sawako sawako komentáře u knih

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Honzu Vojtka sleduji jiz dlouho a diky jeho rozhovorum a podcastum jsem dokazala pochopit problemy, ktere jsem mela sama se sebou i s jinymi lidmi. V teto knizce je vse pekne jednoduse vysvetleno i s priklady z terapeutovny.

09.02.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Dobré rady nad zlato. Přečteno za jednu jízdu vlakem.

13.01.2021 4 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Dosti nepřehledná a krátká detektivka. Nebýt tomu, že jsem jí poslouchala jako audio, bych jí odložila už na začátku. Rozhodně bych na ani ne 200 stránkách nedávala tolik postav, které se tam občas kromě úvodu nemají žádnou funkci.

A začátek ohledně povýšení nakonec vůbec nic neznamenal, moc nechápu, proč to tam vůbec bylo řečeno.

18.10.2019 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Zezačátku mi vadil strohý styl a myslela jsem si, že knížku ani nedočtu. Po pár stránkách jsem se již nemohla odtrhnout.

15.10.2018 5 z 5

Zánět - skrytý zabiják Zánět - skrytý zabiják David Frej

Rady pana Doktora jsou jiste uzitecne, ale jedna vec me na teto knize dost vadila. Cekala bych, ze se v ukazkach pripadu jeho klientu dozvime i to, jak nakonec lecba fungovala, nebo kam dospeli a ne jen susse rict, jak se clovek choval, ze mel zanet a musime na tom pracovat.

PS: U pana doktora jsem byla kvuli zdravotnim problemum i osobne. Ani se neda popsat, jak neprijemny clovek to ve skutecnosti je. Uz pri prichodu vypadal, jak kdyby mu vadilo, ze tam vubec chodim, pak mi podal ruku ala lekla ryba a mavl k sedacce. Vyzadal si svoje formulare, ktere susse prejel pohledem a rekl, ze je to tragedie. Dal me postavil na vahu, zasklebil se a rekl, ze muj metabolicky vek je asi o 14 let vyssi, nez kolik mi doopravdy je. Pote nasledovalo pulzove vysetreni.

Nato mi sepsal jidelnicek, polozil ho prede me a zeptal se, jestli mam nejake otazky. Byla jsem tak vykolejena, ze jsem skoro nevedela, co se ptat. Vystrnadil me v podstate po pul hodine (vysetreni melo trvat 45 minut) a ja odchazela s rozpisem jeho leku na 3 mesice asi za 5 tisic.

Pokud tedy hledate empatickeho alternativniho lekare, vyhnete se tomuto odbornikovi obloukem. Ja uz k nemu nepujdu a nejsem jedina, kdo ma tuto zkusenost.

11.07.2018 4 z 5

Žila jsem s oddaným komunistou: Československo – můj osud 1934–1968 Žila jsem s oddaným komunistou: Československo – můj osud 1934–1968 Žo Langerová

Nebýt Českého Rozhlasu nikdy bych se k této knize nedostala. Muvená podoba dodala celé knize další rozměr. Úplně jsem cítila bolest, utrpení, rozhořčení i bezmoc, které k té době patřily a na které kvůli fungovaní naší mysli, která zapomíná na zlé věci, když už nejsou všudypřítomné, bohužel zapomínáme. Pro mě to též mělo rozměr doplnění historie. Na střední jsme skončili sotva u druhé světové války, takže tento hnus se nikdy neprobral. Rozhodně stojí za přečtení.

01.03.2018 5 z 5

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Spatne to nebylo, ale nadsena jsem z toho taky nebyla. Takovy dobry prumer. Znovu si to neprectu.

21.05.2014 3 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Další klasika mého dětství, která byla tolikrát čtená, že i přes naše šetrné zacházení s knížkami, se téměř rozpadá :)

12.06.2013 5 z 5

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Tuto knížku jsem měla velice ráda. Na Horáce a jeho nechuť ke špenátu vzpomínám s láskou doteď. Bohužel si knížku někdo "vypůjčil", takže si nemohu udělat výlet zpět do dětství.

12.06.2013

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Doporučuji si knížku poslechnout jako audioknihu.

24.04.2013 4 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Nedoporučuji listovat kuchařkou s prázdným žaludkem :)

20.08.2012 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

No já sice knížku ještě dočtenou nemám, ale jen bych chtěla reagovat na srovnávání s Miléniem. Vzhledem k tomu, že tato kniha vyšla o dva roky dříve než trilogie od Larssona, tak by autor musel mít nadpřirozené schopnosti, aby z ní mohl kopírovat charaktery postav a zápletku :)

28.09.2011 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hodnotit hvězdičkami nemohu. Po 120 stránkách jsem knihu zavřela, protože mi dějová linie lezla na nervy i s 90% všech postav. Nový Stieg Larsson... ani omylem.

24.05.2011