sioux sioux komentáře u knih

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Je to dobře psané, docela napínavé, relativně zajímavé hlavní postavy, ale nedočetl jsem to. Přišlo mi to už příliš přes hranu. Vrah, který uřezává malým holčičkám, samozřejmě běloškám, jinak by to byl rasismus, ruce... mi přijde už moc kruté, přes hranu a nereálné, nedokázal jsem se od toho oprostit, už to pro mě nebyla zábava, ale nepříjemné pocity, takže pro mě nedočteno.

19.11.2019 3 z 5

Přepis Přepis Kate Atkinson

Absolutně o ničem. Po 50 stránkách nekonečného hraní si slovy, nudy, divných emocionálních pochodů jsem to odhodil. Jak ti renomovaní spisovatelé na obalu knihy mohli napsat, že to je geniální dílo?! Leda tak geniální nuda.

15.11.2019 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Výborný věc. Kvalitní, bez hluchých míst, zajímavé hlavní postavy. Trochu jsem se bál, že mě bude nudit to prostředí francouzského kosmického výzkumu, tedy prostředí, které má pro mě minimální úroveň přitažlivosti, ale nakonec to bylo tak napsáno, že mi to nevadilo

14.11.2019 5 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Nevím, zda je to pro holky, jak má kniha v názvu, ale pro mě to byla slátanina. Příběhy paní psychiatričky jsem vynechával, to mě vůbec nebavilo. Rozhovor s panem Honzákem jsem zkoušel číst, ale bylo to takové divné. Co jde říci jednoduše, tak bylo řečeno složitě a co bylo složité, tak bylo řečeno ještě složitěji. Jinak spousta vaty typu kdo se v dětství koukal na jakou pohádku a tak. Myslím, že pan Honzák podává v jiných knihách lepší výkon. Nedávno jsem četl Labyrint pohybu, také kniha formou rozhovoru, v tomto případě s dr. Kolářem, ale to bylo o několik levelů výše, jak otázky, tak odpovědi.

03.11.2019 1 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Tohoto autora jsem četl poprvé a nebylo to špatné.
Hlavní hrdinka je policejní inspektorka, která mi byla nesympatická neustálými dialogy s mrtvým manželem, vztahem s pubertální dcerou a celkově tragickým sebevědomím a občasným koktáním. Víc mě bavila dějová linka z minulosti, která však bohužel v půlce knihy skončila. Ale dočetl jsem to, což je u mě slušný výsledek. Více už tohoto autora ale číst nebudu. Je to dobrý průměr, ale není to špička.

19.10.2019 4 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Vybočuji z davu čtenářů, kterým se tento autor líbí. Už jsem zkoušel "Mokrou rybu" a po několika desítkách stránek jsem to vzdal. A podobné je to s touto knihou. Nezáživné, naivní, divné, průměrné, takové německy upracované a ty pokusy o humor, můj ty bože! Ale většině lidí tady se tento autor líbí, takže možná jsem divnej já...
Ještě bych vytknul tloušťky knihy, která je způsobena extrémně krátkými řádky. Přijde mi to trochu manipulace k vyšší ceně, která se většinou odvíjí od počtu stránek. A ty korektury!

19.10.2019 2 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nesbo je extratřída, ale má to své ale... V "Noži" to opět potvrdil. Výborný situační popis, bravurní dialogy, spousta překvapení, jistá míra sarkasmu a ironie, schopnosti kritického společenského románu... ale, už mě fakt nebaví číst jak je Harry Hole v alkoholové depresi, to prostě přeskakuji, jeho láska k Rachel mi přijde nudná a přeskakuji ji také, a vlastně mě víc baví vše okolo než když je na scéně Harry Hole.
Takže asi tak!
Ale jinak velmi dobrý nadstandard na poli thrillerů a detektivek. Howgh!

19.10.2019 4 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Naprostá fantazie. Uvěřitelný příběh, hrůzy první světové, krásný příběh lásky, autentický hrdina, úžasná Margarete, velmi kvalitní styl a slovník, v podstatě bez chyb. Přečteno jedním dechem. Howgh!

28.08.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Koupil jsem si to díky referencím, že tato autorka píše podobně jako Hana Mornštajnová. Nebylo to tak dobré a propracované jako u paní Mornštajnové, která je pro mě literární skvost a zázrak, ale i tak bylo slušné a velmi čtivé. Doporučuji.

09.06.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Rozporuplné dílo. Hodně dlouhé, chvílemi velmi napínavé, sympatičtí hlavní hrdinové Hess a Tholinová, nebo jak se jmenovala, dobře možná až moc dobře promyšlené, ale zároveň hodně hodně ukecané, velmi komplikované, kapitoly často končí ve chvíli, kdy by člověk chtěl zajímavou akci a ona pak není dopsána, ale jen naznačena. A to severské odebírání dětí úřady a víra, že je tak správně, je fakt šílené. Takže pro mě velmi rozporuplné... ale zase jsem to dočetl a to je u mě u thrillerů hodnotné...

28.05.2019 3 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Nevím jestli to je ekonomie dobra a zla, ale určitě to je ekonomie nudy.

19.05.2019 odpad!

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Psaní Aleny Morštajnové prostě miluji! Tiché roky jsou skvělé. Čtivé, opravdové, zajímavé, dojemné, plné krásných vět. Její postavy jsou pro mě skutečné a dokážu se do nich rychle vcítit. Těším se na další čtenářské zážitky od této pro mě osobně nejlépe píšící ženské autorky.

09.05.2019 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Velmi čtivá kniha na už hodně popsané téma. Člověk ví, že to bude drsné, ví, co se tam bude dít, je těžké tam ještě něčím překvapit, ale ta hrůza je nadále svým způsobem fascinující, takže se o ní píše a čte pořád dokola. Ty uvědomělejší řeknou, že se o tom musí psát, aby se nezapomnělo. Pochybuji, že se lidstvo někdy poučilo z knih nebo čehokoliv jiného kromě vlastní individuální zkušenosti, která je ale v podstatě nepřenosná.
Přečetl jsem to rychle a jedním dechem.

28.04.2019 5 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Dle Iana Rankina: "Absolutně strhující!", dle Financial Times: "Jedna z nejlepších knih roku 2016". Hmm, dle mě jedna z největších kravin. Taková politická agitka jak to uprchlíci a staré policistky mají těžké. Odhozeno po 90 stránkách, nula napětí, nula vtipu, plytké a prázdné věty na úrovni slohu žáka základní školy, nula překvapení, absolutně o ničem. Takové jedno velké islandské nic. Howgh!

17.04.2019 odpad!

Slavík Slavík Kristin Hannah

Spokojenost. Román psaný z pohledu dvou žen za 2. světové ve Francii byl čtivý, ale spíše román pro ženy. Chyběly tomu větší napětí, lépe popsané dramatické akce a určitě by bylo oživením vidět úhel pohledu mužských hrdinů. Ale posledních asi 60 stran mi strhlo tím, že mě hrozně zajímalo, jak to dopadne.

07.04.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velice přesvědčivé dílo. Kvalitní jazyk, čtivé. Moc se tam neděje a přesto tam je stálé napětí.
A kdo má rád houby, tak si tam přijde na své.

18.03.2019 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Uspávačka nudou.

13.03.2019 1 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Kvalitní thriller. Speciálně severokorejská linka příběhu byla zajímavá až fascinující, napínavá a svým způsobem exotická. Americká linie příběhu pokulhávala, ale nebyla zas tak obsáhlá a bez ní by autor možná neudržel napínavost po celý zbytek knihy. Nepochopil jsem, proč byla hlavní hrdinka míšenka černocha a korejky. Vzhledem k homogenosti korejské populace mi to přišlo mimo mísu, spíše taková americko- politicko - korektní kravina. Ale dalo se na to při četbě zapomenout.
Celkově dobrá věc.

11.03.2019 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Zajímavá věc. Tři linie příběhu, dvě mě bavily moc, ta z 30. let a pak ta ze současnosti. Toho Dominika jsem fakt žral. Ta prostřední linie knihy, co se odehrávala po 2. světové, mě příliš nezaujala. Hlavní pointa příběhu také nic moc, ale prostě čtivost a lidová mluva Dominika mi to bohatě vynahradily. Jinak též vysoce hodnotím velikost a vazbu knihy a krátké kapitoly. Díky, autore, tvoje kniha mě hodně bavila.

13.02.2019 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Vůbec mě to nebavilo. Utopické, idealistické, bez napětí. Doufal jsem, že to bude kruté, naturalistické, depresivní, akční, prostě svět, který se zhroutil a kde přestala platit jakákoliv pravidla, kde se svět stal džunglí jak v době, kdy nebyla vyvinutá civilizace... ale tady z toho nebylo nic. Srovnání s Cestou od McCarthyho je směšné.

05.02.2019 1 z 5