Serja Serja komentáře u knih

Suttree Suttree Cormac McCarthy

Cornelius "Bud" Suttree....chvílemi Bukowski, pak zase Kerouac, avšak celou dobu zároveň surový Cormac McCarthy. RIP, mistře.

29.08.2023 4 z 5

Pomsta mlokům Pomsta mlokům Max Barry

Max Barry má spoustu dobrých knih (Lexicon, Company, Syrup, Machine Man), ale tahle podle mě mezi ně žel nepatří.

22.08.2023 3 z 5

Mravenci Mravenci Charlie Kaufman

Jako fanoušek Charlieho Kaufmana scénáristy (a režiséra) jsem tolik chtěl, aby mě to bavilo, ale nestalo se.

14.08.2023 2 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Pro mě mezigalaktická road movie komedie o přátelství.
Snad (právě vznikající) filmová adaptace nezklame.

27.10.2021 4 z 5

Naivní. Super. Naivní. Super. Erlend Loe

Pro mě poněkud depresivní a oči otevírající dílko. Až moc jsem vcítil do hlavního hrdiny, co hledá štěstí, smysl...a podstatu času.

10.01.2019 4 z 5

Tunel Tunel Ernesto Sabato

Dlouho se mi nestalo, že bych až tak nenáviděl hlavního protagonistu. Přesto jsem ve skrytu duše tajně doufal, že se jeho chování nějak opodstatní.

27.07.2018 3 z 5

Krátké rozhovory s odpornými muži Krátké rozhovory s odpornými muži David Foster Wallace

Stále se snažím pochopit poprask ohledně DFW v Americe, a tak si dávám za odměnu/trest jednu jeho knihu ročně...tak tedy do třetice všeho dobrého (a zlého). Tentokrát se cítím možná o trochu více obohacen (a méně zklamán) než po Infinite Jest nebo The Broom of the System, ale to bude nejspíše tím, že kniha nemá tolik stran a některé příběhy mají dokonce konec a pointu. Něco bezesporu stojí za zamyšlení a občas se člověk i pousměje, jinak je to DFW se vším všudy: stále se opakující, soustřeďující se na nejmenší detaily, zdlouhavě popisující a mnohdy tak příliš natahující.
Nezávidím překladateli, protože následovat autorův tok myšlenek chtělo někdy při čtení originálu žhavit mozek na 110%, holt asi né každý může býti génius a operovat na stejné vlně jako Wallace.
Hodně štěstí budoucím čtenářům...

16.07.2018 2 z 5

Newyorská trilogie Newyorská trilogie Paul Auster

Moc jsem chtěl, aby se mi to líbilo...ale prostě to nešlo.

29.04.2018 3 z 5

Prašivý pes Prašivý pes Don DeLillo

Premisa zajímavá, provedení však nikoliv...a finiš neuspokojivý jako po zaplacení v Moulin Rouge.

16.04.2018 3 z 5

Úspěch Úspěch Martin Amis

Tady Amis zklamal. Nemastné/neslané, repetetivní.

16.04.2018 3 z 5

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Povedené knižní road movie okořeněné sem tam nějakou mrtvolou.

16.04.2018 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Michael Marshall Smith (p)

LSD trip do hlubin duše.

16.04.2018 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Doufám, že je příběh založen na pravdě....nelze to zjistit jinak, než životem zabrušovat a vybrušovat, až dokud nás ona propast (zdrobněle propástka) nepohltí a nenabídne fantazijní říši protkanou dobrodružstvím.

16.04.2018 5 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Neutuchající zábava.

01.07.2017 5 z 5

Možnost ostrova Možnost ostrova Michel Houellebecq

Nuda protkaná údy povzbuzující erotikou, která se na konci změní v jakousi Cormacovu Cestu. Vyvrcholení děje je podobné jako hlavní hrdina: povadlé a neuspokojující.

11.05.2017 2 z 5

Ubik Ubik Philip K. Dick

PKD servíruje klasickou schízárnu co zapálí všechny závity jak dávka napalmu.

Jako reklama to zafungovalo výborně, mažu se Ubikem ráno, odpoledne a večer a cítim se na dvacet, i když mi je sedmdesát.

Ubik je všechno a všude, pozor na to!

07.04.2017 5 z 5

Valis Valis Philip K. Dick

Klasická PKD úleťárna...palec nahoru.

25.03.2017 4 z 5

Boxer, brouk Boxer, brouk Ned Beauman

Obě linky značně pokulhávají. Ve finále zůstává jen neuspokojení z poněkud uspěchaného a nenaplňujícího konce. Katarze je na míle vzdálená.

12.03.2017 2 z 5

Most Most Iain Banks

Na Bankse slabota.

11.03.2017 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

A tati, viď že mě nikdy neopustíš?!

10.12.2016 4 z 5