Shanib Shanib komentáře u knih

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Přemýšlím, co by knihu nejvíc vystihlo a napadá mě jedno slovo: hot. Pravda, mohla být trochu delší, aby vygradování mělo větší plynulost.
Temperance několikrát zopakuje, že je závislá, přitom se setkali jen dvakrát.
Dále mě někdy za uši tahala některá slova, ať už číča (v komentářích vidím, že nejsem jediná) nebo to, že přišla o poctivost...nechápu kde nastala chyba, jestli u autorky nebo u překladatele. Hádám to druhé. V jednu chvíli se popisuje sex, kde nechybí pořádný dirty talk a pak se o ztrátě panenství mluví, jako by žili v 18. století. Takových příkladů by se našlo víc. Pro mě to trochu kazí to, jak má kniha vlastně vyznít.
Nicméně postavy byly sympatické (kupodivu asi nejmíň hlavní hrdinka) a docela by mě zajímaly příběhy jejích nových kamarádek.
Náš pan neznámý je jedno velké tajemství a já už se vrhám na další díl s vysláním přání, aby se z drsňáka, stejně jako z Mounta, nestalo lusknutím prstu ochočené kotě.

27.03.2024 4 z 5

Tenkrát v noci Tenkrát v noci Karin Slaughter

Uff, hodně emocionální kniha s dobrým spádem a mými oblíbenými postavami. Ačkoliv bych už brala nějaký díl, ve kterém není nikdo z hrdinů osobně angažovaný, tak musím říct, že takový vztek jsem při čtení dlouho neměla. Vztek za Sáru a za ostatní ženy a zároveň obdiv, jak moc se v některých situacích držela. Za mě jedna z nelepších knih této série, protože to šlapalo hned od začátku a žádná z hlavních postav nebyla upozaděna. Zároveň mě bavila Amanda a její neobratné oťukávání svatby. A je to jen můj pocit nebo by se opravdu mohla do budoucna rýsovat nová série s Jeremym?

21.03.2024 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Melanie Harlow

Ze začátku se to vyvíjelo slibně, jenže pak to bylo všechno moc uspěchaný. Veškerý děj se odehrál během několika dnů a právě to tak nějak znevážilo uvěřitelnost celého příběhu, primárně pak citů hlavních postav, které neměli vůbec žádný prostor k logickému rozvoji. Chloe mi vlastně přišla trochu splachovací a Oliver, ačkoliv byl charismatický, tak nějak vším zvláštně promlouval.

07.03.2024 3 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Konečně! Dočkala jsem se překladu své nejoblíbenější knížky od L.J. Shen. Percy by svoji lásku mohla přímo rozdávat, což je přesně to, co její drahý manžel potřebuje. Cillian je ten správný neomluvitelný antihrdina, jehož srdce nakonec roztaje pro Percy, přitom si ale zachová svoji charakteristiku. Jejich společná chemie je wow.
Těšte se na propracovaný příběh, vtipné momentky, originální tajemství, erotiku, romantiku, sympatickou partu.
Knížku doporučuji všema deseti. Já osobně jsem ji od vydání v originále četla čtyřikrát.

07.03.2024 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

(SPOILER) Kdysi jsem od Harlana Cobena jednu knížku četla a už jsem si nepamatovala, proč jsem vlastně jeho další díla nečetla. No tak už to vím. Zápletka dobrá a místy napínavá, postavy více méně taky dobré, ačkoliv ve mě nevzbuzovaly žádné emoce. Taky jsem úplně nepotřebovala vědět, že soudní koronerka, která se objeví v závěru knihy, je atraktivní (těch hezkých žen tam bylo nějak hodně) a ráda chodí do lesa, protože... (to vše naprosto zbytečný text). Nicméně ten konec, kdy vlastně vůbec nevíte, jestli to pro hlavního hrdinu končí dobře nebo ne? Dost neuspokojivý. A přesně tohle byl problém i u první knížky, kterou jsem od Cobena četla.

05.02.2024 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Od knížky jsem moc neočekávala, protože to není můj obvyklý žánr. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ovšem jakmile vešla Chrisova parta do lesa, tak se to rozjelo a já nestíhala číst. Byla jsem tam napjatá, že se přiznám, že jsem tu a tam přeskočila popisný odstavec, jen abych věděla, jak daná situace vygraduje. Takže nakonec to byla fakt jízda.
O hvězdičku méně dávám právě za ty popisné odstavce. V první polovině knihy je zajímavý číst, jak bloudí lesem, z čeho mají šrámy na rukou apod. jenže jak přibývá dramatičnosti, tím víc mi tyhle pasáže překážely a zdržovaly.
Po dočtení mě napadlo, že by z knihy byl skvělý film.

05.01.2024 4 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

(SPOILER) Uff, to bylo něco. Napínavý od začátku do konce. Willa zbožňuju a přeju mu se Sárou všechno štěstí na světě. Asi i proto nemám moc ráda Jeffereyho (nečetla jsem Grant County), a tak jsem kapitoly ála zpátky do minulosti četla rychlostí blesku, abych byla zase v přítomnosti. Nic to ale nemění na tom, že to bylo dobře a přehledně napsané a skvěle promyšlené. Vraha jsem tušila od jisté zprávy, ale furt to nebylo na 100%, takže za mě spokojenost. Těším se na další díl a zároveň doufám, že se jednou dočkáme v této sérii happy endu.

13.12.2023 5 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Už je to tři roky, co jsem tuhle knihu četla (za to druhý díl v sérii The Villain jsem četla už třikrát, naposledny minulý týden, no ale zpět k Hunterovi). Občas si říkám, kam autorka na náměty chodí. Líbí se mi, jak volně navazuje na předchozí knihy prostřednictvím dětí hlavních hrdinů. Máme tak možnost se k nim alespoň trochu vrátit. Hunter mě bavil a Sailor byla jeho dokonalým protikladem. Příběh jako vždy geniálně propracovaný a vygradovaný. Důvod, proč dávám o hvězdičku míň, je právě zmíněný The Villain, který je pro mě zkrátka o level výš.

20.11.2023 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Po prvním dílu je tenhle nejlepší...nejlepší z knih Penelope Bloom. Vlastně si nejsem jistá, proč to pořád čtu, protože všechny postavy jsou stejně absurdní a zápletka je tam jen tak, aby se neřeklo. Ale má to i světlé stránky. Když autorka moc netlačí na pilu, tak se občas i zasměju.

02.10.2023 3 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Po dlouhé době jsem se k sérii vrátilaa bylo to milý, občas vtipný a romantický, ale místy i trapný, jak se autorka zuby nehty snažila vymámit nějakou hlášku, která v závěru vyzněla spíš zoufale. Zápletka taky nic moc. Myslím, že něco podobného by zvládl napsat kde kdo.

28.09.2023 2 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

120% sladká romantika, která mě zanechala úplně naměkko. Zápletka nebyla zas tak velká, ale to je úplně jedno, protože všechny postavy jsem si okamžitě zamilovala. Úsměv na rtech mám doteď.

13.09.2023 5 z 5

Případ domovníkovy kočky Případ domovníkovy kočky Erle Stanley Gardner

Klasická "old school" detektivka, která příjemně vyplní volný čas a zároveň moje první s Perrym Masonem, kterou jsem našla zašitou v babiččině knihovně. Nicméně...trochu mi vadilo, jak si Perry nechával všechny informace pro sebe a všechno vybalil na konci. Cítila jsem se tak ochuzená o férové hádání, kdo je vrah.

23.08.2023 3 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

Nečekaná pecka. Knížku jsem si koupila na letišti, kde mi ji doporučila prodavačka. Moc jsem si od toho neslibovala a dopadlo to tak, že jen co jsem knížku dočetla, hledala jsem, co dalšího od autorky vyšlo (v češtině bohužel nic).
Vlastně nemám, co bych ději vytkla. Zvraty byly skvěle vygradované, postavy dobře vykreslené a epilog uspokojivý

14.08.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

To teda byla sebranka. Popravdě jsem trochu doufala, že to udělali všichni a aby je trest neminul. Epilog mě napůl zklamal...vlastně to dopadlo dobře, ale jak to bylo shrnutý do dvou vět, nepocítila jsem tolik potřebné zadostiučinění.
Každopádně super. Autorka je sázkou na detektivní jistotu. Drží se svého žánru a nelne příliš k žádné z postav, což mi u takovýchto knížek vyhovuje.

22.06.2023 4 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

První knížka tohoto žánru, kterou jsem četla. Podobné čtivo asi nebudu moc vyhledávat, ale zase nemůžu říct, že by to bylo špatné. Občas jsem se i zasmála. Musím říct, že obdivuju lidi, kteří si ze sebe dokáží dělat až takovou legraci a brát vše s lehkostí.

20.06.2023 3 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Elle Kennedy mám ráda, a tak jsem opravdu nečekala, že knihu nedočtu. Už u jejich předchozích knížek jsem zmiňovala, že její postavy mívají hodně podobné charakteristické a vzhledové rysy a teď to na mě nějak dopadlo. Myslela jsem si, že knížku na čas odložím a pak se k ní vrátím, ale nabízely se mi zajímavější tituly a neviděla jsem důvod, proč se vrátit k něčemu, co je jak ohraná gramofonová deska...nebo to je už zkrátka tím, že jsem knihu věkově přerostla.
Mrzí mě, že třeba autorka už řadu letu nic nedělá s nadějně rozjetou sérií WAGs, kde jsou hrdinové povahově pestřejší.

02.06.2023

Strážce úsvitu Strážce úsvitu Linda S. Howington

No nevím...90% knihy jsem čekala, kdy se Grace setká s Niallem. To je zatraceně dlouho. Ze začátku mě bavilo číst o úprku Grace a jak uniká svým pronásledovatelům, ale po chvíli mě to omrzelo a občas jsem něco přeskočila. Na druhou stranu smekám před autorkou, že o tom zvládla napsat tolik stránek v poměru ke zbylému ději. Co mi jinak dlouhodobě u spisovatelky chybí, jsou epilogy. Vždy když kniha skončí, přijde mi, že je závěr hrozně utnutý.

26.04.2023 3 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Knížku jsem málem kvůli hlavní hrdince odložila. Už dlouho jsem nečetla o někom tak otravným, povrchním a materiálně založeným. Wyatt musel mít snad svatozář. Ani děj mě příliš nezaujal. Když to sečtu a podtrhnu, skoro jsem si říkala, jestli to opravdu napsala má oblíbená autorka nenáročných oddechovek, která má talent na postavy. A to nemluvím o tom trestuhodným počtu závorek.

24.04.2023 2 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Člověk si už říká, že víc brutální to být nemůže a ono jo. Tentokrát ale musím říct, že jsem zápletku aneb v čem je jádro pudla, tak trošku tušila. To nic nemění na tom, že jsem stránky otáčela bleskovou rychlostí a hltala každé slovo. Jen mě mrzí, že po většinu děje Hunter vystupuje nevýrazně, až v poslední třetině si nás pustí trochu víc pod kůži. Je ale pravda, že předchozí díly pro něj byly hodně osobní, takže zase chápu, že to chce autor vyvážit, aby se z toho nestal úplně jiný žánr. Čekání na další díl snad nebude tak dlouhé jako v případě Genesis.

18.04.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Druhý díl jede na vlně toho prvního. Líbí se mi, že ačkoliv má Aiden ve svých citech k Else jasno, tak že nevyměknul, jak tomu často bývá, když se bad boy zamiluje do hlavní hrdinky. Zápletka se mi taky líbila, a to tak, že jsem to po dočtení nevydržela a dala jsem se na zbylé díly v originále. A když píšu díly v množném čísle - všichni Aidenovi kámoši mají také svoji knížku a dokonce jsem zjistila, že už jsou i knihy o jejich dětech.

04.04.2023 5 z 5