Siraelxy Siraelxy komentáře u knih

Lovci sexu, sběrači lásek – Odkud se bere moc sexuálních predátorů a jejich přitažlivá síla? Lovci sexu, sběrači lásek – Odkud se bere moc sexuálních predátorů a jejich přitažlivá síla? Kristýna Srovnalová

Kniha o různých prožívání lásky.
O lidech, kteří ji hledají tím, že jsou stále na lovu nových lásek. Další se o lásku tak bojí, že žárlí a tím ji od sebe odhání. O lásce, která byla tak velká, že každá další je nesnesitelná.
O lásce rozvážné i nečekané.
O zneužívání lásky.

Já byla knihou mile překvapená.

13.03.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Znám spoustu lidí, kteří se o židovskou otázku během 2. světové války nezajímají a co se dělo po roce 1948 tak nějak neberou.
Tato kniha by jim dala ucelený pohled na to jak strašlivě nespravedlivé, nepochopitelné, srdcervoucí to pro ty lidi muselo být.
Je nepochopitelné, že se to mohlo dít.
Liebeskindovi se neprovinily ničím jiným než svým původem.
To co se Zuzaně stane v koncentráku je strašné.
A to co se ji stane po návratu je snad ještě strašnější. Lidsky nepochopitelné.
A ten konec?
Několik dnů po dočtení jsem nemohla začít číst jinou knihu.

02.02.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Klasický thriller s fajn vyšetřovatelkou, temnou zápletkou, dost děsivým rozuzlením a hnusným monstrem.
Byla to moje první kniha od Lisy Reganové, ale jistě ne poslední.

02.02.2022 3 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Kniha je temným thrillerem a okrajově i malinko mystická.
Je v ní všechno co dnešní doba od thrillerů očekává - temná minulost vyšetřovatelů, úpadek velkých měst, psychologická zápletka a rozuzlení, které jste nečekali.
Na začátku si budete myslet, že je všechno nastíněno, ale nenechte se mýlit.
Rozhodně doporučuji ženám i mužům, všem kdo se rád bojí.

02.02.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak tohle byl absolutně krásný příběh o přátelství, přírodě, lidské zaslepenosti, lásce a předsudkům.

Má dvě dějové linie. Jedna nás vede Kyiným dětstvím, dospíváním a dospělostí a druhá se děje v době, kdy už je dospělá a vyšetřuje se smrt jednoho z obyvatel vesnice.

Autorka je zooložka, která žila a dělala výzkum divokých zvířat v Africe. Její láska k přírodě je prostoupena celou knihou. Ale nenásilně a velice citlivě.

Mně se kniha líbila opravdu hodně a můžu ji doporučit všem kdo mají rádi silné příběhy plné krásné přírody a lidských osudů.

02.02.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Spousta jmen, spousta příběhů a spousta tajemství. Jedno se proplétá druhýma třetím a čtvrtým.....Dokonce je tam i další příběh, který nijak nesouvisí s příběhy rodin.
Ale přesto čtete a čtete a čtete, protože chcete všechny uzlíky rozmotat a dovědět se co a jak a proč :-)
Všichni někdy potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. A jestli v této knize bude někdo zachráněn, to je tajemství :-)

02.02.2022

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Kniha se mi líbila moc.
Příběh je výborně vystaven, napětí graduje a odhalení je překvapivé.
Vyprávění Lindsey se střídá s pohledem její dcery Sophie.
Efekt motýlího křídla....jedna akce ovlivní další....cokoliv uděláte/neuděláte má vliv na životy všech.
Nikdo nejsme bez viny.

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Jih proti Severu 1+2 Jih proti Severu 1+2 Margaret Mitchell

Scarlett jsem nesnášel. Sebestředná, zlá, rozmazlená, egoistická koza!
Samozřejmě byly chvilky kdy jsem s ní cítila, bylo mě jí líto, ale v 90 % je na facku.
Co jí nelze upřít je silná.
Nicméně kniha je skvost. Je výborně napsaná a já ji miluji.

13.07.2020

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha se mi moc líbila. Je v ní jakási lidová moudrost až filosofie. Příběhy jsou ze života, opravdové a velmi niterné.
A malby Lely Geislerové knize dávají o řád vyšší level.

09.01.2020

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Kniha má v sobě tajemno, které je malinkato předvídatelné, ale přesto nakonec trošku jiné :-)

25.10.2018 3 z 5

Drtič Drtič Alan Jacobson

Je to už druhá knize ze serie. Líbila se mi, i když ji chybělo to cosi, co dělá z průměrné detektivky bestseller :-)

25.10.2018 3 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

Neřekla bych, že se jedná o thriller. Spíše o tajemný příběh, o hledání sama sebe, o sobeckosti a odpuštění. Má pomalejší rozjezd, ale od půlky knihy už to jede :-)
Celou recenzi si můžete přečíst na mém blogu.

25.10.2018

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Jak to ta Yrsa dělá? Tahle kniha je minimálně stejně dobrá jako její předchozí DNA. Výborná zápletka a konec...ne až tak šokující, ale přesto WAU.

16.09.2018 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Tak milý, nabíjecí, emocionální, pozitivní příběh patří do knihovničky každé ženy. Je psaný lehkou rukou a hlavně srdcem.

16.09.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Proč je kolem knihy takový povyk? Naprosto průmerná detektivka. Věřím, že se pan Brynza bude zlepšovat.

16.09.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha má pomalejší rozjezd...ale to je vše co jí lze vytknout. Krásný, silný příběh...vlastně příběhy. Minka, Sage a Josef.....

16.09.2018 5 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Zvláštní kniha s nádechem mysterična :-) Je spíše pro mladší čtenáře. Je tajemná a napínavá.

16.09.2018 3 z 5

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

Lesk a bída....celebrit. Všichni jsme jen lidé, i ti vyvolení, Všichni chceme, aby nás někdo miloval. Dost dobře napsaný příběh Trumana Capoteho, to je ten, který napsal Snídani u Tiffanyho.

07.01.2018 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nečtu milostné příběhy....ale tohle...tohle jsem přečetla jedním dechem. Nádherný příběh, tak opravdový, tak prostý přitom složitý....

07.01.2018 5 z 5