SisaK SisaK komentáře u knih

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Krásné, živé, vtipné, odlehčená škola a tak by to i mělo být.Učení je radost,ale někdy to tak není.A tak alespoň v literatuře.

11.07.2018 5 z 5

O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách O mudrci Bidpajovi a jeho zvířátkách Ivan Olbracht (p)

Nádherná knížka psána bohatým jazykem, kde zvířata vystupují jako lidé do posledního písmene.Vzpomeňte na kuchařku z povídky " O ženě s hadrem " . A jednoduché ponaučení "Dbej rady mudrců můj synu: Když na hlavě máš máslo, zůstaň ve stínu."No není to kouzelná rada.

09.07.2018 5 z 5

Prázdniny se šlehačkou: malá instruktorská čítanka Prázdniny se šlehačkou: malá instruktorská čítanka Petr Hora (p)

Velmi pozoruhodná souhra návodů na různé hry a společenské zábavy a výborné ilustrace s trefnými citáty, ale i minimum z psychologie a pedagogiky. Mně se líbil tento citát: "Kolo je jediný prostředek, jak poznat obrysy krajiny, poněvadž se člověk musí zapotit do kopců a sjíždí z nich bez šlapání." Hemingway

09.07.2018

Jak snížit krevní tlak bez léků Jak snížit krevní tlak bez léků Edita Pospisil

Dobré rady pro ty, co chtějí více vědět o vysokém krevním tlaku a jeho ovlivňování vlastním přičiněním.

09.07.2018 5 z 5

Můj táta kouzelník Můj táta kouzelník Sofja Mogilevská

Milé vyprávění pro děti od pěti let o malém Péťovi a jeho zážitcích na chalupě.Kniha je rozdělena na jednotlivá povídání od prvního do jedenáctého.O ohni, o veverce, o muchomůrce, o třešních, o vodě, o borovici,o Punťovi,o ptáčkovi,o traktoru, o dešti, o tom.

07.07.2018 5 z 5

Čaroděj ze smaragdového města Čaroděj ze smaragdového města Alexandr Melenťjevič Volkov

Nejoblíbenější knížka z naší dětské knihovničky s překrásnými ilustracemi Markéty Prachatické.

07.07.2018 5 z 5

Zlatý věnec Zlatý věnec * antologie

Nejkrásnější kniha mého dětství- krásné pohádky, říkadla ilustrace. Pamatujete? Jaro, léto, podzim a zima.A to je jen střípek z tak obsáhlého díla, které vzbuzuje fantazii v každém, kdo jednou nahlédne.

Brunclík a lev Brunclík a lev Oldřich Sirovátka

Pověsti pro děti.Velmi oblíbená knížka z dětství mých dětí.Hezké ilustrace a výborný vypravěč pan Oldřich Sirovátka.

Slova žen Slova žen Annie Girardot

Kniha se mi velice líbila. Herečku Annie Girardotovou miluji.Její role v snad nejpůsobivějším jejím filmu " Není kouře bez ohně" je skvělá.Netušila jsem, že je i výborná vypravěčka a pozorovatelka života a o tom je tato půvabná knížka.

Jihočeská houbařská kuchařka Jihočeská houbařská kuchařka Vilém Vrabec

Vynikající kniha o houbách od Viléma Vrabce a Ing. Smotlachy - Mykologická část.Výborné recepty a k tomu atlas hub.

O mašince Žofince O mašince Žofince Vladimír Janovic

U Čerčan je semafor u Čerčan je most.A mašinka Žofinka a skřítek Žbrdlík.Všechno veselé a milé postavičky z leporela pro děti.Je to nejčtenější knížka u nás v rodině.

Cour a Courek Cour a Courek Svatopluk Hrnčíř

Nejmilovanější kniha mých synů.

Babiččiny bylinky Babiččiny bylinky Dionýz Dugas

Nádherná knížka s přiléhavým titulem. Vždy se k ní vracím, pokud chci něco vědět o bylinkách.Skoro umělecké dílo s krásnými fotografiemi a vyčerpávajícím popisem bylinek a hlavně na konci každé stránky jsou osvědčené recepty na směsi, masti, odvary, tinktury a další.Stále ještě rostou na našich loukách, proto se můžeme pustit do sběru podle této knihy ihned.