sestricka1 sestricka1 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno na doporučení. Až tolik to mnou neotřáslo, jak jsem si myslela, podle reakcí ostatních. Zahrada se mi líbila mnohem víc.

15.01.2024 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Komentář od AngeliS tuto knihu naprosto vystihl. Líp bych to nenapsala. Za sebe dávám jen jednu *. Dočetla jsem sice až do konce, ale stránky jsem musela přeskakovat.

30.11.2023 1 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Krásné vyprávění o prostém a těžkém životě v jedné horské vesnicče. Vše je tak poutavě a barvitě popsané, že jsem měla velkou chuť žít na takovém místě.

13.11.2023 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Dávám jen dvě hvězdy a to jen za popis ostrova, přírody a moře. Jinak byl pro mne děj slepenec neuvěřitelných událostí, sotva jsem se prokousala ke konci.

02.11.2023 2 z 5

Výměna Výměna Jana Javorská

To byla slátanina!!! Něco ve stylu jak pejsek a kočička pekli dort

11.09.2023 1 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Za sebe jen max 3 hvezdy, hokej mě bavi jedině, když se dostaneme na MS do hry o medajle, jinak je to ztráta času a teď o něm celá tlustá knížka!!!! A kdyby jen o něm, ale hlavně o pocitech, které vyvolavá v lidech od dětí až po důchodce, takže máte dojem, že je v něm ukryta sama podstata lidského bytí.....Děj samotný by vydal sotva na útlou knížečku. No jsem ráda, že jsem se prokousala na konec, další díl neotevřu ani omylem.

11.09.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihu jsem otevřela bez jakéhokoliv vědomí, co vlastně budu číst a říkám : to bylo něco..... úplně mě z toho bolí srdce. Autorka se dokáže slovy tolik vcítit do hlavní postavy a vlastně tím otvírá oči lidem okolo. Alespoň mně je otevřela hodně. Vždy jsou dvě strany mince, nic není jen černobílé. Než jednomyslně soudíme, nejdřív mysleme. Napsala bych mnohem víc, ale nechci prozrazovat nic z děje, ať i budoucí čtenáři si užijí.

16.08.2023 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

hodnotím plným počtem hvězdiček spíš jen z nostalgie a proto, že hlavního hrdinu úplně žeru :-)) jinak je to prostě pohádka pro dospělé :-) byly chvilky, kdy jsem se ve složitém a naprosto neuvěřitelném ději trochu ztrácela. Přečteno rychle, stránky utíkaly skoro sami :-)

09.08.2023 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Spisovatelka má velký talent, kniha se četla velmi dobře, jen škoda toho neuvěřitelného a na hlavu postaveného děje. Místy mě neskutečně rozčilovalo, jak to bylo hloupě napsané ( nechci prozrazovat víc ) Opravdu velká škoda. I tak jsem knihu přečetla téměř jedním dechem.

29.05.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Klobouk dolů před autorkou! Pro mne sice velmi dlouhé čtení, ale nemohu říct, že bych si to neužila. Výborně, precizně zpracované téma vztahu komunistického režimu a církve. Doporučuji všem, ať už věřícím či nevěřícím..... Je to vynikající dílo. Děkuji autorce, patří k mým nejoblíbenějším :-)

17.05.2023

Případ andělské košile Případ andělské košile Inna Rottová - Mirovská

Jako zdravotnik i jako čtenář mám velké výhrady ... .. toto se vůbec neoovedlo, stránky jsem přeskakovala a chtěla jsem knihu co nejdříve odložit do zapomnění.

23.03.2023 1 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

ajajaj....tak tohle mě moc nebavilo. Dočetla jsem, ale jen proto, že nerada odkládám knihy. Byla to moje první kniha od autorky, ale přirovnat ji k A. Christie ?....asi si toho budu muset přečíst od ní víc.

11.02.2023 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moc dobrá kniha, doporučuji přečíst. Hlavně těm, kteří dokáží zničit nebo poškodit křehkou dětskou dušičku. A tím nemusí být zrovna pohlavní zneužívání. To, co se nám v dětství stane, si neseme v sobě po celý život.
Vůbec mi nevadil otevřený konec knihy, boj o dobrý život hlavní hrdinky tím přeci neskončil.

29.01.2023 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

ještě knihu nemám dočtenou ( jsem asi v půlce) , ale už teď chci poděkovat autorce za její vznik :-) Moc se mi líbí, směju se u čtení nahlas :-D Je to hořkosladký příběh psaný samozřejmě s nadsázkou. Moc mě baví číst v mém rodném moravském nářečí. Číst o Veselí nad Moravou, kde to dobře znám, Kyjově, kde jsem studovala, Znorovech....no pro nás Moraváky rodáky je to pohlazení na duši :-)

12.12.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Výborná kniha, jen mi trvalo delší dobu se ponořit do příběhu. Už už to vypadalo, že bude odložena a zapomenuta. Jsem moc ráda, že jsem se přehoupla do druhé poloviny a to se pak četlo samo. Ihned otvírám další díl a doporučuji všem, kteří mají rádi psychopříběhy.

30.11.2022 4 z 5

Černá vdova Černá vdova Markéta Harasimová

Vyborna kniha na velice vazne tema. Z prvu jsem sice mela dojem cervene lacine knihovny a rikala jsem si, co na tomto vsichni tak vyborne hodnotili? Zhruba od 70 stranky to nabralo uplne jiny spad a to uz jsem se neodtrhla. O to vice jsem to cele prozivala, kdyz jsem si dej spojila se svymi blizkymi. Ne jen zeny jsou ve vztazich terorizovany. Dokonce i silny a vyrovnany muz se muze dostat do sparu psychopatky a nevedet co s tim ma delat. Knihu urcite doorucuji a hodnotim plnym poctem *.

08.10.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

drsné čtení, ale doporučuji. Knihu jsem zhltla jako nic, i když chvílemi se mi zastavovalo srdce.....ihned jdu po dalším autorčině románu.

01.09.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

třetí díl byl daleko slabší než první dva, které mě doslova pohltily. Ale propracovanost a složitost děje a to, že se v něm sama autorka neztratila, chce jen velký obdiv. Bohužel, pro mě bylo všechno hodně překombinované a existence tolika neznámého a nevysvětleného bylo až zbytečné. Možná v dalších pokračováních se děj zase začne rozplétat.

25.07.2022 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl jsem zhltla stejně rychle, jako ten první. Výborné čtení, přesto , že je určeno mládeži. Já si knihu maximálně vychutnala a doporučuji dále. Ted jsem v polovině třetího dílu a jen doufám, že nebude mít otevřený konec:-))

19.07.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

žánr fantasy a navíc se štítkem pro dospívající mládež bych nikdy do ruky nevzala. A ejhle náhoda tomu chtěla a já se zaposlouchala do audioknihy, která je skvěle namluvená Jitkou Ježkovou. Někdy v první polovině knihy jsem ji vyměnila za tištěnou podobu a mohu říct, že "páni to byla jízda" :-) !!!! Děj mě natolik strhl, že jsem ihned sáhla po druhém díle. Doporučila jsem ji i dále a všem se velmi líbí. Takže jestli jen trošku váháte, jestli číst, tak se nerozmýšlejte a s chutí do toho:-)

19.07.2022 5 z 5