Shinky Shinky komentáře u knih

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Ke knize jsem si původně chtěla na chvíli sednout a "načnout ji", ale nakonec jsem se do ní tolik ponořila, že jsem ji na jeden zátah dočetla úplně celou. Je to velmi silný příběh se špatným koncem, o kterém jsem samozřejmě věděla, ale stejně to ve mně po přečtení zanechalo takovou prázdnotu a smutek...

04.03.2019

Drž se Drž se Harlan Coben

Coben patří mezí mé největší oblíbence, po každé jeho přečtené knížce se ve mně mísí spousta pocitů a nad knihou přemýšlím ještě dlouho po zaklapnutí poslední stránky.
Tahle jeho kniha ale pro mě jednoznačně vybočuje z řady, příběh je jako vždy velmi čtivě napsaný, napínavý, dotažený do konce v každém ohledu a přesto ne natolik, aby Vám kniha nezůstala pod kůží ještě nějakou tu dobu. Z každé jeho knihy jde cítit, že má autor blízkou zkušenost se smrtí někoho blízkého, v téhle knize víc než jinde prolíná své postoje a názory nejen na život samotný, ale rovněž na smrt, lásku, rodinu... úžasná kniha!!!

15.01.2019 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Mám jeho knihy ráda. Tahle nebyla úplně ta nejlepší, ale bavila mě, překvapila, hodně jsem při čtení i po něm o knize přemýšlela. Mohu doporučit.

28.12.2018 4 z 5

Černý anděl Černý anděl Kjell Ola Dahl

Svižné, příjemné a oddychové čtení. Takový lepší průměr. :-)

10.08.2018 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Kniha mě nezaujala, hlavní hrdina mi byl velmi nesympatický, příběh se mi nelíbil, styl psaní taktéž ne, další knihy od tohoto autora si již nepřečtu.

09.08.2018 2 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Napínavá, plná zvratů a ten konec... :-)

19.07.2018 5 z 5

Mrtvá voda Mrtvá voda Helon Habila

Složitěji napsaná kniha, ve které se člověk místy opravdu může trochu ztrácet, nicméně dočetla jsem ji téměř na jeden zátah a bavila mě, tedy spíše - zanechávala všemožné emoce, ke konci až úzkost. Určitě doporučuji.

29.08.2017 4 z 5

Pouta Pouta James Hankins

ÚŽASNÁ! Od prvního slova až po to poslední. Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. :-) Hlavní hrdina je neskutečný sympaťák, mnohokrát jsem se od srdce zasmála a také občas utírala slzy dojetí. Za mě jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla.

16.08.2017 5 z 5

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

Moc dobrá kniha, i když díky všem těm pozitivním komentářům jsem možná čekala malinko víc. :-)

11.08.2017 4 z 5

Deník těhotného muže Deník těhotného muže Andrew Cullen

Nelíbilo se mi to! Autor mi byl protivně nesympatický, místy až trapný, zachránil to jen poslední stránkou, ale já rozhodně nedoporučuji!

08.06.2017 1 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Mám z knihy rozporuplné pocity. Nejdříve se mi vůbec nedařilo se do děje ponořit, lezlo mi na nervy, že je kniha za hlavní hrdinku psaná v přítomném čase, i když tohle je samozřejmě můj problém, taky mi vadilo to klišé - policajtka skoro alkoholička, policajt taktéž, ten to ještě dolepšoval prášky... Za půlkou mě ale kniha celkem chytla a do konce jsem ji už přečetla s nadšením, přičemž konec hodnotím kladně hlavně také proto, že jsem vraha neodhadla a v podstatě nepodezřívala do poslední chvíle. Takže za mě dobrý průměr. Od této spisovatelky si už další knihy ale nejspíše nepřečtu.

17.03.2017 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla!

07.03.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Ze všech tří mnou přečtených dílů s Lacey je za mě tento absolutně nejlepší. Vraha se mi nepodařilo odhadnout, což beru jako obrovské plus. A během čtení jsem měla husí kůži, příběh je mrazivý, možná místy až nepříjemný, když se jedná o mrtvé děti, ale za mě naprosto super a skvělé čtení. Autorka je prostě skvělá a ráda se pustím do jejích dalších knih. :-)

02.03.2017 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Vždy jsem k autorkám - ženám, které psaly Thrillery, byla skeptická, ovšem měním názor. :-) Tenhle příběh mě vtáhl rychle do děje a kniha ve mně probouzela všemožné emoce, až mi ke konci ukápla i slza. :-) K téhle paní spisovatelce se rozhodně ráda vrátím.

24.02.2017 5 z 5