Silwinka87 Silwinka87 komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Nevím, co bych měla napsat..Snad jenom - Eddie, děkuji Vám.

14.04.2024 5 z 5

Hodina smrti Hodina smrti Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Přečteno díky čtenářské výzvě. Nebylo špatné, si pro změnu přečíst něco jiného.

11.02.2024 2 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Přečteno, bohužel, s velkým přemáháním..

03.02.2024 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Já jsem zase spokojená:-). Příjemná oddechovka na víkend..Už se těším na další díl z této série..

14.01.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Já jsem nadšená, byla to jízda ! Děj měl spád. I když jsem trošku čekala, co se asi stane, třetí část byla samé překvapení, už jsem dlouho nezažila tak záživný konec knížky..
Styl autorčina psaní mi sedí, moje čtenářské srdce dnes zaplesalo:-)

10.01.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

(SPOILER) Petru Dvořákovou mám ráda, nicméně, tentokrát mě to nějak neohromilo. Možná jsem čekala trochu víc nebo špatné načasování doby, kdy jsme po knížce sáhla, fakt nevím..
Přijde mi, že příběhů z oblasti dysfunkčních rodin je teď jako máku. Bylo to jako směs Houbařky, Lesu v domě, Vran a Zahrady. Vím, že jsou to témata těžká a mělo by se o nich psát a lidé by je číst měli, ale tohle mi přišlo, že už jsem to prostě četla.

08.01.2024 3 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Moje první setkání s autorkou a já jsem nadšená. Dostala jsem přesně to, co čekám od mrazivé severské detektivky. Moc se mi líbilo střídání kapitol, udržovalo ve mě napětí i chuť číst dál. Vraha jsem neuhodla, takže mě konec překvapil. Jako třešnička na dortu, byla pro mě ochutnávka dalšího dílu ze série. Už se moc těším..

01.01.2024 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Zajímavé a dobře zpracované téma. Je to úplná bouře emocí, která je vykreslená velmi reálně. Všechny postavy mi byly sympatické a každá měla v knížce své místo i kus své pravdy. Měla jsem z toho trochu strach, ale byla jsem mile překvapená.

30.12.2023 4 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Na novou Liane jsem se hodně těšila, celkově se mi knížka líbila. Mám ráda její vykreslování rodinných životů a vztahů. Nějakou dobu jsem i vydržela být v napětí a prostředek knihy jsem si užívala. Jednu hvězdičku jsem ubrala za závěr. Ten mi teda nesedl, stejně tak i celá dějová linka se Savannou, která v ději působí až překombinovaně.

27.11.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

,, Životu nemusíš rozumět, stačí ho žít. “

I když jsem celou dobu při čtení tušila, kam to všechno směřuje, moc jsem si to užívala! Knížka je plná krásných myšlenek a vět, které nutí k zamyšlení se.
Já doporučuji všem!

18.11.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Příjemná detektivka. Děj pěkně plynul, četlo se to samo. Počítala jsem s tím, že bude ve stylu A. Christie, takže zklamaná nejsem. Na hlavní hrdinku si budu muset zvyknout, ale tak to někdy je. Vraha jsem neuhádla:-). Závěrečné rozuzlení mě bavilo a taky konec nám prozradí o čem asi bude pokračování. Další díl si určitě koupím.

13.11.2023 3 z 5

To bylo naprosto skvělé. Pan Moravec přesně ví, jak se má ptát, což dávalo rozhovoru šťávu, četlo se to samo. Připadalo mi, jako bych tam seděla s nimi!
Pan doktor Marek Dvořák je velký sympaťák a profesionál. Při čtení došlo na smích, slzy i husí kůži, prostě obrovská škála emocí. Velmi děkuji za spoustu zajímavých informací a rad a taky za vyvrácení různých mýtů o první pomoci. Knížku by si měl opravdu přečíst každý, protože nikdy nevíte, kdo bude potřebovat vaši pomoc!
Rozhodně doporučuji!!

06.11.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Musím říct, že tento díl se mi líbil zatím nejvíc. Děj krásně plynul, knížka se četla sama, postav, dle mého názoru, tak akorát, abych se v nich vyznala a pořád nepřemýšlela nad tím, kdo je kdo. To všechno zasazeno do krásné přírody Beskyd. Jsem spokojená..

03.11.2023 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Druhá knížka od K. Surmanové se mi opět líbila. Zapojení živelných katastrof do děje bylo velmi povedené. Vzhledem k tomu, že se příběh party odehrává za ,,humnama mě to o to vic bavilo.
Chtěla bych vypíchnout krásný jazyk autorky, myslím, že její text už poznám na první dobrou..Jen tak dál..!

29.10.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Skvělé, jako vždy. Patrik to prostě umí!! Ananas!!

24.10.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knížku jsem měla přečtenou v řádu několika hodin. Jak už je zvykem u Petry Dvořákové, četlo se to samo, i když dané téma nebylo vůbec vůbec jednoduché.
Doktor Hynek mi byl celkem sympatický. Celou dobu jsem mu držela palce a doufala jsem, že se srovná a sekne aspoň s tím alkoholem.
Musím obdivovat, jak PD bravurně zvládla dostat na papír myšlení muže, doktora.

27.04.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Bylo to velmi příjemné, oddechové čtení. Vraha jsem netrefila, ale nevadí:-). Určitě si přečtu i další díl ze série.

26.04.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že určitě ne poslední. Bylo to napínavé a velmi čtivé. Děj krásně plynul a dával smysl. Konec byl překvapivý a povedený. Já rozhodně DOPORUČUJI..

18.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kolik takových cácor na světě asi je ?
Já ani nevím, co napsat..Celou dobu jsem četla se zatajeným dechem, od jisté pasáže s knedlíkem v krku. Ale přesto jsem nedokázala knížku odložit. Nutně jsme potřebovala znát tu lež v domě. I když jsem ji tak nějak vytušila, ten konec mě dostal!
Přečteno za den a půl. I přes nesmírně tíživé téma musím říct, že je knížka krásně napsána, ostatně, jako všechny knížky paní Mornštajnové, obsahují krásné metafory. Kdybych mohla, dala bych celé nebe hvězdiček :-).
V poslední řadě bych chtěla pochválit obálku knihy a poděkovat PANÍ spisovatelce za odvahu a výběr tématu.

15.04.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Moje třetí knížka z této série a musím napsat, že se mi líbila zatím nejvíc. Popisy Tokia mě naprosto uchvátily, hned bych se tam vypravila:-). Další parádní oddechovka.

11.04.2023 5 z 5