šebory šebory komentáře u knih

Bible Bible neznámý - neuveden

Moc se mi líbil starozákonní příběh o Lotově ženě, tuším, že to byla Lotova žena. Jak utíkala z hořící Sodomy, utíkala, ale ohlédla se a proměnila se v solný sloup. Tak si myslím, že by člověk měl jít stále životem kupředu s praporem To je jedno, nebo Nech to plavat. Není to tak těžký, jen člověk je naučený se furt nimrat v nějakých problémech, vině, studu atp. Ne! Jedu dál! To je blbý. No a co? Máš nějakej problém? To není moje věc. Zkrátka jedu. Neřešim, jedu.
Je to jeden z mnoha příběhů, napsat krátký komentář k Bibli je nadlidský výkon, tenhle příběh mi byl útěchou právě dnes.))

No, někde jsem četla, že je dobré si vzpomenout na nejoblíbenější příběh či pohádku z dětství. Nejraději jsem měla pohádku o Adamovi a Evě, chtěla jsem ji vyprávět od své tety vždy, když nás navštívila. Ale dost o mně. Chci říct, že se nedomnívám, jako mnozí učení filozofové a možná i teologové, že zakázané ovoce je vstupem do bran vědění či vědomí apod. Myslím, že Adam a Eva pouze dospěli. A stali se možnými rodiči, stejně jako Bůh. A tuto možnost uskutečnili. Bůh jako dobrý otec je vyhnal.

Pamatuji si, že ve škole (husitské škole) se pan Blahoslav Hruška zamyslel a řekl: Snad jednou někdo rozluští symboliku Mariina panenství. No, ano, také nás učili, že Ježíš měl staršího bratra! Jak z toho? Myslím, že to má znamenat jediné: Ježíš se nenarodil z vůle lidské, ale boží. Chápete? Mně to přijde jasný.

Nový zákon je příběh člověka: proměnit vodu ve víno: jak žít život? Jak pro měnit vodu ve víno, stejně tak chůze po vodě: co jiného je život, o kterém víte že se skončí smrtí, než chůze po vodě a kříž, smrt sama, čeká nás to všechny.

A nakonec demokracie: Slovo se stalo tělem.

28.07.2016

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Ano, mnozí si neseme negativní vzorce z dětství. Snažíme se pak vykoupit tím, že se předháníme, tlačíme si do hlavy kdeco, jen abychom se sebou byli spokojení. Jenže ono to stejně nepomáhá. Opojení.

27.07.2016 5 z 5

Zabíračka na paměť, ale prima. Líbilo

Dodatek: Historické romány jsem nebyla sto nikdy dočíst, ať už to byl Svátek, nebo dokonce Sienkiewicz. Ale kronika rodu Prokopů mne naprosto pohltila a já chci vědět, co bude dál. Vzhůru na druhý díl a už aby byl další víkend))

24.07.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přesto, že Will předal štafetu dál, zůstává ve mně jakási bezvýchodnost. Ach jo. Ale dobře se to četlo.

21.07.2016 5 z 5

Tao úspěchu Tao úspěchu Derek Lin

Tak to je ta pravá kniha))

Zlatá kniha pohádek Zlatá kniha pohádek Božena Němcová

Moje oblíbená dětská knížka, dokud mi ji neokousal pes Amor)))

Velká kniha IQ testů Velká kniha IQ testů Robert Allen

Jo, jak řekl Velký Verval: protlačil jsem kolečko čtverečkem)))

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Nejradši mám tuhle: Mamma Im comming home. Jak sladké

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Jako dítě jsem knihu i večerníček milovala, až teď mi dochází název)))

Naše hory Naše hory Vilém Heckel

Když jsem viděla v antikvariátu, nejdříve jsem myslela naše horory, to mne přimělo si knižku koupit a nelituji))) Takže všem, kdo mají radi hory doporučuji

Psychologie davu Psychologie davu Gustave Le Bon

Veliký dík panu Le Bornovi za publikaci o downově syndromu. Chléb vezdejší se vždy hodí…hihi. Připomíná mi to páně Komárkovo Dementi a hod Rudou kníškou)))

05.07.2016

Kvalita, strategie a efektivita řízení v MŠ Kvalita, strategie a efektivita řízení v MŠ Zuzana Bečvářová

Dočteno, není nad erudované a kvalitní texty tohoto typu. Obdivuhodná odborná publikace, která osloví každého od maminek po tatínky a učitele, popřípadě odbornou veřejnost. Doporučuji. Já jsem si to užila, a to nemám potom. No, mám to na jazyku... ČTYŘI A PŮL

27.06.2016 5 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Jo, je to prvotina. Bylo to jako přejít z Etiky k Babičce. Ale jinak dobrý.

24.06.2016 4 z 5

Mezidveří Mezidveří Tomáš Vučka

Ty jo, četla jsem cca před 15 lety, pamatuju si jen neslavný konec holoubka mezi kolejemi tramvaje:-) Jeho tragédie si nikdo nevšiml, snad jen pán s velkou krabicí...

21.06.2016

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Jo,jo, tak někdy nevím, jestli chci pokračovat v existenci, snad jedině, kdyby mne čekal na konci tunelu život bez blbejch keců

21.05.2016

Po nás ať přijde potopa Po nás ať přijde potopa František Gellner

Má gymnaziální četba, jo, "bylo to krásné a bylo toho dost."

20.05.2016

Oblomov Oblomov Ivan Alexandrovič Gončarov

Moc se mi líbil výraz oblomovština: Nechoďte ke mně, nechoďte ke mně, jdete ze zimy! A toť vše.Rozveďte to na pět set stránek a vyjde vám gončarovština, ale to jsou jen takový moje blbý nápady: šeborovština...

17.05.2016 4 z 5

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Z této knihy jsem si vzala jedno: láska je osobní umění, není to problém, jak být milován, ale jak milovat, je to problém schopnosti k lásce. Četba této knihy tedy pro mne znamenala jakýsi Koperníkovský obrat. Mohu to rozvést? Pokračovat v dalších úvahách? Osobně jsem v průběhu života došla k poznání, že láska je hra. Nejde o to se líbit, ale být sám sebou a to se bez hráčského umění neobejde. Někdo jiný řekl, že člověk je člověku vlkem. Láska znamená neztratit orientaci v šachové partii. Prohráls?
umění milovat je hráčské umění.

15.05.2016

Čínská studie Čínská studie Colin Campbell

Mám opravdu štěstí na knihy.

01.05.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Moje první setkání s panem Vondruškou. Historické knížky moc nečtu, ale detektivka ze středověké Prahy je prostě skvělý nápad. Určitě si ještě něco od tohoto autora přečtu.

21.04.2016 4 z 5