Scheila Scheila komentáře u knih

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Škoda papíru. I když jsem se upřímně u některých sms zasmála, myslím, že to mohlo zůstat jen na internetu.

19.02.2020 3 z 5

Ta holka je blázen :D jinak se to říct nedá. Miluji její styl popisování situací. Její každodenní boj o život. :D miluji její důvody proč na cestu brát ukulele a kilovou nutelu. :D mám tu čest Lůcu znám osobně a mohu říct, že v knize nepřehání v ničem. Opravdu je takový blázen!!! :D
Ohromně vtipná kniha o přežití. Já vím, že popadat se za břicho smíchem se slzami v očích při neštěstí druhých nemá, ale....... :D to prostě nejde. Přečtěte a dejte vědět zda jste vydrželi se nesmát a soucítit s chudákem Lůcou. :D

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Moc moc se mě líbila. Hlavní hrdinku mám ráda a celá ta kniha je podle mě fakt super, těším se na další díly.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Bohumil Říha

Prostě nádhera. Krásně popsané místa, situace.... prostě má fantazie dokázala udělat to, jako bych tam byla. Má nejoblíbenější kniha.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha se četla rychle a i se mi líbila, ale popravdě píšu komentář pár týdnů po přečtení a už nemám šajna o čem byla. :( jen si vzpomínám na nějaké úseky. To se mi u knih nestává. Takže pro mě je to spíše zklamáním, než ta bomba jak každý píše.

19.02.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Hooodně zvláštní příběh. Nevím co si o tom myslet. Ale pravdou je, že jsem tím začala být posedlá. Hned jsem sedla k internetu a hledala informace o pohoří. Během, čtení knihy ve zprávách dávali tu reportáž o havárii autobusu na Slovensku na silnici. Po zjištění místa kde se to stalo mě opravdu mrazilo, bylo to přesně na té silnici smrti jak se o ní píše v knize. Nevím zda věřit všemu, jen věřím, že tam něco divného je. Ale jistě vím jen to, že do tohoto místa mě nikdy nikdo nedostane.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Co napsat.... krása krása krása!!!
To co se v dnešní době děje ví asi každý. Jak se někteří lidé chovají ke zvířatům i to že existují lidé co by za ně pokládali život :)
Líbí se mi různé příběhy pejsků a lidí co v knize vystupovali, na konci knihy. :) doporučuji

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Krásná pohádka. Opravdu se mi líbil nápad i to jak tam bylo hezky ukázané jak jsou někteří lidé ochotni manipulovat s lidmi.
Každopádné, příběh poutavý, zajímavý a krásný.

Slavík Slavík Kristin Hannah

No, dávala jsem si na čas než napíšu komentář. Musela jsem to celé vstřebat.
Kniha byla naprosto skvělá! Líbí se mi že to není takové to ohrané “koncentrační tábor” a vyždímat na citech čtenáře, takové to “čím víc brutální, tím líp.”
I když v knize nebylo toho násilí tolik jako v jiných knihách který právě tím lákají čtenáře, bylo to pro mě dost silné čtení. Pro mě mnohem více realistické. Děj je dělaný tak aby tam bylo vidět jak vyl nedostatek všeho, jak se psychika lidí mění, jak lidé ve válce žili, jak výjimka potvrzuje pravidlo, kniha plná psychické bolesti, rozhodování a odvaze. Nečekala jsem to tak dobré, jelikož občas (velmi často) se teď knihy s tímto tématem přeceňují. Děkuji za skvělou knihu.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi líbila, četla se velmi lehce a byla to krásná oddechovka. Krásné prostředí, super postavy. Líbil se mi vývoj hrdinů. Jak se z namyšlené Ani stala celkem fajn holka. Je pravda že její postava mi ze začátku dost vadila, představovala sem si ji spíš jako zakřiklou, jemnou a skromnou dívku. Což tak nebyla, jevila se namyšleně, přechytračele, arogantně, pohrdavě a dost nesympaticky. Naštěstí v průběhu knihy se to celkem měnilo.
Kniha i příběh hezký, jen teda si nemyslím, že je to taková pecka jak každý píše.
A co mi hrozně zkazilo dojem z celé knihy bylo:

POZOR SPOILER:
Že ten konec byl úplně jak kdyby to psal nějaký americký režisér. Dokázala bych se spokojit i s tím, že si city pana Reeda namluvila, jelikož byla lásce neznalá a to se prostě holkám co se prvně zamilují stává. Ale tento přehnaný konec mi knihu opravdu skazil. Kdyby tedy to že jsou spolu autorka napsala jinak. Nějak originálně, tak bych byla spokojená, ale tohle :( škoda. Proto jedna hvězdička dolu.

13.01.2020 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Ze začátku jsem se musela nutit. Pak se to tak rozjelo, já si našla cestu k hrdinům a zamilovala se. :) moc hezká a napínavá kniha. Pro mě někdy předvídatelná a někdy absolutně ne. ????

09.01.2020 5 z 5

Stargirl Stargirl Jerry Spinelli

Jsem velmi vděčná, že jsem tuto kniha četla právě teď, před koncem roku. Mohla jsem aspoň uvažovat o tom, co se pro mě v roce novém změní.

Příběh holky, která byla tak “jiná” nebo jen my jsme všichni stejný? Kde je hranice normálnosti? Kde je hranice šílenství? Myslím, že hranice není. Tato kniha mě velmi bavila, dost mi otevřela oči, že odlišné není špatné. Je to krásný příběh o neobyčejné holce, která byla tak obyčejná a svá až byla jedinečná.

Myslím, že každý by jsme měli se soustředit na to, co si o nás myslí lidé kteří nás mají rádi, než co si o nás myslí většina lidí, které ani neznáme.

Me heslo pro rok 2020 je: Buď svá, laskavá, buď víc jako Stargirl.

30.12.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Kniha se mi velmi líbila, stále se tam něco dělo. I když se dalo předpokládat jak to skončí, tento svět jsem si zamilovala, stejně tak i jeho hrdiny.
Hvězdička dolu je za nespočet překlepů a vět které moc nedávali smyl. Za to ale nemůže autor.

29.12.2019 4 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Kniha je velmi milá, čtivá, psaná formou pohádky a dost jednoduše. Životní převraty tam nehledejte. Jedná o naučnou duchovní krásnou pohádkově napsanou knihu. I když dětem bych ji nejspíš nečetla. Myslím, že i mnoho dospělých, který se v “ezo” nepohybují, jen hledají nějaké povzbuzení, tak že bude tato kniha nesrozumitelná. Jelikož je tam dost termínů, které asi člověk, který se tím nezabejvá nemůže pořádně uchopit. Např. Své vnitřní srdce.... kniha se dá přečíst za jedno až dvě odpoledne. Třeba se k ní vrátím.

30.10.2019 4 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Po přečtení prvního dílu jsem šíleně doufala že bude pokračování jsem ráda že jsme se ho dočkali. No co bych k němu řekla, kniha si četla sama, ale chybělo mi tak něco víc. Nevím co, ale tato kniha, i když velmi čtivá a zajímavá mi přišla jako “rychlokvaška” Mysha má podle mě ve svém životě šílený zmatek a podle mě, utíká sama od sebe. Proto musí být stále v pohybu, protože když není, začne přemýšlet a vymýšlet teorie a hlouposti. Proto se pak stále konejší tím, že vesmír ví co dělá. Popravdě tohle si já říkám vždy když něco totálně po*eru. Zas ale chápu, jsme jen lidi a každý žije jak umí. Obdivuji jo, co ve svém věku dokázala, dala mnoha dětem šanci na lepší život. Vybudovala firmu a tak chápu, že to není procházka růžovým sadem. Za mě kniha byla ale bohužel zklamáním, ale to asi proto, že jsem čekala víc Nepálu a ne telenovelu. ????

01.10.2019 3 z 5

Ta kniha me teda vuuubec nic nerika. Se ctenim jsem se vlekla, nebavilo me to, chapu melo to byt o rodinne linii a vsech trapenich a radostech v ni. Ale vubev me to nebavilo. Autor nejspis zamyslel kdyz do toho primota trochu “magie” ze to nude zajimavejsi, bohuzel to na me pusobilo jako jeste vetsi slatanina. Dve hvezdy davam za to ze byli hezky vykresleny postavy a za krasnou obalku, ale to je tak vse co se mi na knihe libilo.
Velke zklamani.

04.09.2019 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

SPOILER:
Uplně zbytečná kniha. Člověka to vtáhne do děje, je to napínavé, čtivé, hledá spojitosti, vyšetruje to společně s Eliškou, ale kdybych věděla, že ani sama autorka neví jak to dopadne, tak to ani nečtu, po všem tom šíleném napětí, depresivním čtení, protože tam neni ani jedna postava normální by si čtenář zasloužil aspoň nějaké rozuzlení. Kdyby aspoň na konci Eliška se zabila, nebo zabila sebe a děti, mělo by to nějaký konec, čtenář by si to vyložil, jako nějakou dědičnou poruchu a aspoň by ta Eliška věděla proč to matka udělala. Ale tohle? Nic se tam nestalo, nepochopila jsem ani na konci to jak ji z pytle vypadla ta fotografie matky jak kouká na ní. Prostě to celé nechápu.
Dělá to na mě dojem, že autorka začla skvělou knihu, do které se sama zamotala a nevěděla jak to ukončit.
Kdo byl nakonec pan neznámí? Kdo byl ten “otec Soucek” co si s ni psal anglicky? Prostě nic. Nic ná autorka neřekla, bylo to velké zklamání. Dávám ale 4* protože mě to pohltilo a musela jsem číst dokud jsem nebyla u konce, ale ten mě zklamal. Škoda.

16.06.2019 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Kniha se četla opravdu hezky a lehce. Co se stylu psaní týče. Popravdě jsem čekala víc o té nemoci, byla to spíš dětská zamilovaná kniha s takto těžkým tématem. Tím, že takovou “červenou” knihovnu, kde je kniha o tom jak se dva zamilovávají nečtu, tak ale popravdě jsem z knihy hotová, probrečela jsem to. A doporučuji, si knihu přečíst, už jen kvůli všem lidem s cystickou fibrózou. :)

06.06.2019 4 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Nemohu uvěřit, že je už konec. :( Tak jsem si Auggieho zamilovala. Připadalo mi to, jako by to byl můj vlastní syn... tak skvěle to bylo napsané! Celý příběh je skvělý. Je tam krásně popsáno očima 10ti letého dítěte, jak lidi reagují na lidi s jinou tváří.. Chvílemi mi bylo dost úzko, brečela jsem, nebo jsem se smála. Víc se asi fakt říct nedá, jen... prosím, přečtěte si to, je to velmi krásná osvěta ohledně tohoto tématu. Jak by jsme měli vnímat....

23.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jak jistě víte, Alena Mornštajnová je Paní Spisovatelka, její knihy mají hloubku, nutí vás se zamyslet a po přečtení se zmůžete jen na velké UF!! Potřebujete čas na to, to celé vstřebat. Stejně tak tomu bylo i u knihy tiché roky. Odehrávají se tam dvě dějové linky a hlavními postavami jsou tatínek Svatopluk a dcera Bohdanka. Kniha je o osudech, rodinných tajemství, o slovech co byla vyrčena a hlavně o slovech co vyrčena nebyla. Poukazuje na to, jak komunikace, a hlavně v rodině je velmi důležitá. Jak každý si chování druhého vykládá po svém a tím pak vznikají nedorozumění a uzlíček těchto závěrů a myšlenek se zvětšuje. Přesto je to tak jednoduché ,,stačí se zeptat a o věcech mluvit.” Bohužel dnešní doba komunikovat moc neumí a radši si žije ve svých vlastních pravdách.
Mě osobně se kniha líbila, byla čtivá, napsaná přesně tak, jak jsmenod Aleny Mornštajnové zvyklí. Určitě doporučuji přečíst.

02.05.2019 4 z 5