sira sira komentáře u knih

Světlo Nanebevzatých Mistrů Světlo Nanebevzatých Mistrů Diana Cooper

Skvělá kniha, která nás provede naším životem. Každá kapitola je zaměřena tématicky a postupně se proberou všechny zásadní informace o našem vývoji, zákonitostech vesmíru a doporučení, jak se chovat. Po každé kapitole je vždy meditace zaměřená na dané téma.

Cesta prosvětlení Cesta prosvětlení Diana Cooper

Výborná kniha, kterou mohu doporučit. Autorka se tu průřezově zabývá všemi možnými technikami a přístupy (afirmace, meditace apod.), které nám můžou pomoci najít si tu správnou cestu k vlastní vyrovnanosti a duchovnímu rozvoji. Myslím, že je kniha vhodná i pro ty, kteří se s touto oblastí seznamují.

Léčení krystaly Léčení krystaly Doreen Virtue

Úžasná kniha. Jsou zde uvedeny základní informace o péči o krystalech, několik zajímavých návrhů jak uspořádat krystalickou mřížku a pak popis několika druhů krystalů. Jsou zde opravdu spíše ty nejčastější krystaly ( takže se to nedá srovnat s knihami od Judy Hall), ale autorky zde mají poselství od jednotlivých druhů krystalů a to určitě stojí za přečtení.

Kouzelní jednorožci Kouzelní jednorožci Doreen Virtue

Kartičky jsou prima, ale jsou opravdu spíše jako dětské. K tématu se to hodí, ale nepracuje se mi s nimi tak dobře, jako s těmi od Diany Cooper, ale to je dost individuální. Jinak jsou fajn.

23.12.2016 4 z 5

Karty jednorožců Karty jednorožců Diana Cooper

Hezky zpracované kartičky. Vyhovují mi víc než ty od Doreen Virtue, která je má pojaté více dětsky. Tohle zpracování je vysloveně pro přemýšlení nad jednotlivými významy. Jednorožci jsou super:-)

23.12.2016 5 z 5

Květ života Květ života Jeanne Ruland

Velmi příjemná kniha, která jednoduchým způsobem nabízí cestu sám k sobě a k lepšímu životu. Jako prostředek nabízí právě květ života. V knize jsou uvedeny konkrétní meditace a různá cvičení. Je tu také skvěle popsáno, jakými všemi způsoby se dá květ života využít. V poslední době je květ života velmi populární a trošku moc mystický. Autorka nás s ním seznamuje jako s něčím základním, co tu vždy bylo, je a bude a to oceňuji. I když je to útlá kniha, je zde hodně informací a rozhodně stojí za to si ji přečíst a něco si i vyzkoušet.

22.12.2016 5 z 5

Zázrační jednorožci Zázrační jednorožci Diana Cooper

Naprosto skvělá kniha o bájných jednorožcích. V knize je snad všechno podstatné o jednorožcích - jaké jsou jejich úkoly, jak se s nimi dá spojit, jak pracují s lidmi apod. Po každé kapitole jsou vždy uvedeny cvičení a meditace. Autorka tady podrobně představuje způsob, jak s jednorožci navázat kontakt. Já sice nevím, zda opravdu jsou či nejsou, ale každý si to může podle této knihy vyzkoušet sám:-)

15.12.2016 5 z 5

Zbavte se negativní energie - Získejte dostatek energie doma i na pracovišti Zbavte se negativní energie - Získejte dostatek energie doma i na pracovišti Anne Jones

Knihu hodnotím jako velmi přínosnou. Autorka probírá negativní energie opravdu ve všech oblastech, shrnuje základní informace, jak s problémem pracovat a nabízí různé řešení, které může člověk vyzkoušet i sám.

12.12.2016 4 z 5

Klíče k vesmíru Klíče k vesmíru Diana Cooper

Skvělá kniha! Nedá se přečíst moc rychle, je plná informací o různých civilizacích - současných, minulých a všech druhů - rostlin, krystalů, zvířat.. všechny říše se vztahují ke klíčům, které jsou nahrány na zvukovém CD. U každého klíče je popis a vždy dva druhy meditace, jak klíče aktivovat. Samotné CD je velmi zajímavé a i když nevím, kdy a jak (případně zda vůbec:-) se mi podaří nějaký klíč aktivovat, je kniha naplněná zajímavými informacemi, tak už jen kvůli nim stojí za to si ji přečíst.

01.12.2016 5 z 5

Strava bohů Strava bohů Jasmuheen

Kniha je opravdu plná informací a já jsem ji četla postupně. I tak se k ní budu zřejmě průběžně vracet, hodně doporučení se nedá vyzkoušet najednou. Jen mi kniha připadala chvílemi trošku nepřehledná a chaotická, ale to je možná jenom můj dojem. Informací o práně je zde opravdu víc než dost, takže proto je určitě možné knihu doporučit - jen je třeba si udělat na ni více času:-)

07.11.2016 4 z 5

Poznejte dobro v sobě! Poznejte dobro v sobě! Louise L. Hay

Další kniha od Luise Hay, která stojí za to si přečíst. Kniha je zaměřená na použití afirmací, tentokrát jsou rozdělené dle tématů - práce, emoce, přátelé apod. Kniha je opět skvělá, ale za sebe mohu říct, že její další knihy mne oslovily ještě více.

05.11.2016 4 z 5

Na cestě do sousední dimenze Na cestě do sousední dimenze Clemens Kuby

Kniha se mi překvapivě moc líbila. Čekala jsem spíš takový průřez různými přístupy k sobě samému - což kniha splnila, ale dokonce jsem tam nalezla několik opravdu úžasných myšlenek, které mne inspirovaly, na co se dál zaměřit. Kniha je skvělá a plánuji si od autora přečíst další, abych si mohla vyzkoušet jeho metodu sebeléčení.

31.10.2016 5 z 5

U karmického soudu U karmického soudu Božena Koubová

Skvělá kniha! Přiznám se, že jsem od ní nečekala tolik přínosných informací, vlastně se ke mě dostala "náhodou" a začala jsem ji číst jen protože mne teď toto téma zajímá, ale rozhodně času nelituji - naopak mne mrzí, že kniha není delší. Kniha obsahuje velmi podrobné informace, které se shodují s jinými autory - např. Melchizedekem. Celé téma je výborně zpracováno a knihu jsem přečetla za jeden den a nemohla jsem se odtrhnout. Určitě mohu všem doporučit.

29.10.2016 5 z 5

Život mezi životy: Vědecké zkoumání prostoru oddělujícího jednu inkarnaci od druhé Život mezi životy: Vědecké zkoumání prostoru oddělujícího jednu inkarnaci od druhé Joe Fisher

Už dlouho jsem nepřečetla knihu jedním dechem a pro tuto to rozhodně platí! O reinkarnacích, plánu duše a bardu už něco vím a přesto mne tato kniha naprosto uchvátila. Opravdu skvěle popsané téma.

28.10.2016 5 z 5

Léčíme se třezalkou Léčíme se třezalkou Maria Szabó

Naprosto vyčerpávají kniha (útlá brožurka) o třezalce. Všechno o ní - tj. z hlediska historie, botaniky, kosmetiky a medicíny je zde obsaženo. Je tu vše i o různých pověrách a o všech možných způsobech, jak třezalku využít. Třezalku používám už roky a proto jsem si i knihu pořídila, protože informací není nikdy dost. Kniha je opravdu skvělá, jsou zde i všechny možné recepty. Určitě si zaslouží své místo v knihovně - mohu doporučit.

26.10.2016 5 z 5

Využití prány Využití prány Jasmuheen

Kniha je moc zajímavá a obsahuje snad všechny odpovědi o práně, které člověk může mít. O práně jsem už měla představu a i když se nechystám v nejbližší době být na pránické stravě, myslím, že je to velmi přínosná publikace. Místy jsem se trošku ztrácela, protože i když byla snaha otázky strukturovat, často byly v odpovědích odkazy na další knihy, nebo jiné zdroje. Ocenila jsem pohled na vegetariánskou stravu a její přínosy. Myslím, že pro někoho, kdo se nad věcmi zamýšlí, hlavně nad svými vlastními limity a možnostmi je to velká výzva!

23.10.2016 4 z 5

Detoxikace Detoxikace Anna Šafránková

Souhlasím s předchozím komentářem. Kniha je opravdu kapesním vydání, což je prima na cesty, ale je jasné, že nemůže obsahovat tolik informací. Čte se příjemně, jsou tam i zajímavé informace, pár receptů, myslím že základní informace obsahuje, jako úvod super.

20.10.2016 3 z 5

Zvířata – zrcadla lidí Zvířata – zrcadla lidí Rolf Kamphausen

Kniha je spíš takový úvod, průřez zajímavým tématem. Určitě by se to dalo více rozepsat, ale pro seznámení s tématem dobré a obsahuje i odkazy na další literaturu.

18.10.2016 3 z 5

Léčivé květy Léčivé květy Diane Stein

Knihu jsem objevila náhodou a jsem za ni moc ráda. Obsahuje podrobný popis jak esence vyrábět a dál následuje popis k jednotlivým květům, včetně krystalů, které se mají použít. Vše je výborně popsané, tak se těším na jaro, až esence vyzkouším.

14.10.2016 5 z 5

Duchovní růst Duchovní růst Sanaya Roman

Opět úžasná kniha! Od této autorky a jejího duchovního průvodce jsem jich přečetla již několik a všechny stojí za to! Kniha je psána příjemných jednoduchým způsobem, ale zachovává si hluboké myšlenky. Autorka nepoužívá zbytečné komplikované rádoby esoterické věty, ale srozumitelným způsobem dokáže předat informace o tom, jak nalézt vlastní cestu, jak zvyšovat své vibrace, jak pomáhat svému okolí a na co si dát pozor. Za každou kapitolou je podrobně rozepsaná meditace k danému tématu. Rozhodně doporučuji každému, kdo hledá svou vlastní cestu.

13.10.2016 5 z 5