šipek šipek komentáře u knih

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Tak za mě příjemné odskočení od série s Davidem Rakerem. Krátké čtivé kapitoly a dvě dějové linie. Příběh zajímavý, trošku se mi zdál závěr knihy neskutečný za což ubírám jednu hvězdičku.

20.06.2023 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Ta předchozí trilogie od tohoto autora byla lepší. Příběh byl dobrý, ale na můj vkus moc akční, samá bomba a mrtvola. Takže za mě tato kniha nebyla na plný počet hvězdiček.

13.06.2023 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Kniha napsaná s humorem a snad ani ne detektivka. Ze začátku jsem se nemohl do čtení nějak dost, ale čím více stránek jsem měl za sebou, tím jsem byl více a více nadšený. Prostě pohodové a veselé chvilky při čtení této knihy jsem prožíval. Ne každému čtenáři se tento styl psaní musí líbit , ale za mě plný počet hvězdiček.

13.06.2023 5 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Na plný počet hvězdiček to za mě nebylo, ale téma nebylo vůbec špatné. Nějak poslední dobou je to samý sériový vrah. Myslím, že hodnocení této knihy bude mít stoupající tendenci.

08.06.2023 4 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Po této knize jsem sáhl v knihovně, jelikož tento autor je u mě v oblíbených. Tak jsem tohle téma knihy vůbec nečekal. Kdybych to věděl, taj jsem se asi rozmýšlel jestli číst nebo nečíst. Nakonec jsem rád že jsem si knihu vypůjčil. Takže za mě dobrý.

25.05.2023 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Napínavá kniha a sympatický detektiv Jack Logan. Za mě zasloužených 5 hvězdiček. Musím se podívat hned po druhém dílu této série.

18.05.2023 5 z 5

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

Čtivé, napínavé a dost kruté. Chvilkama jsem si připadal, že čtu horor. Kniha není pro slabší povahy.

18.05.2023 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Knihy této autorky mají stále vysokou úroveň. Čtivé, napínavé, krátké kapitoly a čtenář je hned na konci knihy. Takže já jsem opět hodně spokojený. Vřele doporučuji.

18.05.2023 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Za mě začátek velice dobré série. Kniha má napětí a čtenář se v ději neztrácí. Určitě budu pokračovat v dalších dílech. Doporučuji.

05.05.2023 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Tak mám z knihy smíšené pocity. Dost mi vadil styl psaní, kdy v jedné kapitole se střídá přítomnost s minulostí a já nedokázal vždy hned přepnout. Konec byl nějaký rychlý až bych řekl odfláknutý. Za mě jsou to slabší 4 hvězdičky.

21.04.2023 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Tak za mě plný počet hvězdiček. I když ze začátku to vůbec tak nevypadalo. Měl jsem problém s jmény a jednotlivými názvy, tak jsem se trošku ztrácel. Kolikrát jsem se musel i vrátit. Ale jak děj plynul tak jsem se chytil a byla to paráda. No a ten šokující závěr jsem vůbec neočekával. Takže nakonec velká spokojenost.

13.04.2023 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Tak další výborná série od Michaela Robothama. Prostě číst knihy od tohoto autora je pro čtenáře milující tento žánr zážitek. Jen více a více takových to knih. Vysoké hodnocení zde na databázi knih není náhoda. Vřele doporučuji a těším se na další díl.

11.04.2023 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Tak má první kniha od této autorky a musím říct velké překvapení. Očekávání jsem měl, ale kniha mé očekávání ještě předčila. Okamžitě musím sehnat první díl této série. Souhlasím s komentářem uživatelky lucakuca, já měl podobné pocity, když jsem knihu dočetl.

27.03.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Tak nejprve jsem myslel, že jsem sáhnul na starší díl této série a ono to je jinak. Úžasný nápad vrátit se na úplný začátek, kde se začal tvořit tým okolo Kim. Musím říct, že knihy od této autorky se čtou úplně samy. Krátké kapitoly, strhující děj a hle je zde hned závěr knihy. Vřele doporučuji všem milovníkům tohoto žánru.

27.03.2023 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Klasická pohodová detektivka, která mě hodně baví. Po knihách této autorky sáhnu vždy jednou za čas a nikdy mě nezklamou.

21.03.2023 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Jednou za čas sáhnu po knize od této autorky a případech s inspektorem Gamache. Je to vždy moc krásné a pohodové čtení. Tato série mě moc baví. Tentokrát není případ přímo z malebné vesničky Three Pines, ale odehrává se poblíž v hotýlku na břehu jezera. Po přečtení různých krváků jsou tyto knihy jako balzám na duši.

17.03.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Krátké kapitoly, plné napětí prostě kniha letí neskutečným tempem. Čtenář než se rozkouká tak zavírá poslední stránku. Zase jedna z povedených sérii detektivních románů.

16.03.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Pro mě nevšední téma, ale zajímavý. Jednu hvězdičku tentokrát musím ubrat za vyšetřování starého Pennova případu. Mě to k této knize moc nesedlo. Jinak klasická Angela, je radost mít její knihy v knihovně.

08.03.2023 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Krátké kapitoly, svižné tempo až je na škodu jak se tato kniha rychle přečte. Knihy této autorky mě ohromně baví. V komentářích k této knize již bylo vše řečeno. Vřele doporučuji.

08.03.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha hodně čtivá a přehledná. Jelikož jsou v knize jen tři hlavní postavy tak se čtenář v ději neztratí. Je to takové pohodové čtení na dovolenou. Mě to ale moc nenadchlo.

28.02.2023 3 z 5