šipek šipek komentáře u knih

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Výborný psychologický thriller a dost náročný. Čtenáře nutí stále přemýšlet a přemýšlet.
No a závěr knihy mě teda úplně dostal (co je skutečnost?) Čekám na další díl.

11.10.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Výborná série s detektivkou Josie Quinnovou. Mě se kniha moc dobře četla a hrozně rychle byla přečtená. To byla jediná vada této knihy. Vřele doporučuji celou sérii. Já vyhlížím další díl.

11.10.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak dvě dějové linie a v obou je ústřední postavou Josie Quinnová. Jedna linie je o mládí Josie, neskutečný příběh, kde až čtenáře mrazí jak je to všechno vůbec možné. Druhá linie je Josie policejní náčelnicí vyšetřující případ, který se jí osobně dotýká. Vše se v závěru spojí v jeden příběh. Úchvatná kniha plná napětí a hrůzy.

23.09.2022 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Za mě spokojenost. Kniha má spád, napětí a takové soustředění na četbu, aby jsem se v ději neztratil skoro nepamatuji. Čtenář nemůže knihu nechat ladem, jinak se ztratí teda aspoň já. Tak a teďka mám již připravený třetí díl této výborné série. Vřele doporučuji.

16.09.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tak má první kniha od tohoto autora a příjemné překvapení. Je teda pravda, že se čtenář musí opravdu hodně soustředit při čtení a žádné rozptylování. Několikrát jsem se musel vrátit i zpět, abych to všechno pobral. Nejde knihu odložit a nechat jí tři dny ladem, to je čtenář pak ztracený. Jak čtu zde příspěvky, tak nejsem v tom sám. Vřele doporučuji a já jdu na další díl, který mám již připravený.

15.09.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Opět výborná dvojice vyšetřovatelů Poe a Tilly. Za mě úplná spokojenost a ani se nedivím, že má tato série tak vysoké hodnocení zde na databázi knih. Jen se divím, že tuto knihu nečetla má oblíbená uživatelka Šánka, tak jí tímto vřele tuto knihu doporučuji i všem ostatním milovníkům tohoto žánru.

07.09.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tak za mě tak mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nejslabší díl pro mě z celé vynikající série, ale stejně dost dobrý. Kniha se moc dobře čte, čtenář se v ději neztrácí vše je přehledné. Pro mě bylo trošku zklamání, že jsem vraha odhalil hned z kraje a nemýlil jsem se. Vždy mám problém pachatele odhalit, ale zde se mi to podařilo. Již se těším na další díl.

29.08.2022 5 z 5

Co po ní zbylo Co po ní zbylo Eric Rickstad

Tak jsem se zde rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec dávám slabší čtyři hvězdičky. Dvě třetiny knihy byly dost nezáživné až závěr to dost vylepšil. Určitě pro mě nejslabší kniha od tohoto autora.

10.08.2022 4 z 5

Konec světa Konec světa Peter Temple

Tak zde dávám slabší tři hvězdičky. Tato kniha mě nenadchla a to jsem se na ní těšil. Na můj vkus zde bylo moc jmen, docela špatně jsem se orientoval. A styl psaní mi také moc nesedl.

10.08.2022 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Tak za mě tento díl byl nejlepší z celé série. Udělal jsem chybu, že jsem měl mezi díly delší pauzu, chce to číst určitě postupně a hned za sebou. Tato trilogie nebyla špatná, ale top to určitě nebylo.

10.08.2022 4 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Pro mě nejslabší knížka od této autorky (nemyslím počtem stránek). Kniha moc zdlouhavá a řekl bych i docela nudná. Prostě mě nezaujala a byl jsem rád, že jsem jí dočetl.

29.07.2022 3 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Tak po delší době se ke mě dostal asi poslední díl této pro mě výborné série detektivek. Přečetl jsem všech šest dílů a ani jeden díl mě nezklamal. Pro mě to bylo dost náročné čtení, jelikož jsem na vlastní kůži prožil to co dvojice Alex s Frederikou. Tajně doufám, že toto nebyl poslední díl a dočkáme se dalšího pokračování.

07.07.2022 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Tak u této knihy půjdu proti proudu. Za mě docela zklamání. Nemám rád horory a mě se zdálo, že tam trošku té hororové tématiky bylo. Kniha se mi zdála dost dlouhá, závěr knihy byl překvapivý.

29.06.2022 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Ne nadarmo má tato kniha zde na databázi knih tak vysoké hodnocení. Vynikající pokračování této série. Čtivé, napínavé s fajn dvojicí vyšetřovatelů. Nechybí ani humor. Můžu jen doporučit a já jen již čekám na třetí díl. Jsem v knihovně v pořadníku, tak snad to nepotrvá dlouho.

27.06.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tak za mě jednoznačně plný počet hvězdiček. Moc kvalitní detektivka plná napětí, jsem rád že jsem díky databázi knih nalezl dalšího výborného spisovatel a hlavně určitě čtivou sérii s Washingtonem Poe a Tilly Bradshawovou. Určitě doporučuji milovníkům tohoto žánru.

20.06.2022 5 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Tak tato kniha mi ani nepřišla jako detektivka, spíše takové zdlouhavé vyprávění. Ne že by to bylo špatně napsané a bez děje, ale dle mého názoru by postačilo 300 stránek. Ale určitě s touto spisovatelkou nekončím.

20.06.2022 3 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Do posledního detailu propracovaná kniha. Do dnešní doby dost aktuální téma.

20.06.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tak a hurá na další díl této dost dobré serie případů s Josie Quinnovou. pokud bude v knihovně k mání. Za mě plný počet hvězdiček. Krátké kapitoly svižný děj plný zvratů. Trošku se mi zdál překombinovaný příběh s novorozenětem.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velice dobrá detektivka na začátek nové serie s Josie Quinnovou. I když jsem si říkal, že si dám chvilku pauzu od dalších serii tak mi to nedalo a šáhl jsem po další nové serii kriminálních případů. A múžu říct vůbec nelituji. Krátké kapitoly plné zvratů no paráda. Vřele doporučuji.

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Tak má první kniha z této série a jsem nadšený. Jen to určitě chce číst postupně. Jediné co mi dělalo problém, že jsem se občas ztrácel v postavách. Pomalu jsem si chtěl začít psát tahák. Určitě budu pokračovat v této sérii dále a již od prvního dílu.