Septimus

Blade Runner – Sní androidi o elektrických ovečkách?Blade Runner – Sní androidi o elektrických ovečkách?Philip K. Dick

Deckard je sice hlavní hrdina, ale za mě je nejdůležitější jeden malý kripl. A kvůli tomu pavoukovi mi vždy ukápne slza.

05.01.2020

Klamné svítáníKlamné svítáníRudyard Kipling

Když se totiž mladé rty jednou zhluboka napily hořkých vod nenávisti, podezírání a zoufalství, všechna láska na celém světě už to poznání úplně nevymaže, přestože může na chvíli obrátit zatmělé oči ke světlu a učit víře tam, kde žádná víra nebyla. povídka Černá ovce

Mystické, tajemné povídky, které dokážou krásně podněcovat fantazii.

Kamarád Potok - uctívání přítele, který pomohl zasáhnout proti nepříteli
Klamné svítání - z lásky se vyznávejte radi v pokoji než v písečné bouři
Věcný přístup - Pravda je nahá dáma a je-li náhodou vytažena ze dna moře, měl by ji pravý gentleman zahalit do potištěné spodničky anebo se otočit tváří ke stěně a předstírat, že nic neviděl.

10.03.2016

8.11.1620 - Bílá hora : o potracení starobylé slávy české8.11.1620 - Bílá hora : o potracení starobylé slávy českéJan Pavel Kučera

Boj ovšem ještě pokračoval, během nastalé řeže se dokonce oba velitelé, Buquoy a Mansfeld, dostali do takové blízkosti, že Buquoy podle očitého svědka na Mansfelda zařval: "Pojď sem, ty zkurvysynu!"

Co všechno předcházelo šarvátce, která měla uvrhnout český národ do temna? Jak "Češi" Thurn, Colona z Felsu a další obhajují jazykový zákon prosazující češtinu, zatímco s králem mluví německy a s královnou francouzsky? A ten klasický český bordel, aneb měšťané králi půjčí na armádu, ale půjčit musí také šlechta; jistě vám dojde, zdali se zimní král dočkal peněz, které tak nutně potřeboval na žold, zatímco armády všech stran terorizovaly venkov.

Pokud jste třeba unavení dnešní dobou a chcete zjistit, v jakých dobách panoval ještě větší šlendrián, vydejte se po stopách této "ohavné rebélie".

Hrdina naší dobyHrdina naší dobyMichail Jurjevič Lermontov

Pečorinovy sociální experimenty, zábava s loutkami, přebíjení nudy za každou cenu? Pečorin byl rozhodně mnohovrstevnou postavou, stížil životy ostatním, jejich šedivé, konvencemi svázané životy...

Kultura středověké EvropyKultura středověké EvropyJacques Le Goff

Kniha, díky které pomalu, avšak zcela jistě proniknete do středověku. Po přečtení vám už nikdy nepřijde středověk temný.

23.01.2013

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling (pseudonym)

A tak Harry Potter vykoupil svou smrtí celé kouzelnictvo. Ovšem on narozdíl od jiných "vyvolených" dostal možnost a vrátil se na Zemi.

10.09.2011

Modlitba pro Kateřinu HorovitzovouModlitba pro Kateřinu HorovitzovouArnošt Lustig

Chcete-li navázat nějaký hovor o literatuře s dívkou, vyberte si buď Remarka anebo něco s tématikou holocaustu.

10.09.2011odpad!

MájMájKarel Hynek Mácha

Máj, co je to vlastně Máj?
Dílo až dogmaticky do školních lavic předkládané jako jedno z největších českých děl. Koho by to neodradilo? Upřímně já jsem Máj na gymnáziu nesnášel. Přišlo mi to k ničemu. Do Máchových veršů je ale nutné dospět a nakonec i já poznal, co je to bolest romantika.

Plešatá zpěvačka / ŽidlePlešatá zpěvačka / ŽidleEugène Ionesco

Geniální! Obzvláště pak hasič ve dveřích!

Pán muchPán muchWilliam Golding

Dodnes jsem Goldingovi vděčný za to, že mi ukázal, jak se dostat z té deprese, co se jmenuje Robinson.

Betonová zahradaBetonová zahradaIan McEwan

Jedna věta za všechny dojmy z knihy: "Ta mrtvola mi smrděla až do pokoje. "