Scheila Scheila komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Velmi napínavý příběh. Opravdu se mi ze čtení této knihy dělalo špatně, z chování Jacka, toho jak mu vše procházelo. Byla jsem rozhodnutá že knihu odložím, protože mě děj neskutečně vytáčel. Vyvolával ve mě přesně ty pocity co vyvolat měl, ale fakt jsem to chvílema nedávala.

SPOILER:
Nejhorší bylo vědomí toho že by se to dělo mě, s moji povahou byt toto psychické týrání dlouho nevydržela.

25.03.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Hezký a zajímavý nápad. Podle mě jen škoda, že autor to celé pojal tak “dětsky” mohla z toho být opravdu pecka! I toto dílo je velmi povedené a poutavé, těším se na pokračování co se stane dál :)

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl tak povedené série je k zbláznění! :D ale v dobrym. Slupla jsem tu knihu během pár dní a vždy četla dlouho do noci. Svět ve kterém se děj odehrává zbožňuji a sklenáře obdivuji čím dál víc. Autorka se opravdu trefila do mého gusta. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak jo, k tomuhle se nedá říct víc než absolutní bomba!!!! :)
Děj mě totálně pohltil, hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila. Noci se odehrávali tak, že pomáhám Ilan a pětadvacítce na jejich cestách. Nejkrásnějši fantasy co jsem kdy četla.

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Knížka se čte rychle a jednoduše. Líbil se mi spád jakým kniha ubíhala, ale něco mi tam chybělo, nejspíš nějaké to napjetí, vše co se odehrávalo mě nepřekvapilo, vše jsem odhadla. Jediné překvapení byl konec který byl opravdu přehnaný a spíš než uklidnil mě naštval kam to až zašlo a jak si hlavní hrdinka hrála na boha pak už. Ale četla jsem i horší. ????

19.03.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

19.03.2019 4 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Co povědět ke knize kterou napsal sám život?
Nehledejte velké zvraty, přehnaně vylíčené situace ani mnoho postav. Tato kniha je psaná přesně tak jak psaná má být. Samozřejmě si mohla Tami některé události přibarvit, přehnat nebo vylíčit tak, aby to lidi pobavilo, ale to by pak nebyl příběh o pravdě a upřímných pocitech. V dnešní době přehánění, nám tato kniha bude připadat nudná, ale co závavného má člověk dělat sám na moři? Nic moc že? Takže velmi oceňuji pravdivost a upřímnost, ne zdlouhavé vymyšlené fráze, aby se z knihy stal poutavý smyšlený příběh. Mě se kniha velmi líbila, přečetla jsem ji za dva dny a čekala jak to vše dopadne a doufala spolu s hlavní hrdinkou. Být to smyšlený příběh, byl by to průměr. Vyprávění je skutečnost a to mi dalo jiný pohled na to všechno. Hezká, napínavá kniha. A Tami velmi ale opravdu velmi obdivuji. ????

29.12.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Ginny jsem si velmi rychle oblíbila. Zacla jsem zboznovat to jeji mysleni a to jak vse nazyvala spravnym jmenem. Libi se mi moc jak nad vecma uvazuje a ono to vlastne pak dava i smysl, i kdyz v nasem svete to moc smysl nedava. Myslim ze by jsme kazdy v sobe mel najit Ginny a obcas na veci koukat jako ona.
Moc krasna kniha.

27.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se mi moc moc libila, celou dobu jsem se nenudila a byla jsem napjata jak ksandy co zas bude dal a co ten Theo zas objevi. Jen me mrzi ten konec. Tak vynikajici kniha s uzasnym napadem a skvelim dejem a ten konec je takovy hodne americky... nicim nezajimavy. Jinak jsem se celou dobu dobre bavila :)

22.10.2018 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

K téhle knize mám toho tolik co říct a proto nepovím nic. Jen to, nebojte se toho a neodsuzujte knihu kvůli tématu. Není muslim jako muslim, stejne tak jako není evropan jako evropan....

03.10.2018 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Tato kniha má 217 stran a já ji četla už od května. Pekelně dlouhá doba. Ale ne proto, že by mě nenadchla, nebo byla nečtivá, nudná nebo něco podobného. Ale proto, že na tuto knihu jsem chtěla svůj čas. Chtěla jsem ji číst jen když se cítím dobře, protože ta kniha si to zaslouží. Neděli se tam velké zvraty, ani napětí, žádné velké zápletky. Bylo to o prostém životě lidí z hor a klukovi, co se tam rád vracel. ☺️ Je to krásná kniha která není pro každého. A určitě ji chci v knihovně a ráda se k ní vrátím.

25.09.2018 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Hezká, usměvavá a odpočinková kniha. U které se nasmějete. Jelikož život Káji je jedna velká tragedie

14.03.2018 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

14.03.2018 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Děkuji za tuto knihu, která mi pootevřela zas oči, že i úplně "obyčejný" "lidé" čerokíové, mohou člověka dost naučit... jejich moudrost je tak obrovská až se to nedá popsat. Znají opravdové hodnoty života, ty které my lidé zapomínáme a potlačujeme nebo dokonce se jim vysmivame. Každý máme v sobě čerokía, kterého stačí jen probudit. Otevřít oči, otevřít srdce přírodě a matce zemi, která k nám stále promlouvá, ale my ji ignorujeme. I přes naši slepost a hloupost z nevědomosti nám dává a my od ní bereme, aniž by jsme ji za to poděkovali. Kniha nás učí že bychom měli žít s přírodou a ne příroda s námi. Že bychom měli otevřít srdce stromům, květinám, horam, zvířatům.... prostě Zemi... naši matce. Každý kdo tuto knihu přečte a nic si z ni neveme a bude mu to pripadat jako hloupost.....nepochopil...

04.01.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha se mi líbila, ze začátku docela nuda, ale.... pak přišel převrat a já se nemohla odtrhnout. :-) opravdu nádhera!!
Hned po přečtení knihy jsem na to šla do kina. Jestli se vám kniha, líbí, NEDÍVEJTE SE NA TO jelikož budete naštvaný stejně jako já. :-)

16.11.2017 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Krásná a komická kniha :-) zasmála jsem se.... ake asi jsem nějak nepochopila o co tom tam šlo :-) přišlo mi že autorka pořád přeskakovala v ději a vlastně tam o nic nešlo. Ale zase je to nádherná oddechova kniha, ke které se určitě vrátím :-)

10.09.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha mi byla doporučena, českou literaturu moc nemusím, ale když si ji v práci všichni vychvalovali říkám dobře jdu do ní...... waaaau!!!! Miluji tu knihu... nevím co víc k tomu říct, je úžasné jak to vsechno do sebe nádherně zapadá, nic nezustane neobjasněné.... knihu doporučuji lidem na potkání... :-)

08.09.2017 5 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Knihu jsem četla pekelně dlouho, ne proto že by to nebylo zajímavé, ale je to spíše čtení pro mládež.
Nápad je sám o sobě velmi dobrý, jediné co mě zklamalo že se v knize vlastně nic nedovíme. Působilo to na mě tak že se sutor sám zamotal do toho psal a neveděl jak to zakončit a vysvětlit, proto to nechal tak jak to nechal. Pokud bych tušila že si mam věci co se tam dějí domyslet, tak bych přestala číst kousek za půlkou. protože se tam pak věci už jen opakovali...
ale hlavní hrdiny jsem si zamilovala. :) Hezké nenáročné oddechové čtení pro mládež.

07.05.2017 3 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Milá jednoduchá a odpočinková kniha.
Příěh byl jednoduše a však hezky popsán. Člověk si u této knihy uvědomí věci, které vlastně už ví, ale potřebuje je "slyšet"
Popravdě doslov k českému vydání se mi osobně líbil víc než samotná kniha.

07.05.2017 3 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Je mi ctí že mohu k této knize napsat první komentář, jelikož me tato kniha na tolik pohltila že je 3.30 a já právě přestala číst, protože jsem ji dočetla. Pokud chcete knihu která bude plná překvapení a napětí sáhněte určitě po této.
I když je to smýšlený příběh je tam mnoho věcí které jsou pravda. :-)
Opravdu, krásné dílo. Děkuji

02.04.2017 5 z 5