Shira27

IlluminaeIlluminaeA. Kaufman

A co mám jako teď dělat se svým životem?

Pocit, který mívám, když dočtu fakt skvělou knihu/zkouknu film/dokoukám seriál...
Trvalo mi, než jsem si zvykla na ten styl psaní, ale pak jsem stránky hltala jednu za druhou a těch 599 stran uteklo jak voda..
Naprosto boží, ten konec tak nepředvídatelný, já skoro brečela, chytala jsem se za hlavu, kousala si nehty a chvílemi koukala ,,do blba".
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Těším se na pokračování! :)

13.02.2017

MarťanMarťanA. Weir

Nevím jestli je lepší film nebo kniha. :D
Jako většina jsem nejdřív viděla film v kině a to už je asi třičtvrtě roku, takže jsem si z toho pamatovala jen nějaké scény. Film je celkem zjednodušený oproti knize, takže mě bavilo číst i o dalších nečekaných problémech, které Marka potkaly.
Od začátku do konce mě kniha držela a nepustila, i když v těch odborných technických věcech se moc nevyznám, je to hezky vysvětlený a humor tomu opravdu nechybí. :)

08.08.2016

Krvavé ostříKrvavé ostříS. J. Maas

Sarah J. Maas to opět dokázala. Rozervala mé srdce na tisíce kousků. Nedokážu slovy popsat, co obsahují tyto povídky.
Jako každý jiný díl Skleněného trůnu, i tento byl napínavý, plný akce, zvratů, které jsem bohužel čekala a přiznám se, nechtělo se mi to číst, protože jsem věděla, že u toho budu brečet. Nicméně jsem to dočíst musela, abych zjistila, jak to celé vlastně proběhlo.
Teď mám chuť si přečíst znovu celou sérii, abych se zbavila úzkosti ze Celaeninýho osudu v Endovieru.

26.02.2017

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Srdce z ledu? Ne. Vůle z oceli? Možná. Nelítostný boj začíná?
Anotace mi k tomu vůbec nesedí. Čekala jsem více akce, více napětí. „Bude to boj na život a na smrt.” - To je absolutní blbost. Ano bojovali tam, ale ne na život a na smrt.
Už od začátku se Celaena nechovala jako zabiják. Prostě typický teenager. Ano ten milostný trojúhelník je tam vážně zbytečný až násilně vecpaný.
Celá kniha je ve stylu Hunger games, Selekce a možná trochu Divergence. Upřímně nevěřím autorce, že trvalo deset let, než se kniha dostala na pulty.
Líbilo se mi tak akorát, že ze začátku vražedkyně myslela na to, jak by mohla během pár vteřin někoho zabít. Ale to bylo celé co se týkalo myšlení zabijáka.
Jinak kniha byla velmi čtivá a konec otevřený. Těším se na další díly až vyjdou v ČR :)

03.10.2015

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

Já...prostě..nemám slov. Každá kniha Sarah J. Maas je lepší a lepší a dokonalejší a propracovanější.
Dvůr mlhy a hněvu mě rozmetal na kusy, rozbrečel i rozesmál. Nedokážu vyjádřit slovy, jak mě děj polapil a držel mě ve svých spárech od začátku do konce. Je tam všechno, napětí, akce, romantika.. prostě všechno. Tohle je taková bomba fantasy (stejně tak jako Skleněný trůn), že to pomalu není snad ani možný!
Je taková škoda, že Sarah není více známá, protože ona si to zaslouží ze všech spisovatelů nejvíc. Její knihy doslova berou dech..
Včera vyšel v originále třetí díl a já se ptám: Kdy vyjde u nás v česku?!? :D

PS (a SPOILER): Rhys je naprosto dokonalý. Jeho minulost, přítomnost, to, co se snaží dělat... Nechápu, jak jsem mohla mít Tamlina v oblibě. Naprosto soucítím s Feyre na konci knihy, chápu proč to udělala, a držím jí palce, ať je silná a nevzdává se, protože tohle Tamlinovi neprojde!

03.05.2017

GeminaGeminaA. Kaufman

NE. MÁM. SLOV.
Neexistuje nic, co by tak skvěle vystihlo tuhle sérii.
Přečteno během pár dní, nemohla jsem se odtrhnout....
OBSIDIO... čekám...

22.02.2018

Milion sluncíMilion sluncíB. Revis

Pozor, může obsahovat spoilery!

Opět příjemná oddechovka.
Na této sérii mě baví, jak je všechno takové detektivní. Jak Amy hledá Orionovy indicie mě vždy neskutečně baví. Akce je tam více než v prvním díle, ale dovolím si říct, že poslední díl (podle anotace) bude XAKRU akční! :-D
I toho románku tam bylo více, ale stejně jsem ho tam nevnímala. Jo dali si pusu, ale ani Amy ani Syn tam nic podrobnějšího nevyprávěli.
Docela mě udivilo, že i když na lodi vypukl nehorázný chaos, Syn stále čerpadlo na Phydus nechtěl používat.
Co nejdříve se vrhnu na třetí závěrečný díl a musím říct, že se vážně těším, co je na nové Zemi čeká! :-)

05.11.2015

Všechny barvy ZeměVšechny barvy ZeměB. Revis

Pozor, může obsahovat spoilery!

Ou my GOD!! :O
Taková byla moje reakce, když jsem knížku dočetla. Takhle úžasný sci-fi knížky jsem snad ještě nečetla! Trilogie je plná napětí, akce, nepředvídatelných zvratů a hlavně lásky. :)
Autorka se tam snažila trochu nacpat nějaký milostný trojúhelník, ale na poslední chvíli si to rozmyslela a udělala z vedlejší postavy "mimozemšťana", takže by to asi vypadalo divně, kdyby naše hlavní hrdinka randila s chlápkem z první kolonie.
Po každé dočtené kapitole jsem si říkala: "WHAT??" a musela se zastavit a chvíli přemýšlet. Hrozně mě bavilo vymýšlet různý verze a tak nějak předvídat, ale když jsem pak četla dál, byla jsem s odhadem úplně vedle. :D
Konec. Sakra, až do poslední kapitoly jsem si fakt myslela, že je Syn mrtvý. Ale jakmile se Amy zmínila o nějakým signálu či co, tak jsem hned věděla, že je naživu. :)
Spoustě různých technických věcí jsem moc nerozuměla, ale to mi zážitek z téhle fantastické trilogie vůbec nezkazilo. :)

29.11.2015

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíS. J. Maas

Děj se hodně táhl oproti jakémukoli dílu Skleněného trůnu, ale jako pohádka pro dospělé (díky erotickým a krvelačným scénám) to bylo příjemné a chvílemi napínavé počtení.
Konec bylo klišé, ale i tak se mi líbil a nemohu si stěžovat. Opravdu jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat dalších 7 dílů :O

SPOILER!
Ač Rhysand patřil (nebo patří?) mezi záporné postavy, mně nějakým způsobem přirostl k srdci. Mezi ním a Feyre to trochu jiskřilo, nedivila bych se, jestli autorka v následujícím díle vymyslela milostný trojúhelník... :D

14.08.2016

Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Myslela jsem, že po Dědičce ohně mě Sarah už překvapit nedokáže... Jak mizerně jsem se spletla.
Tohle byl neskutečný nářez, každá kapitola odhalovala nové a nové tajemství a zápletky, které sérii dodávají promyšlenost.
Při čtení posledních 100 stránek jsem jen zadržovala dech, modlila se a v duchu proklínala, ale i děkovala S.J. Maas za to, jaké knihy dokáže napsat a každé finále všech jejich knih je prostě velkolepé. Její styl psaní je tak čtivý, že jsem se v něm dokonale ztratila.
Nemůžu se dočkat Krvavého ostří a samozřejmě dalšího dílu Empire of Storm, které doufám Cooboo vydá co nejdřív! :)

02.02.2017

KorunaKorunaK. Cass

Mnohem lepší než Dcera. Korunu jsem zhltla během dvou dnů a upřímně mě to celou dobu bavilo a nemohla jsem se dočkat konce, který byl podle mě velmi nečekaný. :D
Eadlyn už se nechovala jako rozmazlený fracek, ale jako zodpovědná budoucí vládkyně a královna a dokonce mě překvapila svým smyslem pro humor.
I když jsem se v tomto díle nedočkala žádné akce, přesto to bylo krásné oddechové a romantické čtení. :)

27.08.2017

Zkáza a nadějeZkáza a nadějeL. Bardugo

!!! Upozorňuji !!! Následující komentář čtěte jen na vlastní nebezpečí. Neručím za nevyspoilování!!!
Tohle je jen zlomek mých pocitů po dočtení a už to pár hodin je...
...
...
Ne ne ne ne a ještě jednou NE! Moje zlosinské srdce pláče. Jsem zničená. Jsem roztříštěná. Tohle přece nemůže být pravda?! Já chci alternativní konec! Prosííím! Prooooč? Proč Temnyj? Bože, už zase brečím...

27.10.2018

Jsem rozohněnáJsem rozohněnáT. Mafi

Pozor SPOILERY.
Wow! No já prostě nemám slov! Konec skončil opravdu úžasně otevřeně. Po dočtení knihy opravdu není jasné kdo ještě je a není naživu, ale pak jsem si přečetla na stránkách nakladatelství CooBoo další doplňující dvě kapitoly a to mi konec úplně uzavřel a uklidnil mě a prostě BOMBA!
Musím říct, že tahle kniha byla možná se všech nejslabší. Přes půlku knihy tam Juliette řeší: 'Adam nebo Warner? Warner nebo Adam? Zůstat? Nezůstat?' Prostě to mě na tom trochu štvalo a nebavilo. Ale ke konci kniha byla velmi napínavá a nemohla jsem ji vůbec odložit. Možná to bylo až příliš uspěchané.
Co se postav týká, všechny mi byli naprosto sympatičtí. ALE. To jak autorka Adama zkazila... To mě hodně mrzí. A o Warnerovi jsem pomalu ani nevěděla co si mám myslet.

Prostě boží série! DOPORUČUJI!!

10.08.2015

Modré hlubinyModré hlubinyJ. Donnelly

Ehm.. takže kde mám začít? Jako první mě na knížce zaujala obálka. Opravdu jedna z nejlepších jakou jsem kdy viděla. Zapátrala jsem trochu po internetu po ostatních dílech a jsou ještě další dva a možná budou i další a i jejich obálky se mi děsně líbí.
Příběh je velmi zajímavý a velmi propracovaný. Ze začátku jsem v tom měla pěkný guláš, protože to na mě autorka všechno naráz vychrlila. Ale i přes tolik zajímavých informací jsem se do knihy nemohla začíst. Pro mě nebyla skoro vůbec čtivá. Možná je to tím, že je psaná ve 3. osobě, protože já preferuji psaní z 1. os.
Co se týká postav, byli pro mě celkem neutrální. Nijak jsem si je neoblíbila, ani mi nebyli nesympatické. Co ale musím zmínit a nelíbí se mi, že hlavní postava - Serafína - nejednala sama za sebe. Spíše poslouchala druhé a dělala co jí řeknou. Ve většině případů. Nějaké vlastní myšlení ke konci knihy samozřejmě bylo, ale na to, že je to vlastně princezna by zase neměla tolik poslouchat ty druhé. Nevím, možná je to jen můj názor.
Konec byl velmi rychlý a dost napínavý. Skončilo to naprosto otevřeně a určitě si přečtu i ostatní díly až vyjdou. Když už mám něco rozečteného, nerada to nechávám nedočtené.

17.08.2015

PrvníPrvníK. Cass

Pozor, může obsahovat SPOILERy.
Třetí díl byl snad ze všech nejlepší!
První polovina knihy je pořád takové pokračování Elity a o tom, že America potřebuje čas, aby se srovnala s tím že už Aspena nemiluje. Za to druhá polovina už konečně za něco stojí. Tolik zvratů, nečekaných událostí a úmrtí. Takhle série mě dostala do kolen. Celý epilog jsem probrečela, že už jsem pomalu neviděla na text.
S každou otočenou stránkou jsem si pořád říkala: Né, ještě nechci konec! Ale naneštěstí jsem knížku měla za pár dní přečtenou.
Doufám, že vyjdou i ostatní díly v češtině, hlavně The Heir!! Nemůžu se dočkat, co dalšího nám America bude vyprávět. :)

I když Selekce není můj šálek kávy, přesto je to rozhodně jedna z nejlepších sérií EVER! :D Určitě se k ní někdy v budoucnu vrátím!
Škoda jen toho filmového zpracování :/

07.10.2015

SplynutíSplynutíM. Stiefvater

Jedním slovem DECHBEROUCÍ! Patří mezi mé nejoblíbenější série. Stejně tak i autorka :)

22.01.2016

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Nejdříve jsem viděla filmy, jako asi většina lidí. Ale to mi naopak přidalo k tomu, abych si přečetla knihu. Film se od ní moc neliší. Při scénách jsem si vybavovala film, ale i tak mě to bavilo číst. Konec byl v knize moc rychlý a že ho ve filmu více rozvedli mi teda vůbec nevadí.
Myslím, že si časem pořídím a přečtu i Pána Prstenů :)

23.01.2016

DceraDceraK. Cass

Bože já nemám slov.. Moje čtenářské srdce se teď rozpadá na kousíčky a slepit ho může jen ten nejšťastnější konec The Crown!
Jinak z kandidátů je mi sympatický samozřejmě Kile a Henri je hrozně roztomilý :) Taky se mi líbí Eric a vůbec bych se nedivila, kdyby se mezi ním a Edlyn něco odehrálo :)

02.07.2016

OheňOheňJ. Baggott

Nejhorší díl této trilogie a jedna z nejhorších knih jaké jsem kdy četla.
Celou knihu se nic nedělo, čekala jsem, že příběh začne gradovat a na konci se dočkáme nějaké pořádné akce a napětí, ale asi jsem moc rozmazlená a tahle kniha mi nic takového nepřeje.
Nudné, nedomyšlené, postavy nereálné, kterým na konci přeskočí kolečko a dělají kraviny u kterých jsem se fakt chytala za hlavu. Měla jsem chuť tu knihu hodit do krbu u kterého jsem seděla. Možná bych to i udělala, kdybych ji neměla půjčenou z knihovny.
Celkově by se tato série dala smrsknout na dva díly, ale autorka z toho asi chtěla vytěžit co nejvíce peněz a děj nezáživně protáhnout až své čtenáře unudí k smrti.
Dočetla jsem to jen kvůli tomu, abych se dozvěděla, jak to skončí. Mě to vážně zajímalo! Ale jak nad tím tak přemýšlím... Měla jsem skončit hned u první kapitoly..

04.12.2017

Led nebo oheňLed nebo oheňS. Raasch

1* za úžasnou obálku, 1* za Therona, 1* za překlad a posledních 40 stran, kde se teda konečně něco dělo. Jinak nuda.
Meira jako hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, nebyl znát žádný vývoj charakteru.
Milostná zápletka... počkat, ona tam nějaká byla? Nepostřehla jsem to.
Typický vycpávkový díl. Doufám, že třetí bude lepší, podle anotace zní dobře.

18.06.2018

Síla vzdoruSíla vzdoruS. Collins

Úžasné, nemám slov! Celou sérii jsem byla napjatá a nemohla jsem knihy odložit. Katniss i ostatní postavy mi byli velmi sympatické (až na záporáky, ale i ti byli trochu dobráci :) )
Všechny knihy jsem měla přečtené asi za týden, i když jsem ještě chodila do školy.
Konec jsem teda vůbec nečekala, a musím se přiznat, že mi pár slz ukáplo..

Filmové zpracování si myslím, že se velmi povedlo. Všechny postavy mě tam dokonale pasují a musím se přiznat, že Haymitche jsem si přesně takhle představovala :D
I když to nebylo přesně podle knížek, přesto si myslím, že se režisér (či kdo to vlastně je) snažil, co nejvíce knihy napodobit. Pár neshod a věcí navíc tam je, ale dá se to překousnout :)

Doporučuji si nejdříve přečíst knihy a až pak zkouknout filmy :)

15.07.2015

Jsem zlomenáJsem zlomenáT. Mafi

Druhý díl opět úžasný! Já nemám slov! To jak Juliette popisuje svoje pocity je prostě dokonalý! V životě jsem nic takového nečetla. Obzvlášť ty přeškrtané věty tomu dodávají ještě větší šmrnc. I když v tomto díle jich zase tolik nebylo.
Na Adamovi mi tam pořád něco nesedí. Mnohem víc se mi zamlouvá Warner. Opravdu ho mám asi nejradši, protože (SPOILER) se úplně změnil.
Přečteno za 3 dny. Okamžitě se vrhám na 3. díl.

07.08.2015

SelekceSelekceK. Cass

Pěkná romantická oddychovka. Nebylo tam tolik akce, ale napínavé to bylo.
Místy mi tam chyběl popis prostředí, lidí, pocitů...atd. Možná je to tím, že jsem četla mnohem podrobněji napsané knihy, ale v Selekci jsem si prostě nedokázala tolik vybavit prostředí ve kterém se zrovna nacházeli, nebo jestli postavy seděli, stály, chodily nebo ležely. Vím, možná to zní divně, ale prostě jsem se do toho nedokázala tolik vžít.
Postavy mi jsou sympatické, hlavně princ Maxon. No řekněte, kdo by nechtěl šlechetného džentlmena, který vás dokonce miluje? Ikdyž byl teda místy trochu náladový, pořád mu fandím.
Za to Aspen mě teda štval. Ani mi nestojí za vyjádření. :D

13.08.2015

ÚtěkÚtěkS. Jordan

Další napínavá série knih, která mě neskutečně nadchla. I když mám přečtené jen 2 díly, věřím, že třetí díl to teprve rozjede.
Musím se smát tomu, že když si Jacinda něco naplánuje, pokaždé se to prostě pokazí. Od začátku do konce je kniha neskutečně napínavá.
Ty milostné trojúhelníky mě už docela štvou, protože jsem jich za poslední dobu hodně přečetla, ale tuhle sérii zkrátka musím dočíst!
DOPORUČUJI!

27.08.2015

ČarověníkČarověníkM. Rejfová

Bohužel, tuhle knížku budu muset zkritizovat.
Začátek byl příliš rychlý a bylo tam hodně věcí na pochopení. Ale to není tak hrozné. Horší je, že další kapitoly se tam toho moc neodvíjelo. Bylo to takový: „Stalo se tohle, pak tohle, no a pak jsme museli udělat tohle,” atd. Celou dobu jsem nevěděla, co kdo dělá, proč to dělá a jaký to má všechno smysl.
Kniha je rozdělena na dvě části. První část se odvíjela na „českém území” a druhá v „druhém světě”. Nikde nebylo řečeno, kde je ten „druhý svět”, jak je velký, jak se jmenuje, ani jestli je vlastně skutečný. Jediné co bylo řečeno, jsou názvy měst, pár jmen, několik bytostí a tím to hasne.
Co mi na knížce hrozně vadilo, že se postavy vůbec nevyvíjeli. Neměli skoro žádný vlastní charakter ani se nijak zvlášť nelišili od „normálních lidí”. Hned po první kapitole začal „románek” a my jsme se ani nestihli pořádně seznámit s hlavními hrdiny. Necítila jsem mezi nimi ani žádné emoce jako je láska. Ne že by mi byli hned nesympatičtí - to ne -, ale ani jsem se do nich tolik nevžila, jako u jiných knih.
Dále mi chybělo detailní popisování prostředí. „Vlevo je kámen, napravo jsou stromy, uprostřed kamenitá cesta.” Takhle nějak to asi vypadalo. Ani žádné pocity jsem od nich necítila.
Co musím ještě zařadit do mínusu je, že v knížce vůbec nebylo gradování. Prostě se věci nějak měli a ono to prostě nějak dopadlo. Dobře to dopadlo, samozřejmě. Ale nedokázala jsem jim fandit. Já mám ráda, když se v knížce věci jednoduše pokazí a musí se začít znovu a někdo při tom třeba i umře.
K pozitivním zařadím akorát to, že je to „česká” fantasy od české autorky. Ano, to je moc príma, ale pořád máme co dohánět. ;) Úžasná je také obálka, která mě hned napoprvé zaujala.
Ke konci se to již dalo číst, byla jsem trochu zvědavá, jak to dopadne. Dokonce můžu říct, že se autorka může chystat na pokračování. Myslím, že by bylo zajímavé.

Občas jsem se smála vtipným scénám nebo hláškám. Knížka má zvláštní smysl pro humor, ale svým způsobem není nijak výjimečná. Možná jsem rozmazlená tou americkou či anglickou fantasy, proto mě kniha tolik nezaujala.

16.10.2015

Stín smrtiStín smrtiD. Shan (pseudonym)

Suprový další díl Demonat! V knize jsou opět brutální scény pro silnější žaludky a stále se nám odhalují další a další podrobnosti o celém světě. Také jsme se dozvěděli něco o Beranabovi a jak to s ním vlastně je... Vrhám se na další díl! :)

08.04.2016

Otka: Ošklivá tlustá kamarádkaOtka: Ošklivá tlustá kamarádkaK. Keplinger

Překvapilo mě jak mě tahle knížka bavila. Biančiny myšlenky a slovní zásoba mě fakt dostávaly. :D
Je to jiný žánr než na který jsem zvyklá a to tak, že Otka byla jen o vztazích a rodinných problémech. Zkrátka dívčí román, takové příjemné oddechové čtení.
Film se od knihy hodně liší. Řeší se tam spíše to Otkovství, kdežto v knize je to o tom, že Bianca pořád utíká od reality, nechává se rozptylovat a místy je to taková červená knihovna. Ale film jako romantická komedie účel splnila. Je tam hodně vtipných scén a herecké obsazení a jejich výkony jsou suprový :)

13.06.2016

Výkupné za ErakaVýkupné za ErakaJ. Flanagan

Díl od dílu napínavější! Je neuvěřitelné, že od první knihy uběhlo už pět let!
Bylo zajímavé vidět další kus světa. Aridy jsem si představovala jako "dnešní" turky a Skandijce v předchozích dílech jako vikingy. Cely stvořený svět mi tak připomíná Evropu. :D Takže Araluen je, bych řekla, taková Anglie. :)
Konec byl fakt krásný, dojemný a vtipný. Těším se na další díly. :)

12.07.2016

Kázání ohněKázání ohněF. Haig

Tuhle knížku jsem četla skoro dva měsíce. Asi mě přivedla do čtecí krize, ale nakonec jsem se jí prokousala.

První třetina knihy byla zajímavá, docela mě bavily ty "flashbacky". Ale od půlky knihy jsem se musela do čtení nutit. Popisy jak prostředí tak pocitů a vlastně všeho možného, začaly být dlouhé a nudné. Bylo tam hodně přirovnání, u kterých jsem musela chvíli přemýšlet, co vlastně znamenají a jak si to mám představit a já nemám ráda, když musím nad knihou takto přemýšlet.

Dále musím určitě zmínit chování naší hlavní hrdinky. No co to sakra je? Celou dobu si pořád stěžuje, že jsou neustále na útěku, a že nemají pořádné útočiště, nemají co jíst, a že vlastně za všechno můžou oni a takhle pořád dokola. Milostná zápletka? Nuda, klišé, předvídatelnost. Cass myslí jen na sebe a snaží se být hrdinou, ale já jí to teda nevěřím. Fakt mi nesedla.

Příklad, který prostě musím zmínit... Nechápu jejich logiku. Připravují se na útěk, dostanou nůž na svou obranu, co udělají? Schovají si ho do vaku. WTF? Jako vážně? To by udělal opravdu, promiňte mi výraz, idiot.

Děj byl chvílemi předvídatelný, možná příliš složitý a nudný, a to mě apokalyptické příběhy baví, ale tohle teda ne. Nechápu, jak může mít hodnocení přes 80%. Pokračování číst nehodlám, možná pokud recenze budou tvrdit, že je stokrát lepší než první díl, nebo když nebudu mít co číst, a to já mám co číst!

04.01.2017

EragonEragonC. Paolini

Nechápu, jak jsem mohla Eragona takhle dlouho odkládat, než jsem se do něj pustila. Naprosto úžasný! Poslouchala jsem audioknihu, namluvenou Martinem Stránským, který má úžasný hlas!

Tohle je povinná četba pro všechny fanoušky fantasy a dobrodružství! :)

15.04.2017

1 2 3 4