sheylka sheylka komentáře u knih

Mazlivý pejsek Mazlivý pejsek Oldřiška Ciprová

Četly jsme s dcerkou před spaním. Je ještě příliš malá na to, aby to komentovala, ale věřím, že až bude větší, ráda si knihu přečte sama.

15.01.2020 4 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Můj první Deaver - příjemné překvapení. Jako gamerku mě velmi oslovilo aktuální téma, přestože jsem vnímala pár nesrovnalostí. Trošku mi také vadilo, že nám autor některé věci neustále omílal dokola. Čekala jsem ještě nějakou zápletku s úhledným písmem Shawa, jinak nechápu, proč se to opakovalo v každé kapitole. Další díly zajisté přečtu taky.

08.01.2020 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Přišlo mi, že se autor snaží za každou cenu z knížky vytáhnout nějakou senzaci (hlavně v závěru), ale spíše než k užitku, to bylo na škodu. Moc mi tu neseděly dvě dějové linky (i když je jindy vyhledávám), bylo to takové nedomyšlené a zdlouhavé. Šumavská část byla bezpochyby zajímavější, čtivější i když docela zvráceným způsobem a ještě nějakou dobu po přečtení jsem ji nemohla dostat z hlavy. Jsem vášnivá čtenářka Stephena Kinga a v téhle knize jsem tak nějak podprahově vnímala pár jeho knih. Tři hvězdičky dávám jen proto, že se jedná o českého autora a ráda si zkusím přečíst jeho další knihy.

26.09.2019 3 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Docela mě překvapuje, že tu vidím tak vysoká hodnocení, protože mně to přišlo, jako těžký podprůměr. Ale asi jen nejsem cílová skupina. Od erotického románu bych čekala, že se se sexem začne dřív, než v polovině knihy. Začátek byl hodně zdlouhavý a "o ničem" (a to nemyslím kvůli tomu, že tam nebyl sex, ale celkově to na mě působilo velmi zmatečně). Konec se mi docela líbil, protože se tam konečně něco dělo a bylo tam i pár světlých, vtipných míst.

26.09.2019 2 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Opravdu netuším, jak se mi tahle kniha dostala do knihovny. A jelikož mám takovou (v tomto případě rozhodně špatnou) vlastnost, přečíst všechny knihy, které od někoho dostanu, tak jsem se do toho se vší vervou pustila. A při nejbližší příležitosti knihu pošlu dál do světa. :D

Ani si nejsem jistá, co bych k tomu měla napsat, hlavní hrdinka měla nejspíš nějakou mnohočetnou poruchu osobnosti - chvíli naprosto vyrovnaná zralá žena, která je neustále "nad věcí", za chvíli žárlící, naivní a bláznivě zamilovaná holčička a neustálé střídání těchto (a dalších) osobností. A ten konec byl taky katastrofální, říkala jsem si, že by to ten nádech tajemna mohl alespoň trochu zachránit. Nezachránil. Naopak.

Navrhovala bych tuto knihu přejmenovat, stačilo by změnit jen počáteční písmeno z "H" na "S".

26.09.2019 odpad!

Sarkasmem prosycená a do detailů (ač enormně přitažených za vlasy) velmi dobře promyšlená kniha, která lidi, vyhledávající tento žánr, určitě nadchne. A já se budu opakovat, pro mě to bylo trochu nezáživné a velmi politicky zaměřené.

10.01.2019 3 z 5

Nejsem si jistá, jak dílo hodnotit. Není to úplně můj šálek čaje. Chápu, že jde o satiru a totálně přemrštěné situace mi byly srdečně šumák, ale já se prostě nudila a bylo na mě té politiky až moc. Jinak obdivuji autorovu fantazii, uplácat něco tak absurdně dokonalého a dokonale absurdního.

10.01.2019 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Přečteno s klasickou vervou, která mi u Keplera nikdy nechybí - vím přesně, co mám čekat a taky to dostanu. Ano, Joona je trochu Chuck Norris a Saga trochu Lisbeth Salanderová (v mnohem krásnějším balení) a knihy připomínají americké akčňáky, ale pro mě mnohem zajímavější než romány se stále stejnou zápletkou lásky až za hrob, kde odhadnete závěr knihy už na straně 10. Směle do toho :)

10.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

V dnešní době lehce nadprůměrná detektivka, ale nemohu se zbavit pocitu, že ačkoliv je hlavní hrdinka žena, autor ženy příliš v lásce nemá (a to nenarážím na jeho homosexualitu)... Z počátku mi přišlo, že se jedná o pokračování a byla jsem překvapená, že takhle opravdu začíná první díl, ale třeba si jen autor nechává zadní vrátka pro další dílo, kde se budeme moci těšit na Eričin flashback. Neubránila jsem se však srovnáváním s Keplerem a Larssonem a trochu mi vadila Robertova neustálá snaha o psychorozbory všeho a všech.

10.01.2019 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nejzajímavější na této knize byl asi námět. Knihu jsem začala číst ze zvědavosti a kvůli rozporuplným pocitům, které jsem zažívala u čtení zdejších komentářů. Rozporuplné pocity přetrvávají i po dočtení knihy. Zvrácená fantazie autorky se mi docela zamlouvala, ovšem měla by se s ní naučit více pracovat. Celkově to bylo takové vleklé, nedokončené, těžko uvěřitelné, naprosto nelogické, ale to už tu bylo všechno řečeno. Průměrná oddychovka před spaním.

09.01.2019 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Přečetla jsem pouze ze zvědavosti a vůbec nic neočekávala, což bylo nejspíše to nejlepší, co jsem mohla za dané situace udělat... Byla jsem příjemně překvapená, kniha se četla úplně sama a zároveň jsem si rozšířila obzory. Srovnávat s Larssonem nebudu, protože mi to přijde nelogické a hodnotím, jako volné pokračování jiného autora, nikoliv jako pokus o kopii.

18.12.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Dlouho se mi nestalo, že bych po přečtení nevěděla, jak mám knihu ohodnotit, ale jednou to přijít muselo. Mám smíšené pocity a nejspíše v tom hraje velkou roli i nostalgie z příběhu Mikael a Lisbeth. Kvalit Larssona autor nedosáhne - ani kdyby se rozkrájel, ale kdybych měla knihu hodnotit jako samostatnou detektivku, které vychází dnes a denně, tak se jistě jedná o nadprůměr. Místy možná lehce předvídatelná, nicméně přečtená na jeden zátah, takže jsem se nestihla nudit. :)

18.12.2017 4 z 5

Rosamunda Rosamunda Bertrice Small

Můj pravidelný únik od reality, když už je na mě všech těch rozkrájených lidí v igelitových pytlících, stalkerů a bubáků moc. Jednou jsem si objednala asi pět knížek od téhle autorky, bohužel až po přečtení poslední strany téhle knihy jsem zjistila, že má pokračování... Ale ono se asi nic nestalo, domyslím si, jak to dopadlo. :D Není tomu co vytknout, zatím se mi líbily všechny její knihy. :)

16.08.2017 4 z 5

Oslnivá láska Oslnivá láska Bertrice Small

Prostě Bertrice, řadím si ji ve svém pomyslném žebříčku jako samostatný žánr. Červenou knihovnu moc nemusím, ale občas "uteču" pro trošku relaxu právě k této autorce. Co na tom, že jsou ty knihy velmi podobné - vždy je přečtu jedním dechem a tato nebyla výjimkou.

16.08.2017 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Ke knize jsem se dostala náhodou, při cestování autobusem "fun&relax". Nechtělo se mi dívat na žádný film a v nabídce byly 4 audioknihy - tahle mě upoutala názvem. Očekávání nebylo velké, o to více jsem byla překvapená, jak mě příběh zaujal. Po výstupu z autobusu jsem okamžitě začala po knize pátrat a s radostí ji dočetla. Dávám 4 hvězdičky - za mě ten konec mohl být malinko "dotaženější".

15.08.2017 4 z 5

Poslední šance pro Janu Poslední šance pro Janu Margot Berger

Knížka, kterou jsem koupila za pár korun, abych ji mohla přidat k balíčku vyřazených knih určených azylovým domům. Říkala jsem si, že si alespoň přečtu, co jim tam posílám a domnívám se (a doufám v to), že se bude opravdu líbit, ač to není zrovna můj šálek kávy. Na druhou stranu je plus, že se trochu odlišuje od ostatních děl pro mladé.

16.02.2017 4 z 5

Následníci - Ostrov ztracených Následníci - Ostrov ztracených Melissa de la Cruz

Dočetla jsem jen stěží a s ironickým úšklebkem, ale to je nejspíš způsobeno tím, že nejsem vyloženě "věkovka" pro tohle dílo. Důvod ke čtení byl pouze díky mé zvědavosti - při posílání nastřádaných knih do azylových domů.

16.02.2017 2 z 5

Bill a Ben - Kluci z květináče Bill a Ben - Kluci z květináče neznámý - neuveden

Průměrná knížečka pro děti, sehnala jsem v obchodě za 59 Kč a cena odpovídá obsahu. Na televizní podobu jsem vyloženě alergická, ale bratr když byl malý na to koukal pořád a žádné následky to v něm nezanechalo. :) Posílám do dětského domova (společně se spoustou jiných knih), tak snad si ji tam někdo oblíbí.

16.02.2017 3 z 5

Případy komisaře Joony Linny 1–3 (box) Případy komisaře Joony Linny 1–3 (box) Lars Kepler

Kdybych měla srovnat tyhle tři knihy - vítězí u mě Svědkyně ohně. Co se týče Hypnotizéra a Paganiniho smlouvy - řadím je na stejnou kolej, i když se každá ubírá malinko jiným směrem. A jelikož se nám z trilogie vyklubalo další pokračování - velmi zdařilý Stalker, který byl lepší jak tyto tři knihy a naprosto výjimečná kniha Písečný muž, která je strčí do kapsy všechny, moc se těším, co dalšího nám manželé "Keplerovci" připraví s Lovcem králíků a dalším (alespoň dvojnásobným) pokračováním :)

02.02.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

S přehledem nejzdařilejší, nejnapínavější, nejčtivější a nejpromyšlenější kniha série. Mám sto chutí si ji několik týdnů po přečtení přečíst znovu. Poslední díly jsem pevně věřila a doufala v to, že tahle kniha bude o Jurkovi Walterovi a pospojuji si kousky své skládačky do jednoho obrazce. Malinko zamrzelo, že se nedozvíme víc o Joonově rodině - v reálném čase, jak co probíhalo - podle mého tam je pár mezer a snad nám je autoři dodatečně vyplní. Stále doufám, že si jen nechávají prostor na další počiny.

02.02.2017 5 z 5