sira sira komentáře u knih

Úsměvy pro duši Úsměvy pro duši Bruno Ferrero

Krátké, inspirativní příběhy na zamyšlení. Doporučuji na cesty - ideální je si přečíst jeden příběh, nechat doznít a pak další - super na cestování vlakem:-)

26.07.2019 4 z 5

Léčivá síla drahokamů a minerálů Léčivá síla drahokamů a minerálů Zora Storm-Kull

Kniha obsahuje informace o základních drahokamech a jak s nimi pracovat a to praktickým způsobem. Oceňuji, že je vše podáno velmi přehledně a každý (tedy i začátečník) získá potřebné základy pro obohacení svého života krystaly.

19.07.2019 4 z 5

Nakrmte své emoce a zhubněte jednou provždy Nakrmte své emoce a zhubněte jednou provždy Jennifer L. Taitz

Kniha je vlídný průvodce změnou životního stylu. I když je kniha praktická a vůbec ne esoterická, v podstatě nás vede k vědomému života a k cestě kaizen:-) Postupnými kroky se dostaneme tak, kam si přejeme - technika se dá vztáhnout na všechny aspekty života, nejenom na hubnutí, ale opravdu na náš přístup k života a k jeho užívání.

19.07.2019 4 z 5

Kryon 8 - Překročení milníku Kryon 8 - Překročení milníku Carroll Lee - Kryon

Klasický Kryon - kniha plná informací, dojmů a nepopsatelných zážitků:-)

17.07.2019 5 z 5

Drahé kameny Drahé kameny Raymond J. L. Walters

Kniha přináší mnoho zajímavých legend a příběhů o účincích jednotlivých krystalů a o vzniku jejich jmen.

12.07.2019 4 z 5

Magie kamenů Magie kamenů Petra Neomillnerová

Velmi stručný průvodce práce s krystaly. U knihy mne zarazilo, že např. u účinků hematitu uvádí zcela jiné účinky, než kámen má a to by mohlo být pro začátečníky dost zavádějící.

11.07.2019 3 z 5

Probuzení ženské energie: Cesta celosvětového požehnání lůna zpět k autentickému ženství Probuzení ženské energie: Cesta celosvětového požehnání lůna zpět k autentickému ženství Miranda Gray

Informace, které kniha přináší jsou důležité pro všechny ženy. Určitě si každá z nás najde něco pro sebe. Já oceňuji, že je možnost si přečíst takovou knihu, která nás přivádí k sobě. Není to žádná přehnaná feministická literatura, ani nic vypjatého, kniha nám v podstatě zdůrazňuje, abychom se naučili napojit sami na sebe, na svou intuici. Autorka zde přináší mnoho meditací, které nám umožní se více napojit na sebe i na své lůno. Na mne je ten postup moc složitý, ale jako inspirace super.

10.07.2019 4 z 5

Bolestivé měsíčky, sbohem! Bolestivé měsíčky, sbohem! Caroline Oblasser

Útlá kniha, která nabízí alternativní řešení, jak zacházet s menstruací. Kniha by se dala shrnout do pár stran a v podstatě sděluje, že se máme naučit naslouchat svému tělu a pracovat s ním. Určitě je to zajímavá cesta, která stojí za vyzkoušení.

29.06.2019 4 z 5

Pečuj o své démony Pečuj o své démony Tsultrim Allione

Zajímavý přístup, jak pracovat s různými formami svých strachů a obav. Rozhodně vyzkouším.
V knize je podrobný návod, jak tuto metodu praktikovat. Oceňuji, že k tomu nepotřebujeme nikoho jiného, ani žádné speciální pomůcky.

28.06.2019 5 z 5

Odvaha skočiť Odvaha skočiť Pema Chödrön

Velmi inspirující kniha, která přináší praktické informace, které je možné využít každý den pro zklidnění našeho života - i těch kolem nás:-)

28.06.2019 5 z 5

Škola hubnutí Škola hubnutí Marianne Williamson

Kniha byla přínosná. I když v zásadě se vším souhlasím, není to přesně ta cesta, která je pro mne.

17.06.2019 4 z 5

Tajemství Českého středohoří Tajemství Českého středohoří Jiří Svoboda

Naprosto skvělá kniha! Hodně jsem od ní očekávala a nezklamala. I když už znám České středohoří dobře, zjistila jsem mnoho nového. Já jsem ocenila především část věnovanou geologii - opravdu super.

10.06.2019 5 z 5

Zákon boží kompenzace: práce, peníze, zázraky Zákon boží kompenzace: práce, peníze, zázraky Marianne Williamson

Inspirativní kniha, která nás upozorňuje na omezení, která si tvoříme vlastně my sami. Když to člověk čte, je to logické a zcela jednoduché, ale pak to aplikovat do vlastního života je trošku těžší:-)

30.05.2019 4 z 5

Kryon 4 - Kryonova podobenství Kryon 4 - Kryonova podobenství Carroll Lee - Kryon

Přečetla jsem už několik knih od Kryona a o této jsem si myslela, že to bude spíš takový relax, protože proti třeba DNA to je lehké téma. Kniha mne velmi překvapila, protože i když jsou to krátké příběhy, tak mne to tak zasáhlo, že jsem to musela přestat číst na veřejnosti a dočíst doma. Podobenství jsou úžasná a každý si z toho vybere, co právě potřebuje. Budu ji doporučovat i těm, kteří nejsou až takoví nadšenci do osobního rozvoje, protože si myslím, že zrovna tato knížka je přínosná opravdu pro každého.

16.03.2019 5 z 5

Horniny a minerály Horniny a minerály Kevin Walsh

Přehledný atlas plný kvalitních fotografií a informací. 300 vzorků v jedné publikaci, kterou lze opravdu dát do kapsy.

02.03.2019 5 z 5

Knížka o krystalech Knížka o krystalech Judy Hall

Útlá kniha nabízí základní informace o práci s krystaly - čištění, nabíjení, skladování i tvorbu krystalických mřížek. Kniha uvádí 15 základních krystalů, které jsou schopny pokrýt v podstatě všechna témata, které řešíme. Všechny hvězdičky nedávám jen kvůli tomu, že jsem u této autorky zvyklá na podrobnější informace:-) Pro někoho, pro koho je to spíš okrajové téma je kniha určitě super a i ti znalejší si tam najdou nové nápady.

02.03.2019 4 z 5

Atlas našich hornin Atlas našich hornin Richard Hons

Skvělá kniha! Pro mne jsou velmi přínosné především detailní záběry hornin.

20.02.2019 4 z 5

Horniny, minerály a fosilie Horniny, minerály a fosilie Barbara Taylor

Útlá kniha, která obsahuje vzhledem ke své velikosti mnoho zajímavých informací a také kvalitní fotky, na kterých je zřejmá barva i struktura jednotlivých hornin.

12.02.2019 4 z 5

Horniny & nerosty Horniny & nerosty kolektiv autorů

Velmi stručná kniha, která obsahuje pouze některé nerosty. Bohužel kromě toho, že obsahuje minimum informací, tak nemá ani kvalitní fotografie.

12.02.2019 2 z 5

Minerály Minerály Rainer Bode

Stručný přehled několika druhů minerálů. Oceňuji kvalitní fotografie.

12.02.2019 4 z 5