Sati Sati komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

(SPOILER) Za mě rozhodně nejslabší díl, ani jedna postava mi žádným způsobem nepřirostla k srdci, všechny díly před tímto(Hotýlek na Islandu jsem teda zatím nečetla) byly skvělé právě v tom, že na začátku přišlo zklamání z nějakého vztahu a pak byla právě ta velká love story, tady ne. Vadil mi tu jistý podtext nevěry a nedokončené příběhy, například co se týče Ivana a ve finále i Tary a Cory, osobně by mě dost zajímaly jejich reakce a následné chování ať už co se týče Nicka, tak i u Tary jejího léčení. Kniha mě nijak do děje nevtáhla a ani jsem ji nečetla s pocitem: nemůžu přestat číst, musím vědět jak to bude pokračovat. Upřímně doufám, že další díly budou pravý opak.

23.07.2023 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tato kniha mi způsobila hodně dlouhou čtecí krizi. Josie je asi jedna z nejprotivnějších postav o kterých jsem kdy četla a celá kniha mi přijde jako nepovedená napodobenina Angely Marsons. Dalšími díly pokračovat určitě nebudu.

18.05.2023 2 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

(SPOILER) V této knize je charakter každé postavy naprosto příšerný, asexuální detektiv co je zamilovaný jen do osob, které nemůže mít. Seržantka(nebo co vlastně byla) zamilovaná do svého podřízeného, který ji ovšem nechce, takže se chová jako patnáctiletá puberťačka, a o třech hlavních postavách, Vivien, David a Alice, o těch ani mluvit nemusím. Ve finále úplný magor je největší chudáček, který za nic nemůže, protože byl ve stresu. Všechny postavy kazí jinak celkem ucházející příběh a místo napětí a zvědavosti během čtení, přicházelo neustálé protáčení očí a klepání si na čelo

14.04.2023 2 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Celou knihu jsem nevěděla, jestli se mi kniha líbí nebo vlastně nelíbí, chvílemi napínavé, chvílemi hodně přitažené za vlasy, celá zápletka, pointa knihy a rozuzlení mi došlo už v polovině, takže zbytek knihy jsem se spíše nudila a doufala, že přijde nějaký jiný zvrat. Naopak u začátku jsem se hodně ztrácela v časech vyprávění.

Téma, které v posledních letech hodně nabývá na popularitě, ale jako to je s každým jiným tématem, musí se to umět.

23.03.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Já nemám slov, tolik napětí, tolik zvratů, dočteno a momentálně nevím co se životem. 10/5*

12.03.2023 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Napínavé už od začátku, příběh vyvolával spoustu emocí od dojetí až po vztek, od poloviny jsem si myslela, že dál to bude už jenom nuda, ale přišel opravdu nečekaný zvrat, knihu určitě doporučuji i když námět není nijak zvlášť originální

02.03.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

1. Dočetla jsem všechny díly série a teď nevím co se životem
2. Tento nejnovější díl je pro mě malinko zklamáním, vraha jsem znala hned a chyběl mi tu ten drive, který AM v knihách obvykle má
3. První díl vyšel před 7 lety, a za celých 7 let ani jeden detektiv, který řeší brutální vraždy, chytá brutální vrahy a je jedno jestli to je malá hubená žena, nebo 150 kilová hora svalů, ani jednou neměl zbraň.... Nevím teda jestli je v Anglii normální, že jakožto policista a detektiv chodíte chytat vrahy bez zbraně a nejlépe sám, ale mě to vždycky zkazí celý závěr knihy

08.09.2022 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Z tohoto dílu mi asi bouchne hlava...
Výjimečně jsem u knihy od AM odhadla vraha už když se v knize poprvé objevil, ale ten konec... No ani nevím co říct. Jen málo knih je tak dobrých aby ve mě zanechalo nějaký silný pocit a tohle je jedna z nich.

25.08.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Autorka má u mě velký obdiv. Od jejích knih se nejde odtrhnout, pokaždé přijde nějaký nečekaný zvrat a odhalení a jakože jsem měla nějaký svůj knižní crush asi jednou v životě tak díky Angele Marsons mám po několika letech další a je to Kim.

31.07.2022 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Překvapivě, i když jsem věděla, kdo je vrah prakticky od začátku, tak Netopýr a Sněhulák se mi zatím z celé série líbili nejvíc. Napětí, zvraty, jediné mínus je nedotknutelný Harry, který ať provede cokoliv, ať po*ere cokoliv, vždy ze všeho vyvázne.

03.07.2022 4 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

(SPOILER) Text na obálce knihy opravdu sedí. "Věta": ,,Byl to pes... Nee vlk... Neee byl to jezevec... A všude kolem zmasakrovaní velbloudi!,, mě opravdu dostala a věci jako létající medůza ojíždějící žárovku, zombie, duchové, démoni, posedlá mluvící zvířata etc., opravdu zacházejí za hranice zdravého rozumu.

Žádný literární skvost to opravdu není a četla jsem to celou věčnost, ale originalita a vtip vážně nechybí.

26.06.2022 3 z 5

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Daleko lepší než první díl, Dan se trochu rozmluvil a i Evanovo chování se změnilo k lepšímu, konec sem skoro probrečela a doufám, že Dave se už v dalším díle neobjeví :D

22.06.2022 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nijak mě nenadchnul ani Stieg Larsson, ale i tak je pro mě přirovnání k Larrsonovi celkem mimo, průměrná kniha a Fabian mi leze na nervy celou sérii. Děj samotný není k zahození, ale ze severských krimi, které jsem četla je takhle série na spodní příčce.

16.06.2022 2 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

(SPOILER) No, agenti FBI, kteří se k obětem chovají zhruba stejně jako ke svým dětem, možná i lépe, matka Priyi, která o své mrtvé dceři mluví jako by nebyla mrtvá, ale odjela na skautský tábor, po tom co Joshua schytá 17 ran nožem do plic, srdce a hlavních tepen se ještě přemýšlí o tom, že to možná přežije a nakonec snaha o navázání na první díl přidáním postav z motýlí zahrady, které jsou pro děj druhé knihy naprosto nepodstatné. Nevím jestli autorka tento díl psala na kokainu, nebo jen na sílu chtěla napsat další díl, ale došla fantazie.

12.03.2022 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha všude vychvalovaná, dobré hodnocení, pro mě jedno velké zklamání

06.11.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

(SPOILER) 2kg 10 malých černoušků
Špetka Vraždy v Orient-expresu
1 sociopat s komplexy s dětství
1 vyšinutá ženská a bum recept na bestseller je na světě...
Všude vychvalované knihy Shari Lapeny jsem se chystala přečíst dlouho, 6 ztracených hodin

21.08.2021 2 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Gaiman opět nezklamal. Napínavé, originální

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Těm kteří tu píšou, že je to nuda, omleté téma, přitažené za vlasy a podobně, bych nedoporučila přečíst knihu, ale doporučila bych zažít to co hlavní postava... Toto téma je v běžném životě u někoho každý den, sama jsem si to zažila a jsem rád že, takové knihy existují a mělo by jich být víc, aby lidé konečně přestali zavírat oči a všímali si více svého okolí, je možné že se něco takového děje třeba u vašich sousedů

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Silné čtení, knih o holocaustu mám přečtených několik, u této jsem se místy musela nutit do čtení, ale autorka popisuje svůj život už od doby kdy byla dítě, nepříjemný pocit u čtení, když si představíte, že máte krásné dětství, rodiče, kamarády, první lásku, chodíte do školy, a pak najednou je všechno z toho pryč

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Po přečtení knihy jsem pomalu řvala, že chci pokračování, konec celkem zvláštní, jediné mínus za mě, že se motají 2 různé příběhy do sebe

10.05.2021 3 z 5