senora senora komentáře u knih

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Poctivý klasický román. V těch postavách se skoro každý najde. Je pravda, že jsou akcentovány ženské postavy, tak nevím, jak to budou vnímat muži, ale jinak je to univerzální schéma. Vlastně takový boj uniformity s alternativou. Krása.

20.12.2023 5 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Je to náročné na čtení, ale je to nádhera.

20.12.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Tak za mě tedy ne. Jediné, co se tomu nedá upřít je čtivost, ale logika je postavená na hlavu ve všem. Od fóbické vyšetřovatelky, která reálně snad nemůže pracovat, po zápletku spojenou s kouzelnickými rekvizitami. Nechápu, jakou roli v tom hrál přizvaný odborník, nějaký hlubší vhled do světa mentalisty se nekonal. Navíc ten Víncent je asi retardovaný nebo nevím, řešení má od začátku v kapse a on si to nespojí. Je to spíš k naštvání. Pro mě nejslabší kniha autorky a to jsem jich přečetla docela dost.

20.12.2023 2 z 5

Kam jede tohle nástupiště Kam jede tohle nástupiště Iva Pekárková

Vyprávěno s vtipem a nadhledem. Každé zaměstnání je jakýsi uzavřený svět, který má svůj vlastní kolorit, lidi a historky. Když je to podáno vtipnou formou, tak je to radost, rozšířit si obzory zase o tyhle mikrosvěty. Děkuji, moc mě to bavilo.

19.11.2023 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Začátek by opravdu dobrý, vlastně několik docela dobrých knih zamíchaných dohromady. Opravdu na tom obdivuji jenom to, že se to podařilo jakž takž smysluplně pospojovat do jednoho celku. Dočetla jsem se sebezapřením a docela mě to ve výsledku nudilo.

11.11.2023 2 z 5

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

Čekala jsem lehký román pro ženy a on to ve výsledku byl, ale pro mě s obrovským přesahem a ta atmosféra byla úžasná.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Urputná vyšetřovatelka, už jsem na ně skoro alergická, všichni jsou proti ní, aby se nakonec ukázalo, že je ta jediná kladná. Ta urputnost jít přes mrtvoly a ospravedlňovat si svoje přešlapy, které jiným vyčítám, to už je na mě moc.
Ach jo, není to špatné, jen už to tady bylo tolikrát, nic nového.

14.09.2023 3 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Někdo v komentářích napsal ZNEPOKOJIVÉ, to je přesně to slovo, které jsem hledala a krásně to vystihuje. Je to překvapivě (tedy kdo četl Praskliny, tak nepřekvapivě) čtivé. Autorka mě překvapuje a baví.

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Knihy Petera May už pro mě mají charakter domova, cítím se v nich jako ryba ve vodě. Nehledě na sérii. Prostě nic světoborného, ale dobré a známé. I když mě to nenadchne, ráda je čtu a tato kniha se mi přesně proto líbila a hvězdičku přidám z nostalgie, že tato série končí.

14.09.2023 4 z 5

Barvy loučení Barvy loučení Bernhard Schlink

Ach jo, pro mě těžké, ale krásné čtění. Po pár stránkách jsem to odložila, abych pak s velkou pompou přečetla jedním dechem, prostě musí na to být nálada. Povídky proměnlivé, ale všechny dobré.

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Konečně něco nového neotřelého, napsané s vtipem a nadhledem. Souhlasím s ostatními komentáři.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Možná kdybych předtím nečetla tunu takových knih, tak by to bylo lepší, ale takhle už ne. Úryvky z deníku jsou pěkná nuda. Vím, je to dost masakr, ale neviděla jsem moc důvod, proč si to číst. Linka vyšetřovatelů je na tom trochu lépe, ale také nic světoborného. Možná špatná kniha ve špatnou dobu, ale nic pro mě, pokračování číst nebudu.

14.09.2023 2 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Autorku mám v oblíbených, ale tady jsem se opravdu nudila.

14.09.2023 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Ne, ne a ne. Chápu, že je to poplatné době, ale proto se mi to ještě nemusí líbit. Zklamání veliké, protože jsem myslela, že vtip bude ve slovním přetahování se a ne v tom, že někdo cvičí druhého jako pejska. Mě to absolutně minulo.

14.09.2023 1 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Mrzí mě to, ale moc mě to nebavilo. Úroveň proměnlivá a převládala spíše nuda.

18.07.2023 2 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

No ano, nečte se to špatně. Usedla jsem k tomu jakoby z povinnosti, když přečtete dvanáct předchozích knih, tak musíte přečíst i tuto. Je to pohádka pro dospělé, tak to beru.
A čte se to zase sakra dobře. Pokud to bude první kniha ze série, kterou přečtete, tak vás to asi nenadchne a navíc tolik spoilerů z minulých knih, ale jinak, proč ne.

17.07.2023 4 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Kvalita povídek je tak kolísající, že je s podivem, že je napsala stejná autorka.

17.07.2023 3 z 5

Ulice Kobylek Ulice Kobylek Stephen Amidon

Je to výborné, trochu detektivní, trochu drama. Překvapuje mě, že nikdo nepřirovnává tuto knihu k Sedmilhářkám, tou atmosférou mi to připomíná a několikrát jsem si na to vzpomněla. Není to tedy stejné, jen stejné prostředí.
Za mě výborná kniha, lehce se čte a témat k zamyšlení také spousta.

17.07.2023 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Obdivuji odvahu, s kterou jde autor s kůží na trh. Někdy prostě nestačí vzájemná sympatie a odhodlání. Jde tam hodně vidět ten věkový rozdíl, jeden by se chtěl usadit, to jde vyčíst z těch pasáží s prarodiči a druhý se chce ještě rozhlédnou po světě.
Začátkem jsem se nemohla prokousat, protože ač to bylo líčení začátku vztahu, tak z toho čišela zášť a obviňování, prostě jste z toho vycítili, že to píše až po rozchodu a ta atmosféra zamilovanosti a nadšení tam nebyla. Jsem ráda, že jsem se prokousala a dočetla.
Egoismus je samozřejmý, když je to psané upřímně a ich formou. Myslím, že z každého by vyšel egoista, nemyslím, že by byl autor nějak úchylně egoistický. A kritické hlasy na doklarování intelektu, prosím, vždyť je to intelektuál, tak jak má tedy psát? Myslím, že to, co my bereme jako povyšování, je jeho denní chleba.

19.05.2023 5 z 5

Ano, taky by mě zajímalo, to co je tady čtenáři skryto. Ten prožitek tam chybí, hlavně ten negativní. Je to jako by jsme se koukali na obraz, kde malíř namaloval to, co chtěl abychom viděli nebo to jak chce, aby to bylo vnímáno. Tady vlastně není vůbec popsán vztah mezi těmi lidmi, je to jako dopis z výletu, kde nepíšu nic negativního, aby si doma nedělali starosti. "Mám se dobře, je tu krásně, byla bouřka a hnusně, ale dalo se to." Něco takového. Přesto se mi to líbilo moc. Cestopisy vlastně moc nemusím, ale tenhle byl vyjímka.

11.04.2023 5 z 5