Siegrid Siegrid komentáře u knih

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Od začátku do konce čtivé. Ať je to young adult nebo pro starší, píše Ali pěkně. Nejvíc mě bavilo popisování těch šachových partií, tam to pěkně jiskřilo a mělo to šmrnc. Je vidět,že se dá poutavě psát o šachách i jiných tématech.

15.03.2024 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

příjemná jednohubka, oddychovka, nenáročná, vtipná

11.03.2024 4 z 5

První den zbytku života První den zbytku života Maud Ankaoua

Nádhera! Pokud vás zajímá emoční škála, myšlenky, afirmace, strach, láska, apod., je to velmi krásně v tomto příběhu transformace popsáno. Za mě si zaslouží mít tuto knihu v knihovničce. Také jsem některé popisy četla dvakrát, aby mi význam docvakl a nebo něco úplně ne, ale tím jsem se netrápila. Obal knihy ovšem neupoutá. Když jsem se dívala na zahraniční obaly, byly rozhodně hezčí. Celek na mě působil jako silná kniha, velký zážitek. Doporučuji.

11.02.2024 5 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Ještě před týdnem jsem neměla o této autorce ani ponětí a rovnou se mi objevily 3 knihy od ní. Jenom kamarádi, Život je příliš krátký a Šťastně až navěky. Nejvíce se mi líbila tato kniha (Život je příliš krátký). Myslím, že čím více bude autorka starší, tím bude zrát jako víno a její díla budou ještě lepší a lepší. V knize jsem měla občas pocit, že ve skutečnosti by to nebylo úplně tak jak popisuje, nicméně se mi postavy a příběh líbil. Co prožívali, mi dávalo vlastní otázky a vedlo k zamyšlení a úvahám. Adrian byl úžasný, stejně jako Josh v Jenom kamarádi. Sympaťáky umí autorka pěkně vybírat a popisovat. Kde že jsou?

23.01.2024 5 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Recenze zněla opět slibně, anotace také, ale příště ještě budu muset prolistovat ukázku! Manželství naoko si vybralo už spoustu autorek za svůj námět (a patří mezi mé oblíbené), Ella Maise ale předkládá důvod sňatku pro mě přitažený za vlasy a nepřesvědčil mě. Napsané stylem jak Experiment s láskou od Ch. Lauren. Prostě jak když si autorka pečlivě rozvrhne knihu a jede a jede připravena postupně psát (a samozřejmě to oceňuji za poctivou přípravu), jenže chybí jakékoliv napětí nebo jiskra. Nijak mě to nebavilo, postavy divné. Např. Manželská past od J. Probst byla pro mě lepší. Tak buď mi nesedla do nálady a nebo to hold nebude moje spisovatelka.

02.01.2024 3 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Po delší době se mi od nich moc líbila Rovnice lásky a věřila jsem, že i Experiment s láskou bude hezká kniha, koneckonců hodnocení vypadalo slibně. Přestože námět a nápad tam byl, tak jak autorky tvořily postupně příběh a utvářely povahy, mě absolutně nudilo. Vůbec jsem těm postavám nerozuměla. Přeskakovala jsem a přeskakovala a nedočetla. Spoustu slov na papíře, ale význam vůbec nechápete. Tak to taky nechápu:-). Asi omyl?!

22.09.2023 2 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Těšila jsem se na Cole a Annie a byla to příjemná jednohubka na čtení, nechtělo se mi vůbec s Green Valley a jeho osobami loučit. K jejím knihám se dá po čase vracet znovu.

30.07.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Po Kavárni v Kodani, která se mi vůbec nelíbila, jsem dostala knihu Útěk na venkov a naštěstí mi sedla do nálady. I přes občas hluchá místa jsem byla s knihou spokojená. Myslím, že mustr má autorka stále obdobný, jednou po čase mi však přijde do noty a splní svůj účel. Postavy se pomalu vyvíjí a hledají sami sebe.
A fenka Tess je samozřejmě naprosto milující a úžasná, miláček.

17.05.2023 4 z 5

Stín olivovníku Stín olivovníku Jo Thomas

Po Vůni španělských třešní jsem sáhla po Stínu olivovníku a zjistila jsem, že je to napsáno jak přes kopírák:-). Španělsko se mi líbilo více, Stín olivovníku už pro mě nebyl nijak zajímavý. Ale přesto díky za knihu Vůně španělských třešní, která se mi líbila. Uvidíme, jestli jí překoná Za italským snem.

16.04.2023 3 z 5

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

První setkání s touto autorkou. Přečteno na jeden zátah, neměla jsem hluchá místa. Příběh umí napsat stylem, že jsem se automaticky přesunula do Španělska a cítila jsem slunce, třešně, flamenco. Milá kniha, která zanechá po sobě příjemný pocit, a tak to má být.

15.04.2023 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Do 3/4 knihy jsem knihu četla bez přestávky, moc se mi líbila. Poslední část už pak byla předvídatelná a nebo už ne tolik šmrncovní. První kniha pro mě od této autorky, příjemné překvapení, stojí za přečtení.

28.02.2023 4 z 5

Lord Belzebub Lord Belzebub Loretta Chase

Skutečně podobný příběh jako Bridgertonovi 1.díl.

11.01.2023 4 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Anotace mi přišla lákavá, těšila jsem se na jiskření a správný šmrnc, jenže z toho tam nebylo ani jedno. Bylo to spíš utrpení a po přečtení knihy jsem si oddechla a řekla, tak Penelope Ward snad ještě dám šanci jedině ve spolupráci s Vi Keeland, ale samostatně už ne. Zamil. příběhů jsem přečetla nespočetně, ale tenhle mi nebyl ani náhodou sympatický. Dokonce jsem se obávala, aby tam nebylo ke ke konci " o 40 let později". Když už to byly postavy, tak ploché a unylé a sotva se tam něco dělo, jen fňukali, že se koncem léta rozloučí. Nuda, nuda a těch pár drobných vulgarismů, které tam byly přeloženy, se mi vůbec do toho děje nehodily. Takže šmrnc neměla ani z jedna postav kromě Siga a souhlasím s níže komentářem Tesset a autorka si mohla vymyslet s ním lepší příběh. Za mě trápení, mrzí mě to.

26.12.2022 1 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Nedá se to srovnávat s tím, co napsala v minulosti, jak kdyby to psala jiná autorka a nebo se jí opravdu vydařilo napsat příběh z jiného soudku a hezky vztahově, žádné vulgarity. Šablonově mi to přišlo tak nějak stejné, tzn. musí přijít ve 3/4 knihy něco, aby se to do konce rozuzlilo, ale dobrých 250 stran se čte rychle a není pocit, že by to někde drhlo. Autorka překvapila a dávám plný počet bodů.

10.12.2022 5 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Obal knihy mě vůbec neoslovil, ale přeci jen je důležitější příběh. Moc jsem se těšila na další knihu od Elle Kennedy, je to moje oblíbená autorka. Na Wallsku - Návrh, to sice nemá, ale i tak jsem si novou knihu ráda přečetla. Místy mi to přijde přitažené za vlasy (historka se střechou), děj je celkem předvítatelný, ale když chcete Elle Kennedy, tak neváháte. Myslím, že podruhé bych knihu už nečetla, nicméně, kdo má rád Elle Kennedy, prostě si jí přečte.

04.12.2022 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Půjčit si a vrátit, to stačí. Špatná není, ale v paměti mi nezůstane.

24.09.2022 3 z 5

Pírko Pírko Edena Nebeská

Dle popisu e-knihy jsem si myslela, že se bude jednat o zamilovaný příběh, ale jde, dle mého, o vypsání se ze svého života. Autorka dala na papír své postřehy a pocity. Kniha má pouze 80 stran. Od 50 strany mi přišlo, že se to nějak otáčí a autorka výstižně popisuje, co se jí děje v životě a jak se svojí povahou k tomu přistupuje. Měla jsem pak už pocit jako když čtu sama o sobě. A je tam pro mě povzbuzení, že nemá cenu házet flintu do života a každý problém může mít řešení. Když nevíme, kudy kam, poodstoupit si a objeví se i něco, s čím jsme vůbec nepočítali. Po přečtení mě napadlo několik myšlenek typu: Já jsem ta nejdůležitější osoba, která se má ptát sama sebe, jestli je můj život OK nebo nestrkat hlavu do písku nebo že je v životě tolik možností a cest, ale my mnohdy vidíme jen tu jednu cestu. A je fajn, pokud člověk má kolem sebe nějakou osobu, která mu ty cesty pomůže vidět, atd......Na závěr: Rozhodně se nejedná o žádný zamilovaný příběh, jde o zachycení svých myšlenek a událostí v životě na papír. Obal knihy se mi líbí včetně jména autorky.

24.09.2022 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Super, krásné čtení. Příjemný pocit ve mně zůstává a takové knihy mám ráda.

23.07.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Hezký vánoční dárek pod stromeček. Kniha se četla velmi svižně, autorka má příjemný styl psaní a dle hodnocení vyplývá, že se líbí. Pěkná romantika, žádné vulgárnosti.

27.12.2021 5 z 5

Strážce Strážce Nika Peas (p)

Jupíí, už jsme se dočkali 4. dílu. Takovou radost jsem z toho měla, že jsem si okamžitě šla knihu pořídit, 3 roky jsme si museli počkat! Styl psaní autorky je hladký, plynulý, nikde netahá, naprosto srovnatelný se zahraničními, vůbec bych netipovala, že to píše česká autorka. Je to oddychové romantické počteníčko. Prostě rozum vypnout, přirovnala bych to harlequinkam. Nejvíc se mi líbil 1. a 3. díl, poslední je takový naivnější, ale časem se vrátím s radostí znovu k této tetralogii, líbila se mi.

09.12.2021 4 z 5