sirojezkin sirojezkin komentáře u knih

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Teď jsem knihu dočetla a musím vám napsat, že to podle mě byla zmatená fantasmagorie. Až příliš překombinovaný příběh. Ve finále mi už vůbec nebylo jasné, jak to dopadlo. Úplně jsem ztratila přehled.

29.03.2024 2 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Moc hezký román, který Vás naladí na krásno a dobro a na konci Vás čeká smutno, ale ne zas tak moc. Ze začátku si říkáte, že tam ničemu nerozumíte a nechápete o čem se tam mluví. Myslíte si, že se tím neprokoušete a ani se nenadějete a jste na konci.

24.03.2024 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Detektivka z herního prostředí, ale čekala jsem od toho víc. Trochu jsem se v tom ztrácela. Zas až tak moc mě to nebavilo. Jeffery Deavera jsem měla ráda, ale nakonec se mi líbily jen příběhy s Lincolnem Rhymem. Všechno ostatní už nemělo ten spád.

17.03.2024 3 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Opravdu bezvadná kniha, kterou jsem přečetla za 24 hodin. Moc mě to bavilo. Ta hodná sestra zas tak hodná nebyla...

17.03.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Někoho to může odpuzovat, ale mě takové knihy nevadí. Líbilo se mi to. Dystopie.

29.02.2024 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Skvělá kniha, ač se to třeba nezdá , moc dobře se čte. Je to román, který se odehrává zároveň v minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Pojednává o počátcích včelaření, rozvoji, zániku včelstev a o obnovení chovu včel. Autorka se zamýšlí nad tím, co by bylo se světem, kdyby najednou zmizely včely. Věnuje se ekologii, stejně jako u dalších románů: Modrá - co by bylo, kdyby ze Země zmizela voda a Kůň Převalského - kdy by vymřeli koně. Nabádá k zodpovědnosti lidí k přírodě. Knihy mají poutavý příběh několika generací, které se vždy snažily chránit přírodu.

29.02.2024 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Napínavé , rychle přečteno. Ke konci už nevíte, kde je pravda a kdo je kdo. Každopádně jsem nečekala takový závěr! Tato kniha není pro slabé povahy.

17.02.2024 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tak po přečtení této knihy Vás přejde chuť na osamělé procházky po lese . Kniha je napínavá od začátku. Do konce. Navíc závěr - to byste neuhádli.

10.02.2024 5 z 5

Zdálo se mi, že druhý díl nebyl tak dobrý jako první, ale možná to bylo tím, že jsem jedničku četla už před několika lety. Chvíli mi trvalo, než jsem se rozpomenula na děj prvního dílu. A Jelikož nehraji žádné hry na PC, tak jsou pro mě některé hráčské pojmy neznámé a příliš abstraktní. Moc se mi ale líbily různé odkazy na filmy a hudbu. Naladilo mě to až natolik, že jsem se vypravila do kina na Mijazakiho a pustila jsem si něco na Netflixu a YouTube. Doporučuji Vám to také. Stojí to za to. Veškeré odkazy jsou skvělé. S autorem bychom si rozuměli.

10.02.2024 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Krásná historická kniha. Dobře se četla.

28.01.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Opět super kniha od Kinga. Jenom nechápu, kam na ty nápady chodí. Každá z knih je úplně jiná a kdybych nevěděla, že to psal on, nikdy bych to nepoznala. Kniha je velice čtivá, v pohádkovém duchu ( a já pohádky miluji!) Ovšem 700 stran je tedy nářez... Ale kdo si troufá - nebude litovat! Nádherné litografie? Asi - nejsem odborník. Každopádně u každé kapitoly.

28.01.2024 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Kniha je dost drsné popisování života před událostí, která všem změnila životy. Matka píše dopisy svému manželovi, ve kterých se zpovídá. Její syn je školní vrah.
Nečetlo se mi to dobře. Vůbec jsem se na děj nemohla soustředit. Téma je velice zajímavé, ale asi mi nevyhovoval styl psaní. Sem tam jsem objevila nějakou tiskovou chybu a hned mě to rozhodí. Kniha je hodně obsáhlá.

01.10.2023 2 z 5

Tisíc bělošek Tisíc bělošek Jim Fergus

Příběh z dob osídlování Ameriky. Indiáni požadovali 1000 žen výměnou za 1000 koní. Na výzvu vlády se dobrovolně přihlásily ženy z různých sociálních vrstev. Román je psán formou deníku jedné účastnice. Popisuje cestu vlakem a následně život mezi indiány. Končí tragicky. Kdo má rád indiánské příběhy, tak si příjde na své. Moc hezky se četlo.

24.07.2023 5 z 5

Noční oceán Noční oceán Paul La Farge

Nedočetla jsem, přišlo mi to perverzní a nechutné. Zřejmě už si od Lovecrafta nic nepřečtu. Získala jsem k jeho knihám díky tomu odpor. Kdo máte rád Lovecrafta - nečtěte!

24.07.2023 1 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Hezký příběh o osudu nájemného zabijáka. Romantické.

24.07.2023 5 z 5

Můj zahradní svět: Rok v přírodě Můj zahradní svět: Rok v přírodě Monty Don

Nádherná kniha o přírodě. Autor zde poutavě popisuje pozorování ve své vlastní zahradě. O každém živočichovi a rostlině se zmíní a přidá i nějaké zajímavosti. Doporučuji čtení s internetem či encyklopedií po ruce a hned si vyhledat obrázek a článek o popisovaném. Rozšíříte si obzory

19.06.2023 5 z 5

Levá strana světa Levá strana světa Lisa Genova

Moc zajímavé - dozvíte se, jak se cítí lidé, kteří ochrnuli na jednu stranu těla.

22.04.2023 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Moc hezký románek ve kterém se prolíná současnost s minulostí.

22.04.2023 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Tuto knihu bych si nikdy dobrovolně nevybrala, ale dostala se ke mně náhodou na obědě, když ji jiná kolegyně odmítla. Začetla jsem se tedy nevědouc co čekat. A pak jsem koukala! Překvapivý závěr! Už se těším na předchozí knihu :)

22.02.2023 5 z 5

Zpověď knihkupce Zpověď knihkupce Shaun Bythell

To samé jako ta první kniha : Ó jak skotské!!!

22.02.2023 4 z 5