SedllY SedllY komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Nenechte se odradit nižším hodnocením!
Já s knihou otálel a byla to chyba. Je to minimálně jedna z těch lepších scifi.
Artemis je skvěle napsaná, po celou stopáž zábavná, jízda! A teď šup na Spasitele!

16.11.2021 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nesbo a povídky? Ano, prosím. Snad se sbírka setká s úspěchem a jo, Jo bude vydávat povídek více.
Nejlepší povídky: Žárlivost, Londýn.
Nejslabší povídka: Odd

10.11.2021 4 z 5

Jednou ranou Jednou ranou ONE (p)

Kresba super, příběh slabší, až skoro žádný, vtípky ujdou. Nevím, jestli budu dál pokračovat.

09.11.2021 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

S přehledem nejslabší Nesbova kniha.

05.11.2021 3 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Po skvělém Nočním klubu jsem se vrhl na sérii Divocí a zlí a 1.díl mě teda moc nebavil. Neustálá přehnaná akce, často se autor ani neobtěžuje s vyprávěním smrti protivníků, děje k uzoufání málo a postavy téměř nesmrtelné. Jak kdybych četl nějaký z jednodušších komiksů od Marvelu. Občasné vtípky potěšily, ale že bych si nějaké vyloženě zapamatoval? Ne.

05.11.2021 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Chvílemi neskutečně baví a nepustí, avšak kniha má i dost slabší, nudnější pasáže. Celkově za kouzelnost,postavy a hezký styl psaní 70%.

31.10.2021 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Krásně zpracovaná knížečka. Pohádka lehce nadprůměr. Zpracování a kresby předčily příběh. Tohle mohl být i skvělý komiks.

18.10.2021 4 z 5

Berserk 6 Berserk 6 Kentaró Miura

Opět skvělý díl. Čekání na další díly je těžší a těžší.. :)

15.10.2021 5 z 5

Pátá bohyně Pátá bohyně Patricie Fuxová

Průměrná kniha s ne zrovna sympatickou hlavní postavou. Neurazí, ale ani nenadchne. 50%

12.10.2021 2 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Pentagram nahodil laťku dost vysoko, Spasitel trošku slabší, avšak patří k těm lepším knihám ze série HH.

05.09.2021 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Čekal jsem daleko víc.. První třetina knihy mě celkem bavila, avšak zbytek slabší a konec hrozně urychlený, jak kdyby se autor musel vejít do 400 stran. Průměrné ya fantasy, které osloví spíš občasné čtenáře a fanoušky Steraka. Přestřelené hodnocení tomu jasně odpovídá.

24.08.2021 3 z 5

0 TU. Svazek I 0 TU. Svazek I Jakub Hussar

První část je spíš takový rozjezd. Klidně mohl příběh Gammah a ostatních vyjít v jedné knize.
3,5/5 *

14.08.2021 3 z 5

0 TU. Svazek II 0 TU. Svazek II Jakub Hussar

2.část příběhu o trochu lepší, akčnější, zajímavější. Obě knihy stály za to. Jen tak dál.

14.08.2021 4 z 5

Berserk 5 Berserk 5 Kentaró Miura

Nařachaný díl!!!

03.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ještě lepší jak 1.díl.
Ideální knížečka takhle v létě na pár podvečerních chvilek.

23.07.2021 5 z 5

Zelená krev 4 Zelená krev 4 Masasumi Kakizaki

Děj stále celkem jednoduchý, předvídatelný, ale je to zkrátka skvělá akce s ještě lepší kresbou.. :)

17.07.2021 4 z 5

Zvrácená Zvrácená Haruto Rjó

Výborné, strhující, děsivé, úchylné! Ještě nikdy jsem u mangy neotáčel tak zběsile stránky.
A ty 2 minipříběhy na konci? Dokonce lepší jak Zvrácená.

07.07.2021 4 z 5

Plášť Plášť Joe Hill (p)

Nebýt slabého úvodu - Plášť 1969, dal bych i 4/5 a to hlavně za super kresbu. Povídka a příběh celkově dost průměrný.

05.07.2021 3 z 5

S pokorou a nadějí S pokorou a nadějí Becky Chambers (p)

Autorka knihu začíná slovy: Prosím, přečtěte si to!
Celkem ji i chápu, protože tahle krátká kniha za moc nestojí. Za mě osobně měla přidat na konci každé kapitoly slova: Prosím, čtěte i dále!
Od autorky 3.kniha, kterou jsem četl a tuhle bohužel nedočetl. Boj jsem vzdal cca v polovině.

Můj názor: Prosím, tuhle knihu nečtěte a poohlédněte se jinde. Klidně i u téhle autorky, nepíše špatně.

Za mě nejslabší kniha roku 2021.

04.07.2021 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Ano! Takhle teda ano!
První kniha s HH bez slabších míst. Poprvé, a snad ne naposled, plný počet.

01.07.2021 5 z 5