SedllY

Harry Potter a kameň mudrcovHarry Potter a kameň mudrcovJ. K. Rowling (pseudonym)

Hlavně díky téhle knize(samozřejmě v klasické verzi, 1.vydání všech 7 knih) se ze mě stal v nějakých 10 letech vášnivý čtenář.
Ilustrace jsou překrásné a moc se těším na další díly. Ano, musím je mít opět všechny! :D
Jako menší mínus jen to, že v knize není pořádná mapa Bradavic, či jiných lokalit.

Nedoporučuji šáhnout po tomhle ilustrovaném vydání čtenáři, který ještě nečetl klasické vydání knihy.. Zbytečně ochudí svou vlastní fantazii. :)

24.05.2016

Bouřková sezónaBouřková sezónaAndrzej Sapkowski

,,Nikdy jsi mi nepochválil žádnou baladu," ozval se náhle Marigold.
,,A přitom jsem jich ve tvé společnosti tolik složil a zazpíval.Ale tys mi nikdy neřekl:Bylo to hezké.Chtěl bych,abys to zahrál ještě jednou.Nikdy jsi to neřekl."
,,To je pravda.Nikdy jsem neřekl,že bych to chtěl.Víš proč?"
,,Proč?"
,,Protože jsem nikdy nechtěl."

Výborná samostatná kniha o Zaklínači,který neměl zrovna štěstí po ruce.
Dechberoucí závěr.Opět 5/5.

29.12.2014

Papírová městaPapírová městaJohn Green

Začátek hodně slibný. Dost jsem se těšil, že to bude pořádně ujetá jízda.. Té jsem se však nedočkal.
Prostřední část knihy naprosto žalostná... Chvílemi jsem uvažoval, že knihu odložím, ale prokousal jsem se ke konci, ke kterému mě vlastně ani nic moc žádným způsobem netáhlo,vlastně mi bylo i celkem jedno, jak vše dopadne..
Chvílemi se člověk pousměje nad některými hláškami, avšak nic převratného to není.

28.07.2015

Meč PřísahyMeč PřísahyBrandon Sanderson

Absolutní špička mezi fantasy.. :)

27.08.2019

ArtemisArtemisAndy Weir

Nenechte se odradit nižším hodnocením!
Já s knihou otálel a byla to chyba. Je to minimálně jedna z těch lepších scifi.
Artemis je skvěle napsaná, po celou stopáž zábavná, jízda! A teď šup na Spasitele!

16.11.2021

NůžNůžJo Nesbø

Tojiro Santoku, moc hezký nůž. A já potřebuju ještě aspoň jeden díl s HH!

Štěstí - Nejkrásnější citátyŠtěstí - Nejkrásnější citátyAntoine de Saint-Exupéry

Milá, malinká knížečka s citáty z Exupéryho knih(Malý princ, Citadela, Dopis růkojmímu, Země lidí, Kurýr na jih, Let do Arrasu). Rozhodně potěší. Zkus i ty být šťastný! :)

21.05.2016

Stříbrné městoStříbrné městoR. S. Starý (pseudonym)

Čekal jsem daleko víc.. První třetina knihy mě celkem bavila, avšak zbytek slabší a konec hrozně urychlený, jak kdyby se autor musel vejít do 400 stran. Průměrné ya fantasy, které osloví spíš občasné čtenáře a fanoušky Steraka. Přestřelené hodnocení tomu jasně odpovídá.

24.08.2021

Žárlivost a jiné povídkyŽárlivost a jiné povídkyJo Nesbø

Nesbo a povídky? Ano, prosím. Snad se sbírka setká s úspěchem a jo, Jo bude vydávat povídek více.
Nejlepší povídky: Žárlivost, Londýn.
Nejslabší povídka: Odd

10.11.2021

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Společně s Pentagramem zatím nejlepší díl HH. Člověk má občas někoho opravdu chuť zabít, ale čekat na první sníh a ještě stavět sněhuláka? Asi to zabíjení nechám druhým..

21.12.2021

Cesta králůCesta králůBrandon Sanderson

První má přečtená kniha od tohohle autora a ihned jsem si jej zamiloval!
Nebojím se tvrdit, že série Archiv Bouřné záře je lepší než Hra o trůny. Postav je zde méně, avšak jsou daleko víc popisovány a daleko víc se do nich dokážu vžít. Děj je svižnější a baví každou kapitolou.
Dost bylo řečí.. Ihned se jdu vrhnout na druhý díl! Život před smrtí! Síla před slabostí! Cesta před cílem!
Knihu vřele doporučuji! Mimochodem Brandon Sanderson si u nás zaslouží mnohem víc pozornosti a prodaných výtisků!

14.11.2015

Dítě číslo 44Dítě číslo 44Tom Rob Smith

Atmosféra z knihy přímo sršela.. :) Perfektní!
Nedoporučuji se dívat na film. Je to propadák.. :D

23.03.2016

Temná věž 1: Zrození pistolníkaTemná věž 1: Zrození pistolníkaPeter David

Jako komiks slušné, ale kniha je kniha, proto jen 4/5. :)
A podle mě by po tomhle komiksu měli šáhnout spíše ti čtenáři, kteří již absolvovali úplnou cestu k Temné věži.

26.05.2016

19841984G. Orwell (pseudonym)

Čekal jsem tedy více.. Nadčasová myšlenka super, ale dějově podle mě podprůměr.

07.07.2016

ToToStephen King

Knihu jsem četl po cca 10 letech podruhé a musím uznat, že byla ještě daleko lepší, než jak jsem si ji pamatoval.. :) Konec mi tehdy přišel dost chaotický, zmatený, ale teď jsem s ním neměl sebemenší problém. Mnoho lidí nejspíš odradí délka knihy, což je škoda, protože tenhle pomalejší, podrobnější(někdo by mohl říct zbytečně natahovaný) styl vypravování se vyloženě hodí a s postavami Smolařů naplno žijete jejich životy. Díky, pane King!

16.10.2017

SpasitelSpasitelAndy Weir

Wow! Andy Weir potřetí a stále v plné síle, ne-li dokonce v té nejlepší formě vůbec!
Naprosto strhující, plné podrobností a do posledního kousku promyšlené, sci-fi o záchraně Země. Tohle se musí prostě líbit skoro každému! Proč skoro každému? Je tam dost technických podrobností a pro někoho, troufám si tvrdit, může být kniha až ubíjející. Jediné menší osobní mínus by bylo za celkem useknutý, zrychlený konec. Zvládl bych klidně dalších 50-100 stran.
Andy díky a už se nemůžu dočkat další knihy!

03.12.2021

LevhartLevhartJo Nesbø

Harry dostává pěkně do těla a je to lepší a lepší.. Tak Harry, jen trp, nás to baví! :D

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling (pseudonym)

Od knihy-scénáře jsem nečekal přílíš, a tudíž jsem vcelku spokojen.. :) Jen mě zamrzela přemrštěná cena, zato kvalita knihy naopak potěšila i překlad je naprosto bezchybný. Určitě bych se nebránil dalším podobným knihám ze světa HP, avšak tentokrát už bych nechal psát pouze JK Rowling.

05.10.2016

Pramen PovýšeníPramen PovýšeníBrandon Sanderson

Druhý díl trošku slabší oproti našlapanému prvnímu. Co za to může? Více politiky, méně akce, absence nejlepší postavy prvního dílu, alespoň teda pro mě, a málo pohledů do minulosti hlavních postav. Před čtením téhle knihy jsem měl pár vlastních dedukcí, co by se mohlo v knize objevit a co bych si i přál, avšak s politováním musím přiznat, že jsem se ve většine netrefil... :)

24.11.2016

PentagramPentagramJo Nesbø

Ano! Takhle teda ano!
První kniha s HH bez slabších míst. Poprvé, a snad ne naposled, plný počet.

01.07.2021

Půlnoční sluncePůlnoční slunceJo Nesbø

Ještě lepší jak 1.díl.
Ideální knížečka takhle v létě na pár podvečerních chvilek.

23.07.2021

EragonEragonChristopher Paolini

Důležité je,aby knížka dokázala po pár strankách vtáhnout a nepustit a tahle kniha/série to u mě dokázala naprosto bez problému.Hodně z vás může tvrdit,že je to příběh jak pro děti,možná že i je,ale mě to prostě baví a o to jde především!

15.07.2012

J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový kompletJ. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový kompletJ. R. R. Tolkien

Krásný box. Kvalitní, nádherné zpracování jednotlivých knih! Vřele doporučuji. Povinnost pro každého milovníka fantasy!

30.11.2015

Mrtví se někdy vracejíMrtví se někdy vracejíStephen King

Skvělá sbírka napínavých, ať už méně či více hororových, povídek od pana Mistra!
Nejlepší povídky podle mě:
-Bojiště
-Na dobrou noc
Ale abych jen nechválil.. U první cca poloviny knihy jsem moc nebyl spokojený se závěry povídek.

31.01.2017

Batman: Ticho: Kniha druháBatman: Ticho: Kniha druháJeph Loeb

Daleko lepší, promyšlenější než 1. díl. Konečně vše dávalo smysl a nebylo to přeplácané.. :) Ale pro mě je číslo 1 Batman od S.Snydera.

05.02.2017

Holčička, která měla ráda Toma GordonaHolčička, která měla ráda Toma GordonaStephen King

Pro mě nejslabší Kingovka, kterou jsem zatím četl. Díky Bohu, teda pane Kingu, že je tak kraťoučká. :)

31.08.2017

Volání netvoraVolání netvoraPatrick Ness

Jednoduché čtení pro mladší i starší, které ve čtenáři zanechá stopu. :) Nejvíce se mi líbil 1. příběh netvora. Ilustrace parádní, krásně dokreslují ponurý děj.

04.09.2017

Válka s MlokyVálka s MlokyKarel Čapek

První třetina výborná, pak to přešlo z děje do encyklopedie.. :/ škoda.
Každopádně tuhle knihu by si měl každý přečíst.

01.07.2018

Spát v moři hvězd. Kniha I.Spát v moři hvězd. Kniha I.Christopher Paolini

Eragon je pro mě láska už od mládí. Na tuhle Paoliniho knihu jsem se tudíž moc těšil a bohužel mě moc nebavila. Chvílema opravdu nuda, chvílema celkem fajn čtení. Jako celek ne víc jak 3/5. Nad dalším dílem budu uvažovat až vyjde.

09.01.2021

SpasitelSpasitelJo Nesbø

Pentagram nahodil laťku dost vysoko, Spasitel trošku slabší, avšak patří k těm lepším knihám ze série HH.

05.09.2021