šipek Online šipek komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Tak jsem měl přečteny všechny předchozí díly této série a již jsem ani nečekal, že bude pokračování. Za mě velice dobrá kniha, čtenář se neztrácí v ději vše je srozumitelné. Tato série je lepší než následující s Kate Marshallovou. Na můj vkus jsou ale všechny knihy moc krátké a hned přečtené. Je zajímavé načasování vydání vždy pře vánočními svátky.

12.12.2023 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Za mě začátek nové série dopadl na jedničku. Již mám připravené pokračování. Jen tak dál pane Ashmane.

07.12.2023 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Oddechové, pohodové počteníčko. Kniha má spád a čtenář najednou zjistí, že je na konci. Jednou za čas po tomto autorovi sáhnu a ještě jsem se nezklamal.

30.11.2023 5 z 5

Maska smrti Maska smrti Mads Peder Nordbo

Tak jsem dočetl a za mě dost dobrý. Jsem rád, že jsem vzal poslední dva díly hned za sebou, dokut jsem to měl v hlavě. Chce to opravdu číst postupně a nejlépe hned. Občas jsem se zamotal do vztahů - kdo je čí bratr, sestra, syn, dcera atd. To byl pro mě velký oříšek, ale aspoň jsem byl stále ve střehu.

22.11.2023 5 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Mrzí mě, že jsem měl tak dlouhou pauzu mezi prvním a druhým dílem. Myslím, že to bylo na škodu. Určitě to chce číst postupně a bez přestávky. Je to ale tím, že mě první díl moc nenadchnul. Zde dávám pět hvězdiček a ihned mám připravené pokračování. Jen ty jména to bylo pro mě teda něco, no ale poradil jsem si s tím.
Vřele doporučuji.

21.11.2023 5 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Tak tohle byla úplná pecka. Napínavé, čtivé a dech beroucí počteníčko. Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem poslední dobou četl.

13.11.2023 5 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Tak za mě zasloužených pět hvězdiček. Předpokládám, že to byl závěr velice dobré série. Pár dílů ještě musím přečíst, abych to měl kompletní. Čtivá, srozumitelná a pohodová detektivka. Vřele doporučuji.

30.10.2023 5 z 5

Bezčasí Bezčasí Erik Axl Sund

Ani se mi nechce tuto knihu hodnotit. Po přečtení prvních 100 stran jsem chtěl knihu odložit, ale se zapřením jsem dočetl. Měl jsme v knize neskutečný chaos. Za mě to bylo dost nepřehledné. Jsem rád že jsem dočetl.

17.10.2023 2 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tak tahle série mě neskutečně baví. Doporučuji číst postupně. Snad se dočkáme pokračování, přeci to nemůže takhle končit. Pachatele v tomto dílu není těžké uhádnout, ale ty emoce uf.

12.10.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tak tahle série mě hodně baví. U tohoto dílu jsem přemýšlel, že jednu hvězdičku uberu. Zdál se mi nejslabší, ale vzhledem k předešlým dílům jsem zůstal u pěti hvězdiček. Vřele doporučuji a já se jdu poohlédnout po dalším pokračování této série.

03.10.2023 4 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Za mě to nebylo tak špatné jak některá hodnocení zde na databázi knih. Taková stará dobrá detektivka.

03.10.2023 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Tak opět výborná detektivka. Tuto sérii řadím hrozně vysoko. Krátké kapitoly plné napětí. Co k tomu napsat vše tu již bylo napsáno. Jen jsem se občas ztrácel ve jménech a musel jsem se občas vrátit. Jinak vřele doporučuji.

08.09.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Tak ani jsem netušil, že jsem tuto sérii začal číst od posledního dílu. Autorku znám tak jsem sáhl v knihovně po této knize a udělal jsem moc dobře. Teďka se pustím do této série od začátku. Při čtení této knihy je potřeba mít okolo sebe ticho a věnovat se čtení. Za mě velice dobrá kniha.

28.08.2023 5 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Trošku slabší začátek knihy, ale pak to nabralo spád a kniha se nedala odložit. Přečteno za dva dny. Ani se nedivím, že je tento autor jeden z nejčtenějších ve Francii. Dvě dějové linie neustále se proplétající. Zajímavé zvraty a zápletky. Za mě super.

15.08.2023 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Za mě moc povedená série s oblíbenou dvojicí Olivií a Tomem. Že se mi bude líbit kniha s rasistickou tématikou tomu se mi nechce ani věřit. Super počteníčko a vřele doporučuji.

15.08.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Moc povedená série. Z mého pohledu byla tato kniha o trochu slabší jak předchozí díly ale tím nechci říci, že je špatná. Zajímavé téma a prostředí.

09.08.2023 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Moc mě tahle série baví a již se těším na vydání dalšího dílu. Kniha nepostrádá napětí a stránky utíkají jedna za druhou a jsme hned ve finále. Vřele doporučuji.

09.08.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Od tohoto autora čtu vždy jednu knihu za čas a pak si musím dát oddech. Způsob provádění vražd je vždy originální a brutální. Miluji dvojici detektivů Roberta a Carlose. Opět výborné počteníčko i když jsem četl i lepší knihy od tohoto autora.

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Prostě tato autorka umí čtenáře zaujmout. Dost náročná detektivka, jak se jedná o smrt dětí je to vždy náročné čtení a ne pro každého. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Téma uprchlíků moc nevyhledávám, ale tato kniha mě velmi zaujala. Celá série je velmi dobrá. Za mě zasloužených pět hvězdiček. Vřele doporučuji.