sira sira komentáře u knih

Společenský život psů Společenský život psů Elizabeth Marshall Thomas

Skvělá kniha, která nám přibližuje život zvířat, které máme občas tendence podceňovat. Autorka nám zde ukazuje, jak hodně jsou zvířata naladěné na své majitele a okolí a jak dokáží přemýšlet.

04.06.2017

Bylinář - Zdraví, krása a radost Bylinář - Zdraví, krása a radost Lesley Bremness

Skvělá a přehledná kniha, která by neměla chybět u žádného bylinkáře. Průběžně se k ní vracím a používám ji už léta.

04.06.2017

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Kniha opravdu stojí za přečtení. Pročítám postupně knihy o zbavování se nepotřebných věcí a praktikování feng-šuej a nikdy bych nečekala, jak mne knihy dokáží ovlivnit. Za krátkou dobu jsem toho vytřídila hodně (současně plánuji stěhování, takže načasování je skvělé) a hodně věcí jsem si uvědomila. Ke knize se za čas zase vrátím, určitě tam zase objevím něco jiného.

04.06.2017 5 z 5

Magie pro šťastný domov Magie pro šťastný domov Tess Whitehurst

Kniha se mi moc líbila. Je to takový průřez různými technikami. Každý si tam najde to své - já používám krystaly daleko více, než je v knize, ale oceňuji zase oblast vykuřování a jednoduchých zaříkadel. V podstatě jde o to, že si to pozitivní dokážeme sami do života přitáhnout, ale je potřeba se na to zaměřit a různé rituály nám v tom pomáhají. Autorčin styl je příjemný a kniha inspirující, plánuji si přečíst i ostatní její knihy.

04.06.2017 4 z 5

Feng-šuej rychle a prakticky Feng-šuej rychle a prakticky Selena Summers

Příjemná a přehledná kniha, kde si každý může najít konkrétní téma, které ho zajímá a najde si zde rady, jak situaci změnit. Oceňuji, že celý systém feng-šuej není předkládán jako dogma, ale že je zde ponechán prostor pro intuici jednotlivce.

04.06.2017 4 z 5

Moudrost Atlantidy Moudrost Atlantidy Diana Cooper

Velice podrobný popis toho, jak se žilo v Atlantidě. Nedokážu posoudit, zda je to pravda, nicméně v knize naleznete mnoho věcí k zamyšlení, různé meditace a další prostředky, které vás mohou inspirovat. Od této autorky čtu postupně všechny knihy a rozhodně ji mohu doporučit.

21.04.2017 5 z 5

Odpovědi andělů Odpovědi andělů Diana Cooper

Úžasná kniha plná konkrétních doporučení a odpovědí. V knize naleznete informace snad ke všem oblastem života - terorismus, jídlo, náboženství, homosexualita, násilí, duchové - vždy jsou tu i konkrétní nápady, jak se k dané oblasti/situaci postavit. Oceňuji, do jakých detailů jsou v knize informace uvedené.

21.04.2017 4 z 5

Energie krystalů Energie krystalů Mary Lambert

Zajímavá kniha, která ukazuje další použití krystalů. Není třeba mít znalosti o krystalech, v knize jsou vždy u jednotlivých krystalů uvedeny základní vlastnosti. Použití krystalů je zde uváděno tématicky - např. elektrosmog, nachlazení, vyrovnanost apod. a u každého tématu je rozepsán jeden hlavní krystal a dále několik alternativních.

26.03.2017

Toltécká cesta rekapitulace Toltécká cesta rekapitulace Victor Sanchez

Výborná kniha. Celý postup je zde srozumitelně a příjemně popsán, tak jdu tuto metodu vyzkoušet:-)

21.03.2017 5 z 5

Výroba krystalové vody Výroba krystalové vody Michael Gienger

Skvělá kniha, která nás provede výrobou krystalové vody od úplného začátku (jsou zde uvedeny všechny možné metody na samotnou výrobu), až po skladování. Kromě tohoto oceňuji hlavně přehled kamenů a jejich účinků a to hlavně v jednotlivých kombinacích. Účinky samotných krystalů je možné najít i v jiné literatuře, ale nikde jsem neobjevila jejich kombinace, což tato kniha nabízí (kombinace na užití vnitřní i vnější).

09.03.2017 5 z 5

Karmická setkání Karmická setkání Jelena Ivanovna Rerich

Kniha se kromě karmy a jejího smyslu zabývá hodně aurou člověka a myšlením jako takovým. Opět se zde setkáváme se zákonem přitažlivosti, ale je tu kladen větší důraz dbát na čistotu svých myšlenek a úmyslů. Kniha je rozhodně přínosná, ale pro mne byla náročnější na soustředění.

04.03.2017 4 z 5

Jak přežít rok 2012 Jak přežít rok 2012 Peter Ruppel

Kniha je průřezový úvod k různým oblastem, které autor zmiňuje a naštěstí dává i odkazy na další literaturu. V knize jsou zmínky o všem možném: mayské kultuře, biblických záznamech, akáše, čakrách apod. Nic nového v knize není, je to spíš jakýsi výtah z jiných knih a autorů - Cayce, Diana Cooper ... největší zklamání ale pro mne bylo, že žádná praktická cvičení v podstatě nedoporučuje - cvičit, meditovat, pít vodu, nejíst maso... nic zásadního. Autor také uvádí názory, se kterými se rozhodně neztotožňuji (že jsme si zvolili být na této planetě obětmi), ale to už je věc názoru každého. Takže závěr: pokud nevíte nic o ezoterické oblasti, najdete zde jakými zmatený úvod a odkazy na jiné autory. Další knihu od autora už shánět nebudu.

28.02.2017 1 z 5

Klíč ke všem vztahům Klíč ke všem vztahům Esther Hicks

Od knihy jsem čekala trošku více. Ústřední myšlenek je několik (my sami si tvoříme svou realitu, zasloužíme si hojnost čehokoliv, je třeba být v souladu se sebou samým...) a i když s nimi naprosto souhlasím, stále se to v podstatě opakuje dokola. Možná je to vhodné pro někoho, kdo se s takovým názorem setkává poprvé, protože několik zásadních myšlenek je tu rozebíráno ze všech možných úhlů. Kniha určitě stojí za přečtení, jen já bych ji zkrátila asi na čtvrtinu.

26.02.2017 3 z 5

Bioenergie pokojových rostlin Bioenergie pokojových rostlin Eva - Katharina Hoffmannová

Skvělá kniha o které se zřejmě moc neví. Autorka v ní naprosto úžasným způsobem popisuje, jak jednotlivé rostliny působí na své bezprostřední okolí a každý si zde může najít podle své potřeby vhodné rostliny.

25.01.2017 5 z 5

Deti včerajška Deti včerajška Jenny Cockell

Naprosto skvělá kniha psaná autorkou na základě vlastních zkušeností. O reinkarnaci jsem toho přečetla hodně, ale tato kniha je opravdu výjimečná v tom, že ji napsal někdo, kdo to celé prožil a ještě můžeme sledovat způsob, jak se k minulým životům autorka vůbec dostala a pak i vyrovnala. Za shlédnutí stojí i zfilmovaná verze.

22.01.2017 5 z 5

Magie svíček Magie svíček Raymond Buckland

Kniha obsahuje podrobně popsané rituály se svíčkami. Rituály mají jasně danou strukturu, včetně toho, co se u nich má pronášet (vesměs citace Bible, žalmy). Od knihy jsem toho očekávala více. Až poslední tři stránky jsou věnované vizualizaci. Pokud někomu vyhovují jasně dané rituály a nechce se spoléhat na svou intuici, pak je to zřejmě pro něj vhodná kniha.

21.01.2017 1 z 5

Uvolnění stresu, dosažení vnitřního klidu Uvolnění stresu, dosažení vnitřního klidu Brian L. Weiss

Kniha je opravdu jen pro podpoření smyslu meditací a práce na sobě. Autor tu vysvětluje, jak funguje stres, jaké procesy v těle spouští a přikládá k tomu několik příběhů svých klientů, kterým pomáhal. V knize je i kompletně přepsaný text meditace. Meditace jako taková je velmi příjemná a pokud vás oslovily knihy tohoto autora, tak vás meditace určitě nezklame.

18.01.2017 5 z 5

Kdo jsi? Kdo jsi? Lise Bourbeau

Kniha je naprosto skvělá. Autorka tu postupně probírá jednotlivé aspekty lidské postavy a způsobu života (strava, myšlenky, naše domácnost..) a ukazuje nám, co tyto oblasti o nás vypovídají a na co nás upozorňují. Myslím, že kniha rozhodně stojí za přečtení a za zamyšlení nad námi a naším životem. Určitě je to inspirující kniha.

16.01.2017 5 z 5

Zvěrokruh a lidový rok Zvěrokruh a lidový rok Iso Karrer

Kniha mne trošku zklamala, čekala jsem podrobnější informace o tradičních zvycích. Autor probírá po měsících hlavní témata, která se k období vážou a jednotlivé zvyky, které se v daném měsíci objevují. Na můj vkus je to trošku chaotické - převážně se zabývá zvyky v Evropě, ale občas je porovnává s Indií a někdy se zvyky v Severní Americe. Základní informace tu každopádně jsou.

16.01.2017 3 z 5

Země - klíče k živé knihovně Země - klíče k živé knihovně Barbara J. Marciniak

Souhlasím s předchozím názorem - kniha je skvělá a dá se číst velmi dobře. Přistupovala jsem k ní trošku skepticky - přece jenom - kniha psaná mimozemšťany... ale určitě stojí za to nechat si mysl otevřenou a přečíst si ji. Moc se mi líbilo jejich doporučení, ať nad vším, co nám někdo sděluje přemýšlíme a to včetně toho, co nám říkají oni. A také, že si máme sami sebe vážit a nenechat za sebe rozhodovat druhé. Oni to hodně rozvádějí a myslím, že jejich návrhy stojí za úvahu.

05.01.2017 5 z 5