Seyris Seyris komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Za me prijemna oddychovka. Myslim, ze jak autor prezentuje, ze se pokusil vzit do zen, tak na chlapa se mu to celkem povedlo. Precetla jsem za jeden den. Nejvic si z toho odnasim, ze kazda resime neco a ne vzdy je to videt.

30.12.2023 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Kdoz jsi bez viny, hod kamenem. Vubec bych nesoudila. A budme radi, ze v tom nezijeme.

27.11.2023

Most sebevrahů Most sebevrahů Valja Stýblová

Me prekvapily asi vsechny pribehy. Devcatko se sirkami asi nejvic, ale presto i ty ostatni stoji za precteni.

24.09.2023 5 z 5

Most přes řeku Léthé Most přes řeku Léthé Valja Stýblová

Mne na zacatku trvalo se zacist. Pak uz to slo samo. Pribeh se mi libil. Nejsem si jista, jestli by v realite mohl existovat takovy par, ktery by byl opravdu spolu a kamarad lekar, ktery by tak moc pomahal. Ale navzdory tomu, vnimam to jako silny a dobre napsany pribeh.

22.09.2023 5 z 5

Ted jsem docetla. Dana Krejcika mam moc rada, po precteni teto knizky jeste vic. Nemaji to lehke, ale clovek jim musi fandit. Sama jaem si dneska u vareni rikala, jak je super, ze mam mycku a troubu a tekouci vodu.
U knizky jsem se opravdu zasmala a opravdu jsem brecela. Uz jsem se divala, jak jsou od nas daleko a jaky maji program divadelnich predstaveni. Libi se mi vsechny. Preju jim hodne hodne stesti a sil do dalsiho zachranovani a musim rict, ze je opravdu obdivuju.
Knizku si urcite prectete. Dan ma opravdu talent i na psani.

Jeste si dovolim dodat 5.7.2023, upravit recenzi. Vcera jsem byla na divadelnim predstaveni v Osecanech - Vsechny bajecne veci. Dan Krejcik exceloval! Byl to mazec! Doporucuju tam jet.
A pry bude pristi rok druhy dil knihy. Tak to se tesim!

15.04.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Zase jedna knizka, kterou jsem cetla do jedne do rana a pak za dopo dorazila. Pro me neni moc uveritelne pribeh male holcicky, ze by vyrostla v podstate sama. Ale je to tak dobre napsane a priroda tak hezky popsana, ze jsem ani nedutala a cetla dal. A ze jsem u toho i brecela, to priznam. V posledni dobe preferuju ceske autory, ale tady doporucuju precist.

04.02.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Rada jsem si ji precetla. Moje babicka bydli na dedine a mi rodice se tam odstehovali na stari a musim rict, ze je to tak, jak pise. Ja treba od babicky znam - co tomu reknou sousedi, musim neustale uklizet pred domem, aby nas nepomluvili. V obchode se divaj, co kupuju, nove auto? Budeme vypadat, ze mame hodne penez, to nas pomluvi. A ci ty ses? To jswm slysela porad jako mala. Budou hody - musime vsecko uklidit, jinak nas pomluvi, nove zaclony, atdatd. Proto je mi ta kniha blizka.

22.01.2023

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Knizka dobra, dobre napsana, precetla jsem za den a pul. Ale mam z toho nejak depku. Divat se na matku deti, ktera se postupne rozklada, mi nejak nepridalo a rikam si, jak bych to resila ja. Ja jsem asi desna matka, protoze bych nektere veci z knizky dceram netolerovala a asi bych byla o dost prisnejsi. Zaver je vlastne neurcity. Presto doporucuju precist, Soukupova je totiz skvela!!

28.12.2022 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Urcite stoji za precteni, i druhy dil. Jsem Husakovo dite a desi me, jak to bylo vsechno tezke, kdyz clovek nebyl politicky v souladu a dobou. Neustaly boj, ktery nesel vyhrat. To je vlastne asi v obou dilech. Doporucuji.

26.11.2022 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Tak tuto opravdu doporucuju precist. Je lepsi nez hermankove udoli, aspon pro me. Soucasti knihy byly dva pribehy, co neodval ani cas a dokud se budes smat. Je to super, nemyslim, ze by to byla nejaka ruzova knihovna.

26.09.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Precetla jsem po hermankovem udoli. Knizka je to dobra, cte se dobre, ale nevim proc, hermankove udoli me nejak vic pohltilo. Urcite stoji za precteni.

A trosku odbocim, jak tu pise dole klokan - mile damy, vsechny jste obdivuhodne, co musite/musime vydrzet. Dneska je to mozna o chlup lehci bez predsudku a s medicinouv jakemkoliv smyslu, tehdy to bylo peklo uplne. Klanim se vsem zenam, ktere ty doby preckaly.

25.09.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Vzdycky, kdyz tu nekdo pise, ze precetl do druheho dne, mivam to stejne. Ani tato kniha nebyla jina. Az mi deti polezou na nervy, tak si reknu, ze pohoda, nemam jich tolik, voda tece, maslo jeste mame a do domu nam netahne. Cte se to samo, vrele doporucuju!

23.08.2022 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Precteno doslova za jeden den. Musela jsem to do pulnoci docist. Nechci asi nic psat k detailu knihy, clovek hlta jednim dechem, celou dobu tusi prusvih, jen otazka jakeho kalibru a na konci rozuzleni.

06.07.2022 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Je to uz treti kniha od autorky, co jsem precetla celkem jednim dechem. Je to ctive, je to trochu holcici, konec sladsi, ale uprimne? Rada jsem si to precetla a nemohla se odtrhnout. Akorat jsem nepochopila, ze Tereza je z pandy.

05.06.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Mne se ta knizka libila nebo mozna jeji myslenka. Zkusit si jiny zivot, nekde na milionu odbocek zivota odbocit jinam, zachovat se jinak a kdovi kam by to vedlo dal. Ten konec je takovy sladsi, ale myslenka knihy se mi libila. Myslim, ze stoji za zamysleni, co by kdyby…?

09.04.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Me myslenka takoveho pojeti nebe a pekla moc zaujala. Tajne doufam, ze budu ta bez destniku :-). Je to jednodussi knizka s predvidatelnym koncem, ale tohle tema je opravdu zajimave a zajimave pojate. Urcite stala za precteni.

11.03.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Precetla jsem celkem rychle, cte se to moc dobre. Je to takovy vysek kousicku zivota chirurga. Ale skonci to otevrenym koncem a nakonec mam pocit, ze mi to moc nedalo.

03.03.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Jsem rada, ze jsem si ji mohla precist a ze me posunuje k tomu, abych se zamyslela nad zivotem, vuli zit a zit pokud mozno pokorne a spravne. Myslim, ze v techto dnech bychom to meli cist vsichni a doufat, ze se to nebude uz nikdy opakovat. A pripomenout si, co dokaze jeden psychopat.

26.02.2022 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Dneska jsem asi rada, ze muzu s ostatnimi sdilet komentare o teto knize, ze na to nejsem sama. Jak uz nekteri psali, cetla jsem ji na etapy. Po povidce Vratis se jsem sbirala odvahu cist dal a uplne jsem se bala knizku otevrit. Tu vydychavam jeste s dlouhym odstupem. Co se tyce stylu psani, cte se to samo.

11.02.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Precteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout a domaci povinnosti me obtezovaly, protoze jsem nemohla cist. Vrele doporucuju. Jeste dneska mi to bezi hlavou. Jsem zvedava na planovany film.

30.12.2021 5 z 5