SedllY

Válka za bílého dneVálka za bílého dnePeter V. Brett

Po špičkovém prvním a druhém dílu musím ubrat jednu hvězdu. Chvílemi nudnější pasáže. Na 4.díl se ale dost těším.

Pouštní KopíPouštní KopíPeter V. Brett

Téměř tak super jako první díl. Postavy mě baví všechny. Ihned se vrhám na další díl!

Podzim 1152Podzim 1152David Petersen

Naprosto průměrný příběh napasovaný na myši.. Ilustrace taky nejsou něco extra. Kéž by had na začátku myši sežral a mohlo vzniknout možná i něco celkem zábavného. Dál pokračovat nebudu.

Berserk 8Berserk 8Kentaró Miura

Boží!!!

NůžNůžJo Nesbø

Tojiro Santoku, moc hezký nůž. A já potřebuju ještě aspoň jeden díl s HH!

CytonikCytonikBrandon Sanderson

Opět dobrý díl. První polovinu se skoro nic neděje, druhá už je o poznání lepší a dost naláká na nejspíš poslední (čtvrtou) knihu. Od Sandersona mám přečtené zatím vše a nemůžu si pomoct. Jeho první díly jsou zdaleka nejlepší. :)

Hodiny posledního soudu 2Hodiny posledního soudu 2Geoff Johns

1.polovina (sešity 1-6) byla super, ale tahle 2.polovina mě fakt nebavila. Nesnáším 150 superhrdinů na jednom místě. Zdaleka nejslabší komiks o Strážcích.. Škoda.

Ozymandias / Karmínový korzárOzymandias / Karmínový korzárJohn Higgins

Nejslabší díl série Před Strážci. Ozymandius 4/5*, Karmínový korzár 3/5*, Dolarový Bill 3/5 *

Sůva / Dr. ManhattanSůva / Dr. ManhattanJoseph Michael Straczynski

Sůva za 5*, Dr. za 4* a Moloch slabé 3*.

Komediant / RorschachKomediant / RorschachBrian Azzarello

Komediant slabší, Rorschach skvělý.. :)

TetovanýTetovanýPeter V. Brett

Na začátku jsem měl menší pochyby, ale stačila chvíle a hlavní postavy mi přirostly k srdci. Arlen, Leesha i Rojer jsou super a těším se na jejich další dobrodružství.

LevhartLevhartJo Nesbø

Harry dostává pěkně do těla a je to lepší a lepší.. Tak Harry, jen trp, nás to baví! :D

Do srdce temnotyDo srdce temnotyFrank Miller

Nečekal bych, že zrovna poslední díl bude ten nejslabší. První čtyři díly super, pak to šlo do prdele. Série jako celek 3,5/5*.

22.12.2021

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Společně s Pentagramem zatím nejlepší díl HH. Člověk má občas někoho opravdu chuť zabít, ale čekat na první sníh a ještě stavět sněhuláka? Asi to zabíjení nechám druhým..

21.12.2021

Rodinný hodnotyRodinný hodnotyFrank Miller

Odbytá kresba jedné z hlavních postav, Miho, mě doháněla k šílenství. Nejslabší, nejkratší díl Sin City.

07.12.2021

Berserk 7Berserk 7Kentaró Miura

Jóóó, aháá, tak ona měla krámy!!! :D
Opět naprostá špička! Napínavý konec a opět se nemůžu dočkat dalšího dílu!

05.12.2021

Vražedně dokonaláVražedně dokonaláJoëlle Jones

Kresba super, ale zbytek průměr. Autorka měla zapotřebí udělat silnou vražedkyni, tím to vše končí. Škoda. 60%

04.12.2021

SpasitelSpasitelAndy Weir

Wow! Andy Weir potřetí a stále v plné síle, ne-li dokonce v té nejlepší formě vůbec!
Naprosto strhující, plné podrobností a do posledního kousku promyšlené, sci-fi o záchraně Země. Tohle se musí prostě líbit skoro každému! Proč skoro každému? Je tam dost technických podrobností a pro někoho, troufám si tvrdit, může být kniha až ubíjející. Jediné menší osobní mínus by bylo za celkem useknutý, zrychlený konec. Zvládl bych klidně dalších 50-100 stran.
Andy díky a už se nemůžu dočkat další knihy!

03.12.2021

Děti BezejmennýchDěti BezejmennýchBrandon Sanderson

Jako občasný hráč karetní hry Magic: The Gathering jsem se na knížečku moc těšil, avšak nijak mě moc nepotěšila. Stopáž bych zkrátil klidně i o větší polovinu. Od Sandersona mám v češtině přečteno vše a jsem zvyklý na víc. Škoda.

23.11.2021

ArtemisArtemisAndy Weir

Nenechte se odradit nižším hodnocením!
Já s knihou otálel a byla to chyba. Je to minimálně jedna z těch lepších scifi.
Artemis je skvěle napsaná, po celou stopáž zábavná, jízda! A teď šup na Spasitele!

16.11.2021

Žárlivost a jiné povídkyŽárlivost a jiné povídkyJo Nesbø

Nesbo a povídky? Ano, prosím. Snad se sbírka setká s úspěchem a jo, Jo bude vydávat povídek více.
Nejlepší povídky: Žárlivost, Londýn.
Nejslabší povídka: Odd

10.11.2021

Jednou ranouJednou ranou. ONE (pseudonym)

Kresba super, příběh slabší, až skoro žádný, vtípky ujdou. Nevím, jestli budu dál pokračovat.

09.11.2021

SynSynJo Nesbø

S přehledem nejslabší Nesbova kniha.

05.11.2021

Čas mrtvýchČas mrtvýchJiří Kulhánek

Po skvělém Nočním klubu jsem se vrhl na sérii Divocí a zlí a 1.díl mě teda moc nebavil. Neustálá přehnaná akce, často se autor ani neobtěžuje s vyprávěním smrti protivníků, děje k uzoufání málo a postavy téměř nesmrtelné. Jak kdybych četl nějaký z jednodušších komiksů od Marvelu. Občasné vtípky potěšily, ale že bych si nějaké vyloženě zapamatoval? Ne.

05.11.2021

Noční cirkusNoční cirkusErin Morgenstern

Chvílemi neskutečně baví a nepustí, avšak kniha má i dost slabší, nudnější pasáže. Celkově za kouzelnost,postavy a hezký styl psaní 70%.

31.10.2021

Odd a mraziví obřiOdd a mraziví obřiNeil Gaiman

Krásně zpracovaná knížečka. Pohádka lehce nadprůměr. Zpracování a kresby předčily příběh. Tohle mohl být i skvělý komiks.

18.10.2021

Berserk 6Berserk 6Kentaró Miura

Opět skvělý díl. Čekání na další díly je těžší a těžší.. :)

15.10.2021

Pátá bohyněPátá bohyněPatricie Fuxová

Průměrná kniha s ne zrovna sympatickou hlavní postavou. Neurazí, ale ani nenadchne. 50%

12.10.2021

SpasitelSpasitelJo Nesbø

Pentagram nahodil laťku dost vysoko, Spasitel trošku slabší, avšak patří k těm lepším knihám ze série HH.

05.09.2021

Stříbrné městoStříbrné městoR. S. Starý (pseudonym)

Čekal jsem daleko víc.. První třetina knihy mě celkem bavila, avšak zbytek slabší a konec hrozně urychlený, jak kdyby se autor musel vejít do 400 stran. Průměrné ya fantasy, které osloví spíš občasné čtenáře a fanoušky Steraka. Přestřelené hodnocení tomu jasně odpovídá.

24.08.2021