SeverusSnape

Má lady JaneMá lady JaneCynthia Hand

Úžasné a hlavně zábavné čtení. Dalo by se tam přidat pár pikantnistí, ale i tak jsem nadšená. A krásná obálka jako bonus k tomu

13.11.2017

Prokletý princProkletý princErin Watt

Skvělé, první díl se mi sice líbil o trochu víc, ale i tak paráda. Čtivé, nápadité.

08.11.2017

Anna krví oděnáAnna krví oděnáKendare Blake

No, název zněl úžasně, ale příběh nic moc..Čekala jsem prostě víc, asi jsem hold náročná

28.10.2017

Alenka v říši zombiíAlenka v říši zombiíGena Showalter

No, opravdu jsem se na tuto knihu moc těšila, po přečtení jsem byla zklamaná.

04.10.2017

Volání netvoraVolání netvoraPatrick Ness

Neskutečně krásný a smutný příběh plný emocí, u kterého jsem brečela jako želva.Skvělé a tajemné ilustrace domu dávali opravdu nezaměnitelnou atmosféru.Tato kniha je jako sám život - nespravedlivá.Kdo rozhoduje, co je špatné a co dobré. Kdo dává pravomoc jednomu soudit druhého?Musíme se na věci dívat ze všech úhlů, pokud chceme znát pravdu, je-li krutá nebo milá, to je relativní. A nalhávání, že to bude lepší, ikdyž hluboké uvnitř víme, že nebude, nic nevyřešíme a pravda na sebe nenechá dlouho čekat

27.09.2017

Papírová princeznaPapírová princeznaErin Watt

Úžasná knížka, jsem z ní opravdu nadšená.Plná emocí,zrady a zvratů.Fakt bomba, co stojí za přečtení

24.09.2017

Křišťálový mečKřišťálový mečVictoria Aveyard

Povstaneme, rudí jako úsvit...
No, rozhodně slabší než první díl, nic moc se tam neděje, ale neurazí. Mare jako postavu nesnáším, takže ta mi celkový dojem moc nezlepšila. Ale jsem zvědavá na další díl

23.09.2017

Temnou chodbouTemnou chodbouLois Duncan

Zajímavý nápad, ale nijak oslnivě napsáno

21.09.2017

Kráska a zvíře – Román podle filmuKráska a zvíře – Román podle filmuElizabeth Rudnick

Nádherná pohádka,u které nezůstane oko suché a čtete ji se zatajeným dechem

12.09.2017

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyBohumil Hrabal

Zcela upřímně mi tuto knihu hodně lidí hanilo,ale mne se to líbilo.Krátké srozumitelné,žádné nudné pasáže.Byla jsem spokojená

08.09.2017

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyFrancesca Zappia

Tato kniha mne doslova uchvátila, vyníkající nápad a zpracování.Psychologické knihy mám velmi ráda.Jsem ráda,že konečně někdo napsal knihu o schizofrenii pro mladé,protože mnoho lidí ví jen,že je to jen psychická porucha a zde vše bylo popsáno z pohledu mladé schizofrenní dívky, je tedy zde vidět jak těžký život mají tito lidé.

07.09.2017

Ve stínu černých ptákůVe stínu černých ptákůCat Winters

Kniha mi přišla hekticky napsaná a námět mne nějak nenadchl.Znovu to rozhodně číst nemíním

06.09.2017

Bez srdceBez srdceMarissa Meyer

Svět Říše divů mi byl vždy velmi blízký,dokonce bych o sobě řekla,že patřím mezi Potrhlé.Podle názvu byl konec víceméně jasný a nápad mne osobně nějak nenadchl, ale postavu Cath jsem si zamilovala, přiznávám,že se mi líbila více první polovina knihy,ano mám ráda rozvleklejší knihy :).Hodnocení pět hvězd získává kniha za postavy a styl psaní.Uvažovala jsem o 4,kvůli zápletce a nápadu,ale chápu,že překonat originál Alenku v říši divů je velmi náročný úkol,ale není to nemožnost .

05.09.2017

PlaygroundPlaygroundLars Kepler

Skvělý napád o tom žádná.Barvitě a skvěle napsáno,ale něco tomu prostě chybělo.I přesto mne to velmi bavilo číst a bohužel nemohu srovnávat,byla to má první kniha od Lars Kepler

16.08.2017

Zombie blondýnyZombie blondýnyJames Brian

Zajímavý námět,bavilo mne to i číst,ale konec byl předvídatelný a nic moc

10.08.2017

KorunaKorunaKiera Cass

Upřímně nejlepší kniha z celé série.Tak trochu jsem v ten konec a jejího ženicha,protože byl totálně užasnej.Moc dobré zakončení série a v tomto díle nebyla Eadlyn ani tak otravná a ufňukaná,takže vřele doporučuju

09.08.2017

Král LávraKrál LávraKarel Havlíček Borovský

Skvělé

02.08.2017

Romeo a JulieRomeo a JulieWilliam Shakespeare

Krásné,smutné jako sám život.Autor mne vždy dokáže překvapit,ale toto se mi z jeho děl lilbilo nejvíce

30.07.2017

Bílá nemocBílá nemocKarel Čapek

Velice zvláštní,je to podle mého názoru založeno i dost na psychice.Jsou zde velmi dobře popsány všeobecně charaktery lidí.Mám z toho dosti rozporu plné pocity,které nemohu nijak vyjádřit.Rozhodně je to velmi zajímavá kniha,která je i velmi poučná

27.07.2017

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

Krásný milý příběh o lásce,pochopení a válce.Ikdyž se jedná o povinnou četbu,tak se krásně čte a myslím si,že by mohl nadchnout i mou současnou generaci,která moc ráda nečte

26.07.2017

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

Velice nadčasová a poučná.Vybrala jsem si ji do povinné četby a jsem velmi spokojena

26.07.2017

KrysařKrysařViktor Dyk

Úžasná kniha,strhující děj,který mne moc bavil.Skvělá atmosféra a postavy.Jsem nadšená a asi i trochu divná,protože Krysař mi připomínal Snapa s Harryho Pottera :) :'(

25.07.2017

Fantastická zvířata a kde je najítFantastická zvířata a kde je najítM. Scamander (pseudonym)

Krásné obohacení ze světa HP.Každý fanoušek by si tuto knihu měl přečíst

23.07.2017

Nejchladnější dívka ve Městě chladuNejchladnější dívka ve Městě chladuHolly Black

Kniha mne opravdu nijak nenadchla.Čekala jsem mnohem víc se spojením upírů a mé oblíbené autorky

20.07.2017

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Wow,úžasná knížka,která se skvěle četla,skvělý nápad a děj mne doslova uchvátil.Chci další díl!!

21.06.2017

Bestie je zvířeBestie je zvířePeternelle van Arsdale

Zcela upřímně anotace mne upoutala,protože opravdu zněla skvěle.Příběh nic moc,ale kdyby se lépe podal,tak by mohl být lepší.Bylo zde i pár opravdu napínavých pasáží,ale jinak mi to přišlo zdlouhavé

13.06.2017

Šťastně až navěkyŠťastně až navěkyKiera Cass

Úžasné,kniha povídek mne osobně zaujala mnohem víc než celá Selekce.Nejvíc se mi líbila první povídka o Maxonově matce Královně.Moc dobře se mi to četlo,krásné,dojemné,strhující a každá povídka je vyprávěna někým jiným,takže je tam spousta citů .Vřele doporučuji všem

05.06.2017

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Krásná dětská kniha s nádhernými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.Jízda do dětství

02.06.2017

Pan MumlaPan MumlaBarry Hutchison

Super hororová kniha,strhující a velmi napínavé.Originální nápad

02.06.2017

Pán muchPán muchWilliam Golding

Opravdu mne tato kniha neuchvátila,přišlo mi to zdlouhavé a nudné....Není to můj oblíbený styl psaní

01.06.2017