí, že tato nemoc existuje. Tím mě kniha naprosto dostala. Něco nového jsem se dozvěděla a nejdůležitější je, že je to opravdové, a jsou mezi námi tací, kterým se to opravdu může přihodit.
Na konci příběhu ukápla i slza. Čím se zařazuje na můj seznam Top knih. A dlouho jí žádná neodstrčí. Tento komentář přidávám sice až po druhém přečtení, ale pocity jsou snad ještě silnější než při prvním. Moc nemám čas na re-readings, ale tuhle jsem po pouhých 3 měsících musela znovu otevřít.
Jedno velké ANO!

07.01.2020 5 z 5