šipek šipek komentáře u knih

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Co k tomu napsat? To byla jízda od které se nedalo pomalu odtrhnout. Již mám autorku v oblíbených. Koukám na hodnocení této knihy mých známých uživatelů zde na databázi knih a samý plný počet hvězdiček ( až na jednu čtenářku ). V knize se prolínají tři dějové linie a vůbec to není na škodu. Asi to chce číst tuto sérii s Lacey Flint postupně. Já četl nejprve Volavku a již se moc těším na třetí díl.

12.04.2017 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tak koukám, že jsem knihu ohodnotil 5 hvězdičkami a nenapsal jsem komentář tak činím dodatečně. Tak dost dobrá detektivka, která splnila mé očekávání. Vše do sebe postupně zapadávalo a konec mě dost překvapil. Vřele tuto knihu doporučuji.

10.04.2017 5 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Tak klasická kniha od této autorky. Mě se osobně tato série detektivek s Fredrikou a Alexem líbila. Téma knih pasuje na dnešní celosvětové problémy. Vztahy ve vyšetřovacím týmu se od prvního dílu pomalu vyvíjejí. Kniha se čte dobře, ale do pěti hvězdiček něco chybí.

10.04.2017 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Tak tuto sérii přečtu celou, již mi zbývá poslední díl a to jsou Davidovy hvězdy. Mě se styl psaní a příběhy této autorky líbí. Tato kniha se mi zdála z této série nejlepší.

29.03.2017 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Tak za mě super, jednoznačně pět hvězdiček. Dlouho se mi nečetla kniha tak dobře jako cizinec, žádné oddechové a úžasný spád. Nominace na knihu roku zcela oprávněně. Téma knihy velice zajímavé a dá se říci v dnešní době i dost reálné. Člověk spadne do maléru ani neví jak.

29.03.2017 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Není to špatné, ale něco tomu chybí abych dal pět hvězdiček. Je tam trošku duchařiny a to já moc nemusím. Závěr je překvapivý a dá se říci i dost rychlý. Děj se odehrává na opuštěném ostrově v úžasném ponurém prostředí, to mi sedělo.

20.03.2017 4 z 5

První rodina První rodina David Baldacci

Opět můj oblíbený spisovatel a zase vynikající. Zápletka hodna tohoto autora. Kniha má spád a dobře se čte, nejsou v ní hluchá místa.

13.03.2017 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Tak díky databázi knih jsem narazil na tohoto autora a musím říci dost dobrý. Celkem dojemný příběh o přátelství Scotta a fenky německého ovčáka Meggie. Pro mě bylo překvapivé jak se střídaly pohledy jednotlivých postav a dokonce i Meggie. Kniha má spád a moc dobře se čte, je to takové pohodové čtení. Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

06.03.2017 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Tak jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvězdičkami. Nejvíce mi vadilo neustálé pojmenování ulic, náměstí, které se nedalo stejně zapamatovat. Ale určitě si tuto sérii přečtu celou, jelikož knihy od tohoto autora patří k mým oblíbeným.

28.02.2017 3 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Tak tuto sérii s Fredrikou a Alexem přečtu celou. Téma těchto detektivních příběhů je aktuální pro dnešní dobu. Kniha se čte velice dobře a vše do sebe postupně zapadá. Jediné co mi na této sérii nesedí jsou vztahy ve vyšetřovacím týmu.

20.02.2017 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak to byla neskutečná jízda. Pomalu ani nevím co napsat to se prostě musí přečíst. Způsob vražd dost brutální a detektiv Hunter opět perfektní. Při každé volné chvilce jsem měl knihu v ruce.

16.02.2017 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tak kniha výborná, čtivá. Děj strhující zasazený do pochmurného prostředí Shetlandských ostrovů. Až má čtenář chuť ostrovy navštívit osobně. Téma této knihy mi ale přišlo dost děsivé a i neskutečné, ale za to napětí si kniha zaslouží plný počet hvězdiček.

13.02.2017 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Taková pohodová detektivka s tématem vhodným na dnešní dobu. Určitě to není poslední kniha od této spisovatelky. Jediné co mě zaráželo a moc se mi nelíbilo byly vztahy ve vyšetřovacím týmu a pasáže ze soukromého života.

05.02.2017 4 z 5

Spravedlnost v Divine Spravedlnost v Divine David Baldacci

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Tato série této partičky lidí pod názvem Camel Club nemá chybu. Taková to kniha se špatně odkládá a potom se druhý den špatně vstává :-).

01.02.2017 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Detektivka výborná, moc dobře napsáno, čtenář je udržován v neustálém napětí. Hlavní hrdina Jefferson Winter je mi svým způsobem uvažování hodně sympatický. Dle mého názoru první kniha Polámané panenky byla o kousek lepší. Na tu mi nestačily hvězdičky.

01.02.2017 5 z 5

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Tak má druhá kniha od tohoto autora a musím říci dost dobré. Téma zajímavé a dost odvážné, poválečný život v Polsku jak u nás v pohraničí. Hlavní postava prokurátora Szackého je dost originální a mě se líbila. Detektivka nepostrádá napětí a i překvapivé rozuzlení. Určitě sáhnu po další knize této série. A jsem i zvědavý na další osud obou hlavních postav této detektivky.

26.01.2017 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Souhlasím s níže uvedenými komentáři, že je tento díl slabší jak první. Umím si představit tak o 100 stránek knihu kratší, občas nudné pasáže.

24.01.2017 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tak opět dávám plný počet hvězdiček a myslím zcela zaslouženě. Dvě dějové linie knihy se krásně prolínají a moc dobře se to čte. Opět má čtenář chuť poznat nedotčenou krajinu tohoto příběhu. Člověk si uvědomí jak těžké bylo tenkrát přežit, až to přijde neskutečné. Detektivní zápletka jen dokresluje skvělý pocit z této knihy.

18.01.2017 5 z 5

Úlovek Úlovek Taylor Stevens

Souhlasím s níže uvedenými názory - tato kniha je z celé série dle mého názoru nejslabší.

09.01.2017 3 z 5

Zack Zack Mons Kallentoft

Tak četlo se to dobře, ale nic co by překvapovalo. Sáhl jsem po této knize jelikož jsem četl sérii s Malin Forsovou od Monse Kallentofta a ta se mi moc líbila. Tato detektivka mě moc nenadchla.

09.01.2017 3 z 5