Shira27 Shira27 komentáře u knih

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Z druhého dílu mám hodně smíšené pocity. Něco bylo dobré, ale většinou špatné. Neděje se tam vůbec nic zajímavého až na pár stránek před úplným koncem. Právě kvůli tomuhle konci jsem se rozhodla dát jen 2 hvězdy. Protože to skončilo (skoro) ÚPLNĚ STEJNĚ jako první díl. Tak proč jsem sakra četla 400 stran úplně o ničem?? Neskutečně mě to zklamalo...
S takhle ufňukanou, otravnou a sobeckou hlavní hrdinkou jsem se ještě nesetkala... Dobře, na konci jsem to už trochu chápala, byl tam jakýsi pokus o vývoj charakteru, ale myslím, že to autorka ještě zhoršila.
A co mě teprve dožralo úplně nejvíc, že tam prostě musela nacpat ten milostný trojúhelník! Sice se romantické části moc nevěnovala, ale i tak je to tam naprosto zbytečný.
Nevím, zda se mám pouštět do dalších dílů, snad jen kvůli tomu, abych věděla, jak dopadne ten celý svět. Ale bohužel budu muset přetrpět Mare, která je mi neskutečně nesympatická.

04.01.2018 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Hodnotím slabými pěti hvězdami.
Kniha se četla velmi dobře, u čtení jsem se nikdy nenudila, ale vadila mi častá předvídatelnost.

Pozor SPOILER (i když na něj přijdete v prvních padesáti stránkách knihy :D)
Že Cinder je ta ztracená princezna Selena, na to jsem přišla hned, protože za 1) je ten náznak už v anotaci, za 2) vždycky je hlavní hrdinka u YA knih něčím výjimečná a za 3) prostě to tam bylo hned poznat! Autorka nás chce napínat, ale u mě se to bohužel nepovedlo a celé jsem to prokoukla. Dojem z celé knihy mě to tak bohužel zkazilo.

KONEC SPOILERU

Ale i tak jsem si čtení užila a těším se na další díly! :)

27.12.2017 5 z 5

Oheň Oheň Julianna Baggott

Nejhorší díl této trilogie a jedna z nejhorších knih jaké jsem kdy četla.
Celou knihu se nic nedělo, čekala jsem, že příběh začne gradovat a na konci se dočkáme nějaké pořádné akce a napětí, ale asi jsem moc rozmazlená a tahle kniha mi nic takového nepřeje.
Nudné, nedomyšlené, postavy nereálné, kterým na konci přeskočí kolečko a dělají kraviny u kterých jsem se fakt chytala za hlavu. Měla jsem chuť tu knihu hodit do krbu u kterého jsem seděla. Možná bych to i udělala, kdybych ji neměla půjčenou z knihovny.
Celkově by se tato série dala smrsknout na dva díly, ale autorka z toho asi chtěla vytěžit co nejvíce peněz a děj nezáživně protáhnout až své čtenáře unudí k smrti.
Dočetla jsem to jen kvůli tomu, abych se dozvěděla, jak to skončí. Mě to vážně zajímalo! Ale jak nad tím tak přemýšlím... Měla jsem skončit hned u první kapitoly..

04.12.2017 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Jedna z nejlepších knih roku a vůbec, co jsem kdy četla! Příběh je napínavý, zajímavý a čtivý i ve chvílích, kdy se tam v podstatě nic neděje. Celý děj má grády, nikdy jsem se při čtení nenudila.

Minulost každého z hlavních postav je velmi zajímavá, převážně smutná, ale zdůvodňuje, proč se tak dané postavy chovají. Nikdo se nelituje, nikdo nefňuká, všichni to jsou drsňáci, kteří se nebojí jít do nesplnitelného úkolu.

Líbilo se mi, že nebylo všechno odhaleno hned na začátku. Například to, proč Kaz kulhá a nosí rukavice, jsme se dozvěděli až v druhé polovině knihy.

Skvělý byl Jesperův humor. Vždycky, když něco prohodil, musela jsem se smát.

Většinou mám strach s knih, kde je příběh vyprávěn z různých pohledů, protože si oblíbím třeba jen jednu z postav a nebaví mě číst ostatní. Tohle se mi tady ale naštěstí nestalo. Nemám oblíbence, protože všichni jsou moji oblíbenci, každý z šesti vran je něčím výjimečný a nerada bych někoho oplakávala.

Konec byl lehce předvídatelný a neskutečně se těším na pokračování!!!

26.10.2017 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Nevím, co si mám myslet. I když jsou knihy velmi propracované, nemůžu si pomoct, ale víc jak 2/3 jsou utahané, zdlouhavé a chvílemi i nudné celé kapitoly. Přestože se v nich pomalu nic neděje, tak jsou klíčové pro celý děj. Posledních deset kapitol už za něco stálo a konečně tam došlo i k nějakému tomu velkému odhalení.
Možná je to tím, že poslouchám audioknihu a nejsem na to moc zvyklá, proto mi to přišlo trochu nezáživné. Ale rozhodně se chystám i na další knihy. :)

26.10.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda si mám Čáry života přečíst, protože autorčina trilogie Divergence mě vůbec nebavila snad krom prvního dílu. Ale nakonec jsem si řekla, že jí zkusím dát druhou šanci.
Kniha se hodně táhla, nebylo tam tolik akčních scén, ale rozhodně jsem se nenudila. Akorát mi je líto, že i po dočtení knihy nerozumím úplně světu, který Veronica stvořila. Moc se nenamáhala nám vysvětlit nějaké podrobnosti o planetách, proudnici, o darech a o Předělu (já prostě nemám páru co to je nebo co to znamená). Hodně velký zmatek jsem měla ve městech. Například doteď nevím, jak je to s národem Šotetů a Thuvhesanů, jestli jsou na stejné planetě nebo ne. Buď za to může moje nepozornost (což se mi moc často nestává) anebo to autorka zkrátka odbyla.
Ale přesto byla kniha čtivá a já jí dávám slabší 4*

05.09.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Mnohem lepší než Dcera. Korunu jsem zhltla během dvou dnů a upřímně mě to celou dobu bavilo a nemohla jsem se dočkat konce, který byl podle mě velmi nečekaný. :D
Eadlyn už se nechovala jako rozmazlený fracek, ale jako zodpovědná budoucí vládkyně a královna a dokonce mě překvapila svým smyslem pro humor.
I když jsem se v tomto díle nedočkala žádné akce, přesto to bylo krásné oddechové a romantické čtení. :)

27.08.2017

Čistý Čistý Julianna Baggott

4,5/5*
Půl hvězdy strhávám za pomalejší začátek a za některé nevysvětlené výrazy a pojmy. Ze začátku jsem v tom docela tápala, např. co znamená to splynutí (na to jsem ale hned přišla) anebo kódování (to jsem pochopila až někde v půlce knihy).
Kniha v průběhu děje chvíli gradovala a pak se zase chvíli nic nedělo. Možná jsem čekala větší závěr, ale třeba se ho dočkám v dalších dílech.
Milostná zápletka působila příjemně a dočkali jsme se jí vlastně až na konci knihy, což je za mě velké plus. Další velké plus je, že nevznikl milostný trojúhelník, za což autorce tleskám. Alespoň někdo se neopičí po enormním kliše YA knih.
I po dočtení knihy stále nemám tucha, jak se vyslovují jména poloviny postav. Ale potěšilo mě, že autorka vymyslela neobvyklá jména. Kdybych v příběhu narazila na Jacka, Sama, Liama, Willa, Isabellu, Emmu nebo Emily a podobně, asi bych se šla zastřelit.
Ještě pár slov o obálce. Česká verze je mnohem lepší než originál!

Musím se zmínit, že kniha mi z části připadá trochu jako jiná verze seriálu The 100. ((( #Bellark forever ;) ))) Exploze představují Praimfayu, což je vlastně také jaderný výbuch a současně radiace pohlcující zem, jen lidé nesplývají, ale umírají na následky radiace.

22.07.2017 4 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Od autorky jsem četla Saeculum, které se mi možná o kapičku víc líbilo než Erebos. Tady totiž nebylo rozuzlení tak šokující jako v Saeculum.
Ale i tak moc pěkné zpracování, hra mi ihned připomněla The Elder Scrolls Skyrim (to je jediná, kterou jsem z této série hrála - SHAME ON ME!) a moc mě bavily pasáže, kdy Nick hrál Erebos. :)
Určitě se chystám i na ostatní knihy od této autorky. :)

25.06.2017 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Začátek byl velmi slibný, hned v první kapitole to všechno začalo bez zbytečných protahujících úvodů. Asi do půlky knihy byla samá akce, pořád se tam něco dělo a vtáhlo mě to do děje. Když se to vše vysvětlilo, proč tam byli a museli se rozhodnout, co udělají, od té doby se to celkem vleklo. Třetí - poslední - část byla nejnudnější, ale zajímalo mě, jak to dopadne.

Červená knihovna? Ale kdepak... Pokud chcete vědět, co patří do červené knihovny, přečtěte si Dvůr mlhy a hněvu ;)

09.06.2017 4 z 5

Klíč Klíč Mats Strandberg

Super YA série. Celou sérii jsem si užila, příjemné čtení, ačkoliv by se nějaké pasáže mohli vyškrtnout.
Líbí se mi, že jsou do celého toho příběhu vloženy i problémy, které se mohou stát komukoli. O to celý příběh působí realističtěji. Vlastně i díky tomu má každá kniha tolik stránek. :D

12.05.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Já...prostě..nemám slov. Každá kniha Sarah J. Maas je lepší a lepší a dokonalejší a propracovanější.
Dvůr mlhy a hněvu mě rozmetal na kusy, rozbrečel i rozesmál. Nedokážu vyjádřit slovy, jak mě děj polapil a držel mě ve svých spárech od začátku do konce. Je tam všechno, napětí, akce, romantika.. prostě všechno. Tohle je taková bomba fantasy (stejně tak jako Skleněný trůn), že to pomalu není snad ani možný!
Je taková škoda, že Sarah není více známá, protože ona si to zaslouží ze všech spisovatelů nejvíc. Její knihy doslova berou dech..
Včera vyšel v originále třetí díl a já se ptám: Kdy vyjde u nás v česku?!? :D

PS (a SPOILER): Rhys je naprosto dokonalý. Jeho minulost, přítomnost, to, co se snaží dělat... Nechápu, jak jsem mohla mít Tamlina v oblibě. Naprosto soucítím s Feyre na konci knihy, chápu proč to udělala, a držím jí palce, ať je silná a nevzdává se, protože tohle Tamlinovi neprojde!

03.05.2017 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nechápu, jak jsem mohla Eragona takhle dlouho odkládat, než jsem se do něj pustila. Naprosto úžasný! Poslouchala jsem audioknihu, namluvenou Martinem Stránským, který má úžasný hlas!

Tohle je povinná četba pro všechny fanoušky fantasy a dobrodružství! :)

15.04.2017 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Lehce předvídatelný začátek, ale od půlky se to četlo samo. Příběh byl čtivý a celkem napínavý. Mám ráda téma o cestování časem a tohle bylo trochu netradičně pojato. Celá kniha se vlastně odehrávala v přítomnosti, ale zároveň se v ní cestovalo časem. Rozhodně mě nezklamala. :)

21.03.2017 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Trvalo než se děj rozjel, je super, že na začátku, když sledovali Tennysona, naráželi na různé drobné komplikace, které museli řešit. Tak je to ale asi v každém díle. :D Nicméně devátá kniha Hraničářova učně mě rozhodně nezklamala, je to jeden z nejnapínavějších dílu celé série. :)

SPOILER ALERT!!
Scéna s hrobem mě fakt vyděsila. Já měla nervy v kýblu, kdybych to nečetla ve vlaku, rozbulela bych se. Jako fakt jsem si těch pár stránek myslela, že je Halt mrtvý. Děkuju Johne Flanagane, že jsi ho nechal žít a my tak nepřijdeme o jeho skvělý hlášky! :D

17.03.2017 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Teda takovéhle odhalení Haltova původu jsem fakt nečekala! Prostě další pecka od Johna Flanagana. Jsem zvědavá, co přinese další díl. :)

10.03.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Sarah J. Maas to opět dokázala. Rozervala mé srdce na tisíce kousků. Nedokážu slovy popsat, co obsahují tyto povídky.
Jako každý jiný díl Skleněného trůnu, i tento byl napínavý, plný akce, zvratů, které jsem bohužel čekala a přiznám se, nechtělo se mi to číst, protože jsem věděla, že u toho budu brečet. Nicméně jsem to dočíst musela, abych zjistila, jak to celé vlastně proběhlo.
Teď mám chuť si přečíst znovu celou sérii, abych se zbavila úzkosti ze Celaeninýho osudu v Endovieru.

26.02.2017 5 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

První díl mě tolik nenadchl, ale v druhým se toho hodně dělo. Někomu možná přijde, že se to táhne, ale stránky doslova mizí pod rukama :D
Bylo mi řečeno, že třetí díl je ještě lepší. To, že má 800 stránek, pro mě nebude žádný problém, vzhledem k tomu, jak mi uteklo těch 640.. :)

20.02.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

A co mám jako teď dělat se svým životem?

Pocit, který mívám, když dočtu fakt skvělou knihu/zkouknu film/dokoukám seriál...
Trvalo mi, než jsem si zvykla na ten styl psaní, ale pak jsem stránky hltala jednu za druhou a těch 599 stran uteklo jak voda..
Naprosto boží, ten konec tak nepředvídatelný, já skoro brečela, chytala jsem se za hlavu, kousala si nehty a chvílemi koukala ,,do blba".
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Těším se na pokračování! :)

13.02.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Myslela jsem, že po Dědičce ohně mě Sarah už překvapit nedokáže... Jak mizerně jsem se spletla.
Tohle byl neskutečný nářez, každá kapitola odhalovala nové a nové tajemství a zápletky, které sérii dodávají promyšlenost.
Při čtení posledních 100 stránek jsem jen zadržovala dech, modlila se a v duchu proklínala, ale i děkovala S.J. Maas za to, jaké knihy dokáže napsat a každé finále všech jejich knih je prostě velkolepé. Její styl psaní je tak čtivý, že jsem se v něm dokonale ztratila.
Nemůžu se dočkat Krvavého ostří a samozřejmě dalšího dílu Empire of Storm, které doufám Cooboo vydá co nejdřív! :)

02.02.2017 5 z 5