SelkaNika SelkaNika komentáře u knih

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Nenáročné pohodové a zábavné čtení, které však člověka donutí zamyslet se nad životním stylem a hektičností dnešní doby.

14.06.2016 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Oddychovka jako na zavolanou!

14.06.2016 4 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

I tato kniha trpí neduhy druhých dílů. Některé události a motivy se opakují, a narozdíl od první knihy jsou některé události hůře uvěřitelné, a zdá se, že uplně nekorelují s historickými skutečnostmi. Kniha proto tak trochu ztrácí na autentičnosti. Pořád to ale nic nemění na tom, že je to skvělá knížka, které si zaslouží všech 5 hvězd.

16.03.2016 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Podle stručného obsahu kniky, jsem si řekla, že to musí být hrozná slátanina. Ale autorku mám celkem ráda, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci, a byla jsem příjemně překvapená! Sympatická hlavní hrdinka, dobrá zápletka a zase trošku jiný fantasy svět, rozhodně stojí za přečtení, a už teď vím, že i celá série bude stát za to!

16.03.2016 4 z 5

Šance Šance Katy Evans

První díl si ještě držel nějákou úroveň, ale tohle je jen opakování děje prvního dílů s větší dávkou naivity, nesmyslně opakujících se myšlenek a frází, a ještě o něco hloupější hlavní hrdinky. Chápu, že těhotenské hormony mohou ovlivnit mozek, ale že až tak?

09.03.2016 2 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Pohádka s příměsí psychické poruchy a sexu s předvídatelným, ale zajímavým koncem. Nebylo to špatné, ale nebyla to ani pecka. Musím ale ocenit propojení knihy s hudbou, a některé vtipné pasáže, které aspoň nachvíli přebili jednostranné úvahy hlavní hrdinky.

09.03.2016 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

S každým dalším dílem tak něják klesá i moje hodnocení této série, nevím jestli se autor snažil o vzrůstající dramatičnost, ale neustálá akce už byla ubíjející. Chyběly mi tam klidnější pasáže zaměřené na vztahy a vývoj postav. Takhle to jen vypadalo, že se všichni někam ženou, a to ještě tak, že neví kam, a každou chvíli někam jinam. Naštěstí to autor aspoň nezkazil patetickým koncem, a i když mohl víc vysvětlit Thomasovo zapojení do projektu, konec je nakonec celkem uvěřitelný.

09.03.2016 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Celkem zajímavá oddechovka na jedno propršené odpoledne.

03.03.2016 4 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Sama mám nějáké zkušenosti s postraumatickou stresovou poruchou, a proto mi byla kniha a chování hlavních hrdinů svým způsobem blízké, a myslím, že autorka se s tím poprala víc než slušně. Dokázala nakousnout hlavní témata jako je důvěra, odpuštění i pocit viny, i když tomu samozřejmě nechybí trocha klišé, s kterým ale člověk u takových knih musí počítat.

03.03.2016 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nezapomenutelná kniha, na jejíž komentář nestačí pouhá slova. Hrůza války a zkáza Leningradu v kontrastu s láskou, nadějí a naivitou, vyprávěná do nejmenších detailů, jako byste byli součástí - mistrovské dílo.

13.02.2016 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Čtivá a velmi emotivní knížka, která Vám život ukáže z té temné strany, a přesto i tak na něm stále dokážete vidět něco krásného. Lituji jen, že jsem knihu nečetla v originále, český překlad básní sice nebyl špatný, ale přece jen u básní má originál větší smysl.

13.02.2016 5 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

I přestože mě první díl niják zvlášť nenadchl, rozhodla jsem se dát tomu ještě šanci. Ale ta zápletka, to jako vážně? Pochopila bych to, kdyby se děj odehrával měsíc po skončení knihy první, ale po dvou letech takové "nedorozumění", na kterém byla vystavěná celá kniha, mi prostě nedává smysl. Knihu jsem sice dočetla, ale čekal snad někdo z Vás jiný konec?

13.02.2016 2 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Nemůžu si pomoct, ale nevyhovoval mi styl psaní z pohledu Drewa, způsob jeho uvažování mi přišel nepřirozený, možná bych takovou knihu brala, kdyby ji opravdu napsal chlap, ale od ženské autorky to působí divně. Zápletka i celý děj předvídatelná, kniha kterou sice přečtete za jeden den, ale nezanechá ve Vás absolutně nic.

13.02.2016 3 z 5

Uzdravení bez léků: cesta ze stresu, úzkosti a deprese Uzdravení bez léků: cesta ze stresu, úzkosti a deprese David Servan Schreiber

Rozhodně zajímavá kniha, která může být přínosem pro každého, přičemž záleží, kdo si z toho co vezme. Osobně mi ale některé popisované případy , zejména u prvních kapitol, přišly těžko uvěřitelné, vzhledem k tak dobrým výsledkům (ale možná to byl jen můj problém, protože se za vším snažím hledat logický mechanismus - a to v psychice někdy nemusí vyjít). Zbytek knihy to však zachránil, zejména umění emoční komunikace a doporučuji k přečtení.

27.01.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jsou knihy, které zaklapnete a už si na ně nikdy nevzpomenete, a pak jsou takové, na které ještě dlouho nemůžete přestat myslet. Vypravěčka patří k těm nezapomenutelným, obzvláště pokud člověk navštívil Osvětim, a představy jsou tak o to reálnější. Věřím, že jsou lidé, kteří popírají holocaust, protože ani Vám se nechce věřit, že něco takového se doopravdy mohlo někdy stát. A právě takové knížky nás nutí na to nezapomenout - autorka má můj obdiv, že se jí tak šetrně povedlo zpracovat tak hrozivé téma. Jinak konec mi vyrazil dech, byla jsem tak zabraná do děje, že jsem ten závěrečný zvrat vůbec nečekala, i když byl nasnadě.

20.01.2016 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Ani závěrečný díl nezklamal, i když člověk čekal ještě trošku víc dokreslení děje po dramatickém vyuzlení, leč prostor byl dán vlastním představám. Celkově však tuto sérii hodnotím nadprůměrně, bylo nemožné poslední dva díly odložit a rozhodně si od autorky přečtu i další knihy.

19.01.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Příběh Gwendolyn postupně graduje, Xemerius mě baví, i když jsem si myslela, že v příběhu zahraje významější roli. Ač problematika cestování v čase je dost složitá, autorka to zvládla bravurně, obzvláště se mi líbil kontrast historického prostředí a chování se současností. Za zmínku stojí i zajímavé prokládání děje různými úryvky z knih a zápisků strážců nebo úryvky jiných autorů zasazené do kontextu knihy.

19.01.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tajemství, které je postupně odhalováno, Vás rozhodně zaujme. Kníka mě nadchla, i když jsem starší než cílová skupiny (děti a mládež). Ze začátku bylo vše tak trochu v mlze, než se osvětlily některé skutečnosti, které daly příběhu nádech jedinečnosti a navnadily ke čtení dalšího dílu.

19.01.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Fakt, že knize předcházel takový mediální boom mi asi pokazil dojem, protože člověk začíná číst s příliš velkým očekáváním, a pak si říká, tak kvůli tomuhle takový humbuk? Ale s odstupem času musím ocenit zajímavý příběh, i přesto, že mi žádný z hlavních hrdinů nebyl sympatický a slabosti Rachel, mě vyloženě rozčilovaly. Navíc začátek knihy se strašně táhl, a když už to konečně začlo být zajímavé, tak najednou přišel konec, kdy přišel zvrat v podobě vraha, ale když už jsme vyloučily manžela, tak nám moc možností nezůstalo.

05.01.2016 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Kouzelná a zajímavě se rozvýjející série, která je díl od dílu lepší a lepší. I když si myslím, že psychologie postav je přehnaně přímočará a hodně zjednodušená. Taková pohádka, kterou ocení i starší ročníky, u které si snad nikdo nedovede představit špatný konec.

05.01.2016 5 z 5