sassenkka sassenkka komentáře u knih

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Z této knížky jsem měla malinko strach. Zajímala mě, ale zároveň jsem se bála, že to nebude úplně záživné čtení. O to víc překvapená jsem byla, když jsem se do ní zažrala během prvních dou stran.
Ochutnávačka je velmi krásně a čtivě napsaná. Hlavní hrdinka mi sedla a od začátku mě zajímal její osud. Pro mě velmi zajímavý příběh, zajímavé prostědí, zajímavé postavy, ... :)
Jednu hvězdičku ubírám kvůli poslední čtvrtině knihy, která byla podle mě malinko uměle natáhnuta a místy méně záživná. Ale ten závěr byl zas parádní, srdcervoucí. Já si knížku užila.

15.08.2019 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Můj úplně první King. A vzhledem k tomu, že nemohu srovnávat s ostatními, nevím, zda je to klasická Kingovka nebo ne. Ale ať tak nebo tak, já jsem byla spoko. Začetla jsem se téměř okamžitě, v té první části mi přišlo super střídání vyprávění a výslechů. Bylo to pochmurné, místy dost děsivé a velmi napínavé. Přiznávám, večer jsem se bála.
Ta poslední část, kde už se tušilo, co a jak, mi tedy přišla velmi, vemi zvláštní. Ale to jsem ostatně od Kingovky očekávala. Bylo to jiné, než klasické thrillery. A možná to je i důvod mínus jedné hvězdičky. Asi na to nejsem úplně zvyklá.
Ale jinak super.

13.08.2019 4 z 5

Skála Skála Peter May

Na tuto sérii jsem se těšila, protože jsem na ni četla samou chválu. Schválně jsem si od autora nejdříve přečetla několik jiných knih, abych nezačala "tím nejlepším". A musím říct, že po úvodní knize Trilogie z ostrova Lewis cejtím v kostech, že toto bude pecka!
Začalo to velmi tajemně, poté se najelo na detektivní linku, která velmi brzy začala být "přerušována" vzpomínkami hlavního hrdiny na dětství. To mi přišlo naprosto super, hlavně to střídání ich a er formy bylo fajn ozvláštnění.
Začalo se to zamotávat a já se nemohla odtrhnout. A ten závěr? Neskutečný! Skvělý! Překvapivý!
Nedávám plný počet hvězd ze dvou důvodů. Bylo tam jedno slabší místo, kdy se kniha trochu táhla a moje pozornost byla nalomená. Ale hlavně proto, že je to úvodní díl a já si chci nechat nějaké hvězdičky na ty další. Těším se na ně a veřím, že je použiji. :)

14.07.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tohle byla síla. Hana mi v knihovně ležela docela dlouho, nevím proč jsem otálela, možná sem byla opatrná kvůli titulu Kniha roku 2018. A ten je zasloužený.
Čekala jsem, že Hana bude silná knížka. Ale že až tak? Dlouho se mi nestalo, že bych si četla třeba i celé odstavce dvakrát, protože byly napsané tak neskutečně, že se mi od nich nechtělo. Výborně napsané, čtivé, silné, dojemné, hrozivé i nádherné. Příběhy hlavních postav, ty postupně se odhalující souvislosti, všechno bylo tak super, že jsem místy ani nedýchala.
Takže jednoznačně jedna z nej knížek. Dlouho ji nedostanu z hlavy.

25.06.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Já jsem bohužel zklamaná. Nechci srovnávat s Není úniku, je to jiný příběh, jiná kniha. Ale jasně, že jsem po Na dostřel sáhla kvůli tomu, že Není úniku se mi líbilo hrozně! Ten akční styl psaní autora mě bavil a těšila jsem se na něj i tady.
No, a pak jsem zjistila, že čtu 50 stran této knihy skoro 5 dní, protože mě to prostě nudí. Bylo to pro mě takové nijaké, nenadchlo mě moc ani místo, kde se to odehrávalo, ani to, co se hlavním hrdinům vlastně dělo. A co mě na té knížce vadilo hrozně bylo to, jak jsem tomu nevěřila. Fakt vůbec. Spoustu situací, které byly podle mě fakt mimo. Chtěla jsem dát (slabší) dvě hvězdy. Ale posledních asi 60 stran trochu zachránilo hodnocení. I když opět neuvěřitelné, bylo to akční a já byla napjatá. Takže jo, poslední část mi sedla. Jinak za mě nic moc.

03.06.2019 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Ženu v kleci jsem poslouchala jako audioknihu v autě. A musím říct, že to poslouchání je pro mě mnohem těžší, než čtení. Možná i proto jsem se v ději občas ztrácela. Bylo tam docela dost postav, postupně se to zamotávalo a já v tom místy trochu tápala.
Každopádně bylo to napínavé, místy nervydrásající. Ten závěr byl superakční a bavil.
Byla to moje první knížka od Olsena a neříkám, že teď budu další jeho díla hltat, ale musím říct, že to bylo fajn.

29.05.2019 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nejsem úplně povídkový typ, ale Skvrna mě nevím proč lákala. A musím říct, že já si čtení užila. Začalo to zvláštně, pokračovalo to tak tajemně a když to skončilo, byla jsem trošku smutná, že před sebou ještě nemám dalších 200 stran. Bavilo mě to, bylo to čtivé, zajímavé, originální.

22.05.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Sérii s Erikou Foster mám moc ráda a většina knih má u mě plný počet hvězdiček. U této knihy tedy jednu ubírám. Smrtící tajnosti byl super čtivý a zajímavý díl. Ale vadil mi ten konec. Ano, přidávám se k těm, kteří vraha tušili už během čtení, ale to by mi vůbec nevadilo. Mně vadilo to téma, které bylo do příběhu na posledních pár stránkách tak násilně přidáno. Jakoby si autor řekl, o této tematice jsem ještě nepsal, tak to sem frknu. Nebudu samozřejmě konkrétní, abych něco neprokecla.
Ale nebýt toho zvláštního konce, bavilo mě to, tím Eriččiným odjezdem během vyšetřování to také nabralo trochu jiné grády. Jo, jinak parádní počtení.

14.05.2019 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Teda já nějak nevím. Čtení mě bavilo, to ano, je to poutavě napsaná detektivka. Ale tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že to bylo hrozně na sílu. Místy mi to přišlo vážně přitažené za vlasy, nějak jsem v tom nenašla větší smysl, něco, co by mě fascinovalo.
Jako milovník detektivek a thrillerů jsem na násilí v knihách zvyklá, tak příjemně mě to děsí. Tady, nevím proč, mi to přišlo spíš nechutné. Bylo to až příliš? Já nevím.. ale prostě mi to nějak nesedlo.
Takže pocity rozporuplné.. tři hvězdičky dávám, kdyby byl ten konec, resp. to odhalení trochu sofistikovanější, dala bych čtyři...

29.04.2019 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Po knížce jsem sáhla hlavně kvůli pěkné obálce a přirovnání k mojí milované Liane Moriarty. No musím říct, že jsem velmi příjemně překvapená. Dlouho jsem nečetla něco tak čtivého. Bylo to velmi krásně napsané, místy vtipné, místy silné vyprávění. Některé delší popisy pocitů či situací mi nevadily, naopak. Zajímavý příběh, zdál se mi až hrozivě skutečný.
Za mě super.

12.04.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

No já musím říct, že jsem čekala něco úplně jiného. Vlastně ani netuším co, ale tohle ne. Každopádně nejsem zklamaná, jen překvapená. Ta knížka začala hezky, mile, příběh se rozjížděl a já si říkala, jak super to bude. Pak ale najednou přišel propad a několik desítek stran jsem se docela nudila. Přišlo mi to takové nijaké, hlavní hrdinka už mě svými myšlenkami a neustálým učením se unavovala. Čekala jsem asi více akce..? Každopádně pak se to naštěstí rozjelo, příběh začal být opět zajímavý, posunul se dál a konec jsem zhltla, ten mě bavil moc.
Co se mi hozně líbilo byl styl psaní. Přišlo mi to takové jemné, místy roztomile naivní, ale místy se zas objevují neuvěřitelně zajímavé myšlenky, na vyprávění malé dívky dost vyspělé. Takže já jsem nakonec spokojená, ale doufám, že v dalších dílech nebudou takové propady.

04.04.2019 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Čínské thrillery určitě patří k nejlepším sériím, které jsem kdy četla. Baví mě Peking, každý díl má zajímavou zápletku a Běžkyně nebyla výjimkou.
Margaret se oproti předchozímu dílu uklidnila, Li je sympaticky nesympatický jako vždy, motiv náhodných úmrtí čínských sportovců bylo vážně super. Bylo to napínavé, mělo to spád. Nebudu se dál opakovat, bylo to parádní čtení.

19.03.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Před Písečným mužem jsem od autorů četla Hypnotizéra a Paganiniho smlouvu, a v obou případech jsem byla nadšená. Tady se ale dostavilo zklamání. Já nevím, jestli mám čtecí krizi nebo co se děje, ale vážně nerozumím tak vysokému hodnocení…
Jako bylo to napínavé, nápadité, to ano. Ale prvním problémem bylo se do knihy začíst, trvalo mi to skoro 100 stran, poté jsem se do toho zažrala a bylo to fajn. Ale po několika dalších desítkách stran mi přišlo, že děj se absolutně neposouvá, místy jsem se trochu nudila. Za mě to bylo zbytečně roztahané, ta knížka klidně mohla mít 300 stran a byla by podle mě super. Navíc celé mi to přišlo hrozně překombinované, na sílu, místy fakt nelogické. A ten závěr? Nějak jsem si z něj na zadek nesedla. Takže já nevím no…

08.03.2019 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tušila jsem, že to bude dobrý, protože Nesbo. A bylo to výborný.
Super zajímavý hlavní hrdina, kterého jsem si i přes jeho povahu a všechno, co dělal, rychle oblíbila. Příběh jsem s každou stránkou hltala víc a víc, zamotával se a zamotával, ich forma super. Některé situace byly malinko vyhrocené, možná až nereálné, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Naopak, celé jsem to Nesbemu sežrala.
Závěr mě dostal, ten byl podle mě napsán naprosto dokonale. Objasnil úplně všechno, co bylo během vyprávění nakousnuto, ale nedořečeno, a opět potvrdil, že Nesbo je dokonalý vypravěč. Za mě tenký, ale výtečný thriller.

19.02.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tohle tedy byla jízda. Neměla jsem vlastně žádná očekávání, protože jsem četla nadšené i zklamané recenze. Ale po pár odstavcích jsem věděla, že tohle bude dobrý. Začetla jsem se okamžitě, vlastně mi přišlo, že se to četlo úplně samo. Tak dobře a příjemně napsané to bylo.
Co se příběhu týče, přišel mi zajímavý, střídání vypravování z dětství a z dospělosti bylo fajn, krásně se to doplňovalo. Bylo to napínavé, místy děsivé a nechutné a bavilo mě to. Četla jsem nějaké přirovnávání k tvorbě Kinga, já jsem od něj ještě nečetla nic, ale přiznávám, že jsem si u Kříďáka velmi často vybavila film TO. Ale to asi hlavně proto, že jsem ho viděla celkem nedávno.
Takže za mě Kříďák pecka! Super obálka, super obsah.

14.02.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Klikám na čtyři hvězdy, ale přesně je to spíš tři a půl. Zpočátku jsem byla nadšená, ten roztomile naivní styl vypravování se mi moc líbil. Ale postupně se mi (nevím proč) četlo hůř a hůř. Počítala jsem s tím, že to nebude příběh plný akce, a tak to i bylo, nevadilo mi to, ale několikrát jsem se přistihla, že stejně trochu čekám, jestli se přecejen najednou nestane něco velkého. Jakoby stalo i nestalo.
Takže jak to vlastně zhodnotit? Milé a zajímavé části knihy střídaly ty nudné. Soud byl super, ten mě bavil. Pak to zase trochu pokulhávalo. Děti mě místy malinko štvaly. Styl, jakým to bylo psané, si určitě budu pamatovat. Ale ten příběh nejspíš bohužel zapomenu dříve, než bych chtěla.
Btw (tyrkysová) obálka je moc krásná a i přes výše psané hodnocení jsem ráda, že mám knížku v knihovně. :)

10.02.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Chladnokrevně je za mě určitě jeden z nej dílů této série. Celé mi to přišlo malinko jiné, než ty předchozí, Erika je taková klidnější, na chvíli dochází i ke změně prostředí, deníkové zápisky byly příjemné zpestření. Líbilo.
A teď se budu zase opakovat – skvěle napsané, napínavé, zajímavé, akční. Stejně jako předchozí Bryndzovy knihy. Závěr nervy drásající a celkem emotivní. Asi nemám, co bych dodala. Tahle série mě prostě baví.

30.01.2019 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

No, já teda nevím. Krásná obálka a Magnesia Litera mě zlákaly a já se do knihy s nadšením pustila. A i když musím říct, že jsem se velmi rychle začetla a knížku celkem hltala, protože mě velmi zajímalo, jak se bude příběh vyvíjet a jak skončí, v závěru jsem byla hodně v rozpacích.
Přišlo mi to místy dost povrchní, hlavní hrdina mi nesedl snad od začátku a s každou další kapitolou mi byl protivnější a protivnější. Tajemné jezero, všechno to tajemství kolem Namiho, jeho pouť do hlavního města atd. Jo, to bylo fajn, bavilo mě to číst. A musím uznat, že to bylo opravdu krásně napsané. Ale když jsem knihu zavřela, říkala jsem si "Co?? Co to vlastně bylo?".
Nevím, bylo to prostě divný. Místy fakt nechutný. A i přes všechna ta pozitiva, která jsem napsala výše, musím říct, že se mi to spíš nelíbilo. Ale kdyby šla dat půlka hvězdý, dávám dvě a půl.

20.01.2019 2 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Hadohlavec byl pro mě o malinko slabší, než druhý a třetí díl Čínských thrillerů, kterým jsem dala po pěti hvězdách. Nevadilo mi téma, to mě naopak bavilo velmi, stejně tak i nové postavy, které se objevily. Ale možná mi malinko začaly vadit ty staré. Konkrétně to, co se děje mezi Margaret a Lim, už mi přijde malinko ohrané a nudné, a Margaretiny myšlenkové pochody (ohledně tohoto) už mě vážně místy štvaly.
Ale jinak jsem byla spoko. Přesunutí děje do Ameriky byla příjemná změna, bylo to opět velmi poutavě napsané. A musím říct, že posledních asi 30 stran jsem byla jako na trní a hltala a hltala.
Na Běžkyni se moc těším a doufám, že se ti dva konečně proberou. :)

17.01.2019 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Liane Moriarty mě uchvátila Manželovým tajemstvím a pak i Sedmilhářkami, tato knížka byla trošku slabší. Dávám tři hvězdy, ale to asi jen proto, že jde o tuto autorku a vím, že umí líp. Kdybych Šílené výčitky četla jako první, asi bych dala čtyři, protože mě vážně bavila.
Baví mě, jak autorka umí vykreslit postavy. Každá je úplně jiná a zajímavá, postupně se odhalují tajemství z minulosti, děj se zamotává. Líbí se mi, že každá situace, každý počin postavy má v příběhu své místo a není tam zbytečný. Liane musí mít neskutečnou fantazii, protože její příběhy jsou prostě skvělé. Tento byl za mě trochu jednodušší, ale i tak mě chytl. Co mě mrzelo, byl ten závěr. Všichni, kdo jsme četli Manželovo tajemství, víme, jak umí autorka na závěr šokovat a pozvednout zážitek z knihy o několik levelů výš. To jsem čekala i tady, ale nestalo se tak.
Každopádně nemohu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, protože knížka se, stejně jako ostatní, četla skvěle a já se těším na autorčiny další počiny.

11.01.2019 3 z 5