sel123 sel123 komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Dočetl jsem, ale jen se sebezapřením. Styl psaní mi vůbec nesedl. Na mne moc lyrické, moc náboženství a příliš moc nelogických jednání (s přihlédnutím k prostředí a stavu prtagonistů). Evidentně nejsem cílová skupina ;-).

13.10.2023 1 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

:-) Tak jsem chtěl kritizovat, že to je pro děti a ono to pro děti je. V tom případě celkem slušně napsaná kniha i když to nemohu posoudit očima teenagera. Pro mne pokračování už nebude :-).

23.04.2022 2 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Mám od něj raději historické věci. Ale vzhledem k tomu, že kriminálky moc nečtu tak tohle se dalo. Takové nahlédnutí do jiného žánru. V podstatě mi asi nic nevadilo. Pokračování je v podobném duchu, jen akčnější větší ..... :-).

23.02.2022 3 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Tohle mi přijde ještě lepší než Centrální imperium. Asi, že jsem troch patriot a navíc rád alternativní historii. Zatím teda jen první část přečtena ale doufám, že i další budou stát za to. A jasně, nečekejte náročné čtení, prostě zábava.

13.01.2022 4 z 5

Hranice impéria Hranice impéria Jan Kotouč

Tohle mne překvapilo. Po dlouhé době jsem se vyloženě začetl a těšil se na další díl. Né že by to byl extra vytříbený styl, ale prostě mne to vtáhlo a užil jsem si.

13.01.2022 4 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Militari čtu jen občas. V téhle serii mám za sebou zatím tři díly. Číst se to dá. První díl celkem v pohodě. Dál už to je trochu horší. Pokud se soustředíte jen na akci a hlavní postavy, jde to. Ale jednání společnosti jako celku zarazí celkem hned (př. lidstvo čelí invazi a nezapojí vědce do řešení problému?, v nejvyšším velení armady ani jeden trochu inteligentní?). Ale stejně asi dám další díl :-).

21.10.2021 3 z 5

Pod ochranou pohanského boha Pod ochranou pohanského boha Tim Severin

Přečetl jsem teď 4 vikingské série za sebou. Asi dílem náhody (dílem ovlivněn předchozími) mi přišlo, že mají klesající kvalitu. Nejprve Lasse Holm – Vikongové, Giles Kristian – Havran, Robert Low – Oathsworn, Tim Severin – Vikingové. Ne že by některá byla vyloženě špatná, ostatně dočetl jsem všechny do konce (vyloženě špatné série celkem vzdávám), ale podruhé již nejspíš číst nebudu. Od celkem reálného líčení Holma, přes lehkou fantazy Gilese, pohádka Low a nakonec náboženská agitka Severina. Vážně mi chvílema přišlo že už chybí jen Karkulka honěná Alibabou i s loupežníky  (mimochodem karkulka je pak i celkem uvěřitelný příběh ;-) ). Občas to vypadá že jeden od druhého opisovali a to nejen hlavní linka příběhu, ale kolikrát i detaily týkající se například soubojů, pocitů hlavního hrdiny …. Pravda tohle hraje v neprospěch Holma. U nejlépe když si uděláte obrázek sami.

17.09.2021 2 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

17.09.2021 2 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

17.09.2021 3 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

17.09.2021 3 z 5

Iustus: část druhá Iustus: část druhá Martin Moudrý

Druhý díl po mne zklamání. První se nesl v duchu Moudrého a četl se příjemně. Ale tohle se z mého hlediska nepovedlo. Dobře homosexuání vztah jsem zkousl (teda dost těžko :-)) a uznávám že to bylo jisté oživení, ale ty dialogy mezi nima .... děs. Akce o ničem, jednání postav neuvěřitelné, vše přeafektované ..... prostě škoda. Jo smrt asi jediná uvěřitelná :-). Jako by to byla postava z prvního dílu a ne druhého.

09.04.2021 1 z 5

Tajná historie Bornnu Tajná historie Bornnu Vladimír Šlechta

Šlechtu můžu. Pravda tato serie mi přijde horší než pohraničí, ale přesto čitelná a jdu na druhý díl.

03.03.2021 3 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Málokterou knihu nedočtu do konce. Většinou už jen kvůli tomu abych mohl posoudit celkově se překonám. Bohužel tady se mi to opravdu nepovedlo. Třeba někdy, na pustém ostrově, když nebude nic jiného se k ní vrátím :-). Rozhodně mi nepřipadala jako thriller. Spíš červená knihovna. Příběh nedůvěryhodný a nezáživný, postavy nevěrohodné .... Škoda. Hvězdy za určitou zručnost psaní a snahu o zápletku.

03.03.2021 1 z 5

Pevnost Drakonis 1 - Nová krev Pevnost Drakonis 1 - Nová krev Michael A. Stackpole

Moc military mi to nepřijde. Spíš fantazy. Dobrá trocha taktiky, strategie, logistiky …. ale fakt malinko. Jinak překvapivě jsem vydržel až do 6 dílu. Číst se dá. Kazí to jen leckdy naivní chování postav (těch co naivní být nemají) a nelogičnost fungování světa. Prostě čistej průměr spíš pro sváteční čtenáře .

27.01.2021 2 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Zatím mám přečtené prvni 4 knihy serie. Celkem zajímavé a nejsou tam žádné velké nedostatky. Na můj vkus moc rozebírání vztahů, pocitů, stále opakovaní již řečeného.... Takový trochu červonoknihovnický styl. Historicky poměrně věrohodné, dobře ukázáno politické zřízení republiky a její fungování.

08.10.2020 2 z 5

Král bez království Král bez království Tomáš Dušek

Celkem překvapilo. Pozitivně. Tedy až na poslední díl ten je děsnej.

08.10.2020 3 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Tak bohužel moje mínění ani druhý díl nevyvrátil. Naopak je ještě naivnější a hůře napsaný než první. Mám rád politické debaty a uvahy jednotlivých postav. Ale těmto zde se prostě musí jeden jen pousmát. Vážně v podstatě červená knihovna. Postavy jednají naivně až směšně a jejich reakce prostě nejsou uvěřitelné. Mrzí mne, že s celkem zajímavě navrženého světa je uděláno tohle. No nevím jestli budu mít odvahu na další díl.

28.05.2020 1 z 5

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Za mne tedy Taiko o dost lepší.

19.05.2020 3 z 5

Taiko Taiko Eidži Jošikawa

To bylo perfektní. četl jsem již podruhé a stále to stojí za to.

19.05.2020 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Škoda. Zajímavé nápady i děj. Bohužel psáno s velkou porcí naivity a plno logickych nesrovnalostí. Nejspíše určeno pro méně sečtělé náctileté. Snad dám ještě další díl a uvidí se.

19.05.2020 2 z 5