silvinka12 silvinka12 komentáře u knih

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Během čtení jsem byla z knihy naprosto nadšená. Stejně jako celou sérii Royalů jsem ji měla přečtenou za krátkou dobu, jelikož autorky dokážou psát velice čtivě. Avšak když tak přemýšlím o příběhu teď, po přečtení, tak mi tam několik věcí vadilo. To, že se hlavní hrdinové neustále potkávali a bylo to "náhodou" mi přišlo nereálné. Líbily se mi rozhovory Beth a Chase pokaždé když se potkali, ale myslím si, že by mnohem lépe působilo, kdyby na sebe narazili méně častěji a mluvili by spolu déle a o více věcech. Vedlejší postavy jako např. Scarlett by tak získali více prostoru a mohli bychom je lépe poznat. Protože dodnes mi vrtá hlavou, co zrovna vedlo nejlepší kamarádku hlavní hrdinky, k tomu, co v knize dělala. A tak přicházíme k druhé věci, a tím je příliš uspěchaný konec. V celé knize až na poslední dvě kapitoly nejsou žádné velké časové skoky a postavy se vyvíjí pomalu (k horšímu i lepšímu) a nebo se nevyvýjí téměř vůbec (třeba Bethini rodiče, to bylo psycho od začátku do konce). A pak příjdu již zmíněné dvě poslední kapitoly knihy, kde se všechno otočí vzhůru nohama. Abych tady ale nevyčítala knize jen chyby, tak musím říct, že se mi líbilo samotné téma knihy a krásné poselství, že se máme soustředit na to, co máme (a jaké máme možnosti), než na to, co mít nemůžeme. A na každém dnu si máme najít alespoň jedinou maličkost, která nás udělá šťastnými.

26.08.2021 3 z 5

Síla hotentota Síla hotentota Petr Kovařík

Musím se přiznat, že knihy o osobním rozvoji moc nečtu, když jsem ale dostala od samotného autora Petra Kovaříka nabídku si přečíst jeho knihu Síla hotentota, řekla jsem si, že by bylo fajn přečíst si i něco jiného než obvykle čtu. Ještě jednou tedy moc moc děkuju autorovi za zaslání knihy. Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, velice se mi zalíbil její vzhled. Obálka a ilustrace jsou přenádherné . Co se týče samotného obsahu, tak ten je ještě lepší než grafická stránka knihy. Líbilo se mi, jak autor předává různé informace, postřehy a doporučení čtenáři. Celkově se mi líbil autorův přístup ke čtenářům. Nejvíce se mi líbila první část knihy Proces tvoření, kde je přirovnáván osobní rozvoj s výrobou čokolády. Nikdy by mě nenapadlo vidět mezi těmito dvěma věcmi nějakou spojitost, ale díky této knize jsem zjistila, že jsou si vlastně velice podobné.
Moje další oblíbená část byla Motivační vzkazy, některé ze vzkazů byly opravdu úžasné a ohromně motivující. Další části knihy, které se mi hodně líbily, byly cvičení ve všech oddílech knihy. Musela jsem se u hodně z nich zamyslet nad vším možným a pomohlo mi to více a lépe vnímat sebe samu. Tahle kniha mi rozhodně v mém osobním rozvoji pomohla. Utřídila jsem si při čtení trochu myšlenky a řekla si, jaké chci mít sny a cíle. Knihu můžu určitě doporučit ke čtení, každý si v ní najde něco, co ho zaujme, nebo mu dokonce pomůže.

03.01.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Moc jsem se těšila, až si tuhle knihu přečtu a měla jsem na ni vysoká očekávání. A byla dokonalá, nemohla jsem uvěřit, že je o tolik úžasnější než jsem si představovala, že bude. Je hodně čtivá a návyková. Nedokázala jsem od ní odtrhnout, nebo na ni přestat myslet. Hlavní hrdinové patří mezi mé nejoblíbenější knižní postavy. I ostatní postavy byly skvělé. Líbilo se mi na nich, že nejsou v knize vykresleni pouze jako zlé postavy nebo jako dobré postavy. Každá postava má své kladné i záporné vlastnosti, nejsou dokonalé- dělají chyby. V knize jsem také našla mnoho nádherných myšlenek.

11.07.2020 5 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Mrzí mě, že kniha není moc oblíbená. Je pravda, že není pro každého, ale podle mě není zas tak špatná, aby si zasloužila míň než tři hvězdičky. Forma zpráv byla sice poněkud zvláštní, to ano, ale po pár stránkách mi to vůbec nevadilo. Co jsem naprosto milovala, byly ty songy na začátku (skoro) každé kapitoly. Pár jsem si jich poslechla a podle mě dobře vystihovaly to, co se v dané kapitole odehrálo. Nejsem ale ten typ čtenáře, který dokáže číst a poslouchat hudbu zároveň. Pokud vám ale toto nedělá problémy, knihu si užijete ještě víc. Moc se mi líbila i ta myšlenka v knize, že existují kapely (a hudebníci), kteří žijou hudbou a jejich písně mají nějaký silný příběh, ale jsou i kapely, které svou slávu využívají jen k získání financí. Jestli milujete hudbu a rádi čtete detektivky, tak si knihu rozhodně přečtěte.

15.05.2020 5 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

První polovina knihy mě moc nebavila. V kapitolách o součastnosti se stále opakovalo to samé dokola- party plné alkoholu a Tylerovy hlášky, že se musí chovat jako ten Tyler Bruce, který má kolem sebe postavené pevné zdi, a že Eden není pro něho. A kapitoly o minulosti byly celkem dobrou novou informací o Tylerově těžkém dětství, ale někdy mi to přišlo až moc na to, aby si toho nikdy z okolí nevšiml. Toho by si snad měl nějaký člověk všimnout ne? Kniha byla ale čtivá, stejně jako všechny tři díly z pohledu Eden, zato mi ale přišla méně vypracovanější. V téhle knize jsem totiž nějak nemohla vycítit tu atmosféru, to prostředí tam nebylo moc popsáno. Celkově popisy míst, pocitů a nebo postav mi v knize chyběly. Trochu mi přišlo, že malý Tyler byl mnohem všímavější než Tyler v součastnosti.Druhá polovina knihy mi ale aspoň zvedla náladu. Začalo se tam něco dít a ráda jsem se vrátila do společných okamžiků Eden a Tylera. Konec možná trochu uspěchaný, ale co se dá dělat. Od tohoto dílu jsem čekala něco víc. Trilogii DIMILY jsem si zamilovala i přes pár jejich chyb, ale tenhle díl mě celkem zklamal.

14.09.2019 3 z 5

Ocelové léto Ocelové léto Silvia Avallone

Tahle kniha má v sobě toho tolik špatného, až je z toho i celkem dobrá kniha. Je to zvláštní, ale kniha má trošku něco do sebe. Není to typický příběh, kdy hlavní postavy, které si nějak zvlášť neoblíbíte (stejně jako já) neprožívají zrovna dokonalé léto na dokonalém místě. Kniha se snaží být realistická (i když někdy mi to přišlo až moc přitažené za vlasy) a není takovou tou sladkou romantickou oddechovkou na letní večery. Hrdinky Anna a Francesca se sice chovají jako namyšlené nány, ale nemají to v životě jednoduché. Obě měly rodinné problémy (i když trochu nechápu proč v obou rodinách byli otcové tak strašní a matky se o své děti zase nějak zvlášť nezajímaly) a život v ne zrovna krásném městě s těžkým průmyslem nemůže být nejrůžovější.
Od knihy jsem čekala něco úplně jiného, ale i tak jsem byla celkem spokojena.

25.08.2019 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Úžasné, úžasné, úžasné! Žádná z knih od Colleen mě nedostala tak moc jako tahle (Mezi její NEJ knihu, co jsem četla patřil Život jedna báseň a dlouho se držela na vrchní příčce, teď byla ale poražena:)). Merit bude patřit mezi mé nejoblíbenější knížní hrdinky, i když mě někdy její chování trochu štvalo. Ale její postava byla tak živá, jako by to nebyla jenom knížní postava, ale něco víc. Měla své chyby, udělala pár špatných rozhodnutí, avšak tak to v životě je... Nikdo není dokonalý. Na knize se mi to hodně líbilo, byly tam vždy totiž ukázány špatné i dobré stránky každé postavy.
Jako obrovské plus knihy byla její čtivost. Nedalo se od ní odtrhnout a já bych ji klidně přečetla za jeden den na jeden nádech, kdyby se neohlásila potřeba spánku :D.
Na každé knize od autorky se mi moc líbí, že pokaždé tam má něco úžasnýho jako jsou texty básní, písní, a nebo v případě této knihy dokonce obrázky, které nakreslil Sagan. Knihu to ještě víc oživilo a zpestřilo.
Děj pořádně šlape a nikde to nevázne. Jednou se dozvídáte o nových problémech v rodině, zničehonic přibyde nějaké ukrývané tajemství, a pak příjdou řešení.

Jediné, co možná bude brát někdo jako mínus je, že kniha v sobě skrývá až moc (nejen) rodinných problémů. Mně to ale nějak zvlášť nevadilo, dalo by se říct, že spíše naopak. Podle mě si totiž v knize najde každý něco, a tak si knihu může přečíst kdokoliv a něco si od ní odnést.

05.08.2019 5 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Ze začátku mě kniha moc nebavila. Čekala jsem, že Tabby a Matt budou mezi sebou více komunikovat a většinu knihy byla o basketu (mám basketbal ráda, ale v knize ho tolik zase nemuselo tolik být), a nebo o Mattových naštvaných náladách kvůli toho, že Tabby chodí s Bransonem.
Pak ale přišel ten zlom a kniha získala mnohem větší potenciál. Scéna s dědečkem a Mattem, kdy dědeček odhaluje tajemství z minulosti, mě chytilo a srdce a přesvědčilo, že kniha není rozhodně tak špatná, jak jsem si na začátku myslela. Došlo i na slzy, protože během malé chvilky se stalo něco nečekaného. Jako další plus navíc této knihy je pak usmíření mezi Bransonem a Mattem, kdy Matt zjistí, že Branson není tak hrozný, jak si myslel. A to právě bylo vyjímečné na knize- všichni asi totiž známe klišé z knih, kdy přítel vaší kamarádky / přítelkyně vašeho kamaráda je totálně nejpříšernější osobnost na světě.

11.07.2019 4 z 5

Tahle kniha mě přesvědčila, že i čeští autoři dokážou napsat poutavý a zajímavý příběh. V knize se střídaly dva děje - na život před tím, než byla Martina uzavřena v léčebně a pak přímo na děj v léčebně. Minulost a přítomnost se skvěle doplňovaly. Kniha byla napsaná čtivě a vedla k zamyšlení. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla jednou tolik tlustší, četlo se to vážně dobře a takového témata se moc autorů nechytne. Konec mohl být podle mě delší.

18.05.2019 5 z 5

Ať vás to ani nenapadne Ať vás to ani nenapadne Sarah Mlynowski

Kniha má v sobě rozhodně skvělý a originální nápad, který vypadal velice slibně. Akorát to celkové zpracování pokulhávalo. Postavy mohly být více vykresleny, děj lépe propracovaný a konec jinak ukončený. Některé počiny hrdinů byly trochu podivné a matoucí.Konec mi tam nesedl, byl příliš uspěchaný a takový... No prostě mi přišel hodně hodně divný. Ale nějaké ty pozitivní věci tam přeci byli. V některých okamžicích jsem se nasmála(hlavně na začátku) a obálka je zkrátka nádherná.

16.05.2019 3 z 5

Jedovatá slova Jedovatá slova Maite Carranza

Co se týče textu, tak jsme vůbec nechápala, proč tam sakra nemohly být ty uvozovky, když došlo na přímou řeč. Samotný příběh mi přišel moc vleklý, postavy zvláštní. Nápad na příběh nebyl špatný, ale mohl být lépe zpracován.

28.04.2019 2 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Bylo to od začátku do konce nabito akcí a vůbec jsem se nenudila. Bylo tam tolik zvratů a na konci jsem hleděla s otevřenou pusou. Opět úžasné, stejně jako první díl.

24.04.2019 5 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Konec série mě zklamal. Vůbec mi k té knize neseděla Mary a ty věci kolem ní. A v rpilogu jsem měla nutkání autorky uškrtit. Jenny Hanová vždycky svoje knihy ukončí tak hezky, prostě happy end. Ale tohle? Tohle mě hodně naštvalo a zklamalo.

23.04.2019 3 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Druhý díl se mi líbil o hodně víc než ten první. Postavy byly více vykresleny a už jsem se v nich tolik neztrácela. Nejvíce se mi líbily kapitoly z pohledu Lillie, naopak ale nevím, co si mám myslet o Mary. Mary je hodně podivná a moc mi to nadpřirozeno spojené s ní k téhle knize nesedí. A Kat je prostě fajn holka, klidně tam mohli být více kapitoly z jejího pohledu Kniha se velice dobře četla a přečtenou jsem ji měla prakticky za jeden jediný den (těch cca 8% z knihy, co jsem přečetla předešlý den můžete zanedbat :D) A konec mě úplně dostal, autorky teda dokážou šokovat. Jsem hrozně zvědavá na pokracovaní, jak se to všechno bude vyvíjet dál.

22.04.2019 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Celkem dlouho mi trvalo než jsem se v tom všem pořádně zorientovala. Kniha měla jinak pomalý rozjezd, až někde kolem sté stránky se Kat, Lillia a Mary spojily a začaly plánovat jejich pomstu. Ale jinak kniha byla hodně moc čtivá a šla přečíst za krátkou dobu a dokázala člověka odreagovat.

21.04.2019 4 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

Líbilo se mi, že autorky přidaly do příběhu nové postavy. Kniha byla čtivá a někdy se od ní ani nedalo odtrhnout. Co mi ale na knize vadilo, bylo to množství hádek, některé z nich se pořád opakují dokola.

14.04.2019 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Říká se:Nesuď knihu podle obalu. U téhle knihy by ale spíše platilo: Nesuď knihu podle anotace. Knihu jsem častokrát viděla v knihovně a zaujala mě obalem. Zato anotace mě na tuto knihu nenalákala, a tak jsem se jí dlouhou dobu vyhýbala. Po přečtení jsem ale zjistila jakou jsem udělala chybu! Kniha měla nějaké své chyby (např. mohlo tam být něco o tom, jak to pokračovalo mezi Wren, Cath a jejich mámou), ale četla se nádherně, nedalo se od ní odtrhnout. Levi a Cath byli vážně úžasné postavy. Leviho jsem si naprosto zamilovala.

13.03.2019 4 z 5

Titan A. E. Titan A. E. Steve Perry

Podle mě byla kniha průměrná, nezklamala, ale ani nějak zvlášť nepřekvapila. Ale líbilo se mi, jak kniha byla akční a napínavá(hlavně ten konec).

02.03.2019 3 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Dělalo mi strašný problém se do knihy začíst. Vyprávění hrdinky mi nějak nesedlo. Na knize se mi ale líbil ten originální nápad.

27.02.2019 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Že začátku jsme si nemohla zvyknout na to, že děj byl rozdělený na tehdy a teď. Nějakou dobu mi trvalo než jsem se v tom zorientovala. Líbilo se mi, že to bylo nabité akcí už od první stránky, akce tam bylo o hodně více než v prvním díle. Chyběl mi Alex, Julian byl celkem fajn kluk. Ale já stejně fandím Alexovi :D.
Kniha byla čtivá a stejně jako u předchozího dílu se nedalo od ní odtrhnout. Konec mě překvapil a už se nemůžu dočkat závěrečného dílu!

09.02.2019 4 z 5