Skip Skip komentáře u knih

Advokát Advokát Michael Connelly

Dobře zkonstruované a pěkně vypointované drama, které se lehce čte, nic není moc přitažené za vlasy, vše je vcelku uvěřitelné. Podle knihy byl natočen dobrý stejnojmenný film.

Camel Club Camel Club David Baldacci

Čtivě napsaná oddechovka, která v sobě má trošku toho konspiračního teoretična, napětí je docela dobře stupňováno a celé to má takový lehký švih, takže pohodička.

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Autor se zřejmě pokusil být něco jako sociálně kritický a podle mě mu to moc nešlo. tenhle příběh o bohatém právníkovi, který prakticky ze dne na den sekne s prací u velké právnické firmy a začne pracovat v právnické poradně pro bezdomovce, je hodně plytký, a to je ještě velmi mírně řečeno.

15.09.2016 2 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Začalo to vcelku dobře, ale konstantně s tím, jak přibývaly přečtené stránky, snižovala se i kvalita, až to nakonec byla vyloženě fantasmagorie.

15.09.2016 1 z 5

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

Docela zajímavě pojatá detektivka nebo možná thriller, ale pointa spíš taková vlažnější.

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Dobrá zápletka, dobrý psychopat, rozuzlení v normě snesitelného, takže oddechová literatura pro ty, kdo si u tohoto žánru oddechnou.

15.09.2016 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Taková škoda, že se Remarque nedokázal vyhnout místy až přílišné a otravné patetičnosti. Jinak by to byl velmi dobrý příběh o přátelství veteránů z 1. světové války odehrávající se v době hospodářské krize. Co se dá dělat. Holt už to tak napsal a já si můžu leda tak povzdechnout. I tak ale patří kniha k tomu lepšímu ve světové literatuře.

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Je to o tom, jak elitní vyhlazovač zabíjí nejprve při plnění tajné mise a později kvůli záchraně svého života. A že to tam teda autor s gustem popisuje všechny ty proudy krve, ustřelené hlavy, zdevastovaná těla atd. V textu se objevují i velmi dobré hlášky. Tahle kombinace sci-fi a thrilleru je v podstatě brak, ale není brak jako brak. Tenhle mě dost bavil.

15.09.2016 4 z 5

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

O téhle knize se nedá nic moc napsat. Jsou to jedinečné povídky. Co se povídek týče, nemá podle mě Hrabal v české ani světové literatuře konkurenci.

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

Kniha výborných povídek. O tom se nedá nic napsat, to se prostě musí číst.

Proluky Proluky Bohumil Hrabal

Hrabal píše sám o sobě a dělá to z pohledu své ženy. Jako by to celé napsala ona. A vůbec se nešetří. Píše hodně o svých slabostech, hypochondrii a velké chuti k alkoholu, především pivu. Skvěle napsaná kniha.

Kluby poezie Kluby poezie Bohumil Hrabal

V knize se objevují velké části textů z Něžného barbara, které se střídají s texty z Příliš hlučné samoty. Celé to tvoří krásnou a čtivou mozaiku, která pro mě byla vyloženou čtenářskou lahůdkou.

27.08.2016

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Kniha, v níž autor píše o Vladimíru Boudníkovi, se kterým ho pojilo poněkud bouřlivé přátelství. Hrabalův text je krásný, jak už jeho texty prostě jsou ve všech knihách, které vyšly. Skutečný Boudníkův život byl sice v některých ohledech odlišný, ale to už si ti dva určitě vyříkali tam někde za nebeskou bránou. A kdo se chce o Boudníkovi dozvědět víc, ať si přečte knihu Grafik Vladimír Boudník od Vladislava Merhauta.

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Děj této knihy se odehrává v zajímavém prostředí pražského Nového města. Naprosto se shodnu s názorem autora na prznění gotických staveb v období baroka. V té době byla spousta krásných staveb zničena, ač stojí dodnes. Kdybych se mohl vrátit v čase, chtěl bych vidět Prahu ještě předtím, něž prdlo v kouli husitům a začali bořit, co mohli. Co se týče samotného děje knihy, tak ten mě nijak zvlášť nenadchl a chvílemi mi přišel až poněkud fantasmagorický.

Brokovnice Brokovnice Ed McBain

Zajímavá zápletka, ale slabší rozuzlení. Svižným a čtivým stylem napsané. Jo, je-li chuť na něco detektivního, co rychle odsejpá, pak je to celkem dobrá volba.

Beznadějný případ Beznadějný případ Ed McBain

Opět po technické stránce dost dobře napsané. Obsah ale poněkud pokulhává. Nicméně není to vyloženě špatné a třeba pro ukrácení dlouhé chvíle docela přijatelné.

Až do nejdelší smrti Až do nejdelší smrti Ed McBain

Velmi čtivým způsobem napsané, ale to je asi tak vše, co se o knize dá říct. Zápletka nic moc, ale na druhou stranu to není zas úplná blbost a po přečtení jsem neměl vyloženě pocit ztráty času.

04.08.2016 3 z 5

Muž, který měl rád psy / The Man Who Liked Dogs Muž, který měl rád psy / The Man Who Liked Dogs Raymond Chandler

O této knize bych mohl říct prakticky to samé jako o knize Horký vítr. Lehce a svým způsobem rutinně napsaná detektivka, která se dobře čte, ale nijak nenadchne.

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

V této knize mi docela chyběly Chandlerovy klasické hlášky a sarkasmus hlavního hrdiny. Jinak celkem dobré.

04.08.2016 4 z 5

Horký vítr / Red Wind Horký vítr / Red Wind Raymond Chandler

Lehkou rukou napsané, skoro jako by jen pro sebe samého, aby vyplnil čas a nenudil se. Jde spíš o lepší průměr v rámci žánru i Chandlerovy bibliografie.