Shira27

PádPádLauren Kate

To jsem si tak jednou na odreagování pustila film Fallen a čekala jsem další fantasy-romantiku ve stylu Stmívání. Ono to tak jistým způsobem bylo. Ale mě se to děsně líbilo! Konec filmu skončil otevřeně a já si tak říkala, že bych si knížky mohla přečíst, protože mě děj zaujal. A tak jsem se do toho hned druhý den pustila.
Film je knize dost věrný, je tam sice vynecháno hodně scén a pár detailů je jinak, ale ve výsledku to je velmi slušná filmová adaptace s pěkným hereckým obsazením.
Andělská tématika mě téměř úplně minula, mám ještě co objevovat, a tak doufám, že v dalších dílech to bude víc rozebírané.

20.06.2020

Třetí stříbrná kniha snůTřetí stříbrná kniha snůKerstin Gier

Poslední díl mě velmi zklamal, čekala jsem alespoň velkolepé finále, podobně jako v prvním díle, ale bohužel. Nechápu, proč má kniha skoro 400 stran, dalo by se to klidně zkrátit na polovinu. Většina kapitol je jen Livino vzdychání nad Henrym a řešení vztahových problémů, za které si může sama. Dobře, je to YA a naprosto chápu, že ostatním se to líbí, ale já už na to asi začínám být stará. :D
Drahokamy jsem četla před 4 lety a úplně jsem se do toho zamilovala, tak jsem čekala něco podobného i od této série, ale nestalo se. Je to škoda, nápad je originální, první díl byl super, druhý vycpávkový a třetí zbytečný. Kdyby ten konec byl alespoň napínavý a nečekaný... Tohle bylo příliš snadné.

11.05.2020

Finální říšeFinální říšeBrandon Sanderson

Přiznám se, že začátek mě moc nebavil. Bylo to pomalé, spousta postav, nový svět... Ale jak jsem tomu začala víc rozumět, lépe jsem se začetla. Moc mě bavilo sledovat romantickou linku, která byla spíše takové zpestření celé knihy, ale pro mě je to celkem důležité kritérium, aby mě kniha bavila.
Nečekané zvraty byly fakt nečekané, posledních 150 stran jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Napětí v posledních stranách postupně gradovalo a finále bylo opravdu velkolepé.
Rozhodně se pustím do dalších dílů, i když počet stran mě trochu děsí, snad se nezaseknu na začátku knihy, jako tomu bylo v prvním díle. :D

09.04.2020

Nejtemnější část lesaNejtemnější část lesaHolly Black

Četla jsem v angličtině a občas srovnávala český překlad, který je teda příšerný. Chybějící odstavce, pozměněné věty a někdy i úplně jiný význam slov. Jak může mít kniha 200 stran, když v originále má přes 320? Vlastně, už vím, kde se to ztratilo...

Takže hodnotím originál. Četlo se to hrozně rychle, boží svět, boží postavy, naprosto nepředvídatelné zvraty i vtipné scény. Holly Black se stává mojí další oblíbenou autorkou.

02.08.2019

Dračí městoDračí městoPetra Machová

2,5*/5*
Jedna hvězda za nádhernou obálku, druhá za skvělý nápad s Ještěry a půl hvězdy za těch pár zápletek, které se staly na konci.
Jinak to byl jeden velký přešlap. Už poněkolikáté si říkám: "Nejsem na tyhle YA knihy moc stará?" Protože být o těch 5 let mladší, asi by se mi to líbilo. Dnes už mám načtené mnohem lepší, čtivější a propracovanější knihy, takže mi tohle přijde dost podprůměr.
Co mě dost naštvalo a musím to zmínit, je romantika. Mě normálně v knihách nevadí, ale tohle byla katastrofa. Přišel Thanos, luskl prsty a kde se vzala, tu se vzala, najednou se oba hrdinové milují a nemůžou bez sebe žít. Absolutně nulový vývoj postav.
80% času se v knize nic nedělo. Po přečtení nějaké stránky jsem si uvědomila, že vůbec nevnímám, o čem to je. Bylo mi to jedno, četla jsem dál. Kniha si nedokázala udržet moji pozornost. A taková kniha si nezaslouží dobré hodnocení.

23.11.2018

Zkáza a nadějeZkáza a nadějeLeigh Bardugo

!!! Upozorňuji !!! Následující komentář čtěte jen na vlastní nebezpečí. Neručím za nevyspoilování!!!
Tohle je jen zlomek mých pocitů po dočtení a už to pár hodin je...
...
...
Ne ne ne ne a ještě jednou NE! Moje zlosinské srdce pláče. Jsem zničená. Jsem roztříštěná. Tohle přece nemůže být pravda?! Já chci alternativní konec! Prosííím! Prooooč? Proč Temnyj? Bože, už zase brečím...

27.10.2018

Projekt KronosProjekt KronosPavel Bareš

Nebylo to tak úžasný, jak jsem čekala, ale svůj účel kniha splnila. Byla tam akce, sympatické postavy, zajímavý svět, ale na druhou stranu příliš dlouhé kapitoly a přeskakování časových linií mi to čtení dost ztížilo.
Těším se na pokračování, konec byl napínavý! :)

15.09.2018

Plamen v temnotěPlamen v temnotěSabaa Tahir

Boží! Boží! Boží! Miluju tuhle sérii! Miluju postavy, prostředí, zápletky, nebezpečí, tajemství a záhady!
Ale kapitoly s Helenou mi vadily. Tuhle postavu jsem si ani v prvním díle neoblíbila, natož tady. Mohly být kratší a stručnější.
Z této série by byly naprosto skvělé filmy, nebo seriál. Dokážu si to představit, což se mi u knih moc často nestává. :)

Temná krásaTemná krásaMary E. Pearson

Tahle trilogie byla úžasná! Zamilovala jsem si všechny postavy a i když tam nebylo tolik akce, jak jsem očekávala, bavilo mě to. Jen mě mrzí, že to neskončilo, jak jsem chtěla. :D

Spoiler..
hashtag teamKaden :D

14.09.2018

Mráz nebo nocMráz nebo nocSara Raasch

Být o pět let mladší, líbilo by se mi to. Teď to pro mě je jen další tuctová YA mezi stovkou jiných. Nic originálního, všechno bylo ohrané. Mrzí mě, že nebyla více rozvinutá romantická linka. S Meirou jsem nedokázala sympatizovat, celou dobu mě vytáčela. Akce tam bylo více, než v minulém díle, ale bylo mi úplně jedno co se stane s postavami.
Jediné, co je na téhle sérii úžasné, jsou ty obálky! A Theron. :)

14.09.2018

Led nebo oheňLed nebo oheňSara Raasch

1* za úžasnou obálku, 1* za Therona, 1* za překlad a posledních 40 stran, kde se teda konečně něco dělo. Jinak nuda.
Meira jako hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, nebyl znát žádný vývoj charakteru.
Milostná zápletka... počkat, ona tam nějaká byla? Nepostřehla jsem to.
Typický vycpávkový díl. Doufám, že třetí bude lepší, podle anotace zní dobře.

18.06.2018

Na lovuNa lovuMeagan Spooner

Od knihy jsem toho moc neočekávala, kvůli velkému množství ne zrovna kladných recenzí. Proto mě velmi mile překvapila.
Je to strašně milý a oddechový retelling Krásky a Zvířete spojený s námětem pohádky Ptáka Ohniváka.
Kniha měla velmi pomalý začátek a trvalo mi, než jsem se začetla, ale potom mi stránky mizely pod rukama a měla jsem hned přečteno.

Tohle je jedna z knížek, které si v budoucnu budu chtít znova přečíst. :)

13.05.2018

ScarletScarletMarissa Meyer

Scarlet byla mnohem lepší než Cinder. Přečetla jsem ji během pár dní a nemohla jsem se odtrhnout.
Cinder byla více předvídatelná, takže jsem si čtení tolik neužívala. Ale Scarlet? Druhá půlka knihy byla jedno velké BOOM! Tam se toho tolik stalo. Tolik nečekaných zvratů a odhalení, že jsem si z toho zkrátka sedla na zadek.
Těším se na další díly!

13.05.2018

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruSarah J. Maas

Sarah nás chce všechny zabít! Jak mám sakra teď žít? :D
Nemůžu říct, že to je zatím nejlepší díl, protože v ACOMAFu byl rozhodně lepší Feysand, ale ACOWAR má lepší konec. Jako posledních 200 stránek jsem knihu nedokázala odložit. Kam se hrabe Bitva pěti armád, tohle bylo epický!

31.03.2018

Ledová krevLedová krevElly Blake

Od knihy jsem toho moc neočekávala, a asi proto mě tolik překvapila. Jak už spousta lidí přede mnou psala, budu se opakovat.. Kniha není žádné velké boom, ale četla se velmi dobře a rychle. Je protkána klišé (kromě milostného trojúhelníku - díky bohu za to) se všemi kombinacemi známých YA knih. Holt už se asi ničeho převratného nedočkáme.
Ale i tak obsahuje akci, napětí, zvraty a odhalení, která pro mě začínají být dost předvídatelná a tudíž si knihu nevychutnám na 100%.
Překlad jmen (bratr Mléč, bratr Slupka, Pšenice, Máslenka..) mi tam teda moc nesedl, ale zase se podle nich dobře pamatovaly postavy.
Za mě krásný 4 hvězdy a těším se na pokračování!

27.02.2018

GeminaGeminaAmie Kaufman

NE. MÁM. SLOV.
Neexistuje nic, co by tak skvěle vystihlo tuhle sérii.
Přečteno během pár dní, nemohla jsem se odtrhnout....
OBSIDIO... čekám...

22.02.2018

Bouře a vzdorBouře a vzdorLeigh Bardugo

Mnohem lepší než první díl, i když to taky mělo své mouchy...
Stále se tam objevuje několik klišé, od milostného trojúhelníku, přes ufňukanou hlavní hrdinku až po samotný útěk. Ale alespoň byl vidět nějaký vývoj postav.
Styl psaní mi vyhovuje, četlo se to úplně samo. Už se těším na závěrečný díl a doufám, že u nás vyjde i Language of Thorns. :)

09.02.2018

Královská hraničářkaKrálovská hraničářkaJohn Flanagan

Možná jsem čekala větší "WOW", ale přesto mě kniha v žádném případě nezklamala. Čtivá, napínavá, dobrodružná... jako vždy! Po dočtení jsem se málem rozbrečela, protože už nejsou další knihy s Willem a za těch 12 dílů mi velmi přirostl k srdci.
Ale na druhou stranu se těším, až si rozečtu První roky. Protože o kom tahle série bude? No přece o HALTOVI! :D

21.01.2018

Ztracené příběhyZtracené příběhyJohn Flanagan

Já k tomu nemám co dodat. Skvělé doplnění příběhu. Ke konci mi už docela tekly slzy... :)

10.01.2018

Křišťálový mečKřišťálový mečVictoria Aveyard

Z druhého dílu mám hodně smíšené pocity. Něco bylo dobré, ale většinou špatné. Neděje se tam vůbec nic zajímavého až na pár stránek před úplným koncem. Právě kvůli tomuhle konci jsem se rozhodla dát jen 2 hvězdy. Protože to skončilo (skoro) ÚPLNĚ STEJNĚ jako první díl. Tak proč jsem sakra četla 400 stran úplně o ničem?? Neskutečně mě to zklamalo...
S takhle ufňukanou, otravnou a sobeckou hlavní hrdinkou jsem se ještě nesetkala... Dobře, na konci jsem to už trochu chápala, byl tam jakýsi pokus o vývoj charakteru, ale myslím, že to autorka ještě zhoršila.
A co mě teprve dožralo úplně nejvíc, že tam prostě musela nacpat ten milostný trojúhelník! Sice se romantické části moc nevěnovala, ale i tak je to tam naprosto zbytečný.
Nevím, zda se mám pouštět do dalších dílů, snad jen kvůli tomu, abych věděla, jak dopadne ten celý svět. Ale bohužel budu muset přetrpět Mare, která je mi neskutečně nesympatická.

04.01.2018

CinderCinderMarissa Meyer

Hodnotím slabými pěti hvězdami.
Kniha se četla velmi dobře, u čtení jsem se nikdy nenudila, ale vadila mi častá předvídatelnost.

Pozor SPOILER (i když na něj přijdete v prvních padesáti stránkách knihy :D)
Že Cinder je ta ztracená princezna Selena, na to jsem přišla hned, protože za 1) je ten náznak už v anotaci, za 2) vždycky je hlavní hrdinka u YA knih něčím výjimečná a za 3) prostě to tam bylo hned poznat! Autorka nás chce napínat, ale u mě se to bohužel nepovedlo a celé jsem to prokoukla. Dojem z celé knihy mě to tak bohužel zkazilo.

KONEC SPOILERU

Ale i tak jsem si čtení užila a těším se na další díly! :)

27.12.2017

OheňOheňJulianna Baggott

Nejhorší díl této trilogie a jedna z nejhorších knih jaké jsem kdy četla.
Celou knihu se nic nedělo, čekala jsem, že příběh začne gradovat a na konci se dočkáme nějaké pořádné akce a napětí, ale asi jsem moc rozmazlená a tahle kniha mi nic takového nepřeje.
Nudné, nedomyšlené, postavy nereálné, kterým na konci přeskočí kolečko a dělají kraviny u kterých jsem se fakt chytala za hlavu. Měla jsem chuť tu knihu hodit do krbu u kterého jsem seděla. Možná bych to i udělala, kdybych ji neměla půjčenou z knihovny.
Celkově by se tato série dala smrsknout na dva díly, ale autorka z toho asi chtěla vytěžit co nejvíce peněz a děj nezáživně protáhnout až své čtenáře unudí k smrti.
Dočetla jsem to jen kvůli tomu, abych se dozvěděla, jak to skončí. Mě to vážně zajímalo! Ale jak nad tím tak přemýšlím... Měla jsem skončit hned u první kapitoly..

04.12.2017

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Jedna z nejlepších knih roku a vůbec, co jsem kdy četla! Příběh je napínavý, zajímavý a čtivý i ve chvílích, kdy se tam v podstatě nic neděje. Celý děj má grády, nikdy jsem se při čtení nenudila.

Minulost každého z hlavních postav je velmi zajímavá, převážně smutná, ale zdůvodňuje, proč se tak dané postavy chovají. Nikdo se nelituje, nikdo nefňuká, všichni to jsou drsňáci, kteří se nebojí jít do nesplnitelného úkolu.

Líbilo se mi, že nebylo všechno odhaleno hned na začátku. Například to, proč Kaz kulhá a nosí rukavice, jsme se dozvěděli až v druhé polovině knihy.

Skvělý byl Jesperův humor. Vždycky, když něco prohodil, musela jsem se smát.

Většinou mám strach s knih, kde je příběh vyprávěn z různých pohledů, protože si oblíbím třeba jen jednu z postav a nebaví mě číst ostatní. Tohle se mi tady ale naštěstí nestalo. Nemám oblíbence, protože všichni jsou moji oblíbenci, každý z šesti vran je něčím výjimečný a nerada bych někoho oplakávala.

Konec byl lehce předvídatelný a neskutečně se těším na pokračování!!!

26.10.2017

EldestEldestChristopher Paolini

Nevím, co si mám myslet. I když jsou knihy velmi propracované, nemůžu si pomoct, ale víc jak 2/3 jsou utahané, zdlouhavé a chvílemi i nudné celé kapitoly. Přestože se v nich pomalu nic neděje, tak jsou klíčové pro celý děj. Posledních deset kapitol už za něco stálo a konečně tam došlo i k nějakému tomu velkému odhalení.
Možná je to tím, že poslouchám audioknihu a nejsem na to moc zvyklá, proto mi to přišlo trochu nezáživné. Ale rozhodně se chystám i na další knihy. :)

26.10.2017

Čáry životaČáry životaVeronica Roth

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda si mám Čáry života přečíst, protože autorčina trilogie Divergence mě vůbec nebavila snad krom prvního dílu. Ale nakonec jsem si řekla, že jí zkusím dát druhou šanci.
Kniha se hodně táhla, nebylo tam tolik akčních scén, ale rozhodně jsem se nenudila. Akorát mi je líto, že i po dočtení knihy nerozumím úplně světu, který Veronica stvořila. Moc se nenamáhala nám vysvětlit nějaké podrobnosti o planetách, proudnici, o darech a o Předělu (já prostě nemám páru co to je nebo co to znamená). Hodně velký zmatek jsem měla ve městech. Například doteď nevím, jak je to s národem Šotetů a Thuvhesanů, jestli jsou na stejné planetě nebo ne. Buď za to může moje nepozornost (což se mi moc často nestává) anebo to autorka zkrátka odbyla.
Ale přesto byla kniha čtivá a já jí dávám slabší 4*

05.09.2017

KorunaKorunaKiera Cass

Mnohem lepší než Dcera. Korunu jsem zhltla během dvou dnů a upřímně mě to celou dobu bavilo a nemohla jsem se dočkat konce, který byl podle mě velmi nečekaný. :D
Eadlyn už se nechovala jako rozmazlený fracek, ale jako zodpovědná budoucí vládkyně a královna a dokonce mě překvapila svým smyslem pro humor.
I když jsem se v tomto díle nedočkala žádné akce, přesto to bylo krásné oddechové a romantické čtení. :)

27.08.2017

ČistýČistýJulianna Baggott

4,5/5*
Půl hvězdy strhávám za pomalejší začátek a za některé nevysvětlené výrazy a pojmy. Ze začátku jsem v tom docela tápala, např. co znamená to splynutí (na to jsem ale hned přišla) anebo kódování (to jsem pochopila až někde v půlce knihy).
Kniha v průběhu děje chvíli gradovala a pak se zase chvíli nic nedělo. Možná jsem čekala větší závěr, ale třeba se ho dočkám v dalších dílech.
Milostná zápletka působila příjemně a dočkali jsme se jí vlastně až na konci knihy, což je za mě velké plus. Další velké plus je, že nevznikl milostný trojúhelník, za což autorce tleskám. Alespoň někdo se neopičí po enormním kliše YA knih.
I po dočtení knihy stále nemám tucha, jak se vyslovují jména poloviny postav. Ale potěšilo mě, že autorka vymyslela neobvyklá jména. Kdybych v příběhu narazila na Jacka, Sama, Liama, Willa, Isabellu, Emmu nebo Emily a podobně, asi bych se šla zastřelit.
Ještě pár slov o obálce. Česká verze je mnohem lepší než originál!

Musím se zmínit, že kniha mi z části připadá trochu jako jiná verze seriálu The 100. ((( #Bellark forever ;) ))) Exploze představují Praimfayu, což je vlastně také jaderný výbuch a současně radiace pohlcující zem, jen lidé nesplývají, ale umírají na následky radiace.

22.07.2017

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...Ursula Poznanski

Od autorky jsem četla Saeculum, které se mi možná o kapičku víc líbilo než Erebos. Tady totiž nebylo rozuzlení tak šokující jako v Saeculum.
Ale i tak moc pěkné zpracování, hra mi ihned připomněla The Elder Scrolls Skyrim (to je jediná, kterou jsem z této série hrála - SHAME ON ME!) a moc mě bavily pasáže, kdy Nick hrál Erebos. :)
Určitě se chystám i na ostatní knihy od této autorky. :)

25.06.2017

Let 305Let 305A.G. Riddle

Začátek byl velmi slibný, hned v první kapitole to všechno začalo bez zbytečných protahujících úvodů. Asi do půlky knihy byla samá akce, pořád se tam něco dělo a vtáhlo mě to do děje. Když se to vše vysvětlilo, proč tam byli a museli se rozhodnout, co udělají, od té doby se to celkem vleklo. Třetí - poslední - část byla nejnudnější, ale zajímalo mě, jak to dopadne.

Červená knihovna? Ale kdepak... Pokud chcete vědět, co patří do červené knihovny, přečtěte si Dvůr mlhy a hněvu ;)

09.06.2017

KlíčKlíčMats Strandberg

Super YA série. Celou sérii jsem si užila, příjemné čtení, ačkoliv by se nějaké pasáže mohli vyškrtnout.
Líbí se mi, že jsou do celého toho příběhu vloženy i problémy, které se mohou stát komukoli. O to celý příběh působí realističtěji. Vlastně i díky tomu má každá kniha tolik stránek. :D

12.05.2017