SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka byla úžasně napsaná, nemohla jsem se od ní odtrhnout od začátku do konce. Všechny postavy byly skvěle napsané, Louisa mě doopravdy vzala za srdce. Moc na knihy s převážně romantickými příběhy nejsem, ale tahle byla moc krásná a věřím, že se k ní v budoucnu vrátím.

10.03.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Moc se mi líbilo, jak byla tato série zakončená. Většinou nejsem s konci sérií spokojená, pořád postrádám dovysvětlení nějakých drobností, ale tady mi vše krásně zapadlo do sebe a bude mi to opravdu chybět.

31.10.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Opět úžasný příběh naší šestice. Kaz a jeho brilantní myšlení mě nepřestávalo udivovat a bylo úžasné sledovat, jak celý plán probíhal, zůstával mi nad tím rozum stát. Autorka dokázala vytvořit vskutku úžasný svět s ještě lepšími postavami, které mi neskutečně přirostly k srdci a těžce se mi s nimi loučí.

08.04.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemné oddechové čtení, u kterého jsem se párkrát i zasmála. Ideální čtení během náročného zkouškového.

08.04.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tahle kniha mě hned od začátku naprosto pohltila. Nejprve jsem měla problém se vyznat ve jménech, protože hned od začátku jich je tam spousta. Ale jakmile jsem si udělala nějaký obrázek, tak děj rychle odsýpal. Hned se vrhám na další díl.

13.03.2021 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Je to tady, došla jsem na konec trilogie Nikdynoci. Poslední díl mi připadal strašně roztahaný a častokrát jsem se nemohla donutit ke čtení. Ale i přes to, že mě poslední díl tak nenadchl, tak sérii jako celek hodnotím velice kladně, autor dokázal vytvořit hodně promyšlený svět, ke kterému vymýšlel i jeho historii a zvyklosti, čímž mu dodal na důvěryhodnosti.

23.02.2021 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Bylo krásné se opět vrátit do světa draků, celou sérii Eragona naprosto zbožňuji. Kniha mě ale mírně zklamala, ocenila bych více informací o postavách, které už tak dobře známe, sice nám nějaké byly dány, ale spíš nám zamotaly hlavu ještě více.
Příběh "Červ" se mi líbil nejvíce, byl dost rozvedený a plynulo z něj hezké ponaučení.
Autor v závěru píše, že pracuje na něčem novém, tak jsem zvědavá, snad se brzy dočkáme.

04.10.2020 3 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Knihu jsem si vybrala za účelem odpočinku od fantasy světů a přesně to jsem i dostala. Ze začátku jsem si knihu celkem užívala, prostě jednoduchý děj obyčejných lidí, ale od půlky mě většina postav začala něčím štvát (až na Beth) a měla jsem krizi. Párkrát mi přešla nějaká výrazná chyba v překladu ohledně významu věty, ale to už je vedlejší. I tak ale dávám tři hvězdičky - šla jsem do toho s tím, že to bude průměrné a to také bylo.
P.S. Ale naprosto MILUJU tu obálku ♥.

29.09.2020 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Nádherné rozoučení! Tak toto, to byla neskutečná jízda. Líbilo se mi, jak děj rychle odsýpal, nebyly tam dle mého názoru žádné výplňové kapitoly jako v předchozích knihách, Clary mi na nervy vůbec nelezla a každá stránka si dokázala udržet napětí. Byla jsem trošku nešťastná z hořkosladkého osudu jedné postavy, protože byla moje oblíbená, ale představuju si, že budoucnost se pro onu postavu vyvíjela dobře.
No nic, budeš mi chybět, světe lovců stínů, je mi z toho smutno, že po tak dlouhé době, co jsem s tebou strávila, se musíme rozloučit.

11.09.2020 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Tak u tohoto dílu jsem měla silnou čtecí krizi. A mohla za to právě postava Clary, prostě mi nějak nesedí a není mi sympatická. Její pasáže mě nebavily a akorát odrazovaly od čtení. naopak Simonovy části jsem měla hodně ráda a přečetla jsem je hned. Tak či tak příběh na konci opět dostal spád a já už se blížím do finále (což je tedy pěkná bichle, tak snad to bude stát za to).

06.08.2020 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Moc jsem nevěděla, jakým směrem se bude kniha ubírat, protože třetí díl to docela dobře ukončil (až na nějaké detaily, které mohly být v případě, že by šlo doopravdy o konec, vynechány), ale bavilo mě to a těším se na další dobrodružství hrdinů, které otevřela tato kniha. Někdy si říkám, jestli nemůžou být Clary a Jace chvilku šťastní, ale je pravda, že to by se to pak mohlo proměnit ve slaďárnu a to by mě už nezajímalo.
A Simon a Izzy? I ship it!

16.06.2020 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Neurazilo, ale ani nenadchlo. První dva díly jsem četla během učení na zkoušky, takže mi jednodušší příběh přišel vhod, ale tento třetí díl mi fakt nesedl. Navíc mi přišel takový navíc, nevím. Bylo to milé zakončení, ale řekla bych, že i zbytečné. Takový průměr.
Navíc mě většinu dílu štvalo chování Lary Jean, jak byla nerozhodná a na Petera se naštvala kvůli každé maličkosti.

19.04.2020 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Páni, tak tento díl mě naprosto uchvátil! Doopravdy nemám slov. Pořád se tam něco dělo a bylo velice těžké se od knížky kvůli ostatním povinnostem odtrhnout. Dokonce by to bylo i skvělé zakončení série, takové by se mi docela líbilo (nebýt těch "ukázek záhad" na další díl). Ale jsem ráda, že další díly jsou a těším se, až se dostanu k následujícímu.
Na začátku mi dost iritovala Clary, ale to bylo pro mě jediné mínus. Tenhle svět a příběh je úžasně vymyšlený a jsem ráda, že v něm ještě můžu strávit nějaký čas.

06.04.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst, možná to bylo tím, že tam byly dvě různě časové linie a nevěděla jsem, co Mia k čertu dělá v té druhé aktuální a pořád jsem se nemohla nějak zorientovat a to mi trochu kazilo dojem. A když už jsem se tedy chytla, tak mě nějak děj nezaujal. To se však v půlce knihy zlepšilo a já se opět začetla a ten konec? Nemůžu se dočkat dalšího dílu, už aby tu byl. I tak ale dávám o hvězdičku méně za ten začátek.

22.03.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Princ Ládík opět nezklamal, naopak, tato kniha se mi z jeho dosavadních líbila nejvíc. Ocenila jsem menší zajímavosti, které skvěle doplňovaly vyprávění a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Už mi chybí jen jedna kniha, na všech přednáškách už jsem byla, takže s radostí očekávám další dobrodružství, se kterými nás Zibura seznámí.

29.02.2020 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl je za mnou a já jsem z něj nadšená téměř stejně jako z prvního dílu. Druhý se mi líbil trochu méně, dějová linka s Valentýnem mi připadala místy podobná, některé části až moc okecávané a protahované. I tak za mě ale skvělá fantasy a už se těším na třetí díl!

12.02.2020 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Konečně jsem po náročném semestru měla čas pořádně se začíst a vybrala jsem si k tomu první díl této série. Kdysi jsem strašně zbožňovala film a stále je mi líto, že nenatočili další díly, protože Lily Collins a Jamie Campbell Bower byli skvělí. Seriálu dám po přečtení série asi též šanci, ale pravá Clary pro mě bude pořád Lily.
Naopak chápu, že film milovníky knihy nepotěšil, protože na konci se to ubíralo trochu jiným směrem. Kniha se mi líbila, mám ráda tento svět lovců démonů, nemůžu se dočkat, až zasednu k dalšímu dílu.

22.01.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Ačkoli jsem ke knize byla nejprve skeptická, hned po přečtení prvních vět si mě autor svým neokoukaným způsobem vyprávění získal a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Obávala jsem se četných poznámek pod čarou, ale naopak jsem je pak během čtení i vítala - líbilo se mi, jak moc má autor tento svět promyšlený, že popisoval i historii kdejakého mostu v nijaké čtvrti.
Nemůžu se dočkat, až budu číst druhý díl!

23.12.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Kniha se mi hodně líbila. Svět Kronik pozůstalých jsem zbožňovala a byla jsem ráda, že se do něj prostřednictvím této knihy mohu vrátit a zároveň i zjistit, jak to s našimi hrdiny z minulých knih vypadá teď. Kapitola s Liou mě velice potěšila.
Ale k samotnému příběhu: páni, nemám co říct... Nový pohled na svět Falešného polibku mě naprosto uchvátil. Nové hlavní postavy mi byly sympatické a svět Ďáblova chřtánu a intriky v něm probíhající mě naplno vtáhly do děje. Těším se na pokračování, doufám, že vyjde brzy!

08.11.2019 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Nebudu lhát, trvalo mi dlouho, než jsem se Černookou prokousala. Nejspíš to bylo tím, že to nemělo moc zajímavý děj pro mě. Naopak ale musím ocenit, jak dokázala autorka vystihnout depresivní svět Viktorie, to bylo naprosto bezchybné.

19.10.2019 3 z 5