šipek

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Tak toto je pecka, jedna z nejlepších detektivek které jsem poslední dobou četl. Kniha se nedá téměř odložit a nutí čtenáře číst a číst dále a přemýšlet. Dost brutální detektivka s hodně sympatickým detektivem a jeho týmem. Vřele doporučuji tuto knihu milovníkům tohoto žánru. O jiném hodnocením jsem ani nepřemýšlel jak plný počet hvězdiček.

02.09.2019

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Tak zde dávám jednoznačně 5 hvězdiček. Před časem jsem zhlédl seriál Kaštánek na Netflixu a až pak jsem zjistil že byla vydaná i kniha. Ze začátku jsem měl trošku problém s jmény hlavních postav, ale s tím jsem již dopředu počítal. Jak říkám na této knize jsem si vyloženě pochutnal, vřele doporučuji milovníkům severských detektivek.

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Asi jedna z nejčtěnějších sérii zde na databázi knih a po právu. Kim a její parta jsou výteční. Kniha má dvě dějové linie, které se prolínají celou knihou. Prostě tato série se musí přečíst.

31.08.2020

Dokonalé tichoDokonalé tichoHelen Fields

Tak dokonale zvrácený čtvrtý díl této série. Luc Callanach mě neskutečně baví. Kniha má spád, napětí a občas i humor. Snad se dočkáme dalšího pokračování. Tuto sérii vřele doporučuji.

30.11.2020

NůžNůžJo Nesbø

Tak pro mě brilantně napsaná detektivka. Tento příběh řadím k jednomu z nejlepších z celé série s Harry Holem. Harry si prožívá neskutečné peklo, které občas řeší s kamarádem Jim Beamem. Závěr knihy je neskutečně propracovaný a překvapivý. A to co se děje po odhalení vraha nad tím zůstává rozum stát jak to mohl autor takto vymyslet. Já myslím, že kostky jsou vrženy a můžeme očekávat další díl této série s HH.

12.02.2021

ZlobaZlobaChris Carter

Opět vynikají počteníčko a skvělý Hunter. I když čtenář zná pachatele tak je to opět neskutečná jízda. Ani nevím , že to je příběh dle skutečné události. Kniha se čte velice dobře, špatně se odkládá. Chce si to na čtení udělat čas a pak zbývá jen číst a číst. No a teďka musím šáhnout po lehčí knize brutality bylo dost.

16.04.2018

V kleciV kleciEllison Cooper

Tak co ke knize napsat, když jsem jí přečetl za dva dny. Pro mě parádní počteníčko. Kniha plná napětí a zvratů. Do poslední chvíle jsem neodhadl pachatele. Již se těším na další díl tété série. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

03.01.2021

ÚdolíÚdolíBernard Minier

Tak můj oblíbený autor a má oblíbená série s Martinem Servazem mě opět nezklamala. Má to jednu velkou nevýhodu knihu při čtení sotva udržím ale je přečtená za dva dny .
Opravdu se velice dobře čte a těžko se odkládá. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

04.06.2021

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Tak po klidné detektivce s vrchním inspektorem Gamachem od Luise Pennyové jsem se vrhl na mou oblíbenou autorku a opět výborná kniha. Příběhy s Kim Stoneovou jsou prostě návykové.

28.06.2021

Údolí mrtvýchÚdolí mrtvýchTim Weaver

Tak si tohoto autora musím přidat k oblíbeným. Moc dobře se knihy čtou. Soukromý vyšetřovatel David Raker a jeho hledání pohřešovaných osob je zajímavé a plné napětí. Vřele doporučuji k přečtení.

10.06.2019

Otevřený hrobOtevřený hrobAngela Marsons

Tak opět výborná Kim. Tato série případů je můj šálek kávy jak se říká. Kniha má spád a čte se jedním dechem a pro mě nečekané rozuzlení na závěr. Jediné co mi trošku dělalo problém bylo dost jmen.

03.02.2020

Galerie mrtvýchGalerie mrtvýchChris Carter

Tak knihy od tohoto autora jsi šetřím a vím, že mám v knihovně skvělou knihu, která mě čeká. Jak čtu komentáře zde na Databázi knih tak nejsem sám. Opět skvěle vymyšlený a napsaný příběh. Je pravda, že je potřeba si udělat čas a zalézt někam do kouta a číst a číst.
Tyto detektivky jsou hrozně návykové. Jen ten závěr mi trošku s Lucienem nesedl, musel jsem sáhnout do paměti a hlavně jsem to neočekával.

Noční lovecNoční lovecChris Carter

Sám nevím jak jsem mohl zapomenout napsat komentář k této knize. U tohoto autora se čtenář nesplete. Ale pozor jen pro silnější povahy. Kniha má spád a pomalu se nedá ani odložit. Kam Carter na ty nápady chodí to mi hlava nebere.

06.03.2018

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Velice dobrá a čtivá detektivka. Po přečtení této knihy mám již připravenou k přečtení celou sérii s inspektorkou Erikou Fosterovou, která je dost sympatická. Je to pohodové a srozumitelné čtení. Trošku mě zklamal závěr knihy. Bylo to jak z nějaké bondovky.

04.11.2018

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Tak tato kniha mě uchvátila. Je to druhý příběh ze série s inspektorkou Kim Stoneovou a já si již dávám autorku do oblíbených autorů. Kniha se nedá pomalu odložit. Nápad napsat takovou to knihu je výborný, nemám knize co vytknout.

04.02.2019

Hon na mrtvéhoHon na mrtvéhoTim Weaver

Tak takové pohodové čtení. Zápletka zajímavá s nečekaným rozuzlením. Trošku mi vadila nesmrtelnost hlavního hrdiny.

31.05.2019

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

Tak tohle byla super kniha. Brutalita vražd zde dávala smysl. Tak to bude další výborná série na kterou jsem narazil díky čtenářům zde na databázi knih. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

26.08.2020

Dokonalá kořistDokonalá kořistHelen Fields

Tak hurá na další díl této skvostné série. Co k této knize napsat, když vše je již zmíněno v komentářích. Za mě jednoznačně pět hvězdiček a vřelé doporučení milovníkům drsnějších detektivek.

09.09.2020

Temná tajemstvíTemná tajemstvíH. Rosenfeldt (pseudonym)

Ta za mě výborná detektivka. Další skvělá série díky databázi knih. Sehraný detektivní tým a v knize nahlédneme i do soukromého života vyšetřovatelů. Moc dobře napsaná kniha plná nečekaných zvratů s výborným vyvrcholením. Vřele doporučuji.

16.09.2020

Noční ptákNoční ptákBrian Freeman

Tak na tuto knihu jsem narazil opět zde na databázi knih. Musím říci úžasná detektivka dle mého gusta. Čtenář je v neustálém napětí a kniha se nedá pomalu ani zavřít. Detektiv Frost Easton je sympaťák a jeho spojení s kocourem je dost originální nápad. Téma psychiatrie a léčení různých druhů fobií je v této knize k zamyšlení. Za mě zasloužených pět hvězdiček a vřelé doporučení milovníkům tohoto žánru. Jen je mi divné, že tuto knihu ještě nečetla zde na Databázi knih oblíbená Šánka

06.10.2020

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Tak po delší době jsem sáhl po české detektivce a byl jsem mile překvapen. Určitě to nebude poslední kniha od této spisovatelky. Kniha má spád a moc dobře se čte, vše je přehledné i když je tam dost postav tak se čtenář v nich neztrácí. Za mě doporučuji.

14.10.2020

PohřbeníPohřbeníEllison Cooper

Tak tohle byla jízda, za mě plný počet hvězdiček a vřelé doporučení milovníkům tohoto žánru. Kniha je čtivá nepostrádá napětí a u konce jsem jí nemohl odložit. Moc se těším na další díl a doufám, že se objasní nevyjasněné otázky z tohoto dílu.

02.07.2021

Vražedný chladVražedný chladLouise Penny

Po této sérii detektivních příběhů vrchního inspektora Gamache vždy rád sáhnu, když si chci přečíst klidný a reálny detektivní případ. Knihy této autorky jsou úžasně lidské protknuté vůní kávy a životem v malebné vesničce Three Pines.

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Má první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Parádní detektivka a velice dobře napsaná. Postava hlavní inspektorky Kim Stoneové mi sedla. Téma je zajímavé a kniha má spád. Závěr knihy byl srozumitelný a dokončený.

24.10.2017

Pokrevní poutaPokrevní poutaAngela Marsons

Tak opět výborné počteníčko, Kniha volně navazuje na ďábelské hry takže doporučuji číst postupně. Případy Kim jsou plné napětí a nečekaných zvratů plné napětí. Postava Alex je přímo ďábelská a Kim je výborná a její tým také. Milovníkům tohoto žánru knihu vřele doporučuji.

27.06.2019

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Tak opět skvělá Kim. Tato série mě neskutečně baví a je hrozně čtivá. Již mám připravenou další knihu od této autorky. Tolik dějových linií a vše do sebe zapadá. Závěr knihy jsem přímo hltal stránku za stránkou.

23.01.2020

SestrySestryBernard Minier

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Tato série s Martinem Servazem je jedna z nejlepších co jsem četl. Kniha se pomalu nedá odložit, má spád, napětí, má vše co má správný thriller mít. Za mě spokojenost a vřele doporučuji.

08.06.2020

PopravčíPopravčíChris Carter

Tak tato série mě neskutečně chytla. Má druhá kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Způsob provedení vražd je dost morbidní až se čtenář divý kam na ty nápady autor chodí. Kniha nemá slabé stránky, napínavé, strhující.

17.04.2016

ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Výborné, čtivé, napínavé, plné zvratů za mě plný počet hvězdiček. Jsem rád že série pokračuje a doufám v další pokračování. Vřele doporučuji tuto knihu přečíst (koukám u mých oblíbených čtenářů zde na databázi knih jsem již skoro poslední kdo tuto knihu četl)

04.02.2019

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Tak k této detektivce jsem se dostal díky čtenářům zde na databázi knih. Kniha Vás od první chvíle pohltí a vtáhne do děje. je velice dobře napsaná a čtivá. Dá se říci, že nemá hluchá místa. Vše je srozumitelné a čtenář se velice dobře orientuje. Milovníkům detektivek a thrillerů vřele doporučuji. Já určitě budu v této sérii pokračovat.

21.12.2020