SedllY SedllY komentáře u knih

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Průměrná fantasy plná nesmyslů, často strašných spojení slov a děsných(avšak nejspíš hrozně originálních) jmen.
Pokud dokážete úplně vypnout, nejspíš si příběhy užijete, kniha se čte fajn. Ale co, je to fantasy, tam je přece možné úplně vše.. :D

18.04.2023 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Celkem fajn prvotina autorky. Začátek hezky navnadí, ale pak se bohužel po většinu knihy skoro nic neděje. Poslední třetina knihy by byla skvělá, ale celkem se vleče, což je škoda. Největší minus je hlavní hrdina, ten mi byl po celou dobu úplně u zadku. Ich forma v tomhle podání spíš ne.
Každopádně se brzo vrhnu na další knihy Sněgoňové, snad to bude jen lepší. :)

09.04.2023 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Fajn, milá knížka. Hlavního hrdinu si časem i oblíbíte, což neplatí o dětech z domova(ne sirotčince), ty si totiž zamilujete hned! :)
Plný počet dát nemůžu, na můj vkus autor až moc tlačí na pilu. Už dávno nejsme v minulém století, ale beru, že neandrtálců je v naší společnosi stále dost.
A víte co? Z téhle knihy by byl úplně parádní animák. Třeba se jednou dočkáme.

30.03.2023 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Čekal jsem daleko víc. První polovina knihy byla příšerně nudná, jak kdybych četl učebnici fyziky. Druhá polovina už za něco stála a celkem se mi i líbila.

22.03.2023 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Oproti druhému dílu zlepšení, ale pár věcí mi u Cartera začíná vadit. Snad se s dalšími díly zlepší a možná to někdy bude i na plný počet.

16.03.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

2.díl je lehce slabší, ale stále super. Těším se na další pokračování.

09.03.2023 4 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Začátek byl super, Bobbi i Jimmy G mě dost bavili. S přehledem nejlepší část knihy byla hádka Jimmyho G s energetikem Tedem, to jsem hltal slova a málem nedýchal, vyloženě Meisterstück. :)
Tak jsem si říkal, jo, tohle bude zas jedna z těch super knih, kterým ostatní nerozumí, nebo jim nesedla do vkusu, tempa, chuti, nálady, teploty, ročního období. Ale ne, pak přišla dlouhá část knihy, kterou mě King absolutně nudil, nechtělo se mi číst dál a už v polovině jsem věděl, že se Tommyknockeři přidají k nejhorším Kingovkám, společně s Pulsem a Holčičkou, která měla ráda Toma Gordona.
Konec celkem ušel. Škoda, tahle kniha měla ambice být daleko lepším kouskem.

20.02.2023 3 z 5

Ragnarův spár Ragnarův spár William King

Trochu slabší než 1.díl. Asi se nestanu fanouškem tohohle Kinga. Kéž by knihy o W40k psal někdo jiný, lepší.

29.01.2023 3 z 5

Hvězdný vlk Hvězdný vlk William King

Nečekejte nic převratného, nic extra promyšleného. Srovnal bych to třeba s knihami ze světa Warcraftu, Starcraftu. Prostě fajn akční oddechovka. Já se bavil.

19.01.2023 4 z 5

Celkem fajn, pohodové čtení.
Celou dobu jsem si připadal jak na pivu s dobrým kámošem, který mi vypráví, co zažil.

12.01.2023 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Až na pár vyložených hovadin super kratší oddechovka.

08.01.2023 4 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Delší, nudnější a za mě o dost míň vtipu, než v prvním dílu.

04.01.2023 3 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

První polovina super, druhá průměrná.. Ale i tak super díl a těším se na další.

13.11.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Moc příjemné čtení. Addie si hned zamilujete a budete jí fandit. Jediné mínusy bych viděl ve slabším středu knihy a až moc krátkých kapitol, pár delších by knize jen prospělo.

05.11.2022 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Čekal jsem od téhle knihy dost, ale kdo by nečekal, když je všude takový hype? A výsledek? Skončil jsem v polovině a už nechci číst dál, nic mě netáhne. Je mi úplně jedno, jak tahle ukecaná blbina z prostředí Alexandrijské knihovny dopadne. Svět, magie a celek za mě vůbec nefunguje. Uděláte nejlíp, když sáhnete jinde.

21.10.2022 1 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Ze začátku dost chaotické, avšak s přibývajícími stránkami lepší a lepší. Rozhodně budu pokračovat.

01.10.2022 4 z 5

Rjómen Sukuna Rjómen Sukuna Gege Akutami

Na tuhle mangu jsem viděl všude samou chválu, mě však moc neoslovila, přijde mi průměrná a ne nepodobná mangám Bleach, Naruto. Nicméně zkusím ještě dva díly. Zatím 3/5 *.

27.09.2022 3 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Nemůžu si pomoct, ale Odkaz lidské mysli je pro mě opět jedna velká slátanina, stejně jako Arila, jen ta je ještě ve výsledku trochu slabší.
Svět je pro mě strašně umělý, ne moc funkční a prostě a jednoduše řečeno(spíš napsáno) ho autorovi nežeru. Bohužel.
Hlavní postavy jsou superhrdinami od začátku do konce. Na co sáhnou, to umí, to se jim povede, v tom jsou na celém doslova dojebaném(hlavně těmi šmejdy Gory) světě nejlepší. Všichni v okolí s hlavním hrdinou ve všem souhlasí, bez rozmyslu za něj riskují život.
Celkem jsem se zasmál, když na pár stránkách byla třikrát zopakována jedna a ta samá věta. Nesmyslů je v knize celkem dost.
Jinde zase chyběly tečky na koncích vět. Chyb však bylo hodně i v Arile, takže jsem nebyl překvapen... CooBoo by si mohlo dát trochu záležet, když chce za ne zrovna kvalitní paperback o 380 stránkách 450 korun.
Obálka knihy mi přijde oproti Arile dost slabá. Do očí bijící podoba hlavních postav s Anakinem a Obi-Wanem ze Star Wars je jistě zcela náhodná.. ha ha
I přes dost výtek se kniha dá doporučit opět spíše začínajícím čtenářům a pak těm, kteří dokáží zcela vypnout hlavu a jen si užívat jednoduchý příběh bez jakýchkoliv nečekaných zvratů.
Slabší 3/5*.

17.09.2022 3 z 5

Chrany Chrany Peter V. Brett

3 povídky, všechny povedené. Nejvíc se mi líbila povídka Brayanovo zlato. Rozhodně doporučuju, skvělý návrat k oblíbeným postavám z Démonské série.
6 knih, přes 3300 stránek, sotva jsem dočetl, už se těším, jak se jednou k Démonské sérii vrátím.. Skvělá fantasy.

10.09.2022 4 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Joe Hill (p)

Čekal jsem trochu víc. Na šestidílnou sérii Zámek a Klíč to nemá ani náhodou.
Nejlepší část byla samozřejmě se Sandmanem.. :)
Nejslabší ..jak vojska bledých čet..
Abych nekončil moc negativně, tak kresba je opět naprosto dokonalá! A už dlouho jsem si tak neužil galerii obálek na konci komiksu. Pro fanoušky je Zlatý věk povinnost.

23.08.2022 4 z 5