shabazza shabazza komentáře u knih

To ví přece každý: Zažité interpretace československých dějin To ví přece každý: Zažité interpretace československých dějin Jiří Fidler

Výborný počin, velmi poučná kniha, díky které jsem se dozvěděl spousty historických kontextů a ne zrovna známých faktů. U knihy jsem se ani na sekundu nenudil a užíval jsem si její čtení - teda až na kapitolu "Neválka", která v podstatě není nic jiného, než extrémně nezáživně napsaný seznam přesunu bojových jednotek z mmísta na místo, to se vážně moc číst nedalo :)

05.12.2023 4 z 5

Avatar - Inkarnace hvězd Avatar - Inkarnace hvězd Poul Anderson

I kdyby byla kniha o polovinu kratší, porad by byla moc dlouhá. Rozsah ve formě novely by bohate stačil, téměř 600 stran je opravdu děs.

22.05.2023 2 z 5

Hvězdní poutníci Hvězdní poutníci Poul Anderson

Jedna hvězdička musela jít dolu kvůli naprosto otresnemu překladu.

12.09.2022 2 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Skoda toho hodně odflaknuteho překladu.

10.08.2022 4 z 5

Reverz Reverz Sergej Lukjaněnko

Zbytečnější knížku už jsem dlouho nečetl. Oproti prvnímu dílu, který se ještě jakž takž dal, byla dvojka opravdu otřesná. Měl jsem dát na zdejší recenze a vůbec se do toho nepouštět. Můžu si za to sám.

03.06.2022 1 z 5

Náboje nikdy nedojdou Náboje nikdy nedojdou Michail Achmanov (p)

Vážně nevím, co knize vytknout dřív. Jestli chaby dej, hloupy pribeh, toporne postavy, otresny překlad nebo odflaknute korektury. Normálně bych dal asi dvě hvězdy, ale za tu prisernou redakční práci musela jít holt jedna dolu.

09.05.2022 1 z 5

Sestra Alice Sestra Alice Robert Reed

Neskutecne nezazivna knížka, to bylo utrpení tohleto dočíst.

31.01.2022 1 z 5

Soudný den Soudný den Jan Urban

Bez debat nejslabší díl této serie. Vtipy dětinské, děj chabý až žádný a k tomu všemu si pan Urban do knihy promítnul své nejhlubší rasistické a xenofobní já, až se to místy vážně nedalo ani číst.

22.11.2020 2 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Výborný nápad, výborný začátek, ale bohužel potenciál zůstal těžce nevyužit.
Nechce tu knížku někdo koupit?

24.10.2020 2 z 5

Velké omyly vojenských zpravodajských služeb Velké omyly vojenských zpravodajských služeb John Hughes-Wilson

Skvělá kniha napsaná velmi čtivou a poutavou formou. Na to, kolik je v knížce informací, tak je vše podáno a vysvětleno přehledně, člověk se nemusí obávat, že by se v něčem ztratil. Díky tomuto titulu jsem si docela rozšířil vědomostní základnu a rozhodně ji doporučuji všem, kdo se o toto téma zajímají.

22.10.2020 4 z 5

Past na panovníka Past na panovníka Michael Atamanov

(SPOILER) Tenhle díl byl naprosto skvělý. To je bez debat.
*SPOILER: Poslední díl je ovšem velký špatný, nemáte se věru nač těšit.

10.10.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Kniha prevazne o lasce. O tom, ze laska se skryva v detailech, ze laska se da projevovat mnoha zpusoby, jen si toho musime umet vsimnout.

11.08.2020 4 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

(SPOILER) V zasade light verze Mahanenkova Samana. Knihu jsem porazil na jeden zatah, cetla se fakt dobre. Jsem zvedavy na druhy dil a doufam, ze se pak dej trosku rozjede. Tahle kniha byla o zacatku do konce seznamovacka s novym svetem a hernimi pravidly, ale opravdu mi tam chybel nejaky vaznejsi dej. Konec slibuje novy globalni scenar, tak snad budeme prijemne prekvapeni :-)

23.06.2020 4 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Pribeh, ač jakkoliv krásný, nestačí, když forma psaní pokulhává. Styl této knihy mi vůbec nesedl, pro mne to bylo téměř nečitelné. Příběh o rodině Dunbarovych byl opravdu krásný, chtěl jsem vědět jak dopadl, ovšem knihu jsem dočetl jen s ohromným sebezaprenim.

19.05.2020 2 z 5

Družina mrtvého Družina mrtvého Pavel Korněv

(SPOILER) Kvalita tehle serie klesa dil s dilem. Zatimco prvni dil byl zajimavy, svezi, zabavny, druhy dil uz lehce pokulhaval a ve tretim uz Kornev nevedel co chce psat. Zaverem serie jsem byl vylozene zklamany.
Spoiler alert: Nemrtveho dobrodruha si moc neuzijete.

15.05.2020 2 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

Tuze škoda, že se autor věnuje jiným projektům a tudíž se pokračování tohoto příběhu jen tak nedočkáme, jestli vůbec. Ale abych nebyl jen negativní - až na obrovský cliffhanger v závěru knížky tomu nemám co vytknout.

29.08.2019 5 z 5

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

Solidní průměr. Zábava na jedno deštivé odpoledne.

07.07.2019 3 z 5

Catwoman: Selinina velká loupež Catwoman: Selinina velká loupež Ed Brubaker

Otřesná kresba, příběh jednoduchý jak zamilovaná třináctka ... tenhle kousek nemá cenu ani toho papíru, na kterém je vytištěný.

19.04.2018 odpad!

Toto rameno hvězd Toto rameno hvězd John Brunner

Překlad: Tragický
Korektury: Katastrofální
Děj: Nepřítomen

05.04.2018 2 z 5

El Borbah El Borbah Charles Burns

Příběhy hezké, vypointované, kresba příjemná a originální ..... bohužel do češtiny to nejspíš překládalo nějaké pologramotné prase.

06.11.2016 4 z 5