singles35 singles35 komentáře u knih

Atlas zvířat Atlas zvířat Derek Harvey

Pěkné obrázky, méně textu, ideální pro děti od šesti let. Co jedna dvojstrana, to jedno zvíře či živočišný druh.

02.04.2023 4 z 5

Německo a Češi - Dějiny jednoho sousedství uprostřed Evropy Německo a Češi - Dějiny jednoho sousedství uprostřed Evropy Ferdinand Seibt

Kniha je svým obsahem hodnotná. Bohužel je psána tak, že je těžko čitelná. Zorientovat se v přečteném mi dělalo problém a někdy jsem se ani zorientovat nedokázal. Nad některými slovními spojeními a konstrukcemi vět mi zůstával rozum stát.

06.02.2015 2 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Pár odkazů pro ty, které zajímá i skutečný příběh:
a spoustu dalších . . .

16.06.2013

Dějiny křesťanství Dějiny křesťanství Paul Johnson

Kniha: 4 hvězdičky; katolická církev: 0 hvězdiček.

28.03.2013 4 z 5

Na stopě osudu Na stopě osudu Thomas Ritter

Kniha v podstatě pojednává o tom stejném jako Proroctví o Evropě od stejného autora.

11.06.2012

Dějiny Králova Pole Dějiny Králova Pole Milan Řepa

Doporučuji všem královopolákům, a i těm co se zajímají o historii. Je to kvalitně zpracovaná kniha.
Drobnou vadou na kráse je absence přepočtu staročeských jednotek na ty současné, aby si člověk udělal lepší představu.
Přepočty lze najít na www.converter.cz.
Taky by kniha mohla být opatřena větším množstvím historických map, případně alespoň jejich nákresů, pro lepší orientaci.

03.06.2012 4 z 5

Dobrodružství Artura Gordona Pyma Dobrodružství Artura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Povídky Edgara Allana Poea mě příliš nezaujaly. Ale tento román se mi líbil. Chvílemi mi připadalo jako bych četl jiného autora v porovnání s povídkami.

03.06.2012 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Touto knihou jsem se protrápil, ale nakonec jsem ji dočetl. Vůbec mi nesedla.

24.04.2012 1 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Toto dílko ocení především fanoušci Tří sester. Je to dobrá knížka pro zasmání a odlehčení.

18.04.2012 4 z 5