Shira27 Shira27 komentáře u knih

Archiv Archiv Victoria Schwab

Ze začátku mě kniha moc nebavila. Nechytl mě vůbec ten námět a do čtení jsem se musela nutit. Asi v půlce knížky to začalo být zajímavý a objevila se tam zápletka a konec gradoval asi na posledních třiceti stránkách. Archiv hodnotím jako průměrnou YA knihu se sice originálním námětem, ale pro mě tolik nezajímavý.

10.06.2016 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Druhé díly v trilogii jsou vždy asi nejhorší. Nevím jaká bude Poslední hvězda, ale Nekonečné moře mě zklamalo. Neděje se toho tam příliš, ale stále se to víc a víc zamotává a podělává. Snad skoro půlka knížky se odehrává z pohledu Esa během 2 měsíců? Co se SAKRA stalo s těma ostatníma??!!
Na jednu stranu nechci vědět jak to skončí, ale na druhou stranu je to hrozně čtivý a když už mám nějakou sérii rozečtenou, nedá mi spát, dokud ji nedočtu ;)

24.05.2016 3 z 5

Hrdinové pekel Hrdinové pekel Darren Shan (p)

Paráda! Ten závěr mě překvapil. Vůbec bych takový konec nečekala. Boží! :) Časem si určitě přečtu i Ságu Darrena Shana. No já prostě nemám slov...
Co bych chtěla zmínit je, že ve všech deseti knihách byla několikrát fráze: "..s to..". Teď kdykoliv když to někde uslyším, nebo přečtu, vždy mě to nostalgicky připomene Demonata. :D

24.04.2016 5 z 5

Temné volání Temné volání Darren Shan (p)

Pecka mi není tolik sympatický jako třeba Grubbse nebo Bec. Kniha možná byla o něco slabší než předchozí díly, ale určitě mě nezklamala. Byla více vysvětlovací a já se v tom tak trochu ztratila :D Ale doufám, že to dopadne tak jak má :)

15.04.2016 4 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Darren Shan (p)

Další napínavý díl plný akce a dalších odhalujících tajemství. Je zajímavé, že tato knížka a předchozí díl se odehrávají prakticky ve stejnou dobu, takže když byla scéna s Grubbsem a Bec, prostě jsem musela vytáhnout Stín smrti a najít stejný moment. Překvapilo mě, že to bylo do puntíku přesný v obou knihách :)
Děj graduje, apokalypsa se blíží a už zbývají jen dva díly?! Sakra jak tohle všechno dopadne...?

11.04.2016 5 z 5

Stín smrti Stín smrti Darren Shan (p)

Suprový další díl Demonat! V knize jsou opět brutální scény pro silnější žaludky a stále se nám odhalují další a další podrobnosti o celém světě. Také jsme se dozvěděli něco o Beranabovi a jak to s ním vlastně je... Vrhám se na další díl! :)

08.04.2016 5 z 5

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Darren Shan (p)

Konečně se všichni tři hrdinové spolu setkají v jedné knížce a čelí démonní apokalipse! Tento díl, je plný napětí, neočekávaných zvratů a některé věci z předešlých dílů dávají smysl.
Vrhám se na další díl. :)

02.04.2016 5 z 5

Nejdříve jsem viděla filmy, jako asi většina lidí. Ale to mi naopak přidalo k tomu, abych si přečetla knihu. Film se od ní moc neliší. Při scénách jsem si vybavovala film, ale i tak mě to bavilo číst. Konec byl v knize moc rychlý a že ho ve filmu více rozvedli mi teda vůbec nevadí.
Myslím, že si časem pořídím a přečtu i Pána Prstenů :)

23.01.2016 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Jedním slovem DECHBEROUCÍ! Patří mezi mé nejoblíbenější série. Stejně tak i autorka :)

22.01.2016 5 z 5

Krvavá kreatura Krvavá kreatura Darren Shan (p)

Děj nebyl nijak konkrétní, jako narozdíl od předešlých dílů, ale přesto mě celá kniha bavila. Konec byl neočekávaný a já musím říct, že jsem celou dobu tušila že něco je špatně.. :D

23.12.2015 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Tenhle díl byl ze všech asi nejslabší. Ve většině příběhu se tam nic nedělo, jen ke konci to začalo gradovat, ale jinak pořád pobíhali sem a pak tam a pak zase jinam. Předešlé díly mě bavily o hodně víc. Nicméně to nemění nic na tom, že dávám 5*. Na tuhle sérii jen tak nezapomenu :)

15.12.2015 5 z 5

Bec Bec Darren Shan (p)

Zatím asi nejčtenější kniha z prvních čtyř dílů. Četla se mi dobře a konec byl hodně smutný. Myslím, že v sedmé knize se s Bec ještě potkáme, takže nevím jestli mám opravdu věřit tomu, (SPOILER) že na konci umřela.

15.12.2015 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Pozor, může obsahovat spoilery!

Ou my GOD!! :O
Taková byla moje reakce, když jsem knížku dočetla. Takhle úžasný sci-fi knížky jsem snad ještě nečetla! Trilogie je plná napětí, akce, nepředvídatelných zvratů a hlavně lásky. :)
Autorka se tam snažila trochu nacpat nějaký milostný trojúhelník, ale na poslední chvíli si to rozmyslela a udělala z vedlejší postavy "mimozemšťana", takže by to asi vypadalo divně, kdyby naše hlavní hrdinka randila s chlápkem z první kolonie.
Po každé dočtené kapitole jsem si říkala: "WHAT??" a musela se zastavit a chvíli přemýšlet. Hrozně mě bavilo vymýšlet různý verze a tak nějak předvídat, ale když jsem pak četla dál, byla jsem s odhadem úplně vedle. :D
Konec. Sakra, až do poslední kapitoly jsem si fakt myslela, že je Syn mrtvý. Ale jakmile se Amy zmínila o nějakým signálu či co, tak jsem hned věděla, že je naživu. :)
Spoustě různých technických věcí jsem moc nerozuměla, ale to mi zážitek z téhle fantastické trilogie vůbec nezkazilo. :)

29.11.2015 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Pozor, může obsahovat spoilery!

Opět příjemná oddechovka.
Na této sérii mě baví, jak je všechno takové detektivní. Jak Amy hledá Orionovy indicie mě vždy neskutečně baví. Akce je tam více než v prvním díle, ale dovolím si říct, že poslední díl (podle anotace) bude XAKRU akční! :-D
I toho románku tam bylo více, ale stejně jsem ho tam nevnímala. Jo dali si pusu, ale ani Amy ani Syn tam nic podrobnějšího nevyprávěli.
Docela mě udivilo, že i když na lodi vypukl nehorázný chaos, Syn stále čerpadlo na Phydus nechtěl používat.
Co nejdříve se vrhnu na třetí závěrečný díl a musím říct, že se vážně těším, co je na nové Zemi čeká! :-)

05.11.2015 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Už od prvního slova byla knížka velmi čtivá. Hned v první kapitole jsem se ponořila do sci-fi světa a četla a četla a najednou byl konec.
Moc se mi líbí, jak autorka stvořila celý ten svět na lodi. Systém, Phydus, stříkačky s DNA a mnoho dalšího. Ač oproti našemu světu se to hodně liší, zcela chápu Otcovu povinnost a zavedený systém. S hlavními hrdiny jsem občas nesouhlasila, hlavně ke konci. Dokážu si představit, až se lidé na lodi dozvědí pravdu a všude vypukne chaos, jak je psáno v anotaci u druhého dílu. Tolik jsem si přála, abych to mohla hlavním hrdinům vysvětlit, že takhle je to opravdu lepší, ale bohužel, dělají si, co chtějí…
V knize jsme měli možnost, vidět loď dvěma pohledy. Syna a Amy. Syn zpočátku viděl život na lodi Universum jako normální. Proč taky ne, když v tom vyrůstal. Až moc mě překvapilo, že tak rychle změnil názor, protože slečna Amy se na lodi cítila jako v krabici. Ale na druhou stranu mám ráda, když se postavy mění a vyvíjejí.
Celá kniha se táhla v takovém poklidném tempu. Moc akce tam nebylo, ale napínavé to rozhodně bylo. Kapitoly jsou krátké, takže se to četlo jedna báseň. Ale stejně mi tam chybělo trochu romantiky. Přece jenom jsou to teenageři v téměř stejném věku, a kdo by nečekal trochu románku? Doufám, že v dalších dílech mě to vtáhne ještě víc.
Posledních dvacet kapitol bylo teda fakt úžasných! Nemohla jsem knihu vůbec odložit a četla jsem dlouho do noci. Protože v této poslední části se všechno najednou zamotalo a zároveň rozmotalo. Teda většina. Mně přijde, že už všechno vím a znám, ale něco mi říká, proč vlastně jsou ještě dva díly? Věřím, že si toho na nás autorka ještě mnoho, mnoho připravila.
Příběh je velmi originální, obálka nádherná. Konec otevřený a velmi překvapující. Úžasné, pro mě oddechové čtení.

29.10.2015 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Moc pěkná pohádka s nádhernými ilustracemi. Příběh jsem si moc užila, jen mě mrzí jak to dopadlo.. :(
Ale jinak opravdu pěkná oddychovka :)

26.10.2015 4 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Bohužel, tuhle knížku budu muset zkritizovat.
Začátek byl příliš rychlý a bylo tam hodně věcí na pochopení. Ale to není tak hrozné. Horší je, že další kapitoly se tam toho moc neodvíjelo. Bylo to takový: „Stalo se tohle, pak tohle, no a pak jsme museli udělat tohle,” atd. Celou dobu jsem nevěděla, co kdo dělá, proč to dělá a jaký to má všechno smysl.
Kniha je rozdělena na dvě části. První část se odvíjela na „českém území” a druhá v „druhém světě”. Nikde nebylo řečeno, kde je ten „druhý svět”, jak je velký, jak se jmenuje, ani jestli je vlastně skutečný. Jediné co bylo řečeno, jsou názvy měst, pár jmen, několik bytostí a tím to hasne.
Co mi na knížce hrozně vadilo, že se postavy vůbec nevyvíjeli. Neměli skoro žádný vlastní charakter ani se nijak zvlášť nelišili od „normálních lidí”. Hned po první kapitole začal „románek” a my jsme se ani nestihli pořádně seznámit s hlavními hrdiny. Necítila jsem mezi nimi ani žádné emoce jako je láska. Ne že by mi byli hned nesympatičtí - to ne -, ale ani jsem se do nich tolik nevžila, jako u jiných knih.
Dále mi chybělo detailní popisování prostředí. „Vlevo je kámen, napravo jsou stromy, uprostřed kamenitá cesta.” Takhle nějak to asi vypadalo. Ani žádné pocity jsem od nich necítila.
Co musím ještě zařadit do mínusu je, že v knížce vůbec nebylo gradování. Prostě se věci nějak měli a ono to prostě nějak dopadlo. Dobře to dopadlo, samozřejmě. Ale nedokázala jsem jim fandit. Já mám ráda, když se v knížce věci jednoduše pokazí a musí se začít znovu a někdo při tom třeba i umře.
K pozitivním zařadím akorát to, že je to „česká” fantasy od české autorky. Ano, to je moc príma, ale pořád máme co dohánět. ;) Úžasná je také obálka, která mě hned napoprvé zaujala.
Ke konci se to již dalo číst, byla jsem trochu zvědavá, jak to dopadne. Dokonce můžu říct, že se autorka může chystat na pokračování. Myslím, že by bylo zajímavé.

Občas jsem se smála vtipným scénám nebo hláškám. Knížka má zvláštní smysl pro humor, ale svým způsobem není nijak výjimečná. Možná jsem rozmazlená tou americkou či anglickou fantasy, proto mě kniha tolik nezaujala.

16.10.2015 3 z 5

První První Kiera Cass

Pozor, může obsahovat SPOILERy.
Třetí díl byl snad ze všech nejlepší!
První polovina knihy je pořád takové pokračování Elity a o tom, že America potřebuje čas, aby se srovnala s tím že už Aspena nemiluje. Za to druhá polovina už konečně za něco stojí. Tolik zvratů, nečekaných událostí a úmrtí. Takhle série mě dostala do kolen. Celý epilog jsem probrečela, že už jsem pomalu neviděla na text.
S každou otočenou stránkou jsem si pořád říkala: Né, ještě nechci konec! Ale naneštěstí jsem knížku měla za pár dní přečtenou.
Doufám, že vyjdou i ostatní díly v češtině, hlavně The Heir!! Nemůžu se dočkat, co dalšího nám America bude vyprávět. :)

I když Selekce není můj šálek kávy, přesto je to rozhodně jedna z nejlepších sérií EVER! :D Určitě se k ní někdy v budoucnu vrátím!
Škoda jen toho filmového zpracování :/

07.10.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Srdce z ledu? Ne. Vůle z oceli? Možná. Nelítostný boj začíná?
Anotace mi k tomu vůbec nesedí. Čekala jsem více akce, více napětí. „Bude to boj na život a na smrt.” - To je absolutní blbost. Ano bojovali tam, ale ne na život a na smrt.
Už od začátku se Celaena nechovala jako zabiják. Prostě typický teenager. Ano ten milostný trojúhelník je tam vážně zbytečný až násilně vecpaný.
Celá kniha je ve stylu Hunger games, Selekce a možná trochu Divergence. Upřímně nevěřím autorce, že trvalo deset let, než se kniha dostala na pulty.
Líbilo se mi tak akorát, že ze začátku vražedkyně myslela na to, jak by mohla během pár vteřin někoho zabít. Ale to bylo celé co se týkalo myšlení zabijáka.
Jinak kniha byla velmi čtivá a konec otevřený. Těším se na další díly až vyjdou v ČR :)

03.10.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

U druhého dílu jsem byla ještě více napjatá než u prvního. Neustále tam byly zvraty, které mě na konci kapitoly nutili číst dál. Možná těch zvratů tam bylo až moc, protože jsem se už ve všech těch informací ztrácela.
Konec skončil opravdu otevřeně a těším se, až si pořídím i poslední díl. :)
Také se těším na filmovou adaptaci, i když podle traileru se knize podobá jako krysa kočce. Ale podle prvního zfilmovaného dílu si myslím, že to bude velmi kvalitní podívaná :)

10.09.2015 5 z 5