SedllY SedllY komentáře u knih

Akira 4 Akira 4 Katsuhiro Otomo

První díl stále nepřekonán a asi ani nebude. Celkově Akira je fajn, skvělá, detailní kresba, ale furt to tam u mě není na 5/5, snad to v posledních dvou dílech přijde!

17.04.2024 4 z 5

Ozvěny záhrobí Ozvěny záhrobí Veronika Fiedlerová

Celkem zklamání. Pozdravy ze záhrobí se mi líbily mnohem víc, přišly mi svižnější, zábavnější, s daleko lepší atmosférou.

24.03.2024 3 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Fajn jednohubka se super ilustracemi. Jediné, co mi vadí, jsou ilustrace i třeba dvě stránky před textem, který podtrhují.

12.02.2024 3 z 5

Duna, kniha 1 Duna, kniha 1 Kevin J. Anderson

Za mě zbytečný komiks. Pro čtenáře, co mají Dunu načtenou, nepřinese nic nového a pro ty, kteří ne, přinese jen x nezodpovězených otázek. Kresba průměrná. Celkově nic, z čeho bych si sedl na zadek. Přečtěte si radši knihu a pak si pusťte výborné filmové zpracování od D. Villeneuvea.

11.02.2024 3 z 5

Pomiluj smrt Pomiluj smrt Veronika Fiedlerová

Poslední třetina byla skvělá, do té doby bohužel průměr. Každopádně autorka ukázala, že umí psát víc než dobře. 7/10.

06.02.2024 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

5.díl a opět, už popáté, použita absolutně stejná šablona. Díly na sebe skoro vůbec nenavazují a osobní život hlavních postav se skoro neřeší a nijak neposouvá. Škoda, jinak by to bylo vynikající.

14.01.2024 3 z 5

Vánoční říše (komiks) Vánoční říše (komiks) Joe Hill (p)

Hill má i daleko lepší komiksy, sérii Zámek a klíč a Košík plný hlav, ale i tohle byl nadprůměr. Jen Epilog byl na můj vkus celkem zdlouhavý a nudnější.
Dvoustránka s bludištěm je prostě boží!!! :)

05.01.2024 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Zatím nejslabší díl série, ale furt lehký nadprůměr. Těším se na další díly, kde bude snad i více z osobního života hlavních postav.

05.01.2024 3 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Dvě třetiny knihy celkem průměr, ale závěr byl napsán skvěle. Určitě si od autorky ještě něco rád v budoucnu přečtu.

16.12.2023 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Silo bych přirovnal ke knize Metro 2033. Skvělý nápad, slušný začátek, ale absolutně nevyužitý potenciál, slabé postavy.. Další díly číst ani nebudu.

27.09.2023 2 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

S každým dílem slabší a slabší, neustálé opakující se popis doutníků a neskutečné síly pythonů už čtenáře jen vyloženě prudí. Urychlený závěr tomu taky moc nepomohl.

25.07.2023 2 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Lehce nadprůměrné postapo. Příjemné, oddechové čtení na léto. Jdu na další díl.

10.07.2023 4 z 5

Warhammer 40,000: Marneus Calgar Warhammer 40,000: Marneus Calgar Kieron Gillen

Klasický W40k. Komiks má dost podobností s první knihou o Ragnarovi, Hvězdný vlk.

04.07.2023 4 z 5

Black Jack: Chlapec, který zemřel dvakrát a další příběhy Black Jack: Chlapec, který zemřel dvakrát a další příběhy Osamu Tezuka

Zpráva pro Adolfa se mi líbila trochu víc, ale i Black Jacka můžu jen doporučit. Některé jeho části byly perfektní.

03.07.2023 4 z 5

Nebeská letka Nebeská letka Brandon Sanderson

Celkem fajn, jen tam chvílemi cítím, že to není jen Sanderson.

03.07.2023 4 z 5

Láska ve střihu cosplaye 1 Láska ve střihu cosplaye 1 Šin'iči Fukuda

Průměrná manga, hezky nakreslená, lehce erotická. V prvním díle vás vůbec nic nepřekvapí, možná někdy dám šanci ještě druhému dílu.
Bylo by super, kdyby se z Kitagawy časem vyklubal sériový vrah cosplayerů. :D

07.06.2023 3 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Jednička byla zábavnější, dvojka zas trochu líp napsaná, nebyla tak napěchována nesmysly. Opět průměrná kniha plná povídek s nádechem fantasy. Humor ujde, ale stále na jednu notu.

24.05.2023 3 z 5

Prázdnota Prázdnota Michaela Merglová

Na mě to prostě vůbec nefungovalo.. Přiznávám, zase jsem se jednou nechal nalákat krásnou obálkou. Čekal jsem cyberpunk, promyšlený svět v ne moc daleké budoucnosti, zábavné postavy, akční scény jak z filmu. Bohužel jsem nedostal nic z toho. Mimochodem, tahle kniha má dost trefný název. :)
Nemůžu si pomoct, autorka píše vcelku fajn povídky(sem počítám i trilogii Píseň o čemkoliv), ale jak jde o něco delšího, jde to z kopce. Třeba mě jednou vyvede z omylu, budu jen rád.

12.05.2023 2 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Pro mě jedna z nejočekávanějších knih u nás roku 2023. Bohužel velké zklamání. Nesbovi už v téhle sérii prostě dochází dech a jde to cítit, hlavně z první poloviny. Kvalitou bych knihu zařadil na předpředposlední místo, hned za Šváby a Netopýra.
A tak si říkám, Nesbáku, měls tuhle sérii ukončit skvělým dvanáctým dílem, Nůž.

10.05.2023 3 z 5

Alias Alias Brian Michael Bendis

Celkem fajn, ale po těch všude pochvalných recenzích jsem čekal něco extra, což nepřišlo.. Možná to bude i tím, že nejsem zrovna fanoušek Marvelu. Baví mě jen Punisher.

30.04.2023 3 z 5