sassenkka sassenkka komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Já jsem se na tuto knížku velmi těšila. Má nádhernou obálku, obsah převážně chválený. A jak to obvykle bývá, natěšenost se po několika kapitolách změnila spíše ve zklamání. Knížka je útlá, ale já se s těmi 300 stránkami trápila asi tři týdny. Prostě jsem nevydržela číst to dělší dobu. Hlavní hrdinka mě šíleně vytáčela, nedokážu říct čím, ale prostě mi nesedla. Celkově mi nesedl ani ten příběh, bylo to depresivní, ano, s tím jsem počítala a jindy se takovým knihám nebráním. Ale tady ne, tady mi to nějak nešlo. Dvě hvězdičky jsou za obsah, jednu přidávám za to, že knížka bude takovou ozdobou knihovny, protože je na pohled vážně moc hezká...

03.06.2020 3 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Mnohem, mnohem lepší než první díl. Mazánek mi moc nesedl, proto jsem ani nedoufala, že v knihách budu pokračovat. Ale nakonec jsem na doporučení po druhém dílu sáhla, a jsem velmi příjemně překvapená. Sice jsem asi v polovině knihy měla tušení, kdo za tím vším stojí, pak jsem ho zahnala a nakonec se ukázalo jako správné. Ale to mi nevadí, i tak jsem byla napjatá, příběh mě bavil. Bylo to místy dost brutální, autorka se s tím fakt nepáře. Jsem spoko a dám i Lháře.

12.05.2020 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Já se do tohoto žánru teprve dostávám, ale musím říct, že Měsíční kroniky mě uchvátily - autorka píše čtivě, má neuvěřitelnou fantazii, takže na Renegáty jsem byla fakt zvědavá. A musím přiznat, že zpočátku jsem byla trochu zklamaná. Prvních 100 stran mi přišlo o ničem, nezajímalo mě, co a jak s hlavní hrdinkou bude a bála jsem se, že mě to nechytne. Chytlo. Neříkám, že to byla kniha plná zvratů, což jsem čekala, ale od jisté části se to rozjelo, bavilo mě to a další díl si dám také. Postavy jsou propracované, nejsem typ, který by hltal superhrdiny, ale tady mi to sedí. Chtěla jsem dát tři hvězdy, krásný obal hvězdičku přidal a veřím, ža další díly budou za plný počet. :)

05.05.2020 3 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

No teda musím říct, že tento autor mě vážně baví. Nočního ptáka jsem totálně hltala, byla to pro mě jedna z nejlepších knížek. Na další autorův počin jsem byla vážně zvědavá a nezklamal mě. Bylo to napínavé od samého počátku, rychle jsem se začetla a taky jsem se malinko bála, chladnokrevnost Rudyho z těch stránek přímo sálala, místy jsem ani nedýchala. Takže super, ve čtení Freemanových knížek budu ráda pokračovat, jediné mínus jsou ty nepěkné obálky, ale to už je věc vkusu... :)

16.04.2020 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Musím říct, že tohle mi sedlo. Za prvé, knížka je nádherná. Líbí se mi obal i název. Byla jsem velmi zvědavá na obsah a i přes to, že příběh to byl vcelku průhledný, mě to bavilo moc. Ta kniha měla super temnou atmosféru, když jsem ji četla před spaním, přiznávám, bála jsem se. Je fakt, že velmi dlouho se v příběhu vlastně nic děsivého nestalo, ale to očekávání, kdy to přijde.. no a pak to přišlo, byla jsem docela v šoku a byla jsem hrozně zvědavá, zda jsou moje odhady, kdo za tím stojí, správné. Byly. Ale na zážitku mi to neubralo. Bylo to super čtení a moc se těším, až zase půjdu na nějakou rozlučku se svobodou... :D

07.04.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Už dlouho jsem po této sérii pokukovala a přemýšlela, zda zkusit nebo ne. Ale jednou za čas to chce trochu obměnit žánr, takže jsem si koupila Skleněný trůn. A musím říct, že jsem si to náramě užila. Pár kapitol mi teda trvalo, než jsem se začetla, ale potom mě to chytlo a já spolu s Celaene chodila po skleněném hradě, trénovala, bojovala.. úplně jsem se do toho příběhu ponořila a moc mě bavil. Dávám 4 hvězdy protože věřím, že další díly mě dostanou ještě víc. A těším se na ně.

03.04.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Na Jámu jsem se docela těšila! Kříďák měl bezva temnou atmosféru a moc mě bavil. Doufala jsem, že autorka nepoleví a Jáma bude stejně super. Bohužel byla mnohem mnohem slabší.
Ten příběh byl vlastně fajn, hlavní hrdina mě zaujal a byla jsem většinu knihy napjatá. Nakonec mě ale trochu zklamal ten závěr. Čekala jsem mnohem více odpovědí, možná i více zvratů. Skončilo to za mě tak trochu nijak, taková ta knížka, na kterou za pár týdnů zapomenu.. a to je škoda.

26.03.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Po dlouhé době jsem se pustila do naprosté novinky, na kterou ještě nejsou skoro žádné recenze. A jsem příjemně překvapená. Četlo se to velmi dobře, zhltla jsem jako malinu. Vyprávění různých postav samozřejmě není nic nového, ale ne vždy to úplně sedne. Tady to sedlo. Dobrý příběh, který dokázal zamotat hlavu. Bylo tam teda pár věcí, které mi úplně.. jak to říct.. do příběhu nezapadly. Ale jinak fakt dobré čtení.

18.03.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Všemi chválená Colleen Hoover a já od ní ještě nic nečetla.. tak jsem začala Námi to končí a jsem velmi, velmi překvapená. Příjemně. Nejsem úplně fanouškem romantických slaďáren a trošku jsem čekala, že to bude tento případ. Ano, bylo to tam, ale styl psaní a ten příběh jako celek mě tak dostal, že jsem knížce odpustila i těch pár na mě až moc sladkých míst a dávám 5 hvězd. Bylo to fakt silné, deníkové části byly super, dojemné. No asi to nebyla poslední kniha této autorky.

16.03.2020 5 z 5

Něco si vymysli Něco si vymysli Chuck Palahniuk

Jako já nevím no. Dala jsem dvě hvězdičky (spíš dvě a půl), ale tím nechci říct, že to byla katastrofa. Jenže já jsem knihu asi ve 2/3 odložila a vrátila se k ní po půl roce. A to dělám dost nerada.. každopádně jak už tu zaznělo, některé povídky byly skvělé a ráda bych je i delší.. ale pak jsem narazila na cosi.. co šlo prostě mimo mě.. těch fajnových, které jsem si zamapatovala, bylo bohužel méně.. i tak jsem ráda, že knihu v knihovně mám, protože ta obálka je boží. Tak třeba se ke knize někdy v budoucnu vrátím a sedne mi víc. Pak ráda hvězdy přidám..

24.02.2020 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle mi sedlo. Celou knížku provázela tajemná a mrazivá amtosféra, sympatický průserář Theo Cray mi také přirostl rychle k srdci. Motiv divokého zvířete byl super, něco takového bežně nečtu a byla to fajn změna. Čtivé, napínavé, ten závěr byl docela brutální, ale dobrý. Jsem spoko a zkusím i další knihy.. :)

24.02.2020 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Musím přiznat, že jsem četla na podobné téma několik knih, které mě vtáhly ještě mnohem více. Čím to? Silné pasáže střídaly části, kdy vyprávění bylo dost nezáživné a malinko jsem se nudila. Ale jako celek ano, dobré, knížku si budu pamatovat. Tyto události jsou hrozné, strašné, a číst by to měl každý.

31.01.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moje první knížka od Frederika Backmana a musím říct, že jsem ke konci rozháněla slzy. Zdánlivě obyčejný příběh nevrlého starého muže se rozjede v super jízdu, která dojímá i baví. Hlavní postavy rychle přirostou k srdci, a ačkoliv to není žádný akční příběh, kde na každé druhé stránce očekáváte zvraty, je to chytlavé, baví to. Velmi příjemná knížka. Těším se na další od autora.

22.01.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nevím, zda je Veselí vážně tak dobrá knížka, nebo jsem jen něco takového prostě potřebovala. Každopádně toto mi sedlo.
Je to ostuda, na nějakou knížku od Třeštíkové jsem se chystala už hooodně dlouho, ale tohle byla první, kterou jsem od ní četla. A určitě zkusím i další.
Dlouho jsem se u čtení tak nenasmála, styl psaní autorky se mi fakt líbí. Vyprávění hlavní hrdinky bylo místy hodně emotivní, smutné, místy trochu absurdní, ale jako celek super. Plný počet hvězdiček.

21.01.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry Hole je srdcovka. Na Nůž jsem se těšila extrémně a byla jsem... šokovaná, napjatá, smutná, vyděšená, ale jako vždy nadšená! Nesbø je třída, Harry prostě válí střízlivý i opilý. Bylo to velmi emotivní, napínavé, spolu s Žízní nejlepší kniha série. Pět hvězdiček mi přijde málo.. :)

06.01.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nebyla to úplně top strop Nesbovka, ale i tak jsem si čtení užila a byla napjatá. Bylo to místy fakt hodně drsné, ale co jiného můžeme od autora čekat že. :)
Zápletka zajímavá, závěr, u kterého jsem se zapotila. Takže dobré, spokojenost.

21.11.2019 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Já ty její knížky mám ráda. Čte se to lehce, je tam napětí i zajímavý děj. Do novinky Nevítaný host jsem šla s tím, že budu opět číst Deset malých černoušků, ale v modernějším pojetí. A vůbec mi to nevadilo. Ten příběh mám moc ráda a bavil mě.
Jsou tu dvě drobnosti, kvůli kterým jsem dala hvězdičku dolů. Ta první je asi moje blbost, ale v prvních pár kapitolách se mi hrozně pletly postavy. Musela jsem se vracet a trochu mě to štvalo. Ta druhá je závěr. Na něco se přišlo, jedna vysvětlovací kapitolka a šlus. To je malinko škoda. Mohl být ten závěr trochu akčnější a zajímavější. Ale jinak chválím.

10.10.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

U této knížky jsem se nasmála. Četlo se to skvěle, bylo to svěží, vtipné, emotivní, dobrodružné i poučné. Ty ilustrace mě bavily. Víc k tomu nemám. Bylo to super a těším se na další! :)

02.10.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Myslela jsem si, že jsem začala tím nejlepším a Hanu nic nepřekoná. Ale moje druhá přečtená knížka od Aleny Mornštajnové byla snad ještě lepší. Asi mi brzo začnou docházet hvězdičky. Tahle autorka mi sedí, píše krásně, dojemně, místy vtipně.
Tiché roky jsem si hrozně užívala, hltala jsem každou kapitolu víc a víc. Ty dva příběhy se skvěle doplňovaly. Bylo to poutavé, zajímavé, smutné, milé, hrozivé, napínavé, prostě skvělé. Bylo tam toho mnoho a já se těším na další knížky autorky. Nevím, proč jsem ji nezačala číst dříve.

06.09.2019 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Tak já jsem nadšená. Tahle trilogie se vyznačuje super pochmurnou atmosférou ostrova, zajímavým hlavním hrdinou, kterého jsem si oblíbila hned v úvodu prvního dílu, a také tím postupným odhalováním věcí z minulosti, které vám vyrazí dech. Je to napínavé, znamenitě napsané. Peter May už má své čestné místečko v mé knihovně. Což je dobře, protože všechny knihy, které od něj mám, jsou nádherné!

27.08.2019 5 z 5