sira sira komentáře u knih

Úsvit jazyka starých Naguálů Úsvit jazyka starých Naguálů Merilyn Tunneshende

Kniha o snovém světě, který pomáhá ve všech aspektech našeho života.... snění je cesta pro mne, ale tyto zážitky jsou ještě daleko od mých zkušeností... Oceňuji i praktická cvičení, uvidíme, jak to půjde:-)

08.02.2020 5 z 5

Jaguár v těle, motýl v srdci Jaguár v těle, motýl v srdci Ya’Acov Darling Khan

Upřímná zpověď člověka, který jde v životě svou cestou a snaží se být v souladu sám se sebou, svým srdcem a žít zároveň tady a teď. Moc oceňuji osobní prožitky, protože hodně věcí se špatně sdílí a málokdo se chce svěřit i se svými stíny... Úžasná kniha!

29.01.2020 5 z 5

Cesta vlčice - o cestě šamanky Cesta vlčice - o cestě šamanky Ute Schiran

Zajímavá a inspirativní kniha, která je vhodná i na cesty - je velmi útlá a je dobré si o jednotlivých kapitolách popřemýšlet. Kniha nabízí další možnost, jak se dívat na vše z různých perspektiv.

06.01.2020 4 z 5

Rodinná tajemství - cesta k přijetí a znovunalezení sebe sama Rodinná tajemství - cesta k přijetí a znovunalezení sebe sama John Bradshaw

Kniha nabízí další možnost, jak lépe poznat sám sebe i rodinná schémata, která nás často ovlivňují. Tato metoda je spíš pro osoby, které mají rádi diagramy a pracují systematicky. Na mne je to trošku těžkopádné, složité a zdlouhavé. Jiné metody mi přijdou vhodnější, ale každý z nás má svoji cestu :-)

17.11.2019 3 z 5

Probuzení vnitřního delfína Probuzení vnitřního delfína Jan Lemuri

Inspirativní kniha, která volně navazuje na Kryona a seznamuje nás s energií delfínů a všech kytovců. Další dílo, které rozhodně stojí za přečtení.

15.11.2019 5 z 5

Kryon 9 - Nový začátek (Nové tisíciletí) Kryon 9 - Nový začátek (Nové tisíciletí) Carroll Lee - Kryon

Kryon se vším všudy :-) mnoho informací, dojmů, energie... Tuto knihu jsem dočetla jako poslední a jsem ráda, že jsou překládány channelingy průběžně dál, protože bych Kryona postrádala.

13.11.2019 5 z 5

Karma rodiny Karma rodiny Erich Bauer

Kniha srozumitelně informuje o tom, jak jsme všichni propojeni a ve své rodině obzvlášť silně. Ukazuje, jak se události promítají do rodové linie a to i tak, že to ani nemusíme vědět. Autor používá hodně astrologii a ta mi není blízká (proto tak málo hvězdiček), jinak se jeho pojetí velmi blíží rodinným konstelacím, které používám já. Autor sám zmiňuje, že dílo zakladatele konstelací poznal až po vypracování systému. V zásadě se vším souhlasím, jen už jsem zvyklá na jiný přístup.

09.10.2019 3 z 5

Jez, posti se, hubni Jez, posti se, hubni Amanda Hamilton

Přehledná kniha, která informuje o různých variantách půstu, dává vše do kontextu a přináší i inspirativní recepty.

08.10.2019 4 z 5

Duše a zrak Duše a zrak Caroline Ebert

Praktická kniha, která propojuje informace z oblasti medicíny s cestou duše. Kromě toho, že nás vede k zamyšlení, proč máme různé poruchy očí, tak nabízí i širokou škálu cvičení, jak různé neduhy zmírnit, nebo i úplně odstranit.

04.10.2019 4 z 5

Našeptávač snů Našeptávač snů Davina MacKail

Velmi zajímavá kniha, která nás provede práci se sny. Během čtení jsem si vyzkoušela, že opravdu to funguje tak, že na co zaměříme pozornost, to se objevuje - aniž bych stihla všechny úkoly, tak se mi podařilo pamatovat všechny sny během doby čtení knih. Teď už jen pochopit, zda nesou nějaké informace:-)

02.10.2019 4 z 5

Archandělé a svět přírody Archandělé a svět přírody Diana Cooper

Naprosto skvělá kniha plná poselství od jednotlivých druhů zvířat a stromů. Na konci každé kapitoly je meditace, kterou si každý může zkusit.

20.09.2019 5 z 5

Duchovní inteligence v práci Duchovní inteligence v práci Colin C. Tipping

Kniha, která nám na modelových příkladech ukáže, jak vidět věci v širších souvislostech - a to i v práci. Ze začátku se mi četla velmi rychle (nic nového), ale pak jsem si tam přece jenom našla věci, které mne inspirovaly a které bylo snadné přenést do běžného pracovního života.

16.09.2019 3 z 5

Uzdravení karmy Uzdravení karmy Gennadij Petrovič Malachov

Kniha mne velmi zklamala. Vzhledem k hodnocení ostatních jsem čekala přínosnou knihu, ale jedná se o jakýsi průřez teoriemi, co karma je. Autor stále cituje Bibli a vytrhává věci z kontextu + nereflektuje aktuální možnosti, jak pracovat s karmou - např. konstelace jsem neobjevila ani jednou. Často uvádí krajně zavádějící informace (např. uvádí že rodiče často úmyslně přenáší svou karmu na děti - myslím, že je to naopak, že pouze zlomek rodičů to dělá vědomě, že by přenášel své programy) a když odsoudil chudáky homosexuály a onanující lidi označil velmi útrpně, už jsem měla pocit, že ta kniha opravdu již není aktuální.... Každý má jistě právo na svůj názor a je možné, že pro někoho jiného bude kniha přínosná. Pro mne informace, že tento autor opravdu nebude průvodcem na mé cestě.

10.09.2019 1 z 5

Kouzlo stromů Kouzlo stromů Tess Whitehurst

Báječná kniha! Vzhledem k tomu, že autorka žije v USA, většina stromů, které popisuje, jsou místní:-) Tudíž pro Středoevropana ne až tak typické stromy. Každopádně energie nezná hranice, takže kdo bude chtít, může využít všechny informace v knize uvedené a seznámit se blíže třeba s baobaby:-) Já jsem nestihla ještě podrobněji prozkoumat stromy u nás rostoucí, takže jsem to brala jako inspiraci. Kniha je skvělá, hodí se určitě i jako dárek, je graficky vydařená.

09.09.2019 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše Richard Webster

Kniha popisuje autorovy zkušenosti s regresí a s jeho pojetím spřízněných duší. Je zde uveden i podrobný popis, jak se sám uvést do meditace a projít si minulé životy.

09.09.2019 3 z 5

Léčivá síla kamenů Léčivá síla kamenů Liz Simpson

Kniha nabízí základní informace, jak s krystaly pracovat. Zaměřuje se hodně na práci s čakrami a i krystalovými mřížkami. Na můj vkus je zde zbytečně hodně ilustrací a fotografií, ale informace jsou zde také:-)

04.09.2019 4 z 5

Totemová zvířata prostě a jednoduše Totemová zvířata prostě a jednoduše Celia M. Gunn

Příjemná kniha, která nás provede základy komunikace s totemovými zvířaty. Knih na toto téma jsem četla více a nemohu říct, že by mi pouze tato stačila, ale jako úvod super. Rozhodně stojí za přečtení.

02.09.2019 4 z 5

Přerušovaný půst Přerušovaný půst Heike Bueß-Kovács

Přerušovaný půst je tu rozebrán především z biologického pohledu, spirituální přínos je tu jenom zmíněn, ale celkově je kniha přehledná a inspirující.

27.08.2019 4 z 5

Kryon 10 - Nové uspořádání Kryon 10 - Nové uspořádání Carroll Lee - Kryon

Klasický Kryon se vším všudy:-) Praktické informace, inspirující poselství.. několik částí jsem si poznamenala, abych se k nim mohla vracet a to mám samozřejmě všechny knihy koupené, ale někdy se špatně hledají konkrétní informace. Koho oslovuje Kryonova poselství, bude opět nadšen jako já.

27.08.2019 5 z 5

Minerály Českého Středohoří Minerály Českého Středohoří Miroslav Radoň

Skvělá kniha plná informací a kvalitních fotografií.

27.08.2019 5 z 5