Šedánek Šedánek komentáře u knih

Motörhead: Pařmeni a rebelové Motörhead: Pařmeni a rebelové Martin Popoff

Spousta chyb, nelogicky přeložených vět a dokola se opakujících informací.
Tohle období Motörhead by si určitě zasloužilo lepší zpracování. Aspoň, že si ke čtení člověk může pustit ty super desky.

18.01.2024 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Mám slabost pro rozmáchlé ságy.
Mám slabost pro lásku v hlavní roli.
Mám slabost pro neopakovatelného ducha počátku 20. století a pro osudy přistěhovalců té doby, odhodlaných snít svůj americký sen.
Takže se mi "Obuvníkova žena" zákonitě musela líbit. Dvě, pro mě maximálně uvěřitelné hlavní postavy, které se chovají tak, že jim plně rozumím...které se chovají tak, jak se asi chovám i já. Velký příběh osudového vztahu, který přestál mnohé, včetně let odloučení i let, kdy si aktéři jeho důležitost možná ani neuvědomovali...a o to silnější pak byl. Proč si v dnešní cynické době neustále nepřipomínat, že takové vztahy jsou? Vztahy, na které je ve finále i zubatá malý pán. A když Ciro se smrtí na jazyku říká, že mu bude chybět milování s Enzou a to, že i po všech těch letech nachází na jejím těle vždy něco, co ho překvapí, míří to rovnou na srdce a není to o patosu. Pocit, že jsem právě patos z knihy necítil, považuji za její velkou přednost. Pravda, poslední stránky už jsou v knize víceméně navíc, ale zase vlastně pěkně uzavřou kruh.

19.05.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knížka u které mě vlastně mrzí, že nedávám víc hvězdiček...je plná moc pěkných poselství, víceméně se mi líbí i ta pohádková linie a hlavně to, jak postupem času člověk zjišťuje, jak vybájený pohádkový svět odráží realitu a celé to dostává smysl. Ale pak je tu ta Elsa no...nemůžu si pomoc, ale byly pasáže, kdy mi hrozně kazila dojem z knihy. Svojí neúctou, přechytřelostí, drzostí...zkrátka je opravdu otravná a je to ona, kdo ubral hvězdičky v mém hodnocení. Mám rád individuality, ale Elsa mi prostě nesedla, i když samozřejmě vím, že přesně takovou jí chtěl autor mít. Možná je to pro mě nejmíň sympatická hlavní postava ze všech knih, co jsem přečetl. Nicméně i tak knížka stojí za přečtení a já se jdu těšit na Oveho!

06.11.2015 3 z 5