sd1992

Pamatuj na smrtPamatuj na smrtAleš Novotný

Brutální! Miluju young adult thrillery, ale je jich žalostně málo.. když jsem tento viděla, říkala jsem si, že ho musím mít.. i když spíš tak do počtu.. přiznám se, že české autory čtu málo, spíš skoro vůbec! Takže jsem měla předsudky a knihu podvědomě zaškatulkovala a zase tak moc od ní nečekala.. o to větší radost mám z toho, že můžu říct, že jsem se tak moc už dlouho nespletla! Ten příběh je dokonalý! Doporučuju vážně všem!

08.02.2020

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Tady snad nemá ani cenu vymýšlet nějaký komentář. :-D Nemyslím si, že by byl někomu prospěšný. Už dávno přeci všichni víme, že Harry je bezkonkurenční.. :)

22.10.2018

NávrhNávrhElle Kennedy

Super!!! Málokdy se mi stane, že se při čtení opravdu nahlas a od srdce zasměju. A to se mi stalo hned několikrát. Prostě Elle píše strašně poutavě, vtipně... knížka vždycky obsahuje všechno co by měla a čte se úplně sama!!! Po pár kapitolách jsem si to totálně zamilovala. Takže všem doporučuji a já jdu na druhý díl.. :-)

03.06.2018

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

Jooo, pokračování legendárního díla NEŽ JSEM TĚ POZNALA.. Poprvé v životě snad můžu říct, že v tomto případě se mi líbil i film i kniha :D Jenomže v případě druhého dílu stačilo krátké shrnutí děje na obálce knihy a byla jsem skeptická. Fakt, že se tam objeví Willova dcera mi připadal dost přehnaný... Nakonec jsem byla mile překvapená. Hrozně. Jojo Moyesová je PANÍ spisovatelka. Opět nezklamala. Všechny její knížky jsou TOP. Jsem zvědavá, zda to bude i zfilmované. Nebo by mohla ještě vyjít pokračování, jelikož nechala autorka v celku otevřený konec, tak počkáme a uvidíme.. :-)

P.S. Líbíš se miP.S. Líbíš se miKasie West

Tohle bylo fakt kouzelný. :-) přečteno za den a půl, čte se naprosto sama.. :-) Miluju když se dva prvně nenávidí a pak se dají dohromady.. :-D

18.02.2019

PolibekPolibekAnna Todd

Miluju Hardina, nesnáším Hardina, miluju, nesnáším.. Tesso, vyse* se na něj už.. Tesso, jsi úplně vypatlaná... :-D ty vogo, tahle knížka je pro mě emocionální kolotoč.. co kapitola, to jiné pocity. :-D Ale nic to nemění na tom, že to totálně žeru.. :-D

08.04.2019

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Ach nebe, tohle bylo BOŽÍ. Colleen Hoover už jsem dlouho obcházela, ačkoliv jsem její knihy měla dlouho doma. Až společné čtení na instagramu s nakladelstvím YOLI mě donutilo ji konečně vzít do ruky.. A věřte tomu, že od té doby, co jsem ji vzala do ruky poprvé tak už jsem ji nepustila, dokud jsem ji nedočetla.. teda ok, možná jsem ji někdy položila, abych si podala kapesník, protože jsem si dost pobrečela :D ale přečetla jsem ji na jeden zátah.. protože omg, to bylo skvělý, nebylo v mých silách přestat.. Tohle je pro mě síla dobré knihy - donutí vás prožít emoce - rozesmála jsem se, rozplakala, naštvala.. Miluju, když je kniha psána z pohledu dvou osob a tady to bylo geniálně vymyšlené - jedna osoba vyprávěla přítomnost a druhá minulost a obě ty časové linky se na konci tak nádherně spojí, zapadnou do sebe jako puzzle a dávají smysl... Úžasný dílo, můžu doporučit každému, já mám hned chuť přečíst si ji znovu!! A rozhodně se pustím do všech knížek od Colleen.. :-)

31.07.2019

Pět kroků od sebePět kroků od sebeRachael Lippincott

Auuu, my heart is broken..! Tohle by jsme si, milí zlatí, měli přečíst všichni. Hlavně proto, aby jsme si konečně uvědomili, jak bohatí vlastně jsme. Že automaticky bereme to, co jiný mít nikdy nebude.. Nic než pravda, hodně jsem si pobrečela, ale bylo to dokonalý.. Stellu i Willa jsem si zamilovala... :-) Vlastně ani nevím, jak je možné tak dokonale ukončit příběh, že vlastně má i nemá Happy End.. ??!! :D :) za mě obrovský palec hore, kdyby vše dopadlo dobře, bylo by to obyčejné klišé, takhle je to výjimečné.. :)) Hned po přečtení jsem si pouštěla film, ale řeknu vám, že s velkou obavou.. Asi všichni víme, jak to bývá s filmy podle knih, ne? :D O to milejší překvapení mě čekalo!! Jakože byla to úplná TOPka! Boží soundtrack, super herci, krásně natočené, striktně se drželi ději v knize.. dokonalost. Snad poprvé jsem byla maximálně spokojena s filmovým zpracováním, takže s klidným srdcem, i když zlomeným, můžu doporučit vřele oboje dvoje.. :-)

31.07.2019

Království popelaKrálovství popelaSarah J. Maas

Ne, nebudu se rozepisovat... nemělo by to cenu. Nejsou slova, která dokáží vyjádřit jak skvělý to bylo.. snad jen dodám to, že tu sérii bezvýhradně miluju. Každý jednotlivý díl byl dokonalý.. Když jsem se rozhodla sérii přečíst celou od začátku, myslela jsem si, že už to nebude jako poprvé.. A nebylo.. Bylo to ještě lepší.. Přestože jsem děj znala, bavilo mě to ještě víc.. :) takže si ji klidně přečtu i potřetí.. A i počtvrté a tak dále.. už teď se na to těším.. :-D Byla to jedna z mých prvních fantasy sérii, nebo možná vůbec první, už nevím.. A už tehdy jsem věděla, že čtu něco výjimečného. Do teď ji žádná jiná nepředčila a kdoví jestli to někdy vůbec přijde.. :) oukej, tak jsem se na konec přece jen rozepsala.. :-D

02.09.2019

Tisíc polibkůTisíc polibkůTillie Cole

Oukej, ještě tak týden a splasknou mi ty opuchlý oči... Takhle jsem si hodně dlouho nepořvala... Jakože fakt hodně! Přestože je kniha smutná, tak je NESKUTEČNĚ NÁDHERNÁ!!! T.C. píše velice milým způsobem... celý příběh je nesmírně procítěný. Donutí člověka zamyslet se nad životem, na to jakými malichernostmi se denně zabýváme.. přitom to jediné důležité je zdraví a poznat co je "MILOVAT A BÝT MILOVÁN" :-) Připojuji se k většině - MOJE SRDCE TÉMĚŘ PUKLO..!!! :-) Doporučuji!!!

16.08.2017

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Malý pražský erotikon byla druhá knížka a SUPER! Vtipné, čtivé, promyšlené.. jakože příběhy, které se fakt dotknou každého z nás, protože nemůžeme popřít, že v takovém světě fakt žijeme a stejné příhody se dějí i nám.. za mě velká pochvala a těším se na další. :-)

03.09.2017

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Knížku jsem dostala k svátku od přítele... Nevybírala jsem si ji tedy sama. Když jsem zjistila, že se děj odehrává ve Francii, před 100 lety, za okupace Německem,tento fakt mě dost vyděsil, skoro až odradil. Není to nic pro mě, říkala jsem si... ALE! Brzy jsem změnila názor.. je to úžasný román... část se odehrává již ve zmíněné minulosti a část v přítomnosti. Oba příběhy se skvěle prolínají a navazují na sebe! Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Opravdu doporučuji všem. Byla to moje první knížka od Jojo Moyes, od té doby jsem četla další tři a všechny jsou fakt skvělé.. :)

04.09.2017

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

V tomto případě jsem viděla prvně film a pak teprve četla knihu. Myslela jsem si, že to zvládnu přečíst levou zadní. Přece už nebudu brečet, když jsem z filmu věděla jak to dopadne, ne?! Jenže opak je pravdou.. zlomilo mi to srdíčko... ačkoliv film je opravdu vydařený, tak kniha je romantičtější, procítěnější, obsáhlejší, smutnější, dojemnější... prostě skvělá! Jojo Moyes nemá talent, Jojo Moyes má dar! Smutná, ale nádherná!

DivotáníDivotáníA. Howard (pseudonym)

Ačkoliv jsem se do celé série bezhlavě zamilovala, tak paradoxně pouze tento díl mě bavil od samého začátku až do konce.. :D u jedničky a trojky jsem měla prvním cca 100 stran problém se začíst a nechat se vtáhnout do děje.. Tady to šlo lehce. Možná proto, že se první část knihy odehrává "v našem světě"... prostě celé to bylo dokonalé a z mého pohledu hned o poznání lepší než díl první.. :-) Alyssa se dozvídá spoustu pro ni neznámých faktů a tajemstvích o mámě a příběh nabírá úplně jiný směr... takže napííínavýýý jak kšandy... :-)

22.09.2017

SkóreSkóreElle Kennedy

Po přečtení prvního dílu této série jsem byla přesvědčená, že žádný už nebude tolik dobrý. Po druhém dílu jsem si to myslela stále. Ale teď? Dean a Allie si mě hrozně získali, takže první díl má těžkou konkurenci.. :-D Naprosto boží. Opět jsem se dávila smíchy.. miluju to!!! :D

01.07.2018

PlánPlánElle Kennedy

Ty jo, fakt mě vytáčelo, že si Sabrina a Tucker nedokázali promluvit.. fakt jsem to prožívala :-D Ale díl naprosto super jako vždy.. :-) Elle Kennedy to jinak ani neumí! Akorát mě kniha ujistila v tom, že vážně v nejbližší době nechci dítě, takže díky moc.. :-D

02.07.2018

BouřlivákBouřlivákSamantha Towle

Kvůli celkem nízké popularitě této duologie u nás jsem od knihy neměla téměř žádné očekávání. Ale říkala jsem si, že když už mám doma oba díly (a pořídila jsem je za opravdu směšnou cenu), tak jim přece dám šanci. A rozhodnutí to bylo skvělý, protože mě to od začátku do konce moc bavilo. Je fakt, že na oddychovku to má poměrně dost stran (502), ale v konečným důsledku je to jedno, protože knížka se čte úplně sama a ani se nanadějete a je konec. Takže já ji můžu doporučit!!! :-) Mimochodem poslední kapitola Jakeovo první setkání s Tru z jeho pohledu je naprosto boží. Fakt jsem se zasmála :-D

14.07.2018

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Wow, to teda sakra byla jízda.. :-P Sice se Jake často choval jako naprostý egoistický hovado, ale kdo by ho nakonec nemiloval, že?! :-D Boží oddechovka, která se čte úplně sama... :-) To jsem teď potřebovala.

26.10.2018

Rockové sóloRockové sóloKylie Scott

Boží díl.. miluju Mala.. :D toho mám ze všech kluků nejradši.. :D to jeho - ale Tykvičko.. :-D

22.01.2019

Po tvém bokuPo tvém bokuKasie West

Kasie West jsem si neskutečně rychle oblíbila. :) Píše neuvěřitelně lehkou rukou, kniha je sama o sobě spíš relaxace, hlavní postavy si musíte zamilovat i kdyby jste nechtěli a každý nápad na novou knihu je vždycky originální.. :-) Žádná její knížka není tuctová! Doufám, že jich u nás bude víc a víc.. :) můžu jen doporučit.

03.03.2019

Skleněný trůnSkleněný trůnSarah J. Maas

TAK TOHLE PROSTĚ MUSÍTE MÍT! Já, coby ne příliš velká zastánkyně fantasy young adult stylu jsem NADŠENÁ! Tahle série je láska na celý život.. :D Sarah J. Mass oponuje neskutečně chytlavým stylem psaní... napínavé od začátku do konce, výborně propracovaná minulost každé postavy prolínající se s aktuálním dějem, vývoj děje není předvídatelný, všechno popsané do takového detailu, že vás kniha nemůže nestáhnout do děje... a to nejen první díl Skleněný trůn, ale všechny díly série... přečetla jsem během 3 týdnů všech 5 doposud vydaných dílů a můžu vám zaručit, že se to jen stupňuje a každý díl je lepší a lepší... už ať je polovina září a vyjde ŘÍŠE BOUŘÍ! NEVÁHEJTE!! S.J.M. je fakt královna mezi spisovateli...!

24.08.2017

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

No, tak rozhodně lepší než film to bylo :-) Neříkám, že ten je špatný, ale víme jak to je - knížka je knížka (vždycky!).. Bylo to mnohem lepší i než první díl.. :) Christian Grey už není tak namyšlený arogantní pracháč, ale celkem normální partner :D Pasáž s labilní expřítelkyní mi sice přišla hodně přehnaná, ale na druhou stranu byla příjemným oživením příběhu. Takže kdo zvládl ve zdraví první díl, tak jistě zvládne i tento a dost možná ho i mile překvapí :D :)

06.09.2017

Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Rozhodně nejlepší díl ze série. Až jsem byla mile překvapená.. :) Zase si nechávám pozitivní iluze do doby, než mi je zkazí film.. :D V tomto díle už převažuje spíše ta romantická, než erotická stránka :) ale to se koneckonců dá v poslední díle očekávat.. jako za mě dobrý... :) Jednou se to dá krásně přečíst určitě.. znova to číst asi nebudu, ale líbilo se mi to :)

Čtyřka: Divergentní povídkyČtyřka: Divergentní povídkyVeronica Roth

Nevím proč, ale nikdy se mi do těch povídkových knížek nechce, ale vždy když je začnu číst, tak téměř okamžitě změním názor a úplně se do toho zamiluju... a ani v tomto případě to nebyla výjimka... Bylo to fakt super. Hrozně mě zajímalo, jak se bude Tobias vyrovnávat s odchodem Beatrice a tady je tomu část věnována, takže si myslím, že je to takové hezké ukončení naprosto bombastické trilogie! super!

06.09.2017

Víš, že tě miluju?Víš, že tě miluju?Estelle Maskame

Do série DIMILY se mi vlastně vůbec nechtělo. Kvůli několika ne zrovna lichotivým recenzím na instagramu. Ale nakonec jsem byla celkem mile překvapena, protože mě to baví. Jediné co mi fakt vadí je ta naprostá bezohlednost postav vůči dospělým. Na facku. Ale taková je dneska asi doba. :/ :-D

19.09.2018

Rockový riskRockový riskKylie Scott

Miluju tuhle sérii.. :-D Ev i Anne jsou úžasný, ale Lena je prostě jenom jedna.. :-D nemálo jsem se zasmála jejím hláškám..!!! Nejlepší díl.

10.12.2018

Rockový polibekRockový polibekKylie Scott

U každé knihy této série jsem se fakt skvěle zasmála.. :-D Miluju styl, kterým je to napsáno, smysl pro humor každé hrdinky :-D Miluju Stage Dive a určitě jsem to nečetla naposledy. Pro relaxaci rozhodně doporučuji.. :)

07.01.2019

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Ze začátku jsem měla trochu obavu z toho, že knihu Prvok, Šampon, Tečka a Karel vlastně vypráví 4 muži.. ale je to právě super.. skoro jako nakouknout za oponu jiné světa :D Je skvělý se do toho vžít a zjistit jak vlastně přemýšlí muži :D oddechové a lehké počteníčko... jedním dechem :)

03.09.2017

Poslední dopis od tvé láskyPoslední dopis od tvé láskyJojo Moyes

Stejně jako u knihy Dívka, již jsi tu zanechal - dokonalá zápletka díky které se prolíná minulost s přítomností. Dva odlišné a přitom si zcela příbuzné vztahy, které dělí desítky let. Výborně napsaný román. Tahle autorka opravdu nikdy nezklame. Všechny její knížky jsou dokonalé, proto vřele doporučuji.

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Bavilo mě to.. přečetla jsem to asi za den :-) Ale stejně to asi není nic pro mě... Číst scénáře je prostě divný :D Myslím si, že tato kniha by se dala klidně napsat i jako klasický příběh, ať už formou vyprávění nebo třeba i popisu.. ale tento způsob mi
nějak nesedí :) i když téma bylo dobré - na klasického Harryho Pottera to nemá. Tam je už laťka příliš vysoko a velmi těžko se bude spisovatelce překonávat :) za mě takový průměr.