simonit - Příspěvky

Anna KareninaAnna KareninaL. N. Tolstoj

Knížku jsem si vybrala ze seznamu povinné četby, co jsme dostali od profesorky na gymplu. Četla jsem ji téměř 2 měsíce. A musím říct, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla! Líbilo se mi perfektní zpracování, autorův popis venkova i charakterů...Nádhera. Moc doporučuji, kdo ještě nečetl.

17.04.2017

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Moje první knížka od Moyesové, kterou jsem přečetla. Paráda!
Příběh byl velice přesvědčivý a úplně jsem se do děje dokázala vžít. Líbilo se mi protínání minulosti a současné doby. Kolikrát už jsem byla přesvědčena, že vím, jak to všechno skončí, ale opak je pravdou - líbilo se mi, jaká pravda vyšla nakonec najevo.

15.02.2016

Tři kamarádiTři kamarádiE. M. Remarque

Naprosto úžasná knížka. Neměla jsem v plánu ji číst, ale nakonec jsem se k tomu přinutila. A musím říct, že příběh je skvěle zpracovaný. Nebyla část, kde by se zrovna nic nedělo! Jak nádherná je láska:)
Na konci jsem brečela...

02.03.2015

Dvacet tisíc mil pod mořemDvacet tisíc mil pod mořemJ. Verne

Krásná knížka, určitě by si ji měl každý přečíst! :) Pouze takové ty latinské výpisy ryb a dalších vodních živočichů jsem přeskakovala...:)

08.08.2016

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Úžasná knížka...sice téměř po celou dobu smutná, ale skvěle napsáno!

06.01.2018

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Naprosto nadherna kniha...netradicni, jina nez ostatni zamilovane romany...knizka me uplne pohltila - od zacatku az do konce:)

25.06.2018

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Musím rict, že tolik bych od této knihy ani nečekala...parádně vystižená politická situace i podobnost mezi zvířaty a lidmi. Místy jsem se i zasmála. Ale aspoň si uvědomíme, že je to všechno vlastně pravda. Moc doporučuji!

20.08.2018

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Knížku jsem už jednou četla jako malá. To jsem ještě význam vůbec nechápala a viděla knihu jako obyčejnou pohádku. Dnes však už na děj pohlížím zcela jinak a příběh ve mně zanechal smíšené pocity zamyšlení se nad smyslem života. Zapůsobila na mě taková lehce tajemná atmosféra, která provází děj po celou dobu. Malého prince mi bylo chvílemi líto, ale měla jsem radost z jeho setkání s liškou, která mu nakonec otevřela oči…

07.09.2018

Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

Emotivní knížka, pobrečela jsem si. Ale je to nádherně vyobrazené. Ikdyž ty scény s utrženými končetinami...bohužel, taková asi byla realita.
Jinak mě to moc bavilo! Mám slabost pro vojáky a jejich uniformy:)

08.02.2015

KyticeKyticeK. J. Erben

Dílo patří určitě k základnímu vzdělání. Četla jsem knížku jako povinnou četbu, ostatně asi jako každý :) A mně osobně se sbírka moc líbí!

29.10.2016

Robinson Crusoe (převyprávění)Robinson Crusoe (převyprávění)J. V. Pleva

Myslím, že tato knížka patří k základnímu vzdělání každého člověka. Krásný, poutavý příběh mladého muže na ostrově...:) Knížku jsem četla v Chorvatsku a o to lepší to byl zážitek.

26.06.2017

Čas odejítČas odejítJ. Picoult

Tak takovy pribeh bych od teto knihy asi necekala...napinave cteni po celou dobu a na konci necekane rozuzleni...moc doporucuji tem, co maji radi dobrodruzstvi, romantiku a tajemno. Moc se mi libily i casti, kde se popisuje neco ze zivota slonu

24.06.2018

Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Pokracovani uspesne knihy "Nez jsem te poznala" me zaujalo vice, nez jsem cekala. Pribeh uz sice nebyl tak dojemny, ale uplne jsem se dokazala vzit do Louisy a jejich problemu...nemela to lehke, ale se vsim se dokazala nakonec bezvadne vyporadat :)

27.06.2018

Šifra mistra LeonardaŠifra mistra LeonardaD. Brown

Tak toto byla super kniha se super příběhem! Moc mě bavilo spojení dobrodružna a náboženských motivů spojených s uměním...od začátku do konce byl příběh hodně napínavý a slovo "nudit se" u této knihy říct nejde!

26.08.2018

RobinsonkaRobinsonkaM. Majerová

Je to pěkně napsaná knížka. Zezačátku je docela smutná, ale později, až byla Blažena starší, tak mě to moc bavilo. Doporučuju

05.06.2014

Vraždy s monogramemVraždy s monogramemS. Hannah

Kniha jednoznačně patří k mým nejoblíbenějším! Od Agathy Christie jsem nikdy nic nečetla, takže nemohu porovnat její tvorbu se S. Hannah.
Nicméně, příběh byl velice zajímavý, přesvědčivý a nestalo se mi, že bych se nudila. Ke konci jsem se teda do toho zamotala:D Ale pak mi to všechno došlo. Catchpool mi byl velice sympatický:)

26.01.2015

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Úžasná knížka, jedna z nejlepších, co jsem četla.
Procítěný příběh a úplně jsem se do něj vžila. Ani mi nebylo jasné, jak to všechno dopadne. Paráda!

24.04.2016

MájMájK. H. Mácha

Máj jsem četla jako povinnou četbu a vůbec toho nelituji! Nádherná báseň o lásce mezi lidmi i lásce k přírodě a naší zemi. Možná na můj vkus trochu depresivní, ale rozhodně si myslím, že kniha patří k základnímu vzdělání.

16.09.2016

Smrt krásných srncůSmrt krásných srncůO. Pavel

Jednoduché, pohodové čtení :)

11.07.2018

Petr a LuciePetr a LucieR. Rolland

Krásná novela, která určitě patří ke knížkám, jež by si měl každý přečíst...příběh o nenaplněné lásce během 1. světové války...

Tygrův osudTygrův osudC. Houck

Úžasné zakončení tygří ságy!
Nejhorší pro mě byla smrt pana Kadama a to, že Kišan zůstal v minulosti.
Jinak jsem ráda, že se nakonec Kelsey vrátila k Renovi:)
Bojové scény hezky popsané a celá kniha byla napínavá, takže jsem se u ní vůbec nestihla nudit!

03.01.2015

Staré řecké báje a pověstiStaré řecké báje a pověstiE. Petiška

Úžasná kniha! Petiškův styl psaní mi prostě vyhovuje:)

03.07.2015

Doktorka SamanthaDoktorka SamanthaB. Wood

Úžasná kniha! Díky ní jsem získala aspoň trochu představy z dob, kdy vše mohli pouze muži :) Paráda

08.08.2016

Komu zvoní hranaKomu zvoní hranaE. Hemingway

Nezapomenutelná knížka! Skvělý, procítěný příběh.
Jediné, na co jsem si nezvykla, je autorův styl psaní. Vše bylo takové zdlouhavé. Ale bude to asi tím, že se celý děj odehrál pouze ve 3 dnech.

26.10.2016

Vlastní spravedlnostVlastní spravedlnostC. Läckberg

Další skvělý detektivní příběh! :)

05.07.2017

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJ. Austen

Nadherny pribeh z anglickeho prostredi...pribeh o lasce:) Elizabeth me velmi zaujala a uplne jsem se do ni dokazala vzit. Moc a moc doporucuji!

27.01.2018

Cesta zpátkyCesta zpátkyE. M. Remarque

Pocity vojáků, kteří se vrátili domů zpět z fronty...velmi emotivní...Pro dotyčné to musela být obrovská zkouška.
Doporučuji!

19.02.2018

Sophiina volbaSophiina volbaW. Styron

Nádherný příběh...nemám slov k takové knize! Člověk se aspoň pořádně nad životem zamyslí.

06.08.2018

Já jsem MalálaJá jsem MalálaM. Júsufzaj

Neskutečný příběh o dívce, která se snaží změnit svět...knížka je mi velkou inspirací. Díky ní jsem se nad problematikou ať už v Pákistánu nebo v zemi s podobnou situací zamyslela. Až doposud mi vůbec nedocházelo, jaké opravdové hrůzy se v těchto zemích děly a dějí. Teď už to chápu...
Určitě si přečtěte! :)

23.09.2018

Pod Annapurnou svítá modřePod Annapurnou svítá modřeJ. Fišar

Další moje knížka o horách do sbírky...fantastické dílo! Nejednou mě obsah knihy dohnal k zamyšlení...dokonce i k slzám. Krásné...po celou dobu čtení, jako bych byla v jiném světě, v jiné zemi. Doporučuji všem, kdo milují hory! ❤

15.10.2018

1 2 3 4